Konto Mocno Oszczędnościowe: 2,7% do 100 000 zł od Alior Banku

Zakończona

Kolejny bank postanowił dołączyć do grona instytucji oferujących konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% w skali roku. Od wczoraj w Alior Banku dostępne jest nowe Konto Mocno Oszczędnościowe, które pozwala na ulokowanie nawet 100 000 zł na promocyjny okres 4 miesięcy. Z rachunku mogą korzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Banku. Warto tu dodać, że ci pierwsi mogą dodatkowo zgarnąć 150 zł na start :)

2,7% do 100 tys. zł

Zasady promocyjnego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym są bardzo podobne do wycofanego z oferty Konta Lokacyjnego. To niemalże jego kopia, ale z poprawionym oprocentowaniem i uproszczoną kapitalizacją odsetek.

2,7% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł mogą uzyskać osoby, które założą Konto Mocno Oszczędnościowe w czasie trwania promocji (8.05 – 31.07.2018), a następnie ulokują na nim nowe środki. Wystarczy, że zalogujemy się do bankowości internetowej i „wyklikamy” wniosek o rachunek:

Konto Mocno Oszczędnościowe - jak założyć?

Co ciekawe sam rachunek nie ma wymogu posiadania konta osobistego. Oznacza to, że możemy o niego zawnioskować również bez logowania do bankowości internetowej (jeśli np. nie mamy do niej dostępu). Wystarczy skorzystać ze strony promocji.

W przypadku tej oferty kluczową datą jest 20.04.2018 – to właśnie względem tego dnia bank będzie sprawdzał które środki są „nowe”. Jeśli jesteśmy nowym klientem Alior Banku lub nasze saldo wynosiło tego dnia niewiele, to praktycznie wszystko co przelejemy teraz do banku będzie uznawane jako „nowe”.

Oprocentowanie 2,7% naliczane jest przez okres 4 miesięcy licząc od dnia pierwszej wpłaty nowych środków (o ile będzie dokonana w okresie promocji). W jednej chwili możemy posiadać tylko jedno promocyjne Konto Mocno Oszczędnościowe. Oprocentowanie standardowe (czyli ponad 100 000 zł) wyniesie WIBID1M – 0,55 p.p. co w tej chwili przekłada się na 0,89%.

Nielimitowane, darmowe wypłaty

Konta oszczędnościowe mają zazwyczaj nieco niższe oprocentowanie niż lokata, ale pozwalają na wypłatę środków w dowolnym momencie – choć zazwyczaj tylko pierwsza wypłata (przelew) w miesiącu jest darmowa. W przypadku tej oferty jest podobnie – pierwszy przelew zewnętrzny jest bezpłatny, a kolejny kosztuje 10 zł.

Na szczęście oferta ma jeden, duży plus – pozwala na nielimitowaną liczbę darmowych przelewów wewnętrznych, czyli np. na swój rachunek osobisty w Alior Banku. Dzięki temu z Konta Mocno Oszczędnościowego możemy wypłacać środki kiedy tylko chcemy – za darmo, o ile przejdą przez nasze konto osobiste.

Nie przegap!

Komentarze

 • Widzę, że nowa moda na zakładanie coraz to nowych kont oszczędnościowych kwitnie. Jakby nie można powtórzyć promocji dla Konta lokacyjnego założonego raptem pół roku temu i teraz do kasacji. Nie bardzo też rozumiem sens opłaty 10zł za kolejne przelewy zewnętrzne, jeśli rzeczywiście przelewy zewnętrze są nielimitowane i bezpłatne.

  Skylla Odpowiedz
  • oczywiście wewnętrzne są bezpłatne (autokorekta)

   Skylla
  • Bo bank ma nowy produkt z uproszczona kapitalizacja odsetek i chce sie nim pochwalic przed kolegami z innych bankow. Zapewniona nominacja do nagrody Złotego Bankiera. A kare 10 zl to masz po to zebys nie uciekl z kasa do innego banku gdy niespodziewanie zaoferuje wyzsze oprocentowanie :)

   aaaa
  • Przelejesz najpierw na zwykłe konto a potem na zewnątrz, więc to przed niczym banku nie chroni.

   Skylla
  • trzeba kombinowac zeby nie zaplacic kary

   aaaa
  • 10zł „kary” jest przewidziane raczej dla tych którzy nie mają innych produktów w banku. Bo jak czytamy nie trzeba mieć konta w banku by założyć to OKO

   K+M+B
 • Czy przelewy na konto w Kantorze Walutowym Aliora też będą bezpłatne?

  Klakier Odpowiedz
 • Kopiuj-wklej z Optimy z kosmetycznym 0,1% więcej. **** nie urywa. Ale przyzwoicie.

  Bufon Odpowiedz
  • tutaj się nie zgodzę, kopiuj wklej – to raczej przypomina PeKaO, choć kwota mniejsza. Natomiast to konto jest zdecydowanie inne. W Optimie konto powiązane jest na zewnątrz, więc jeżeli nie zlecimy przelewu do południa to zwykle tracimy jeden dzień. Tutaj „powiązany” jest wewnętrzny ROR, więc dalsze dysponowanie przelewem jest natychmiastowe.

   jacck
 • Z czego dokładnie wynika, że przelewy z oszczędnościowego na osobiste są zawsze bezpłatnie? Ja w TOiP widzę tylko 5 PLN za drugi i kolejne

  rhoex Odpowiedz
  • Niemniej jest tam cyferka 1. Odnosi się do przypisu pod tabelą.
   Po co jest ten przypis? Dla mnie to wygląda jak zasadzka. Skoro n-ty przelew na własny ROR jest za free to po co ten przypis? Czego dotyczy? Jakiej sytuacji?

   Bufon
  • powiem szczerze, że tego aliorowskiego bełkotu nie rozumiem i pewnie rozumie go tylko ten kto go sam wysmażył :) Może ktoś rozszyfruje z hebrajskiego na polski :)

   Opłata za realizację pierwszej dowolnej transakcji w miesiącu, z grupy transakcji oznaczonych niniejszym przypisem, wynosi 0 zł. Za drugą i kolejną transakcję w miesiącu, z grupy transakcji oznaczonych w ten sposób, jest pobierana opłata w wysokości określonej dla danej transakcji.

   jacck
  • Osobiście sądzę, że to niechlujstwo w sporządzaniu tabeli. Niemniej zawsze cechowała mnie ufność wobec innych i następująca po tym czkawka.
   No to całkiem możliwe , że w tym przypadku Alior świadomie wpi….. nas na minę.

   Bufon
  • „zawsze cechowała mnie ufność wobec innych i następująca po tym czkawka”
   — pięknie powiedziane! 😆

   Don Quijote de la Mancha
  • Chodzi o to, że za pierwszą transakcję w miesiącu opłata ZAWSZE wynosi 0, a za drugą i kolejną transakcję opłata jest różna i jest określona DLA DANEJ GRUPY transakcji. Na przykład: wypłata w kasie banku pierwsza: 0 zł, kolejne 10 zł. Przelew na własny ROR za pośrednictwem bankowości internetowej pierwszy: 0 zł, kolejne 0 zł. Chwała Bogu. :)) BTW ciekawe co na to w sobotę Mille, w tej sytuacji 2,7% grozi im odpływem środków:))

   Manveru21
  • Toć przecież tego prościej zapisać się nie da – druga i kolejne są płatne wg tabeli i właśnie w tej tabeli wszędzie są opłaty 5 zł oprócz przelewów na swoje konto przez neta.

   pws
 • u mnie w serwisie transakcyjnym nie ma opcji założenia z poziomu konta, mam bodajże konto internetowe (dawne bph) czy muszę startować z głównej strony internetowej banku?

  Radek2 Odpowiedz
  • Też mam konto internetowe i mam taką opcję. Co więcej – miałem wcześniej (i mam nadal) stare Konto Lokacyjne…

   Michał
  • U mnie też jest coś dziwnego, dziś to zauważyłem. Mam też tylko stare KI, w nowym systemie normalnie mogę sobie wyklikać to nowe KMO, za to w starym w ogóle znikła mi możliwość wnioskowania o nowe produkty – dziwna sprawa, bo jeszcze jakiś czas temu mogłem normalnie w starym systemie wyklikać KO Lokacyjne i inne produkty. Co więcej, w rodzinie, na starym systemie nadal można założyć kolejne KOL i normalnie inne produkty (ale tam jest stare KWJ jako główne, a nie Internetowe).

   pws
 • Jak interpretujecie badanie salda na 20.04.2018, czy obejmuje ono również środki zgromadzone w Kantorze Aliora?
  Zapis mówi: „łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokatach terminowych, prowadzonych w złotych i walutach (po przeliczeniu na PLN) w Alior Banku”

  Ponawiam też pytanie, czy sprawdzał ktoś, czy kolejne przelewy na rachunek Kantorowy Aliora system traktuje jako bezpłatne?

  Klakier Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że Alior Kantor to nie jest Alior Bank (choć jest prowadzony przez tę instytucję, podobnie jak TMUB).

   Don Quijote de la Mancha
  • Kantor to raczej to samo co Alior Bank, info po nr rachunku: „Alior Bank S.A. ALIOR Kantor Walutowy”, przelewy są księgowane w trybie natychmiastowym.

   Klakier
 • A odsetki naliczane co miesiąc, czy po 4 miesiącach?

  ptok Odpowiedz
 • Konto można założyć tylko w nowym systemie. Poza nowym wyglądem zniknęły wiadomości z korespondencji z bankiem, w tym uznaną reklamacje na źle policzone odsetki przy poprzedniej promocji z kontem oszczednosciowym.

  R Odpowiedz
 • Radzę też od razu zmienić śmiesznie niskie limity kwotowe:

  Maksymalna kwota pojedynczej transakcji
  10 000,00 PLN
  Miesięczny limit transakcji – kwota przelewów
  10 000,00 PLN
  Miesięczny limit transakcji – liczba przelewów
  100

  Liczby przelewów nie da się podnieść.

  R Odpowiedz
  • Jaką max kwotę przelewu można ustawić w systemie? W niektórych bankach, żeby ustawić np 100 tys. trzeba udać się do oddziału.

   Klakier
  • Właśnie, tak jest w żałosnym WBK, tylko oddział do 125k, ew. przez wideorozmowę. A jak chcę się więcej ustawić to tylko za łaskawą zgodą dyrektora oddziału. A w Aliorze wszystko bez problemu w nowym systemi smskiem sobie można zwiększyć do max. 500k, a przelewy mobilne do 50k (w WBK śmieszne 3k zł bez możliwości zwiększenia).

   pws
  • A nie sorry, w Aliorze można aż do miliona sobie limit samemu zwiększyć w systemie.

   pws
 • środki wpłynęły a oprocentowanie rachunku nadal 0,89% ( info w szczegółach) też tak macie?
  kiedy zwiększą?

  szef Odpowiedz
  • tak jak w millennium, w kolejnym dniu zaktualizuja info

   Dzikus
  • Przychodzi sms po wpłacie środków ale dokładne informacje są w szczegółach rachunku:
   Środki objęte promocją – stan na 11.05.2018
   XXXX,00

   Oprocentowanie środków objętych promocją
   2,70 %

   Oprocentowanie pozostałych środków
   0,89 %

   R
 • podobno w dniu uruchomienia ma przyjść sms potwierdzający

  adaś Odpowiedz
  • Zgadza się, do mnie przyszedł dziś rano (wpłaciłem środki wczoraj)

   Michał
 • Czy promocyjne oprocentowanie jest liczone od dnia wpłynięcia nowych środków, czy od dnia potwierdzającego sms-a?
  Konto założyłem w piątek i tak też wpłynęły nowe środki. W piątek oprocentowanie pokazywało 0,89%. Dziś przyszedł sms potwierdzający nowe środki i faktycznie widać oprocentowanie 2,7% na 13.05.2018.
  Czy ktoś wie, co z weekendem? Czy przez te dni nowe środki były oprocentowane na 0,89%

  Anarion Odpowiedz
  • miałem tak samo jednakże regulamin mówi wyraźnie: „Promocja zaczyna obowiązywać od dnia w którym została zaksięgowana, w Okresie trwania Promocji, pierwsza wpłata Nowych środków na Konto Uczestnika .”

   adaś
 • Miałem na koncie pewna ilosc pieniedzy, pokazywalo mi prawidlowo 2.7% (mniej niz 50tys). Dzisia doslalem kilkaset zlotych na konto i oprocentowanie pokazuje juz 2,45%. Czyli wychodzi,ze nie mozna doklafac pieniedzy na to konto oszczednosciowe? Ktos wie o co chodzi?

  jjkk Odpowiedz
  • Jutro się zaktualizuje, jak widać w pierwszym dniu system od razu nie ogarnia i dopiero w nocy robią przetwarzanie i dodawanie nowych środków. Co ciekawe mniejszy % widać tylko w starym systemie, a w nowym za to widać przez 1 dzień starą kwotę nowych środków.

   pws
  • Dziękuję pws, miłego dnia!

   jjkk
  • Mam tak samo, wczoraj 2,7%, dziś 0,96 :( Też robiłam ruchy na koncie. Sprawdzę jutro wg porady.

   Iza
 • Hej, czy dobrze rozumiem:
  „nowe środki, stanowiące nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach”, czyli:
  Jeśli przeleję od razu na konto oszczędnościowe, to jest 2.7%, a jeśli przeleje na osobiste, a później z osobistego na oszczędnościowe, to nie ma 2.7%?
  Jeśli tak jest, to dla mnie kiepsko – z banku „głównego” przelewy kosztują mnie 1zł, więc muszę najpierw przelać na oszczędnościowe, a później z niego na ROR tyle ile mi trzeba na rachunki. Gdybym robił natomiast dwa przelewy, to będzie 2zł. Wiem, trochę kombinuje dla tej 1zł, ale na tym to polega.

  Maciek Odpowiedz
  • Co to za bank, który bierze złotówkę za przelew?

   hasz
  • źle rozumiesz
   chodzi o Twoje saldo alior banku w dniu 20.04.2018
   sprawdź ile wtedy miałeś
   nadwyżka będzie oprocentowana na 2,7%

   kruczi
  • Ok, dzięki za odpowiedź. Sprawdzę w praktyce jak to działa. Mam obawy, że wpływ musi być bezpośrednio na konto oszczędnościowe, bo jeśli jest na ROR, to późniejszy przelew z ROR na oszczędnościowe nie jest już przecież nadwyżką, więc wyższe oprocentowanie nie przysługuje. Tak przynajmniej to rozumiem, wchodząc w buty „złego” z banku, a zawsze w nie wchodzę robiąc cokolwiek z jakimkolwiek bankiem.
   @hasz konto firmowe ing

   Maciek
  • nadwyżka nad saldo z dnia 20.04.2018

   kruczi
  • Jeśli chodzi o pobieranie 1zł za przelew to wiem, że są jeszcze takie rachunki.
   Ale dla wisienkowicza to byłby policzek w twarz taki przelew…
   Nam przecież płacą 1zł za wykonanie przelewu :) patrz Premia mobilna BGŻ

   K+M+B
  • Właśnie odkryłem, że przegapiłem moment ujednolicania oferty ING – takie samo konto, w nowej ofercie ma bezpłatne przelewy, a ja daję się golić :-) No cóż, trzeba pilnować takich spraw.

   Maciek
  • natychmiast zamknąłbym konto w banku, które woła cokolwiek za przelew ! Rozejrzyj się wokół mamy 2018 r.

   Kent
 • Słuchajcie, czyli mogę sobie pożyczyć z MocnoOKO na swój ROR , zrobić co potrzebuję i oddać i jeśli wróci ta sama kwota to wciąż będzie na 2,7% (tzn. będzie uznawana za te „nowe środki”)

  K+M+B Odpowiedz
  • oczywiscie, bo nadal bedzie to saldo wyzsze ponad saldo z dnia badania srodkow

   Dzikus
  • Tak pomyślałem, ale chciałem się upewnić.

   K+M+B
  • Jeśli aktywnie korzystasz z ROR, to „mocne” konto oszczędnościowe nie jest dla ciebie. Kluczowe jest saldo z dnia 20.04.2018 i 2,7% dostaniesz tylko na środki ponad to saldo. Jeśli 20.04.2018 miałeś np. 10 tys., później płaciłeś jakieś rachunki, zostało ci np. 5 tys, a na oszczędności wrzuciłeś później 6 tys, to tylko 1 tys. jest oprocentowany wyżej, a reszta 0,89%. Przynajmniej tak to wygląda w praktyce z mojej obserwacji. Ja to konto zamykam.

   Maciej
 • Czy na konto można robić przelewy zasilające z konta w innym banku niż pierwszy przelew iniciujący? Tzn. Przelew zasilający jest np. z BZWBK a kolejne z wpłatami będą np. z Millenium. Czy wszystkie przelewy muszą być z konta zasilającego (w tym przypadku z BZWBK)?

  ZICHI Odpowiedz
 • Czy konto T-Mobile usługi bankowe jest klasyfikowane jako alior bank?

  Bogusia Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o promocję są na pewno oddzielnie i się nie wykluczają czyli można korzystać w obu

   Dark
  • Dziękuję za odpowiedź

   Bogusia
  • @Bogusia Dzięki za przypomnienie o TMobile. Zamknąłem konto przed końcem ubiegłego roku więc mogę do końca tego roku załapać się na 3% do 50k :) Gubię się już w tych promocyjnych oprocentowaniach… ale dzięki Wam czasem się odnajduję ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
 • Jakie macie oprocentowanie na koncie widoczne w bankowości elektronicznej? Ja widzę u siebie 2,66% zamiast 2,7%

  Paweł Odpowiedz
  • Oprocentowanie środków objętych promocją
   2,70 %

   Oprocentowanie pozostałych środków
   0,89 %

   R
  • Mam tak ja R. Więc najwyraźniej przebiłeś szklany sufit 100k ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
 • @Paweł, może przekroczyłeś limit środków objętych oprocentowaniem promocyjnym. Bank chyba liczy rzeczywiste oprocentowanie całej kwoty z uwzględnieniem nadwyżki środków, która jest oprocentowana słabiej.

  gajowy Odpowiedz
 • Moze ktos wie jakie bedzie % na tym koncie mocno oszczednosciowym po tych 4 miesiacach? Nie moge tego znalezc w regulaminie

  Muniek Odpowiedz
  • Standardowy, bodajże 0,96%. Regulamin dotyczy promocji, wiec nie ma w nim informacji po promocji – wiec najlepiej szukać informacji o oprocentowaniu w… tabeli oprocentowania ;)

   Michał
 • Czy, aby otworzyć to konto, trzeba spełnić jakiś warunek? Bo mi cały czas odrzuca wniosek” „Dziękujemy. Zakończenie wniosku nie jest obecnie możliwe. Jeśli chcesz, pracownik banku skontaktuje się w celu dokończenia składania wniosku”. Dodam, że w Aliorze mam konto w ich kantorze.

  tomson Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy