2,7% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Zakończona

Alior Bank opublikował nową tabelę oprocentowania z której wynika, że promocja Konta Mocno Oszczędnościowego została przedłużona. Oznacza to, że zarówno nowi, jak i obecni klienci banku będą mogli uzyskać 2,7% w skali roku dla kwoty nawet 100 000 zł :)

2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem Alior Banku, który wpłaci nowe środki na swoje Konto Mocno Oszczędnościowe w terminie od 1.08 do 15.10.2018. Jako nowe środki rozumiemy tu nadwyżkę nad saldo w banku z dnia 27.07.2018 – czyli z ostatniego piątku.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy od pierwszej wpłaty nowych środków. Oznacza to, że jest ono wyliczane indywidualnie – zależnie od tego, kiedy nastąpi faktyczny wpływ.

Co z osobami, które korzystają już z poprzedniej edycji promocji? Zgodnie z regulaminem muszą one poczekać na jej zakończenie (o ile oczywiście przyniosą do banku nowe środki):

W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.

Na koniec przypomnę, że Konto Mocno Oszczędnościowe nie wymaga posiadania konta osobistego. Oznacza to, że możemy zawnioskować jedynie o rachunek oszczędnościowym i nie przejmować się innymi kontami.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy na pewno można dorzucić kolejną kasę ponad 100k z poprzedniej promocji, której 4 miesiące jeszcze biegną?

  Kajko Odpowiedz
  • Szukałem zapisu, który by to wykluczał, ale nie znalazłem. Sam chętnie to przetestuje (choć póki co nie mam wolnych środków). Gdyby ktoś znalazł błąd w moim rozumowaniu, to oczywiście chętnie poprawię wpis i przeproszę. Ale ciągle liczę, że takiego nie ma :)

   Michał
  • No to chyba pws znalazł błąd w rozumowaniu…

   Kajko
  • Znalazłem Regulamin Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” z 25 maja 2018 i tam jak wół stoi:
   §4 Postanowienia końcowe
   1. W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.

   Manveru21
 • Ja dorzuciłem. Czy dopłata została uwzględniona w ramach pierwszej promocji, która u mnie trwa od 16 sierpnia – okaże się jutro gdy bank pokaże średnie oprocentowanie całości środków po tej dopłacie.

  Fabian Odpowiedz
  • I jak tam? Zrobiłem tak samo wczoraj i dziś nic się nie zmieniło, więc nadwyżka tylko na 0,89%, tak jak podejrzewałem. Za dobrze by to było… Niby nie ma wykluczeń, ale fizycznie w systemie tego się nie da obejść, a można mieć tylko jedno konto promocyjne. Oby była jeszcze kolejna, 3 edycja, ale też ciekawe jaki wezmą wtedy dzień bazowy…

   pws
  • W systemie zapewne jest to ustawione do max. 100k i każdemu saldo bazowe wg rozpoczęcia promocji w danej edycji, a tego nie przeskoczymy.

   pws
 • 5zł za przelew do innego banku i w dodatku do 20k? Dziękuję, postoję.

  eloraper Odpowiedz
  • Chodzi Ci o przelew natychmiastowy? No niemała ta opłata (szczególnie że na aliorowym Koncie Wyższej Jakości przelewy natychmiastowe są bezpłatne), ale takie przelewy w większości banków kosztują kilka złotych… Jeden standardowy miesięcznie przelew z konta oszczędnościowego jest tu bezpłatny, nawet do innego banku, nawet zlecany przez telefon lub w oddziale — więc stój sobie, skoro lubisz…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nikt nie każe Ci siedzieć.

   Michał
  • Dokładnie Don :D A co najlepsze, przecież z KMO są nielimitowane darmowe przelewy internetowe na własny ROR, co jest niewątpliwą główną zaletą tego konta. No ale przecież po co sprawdzić TOiP.

   pws
  • Dobra dobra, bez napinki ? Właśnie biczuję się za niedokładne przeczytanie TOiP. Zadowoleni? ?

   eloraper
 • Czy dobrze rozumiem? Część środków może być w I edycji i jednocześnie inna część w II edycji? I edycja kończy mi się 9 września. Na ten moment mam mniej niż wg. stanu na 27 lipca. Jak będę dopłacał to do stanu z 27 lipca dopłacane środki trafią do I edycji, a ponad ten stan do II?

  Manveru21 Odpowiedz
  • W teorii może (tzn. ja nie widzę wykluczeń). W praktyce wychodzi na to, że nie – choć moim zdaniem jest to do ew. zareklamowania. Pytanie czy jest sens tak robić…

   Michał
  • Znalazłem Regulamin Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” z 25 maja 2018 i tam jak wół stoi:
   §4 Postanowienia końcowe
   1. W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.
   Więc żadne reklamacje nic nie dadzą.

   Manveru21
 • Ile czasu trwa otworzenie konta przelewem z innego rachunku?

  eloraper Odpowiedz
 • Biję się w pierś i przepraszam wszystkich za swoją błędną teorię. Prześwietlając II edycję promocji całkowicie zapomniałem o tym, że jest dodatkowy regulamin (i opierałem się jedynie na tabeli oprocentowania). Tam jest czarno na białym napisane, że niestety można korzystać tylko z jednej promocji naraz:

  W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.

  Michał Odpowiedz
 • a czy można wycofać „stare” środki z banku? mi przez telefon na infolinii powiedzieli, że tak, ale teraz po wycofaniu nie mam promocyjnego oprocentowania…

  rr Odpowiedz
  • sam sobie odpowiem, trzeba utrzymywać „stare” środki na koncie, które już nie jest w promocji, a więc ze słabym oprocentowaniem, także oferta dobra tylko dla nowych klientów

   rr
  • @rr W tym przypadku nie piszemy „także”, lecz” …tak, że…” To bodaj zdanie złożone. Ten błąd jest nagminnie powielany, stąd moja irytacja. Mam wprawdzie wykształcenie techniczne, ale również jestem głosicielem hasła: „Śmierć wrogom polszczyzny” :-)

   gajowy
 • Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy od pierwszej wpłaty nowych środków. Oznacza to, że jest ono wyliczane indywidualnie – zależnie od tego, kiedy nastąpi faktyczny wpływ.

  1. Lokaty w innym banku będą mi się kolejno kończyły na przestrzeni ok. 2 tygodni. Będą je od razu przelewał na KMO. Pierwszy przelew zastartuje mi 4 miesięczny okres z 2,7% ale jak rozumiem, każda kolejna kwota, która wpłynie później (w czasie 4 miesięcy) także będzie miał 2,7% tylko, że już na krótszy okres ?
  Widać jakoś to indywidualne naliczanie dla każdej takiej kwoty czy np. podają średnią ?

  2. Mam ROR-konto internetowe w Aliorze i jak rozumiem mogę z zewnątrz przelać najpierw na ROR i z niego na KMO i nie stracę 2.7% ?

  3. Jeżeli na 27.07.2018 miałem na wszystkich kontach w Aliorze ~500 zł to teraz te 500 zł muszę utrzymywać na KMO czyli 100 tys.+500 zł ?

  yosa Odpowiedz
  • I jeszcze jedno, jak szybko trwa założenie KMO w przypadku gdy jestem klientem Aliora, mam ROR a więc po zalogowaniu z poziomu serwisu ?

   yosa
  • 1. Tak, 4-miesięczny okres wyznaczy pierwszy przelew, później możesz dolewać ile chcesz ale okres się nie wydłuży. Co do wyliczania odsetek – bank sumuje odsetki za każdy dzień i dopisuje je (kapitalizuje) na rachunku na koniec miesiąca. Oznacza to, że jeśli np. 1 dnia wpłynęło 10 000 zł, a 11 dnia wpłynęło 5000 zł, to przez pierwsze 10 dni zarabiałeś 74 grosze brutto dziennie, a przez resztę okresu – 1,11 zł brutto dziennie. Generalnie wszystko jest zrobione sensownie, więc czym masz więcej pieniędzy = tym więcej zarabiasz.

   2. Czemu miałbyś stracić 2,7%? :-)

   3. Nie musisz, po prostu pierwsze 500 zł zarobi mniej (oprocentowanie standardowe) a dopiero nadwyżka 2,7%. Możesz więc trzymać 500 zł na RORze (0%) i 100 tys. zł na KMO albo całość na KMO (zyskując minimalnie więcej).

   Michał
 • Czy w Alior na koncie jakże osobistym aby uniknąc opłaty za konto przejdzie przelew od żony z aliora na 1500zł i zaraz gdy przyjdzie zwracam go?

  TomekW Odpowiedz
 • Witam, czy żeby znaleźć się w II edycji promocji KMO to muszę ostatniego dnia I edycji wypłacić wszystkie środki i potem je z powrotem wpłacić, czy też wystarczy nic nie robić, I edycja się skończy i następnego dnia zacznie się II edycja na tej podstawie, że na KMO są środki?

  Manveru21 Odpowiedz
 • Admin lekko wprowadza w błąd, kiedy pisze: „Jako nowe środki rozumiemy tu nadwyżkę nad saldo w banku z dnia 27.07.2018 – czyli z ostatniego piątku.” 27.07.2018 miałem kwotę X na KO i kwotę Y na KMO. Czyli saldo banku wynosiło X+Y. Kwotę Y przelałem z KMO na KO, tak więc na KO mam teraz X+Y+ jeszcze trochę, bo 3% to więcej niż 2,7%. 1 edycja skończyła mi się 9 września. Okazało się, że na KMO na 2,7% oprocentowana jest nadwyżka ponad kwotę Y. Czyli na przyszłość (jeżeli będzie 3 edycja) trzeba przewidzieć dzień badania salda i wylać całe KMO. W moim przypadku więcej mam teraz na Optimie bo 2,6% na całość, niż na KMO, bo stare środki, czyli kwota Y są na 0,89%.

  Manveru21 Odpowiedz
  • Nie wprowadzam nikogo w błąd. Ja „tylko” prześwietlam promocję i piszę to, co znajduje się w regulaminie:

   Łączne saldo – suma środków zgromadzonych na Rachunkach prowadzonych przez Bank na rzecz posiadacza Konta (Uczestnika Promocji) na moment weryfikacji Łącznego salda. Salda na rachunkach walutowych (nie dotyczy rachunków Kantoru Walutowego) zostaną wycenione, w celu weryfikacji, wg. średniego kursu NBP. Łączne saldo zostanie pomniejszone o sumę blokad na rachunku oraz o kwotę przyznanego limitu w rachunku

   Rachunek – rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, rachunek oszczędnościowy, rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej prowadzony w Banku (nie dotyczy rachunków Kantoru Walutowego)

   Michał
 • 27.07 br stan konta Mocno zero zł, przelałem 3 dni temu kwotę i jest 0,89% trzeci dzień, czy tak powinno pokazywać? czy po jakimś czasie pojawi się 2,7%?

  Jerry Odpowiedz
 • Otwieram to konto już ponad 2 tygodnie, od wizyty kuriera minęło tydzień i nic. Wcześniej musiałam tez się dobija o kuriera,na którego czekałam ponad tydzień.To jakieś kpiny. W dodatku teraz czytam ,że to oprocentowanie jest zmienne?Czy dotyczy tylko kwot powyżej 100 000?

  mel Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy