7,5% do 200 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank (i 7,66% na lokacie)

Zakończona

Trwa promocja podwyższonego oprocentowania w Santander Consumer Bank. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe tego banku, zyskają 7,5% dla nowych środków dla kwoty do 200 000 zł oraz 6-7% dla nadwyżki. Co istotne: rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Rachunek ten idealnie więc nadaje się jako skarbonka.

7,5% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 25.10.2022. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 200 000 zł) zarobią 7,5% w skali roku do końca danej edycji promocji – obecnie do 18.01.2023.

Pozostałe środki jednak wcale nie zarobią dużo mniej – wszystko dzięki promocji, która do 30.01.2023 podwyższa oprocentowanie standardowe do:

 • 7% do 50 000 zł
 • 6,5% dla zakresu 50 000 – 200 000 zł
 • 6% dla nadwyżki ponad 200 000 zł

Przykładowo wpłacając więc 400 000 zł zarobimy 7,5% dla nowych środków do 200 000 zł, 7% dla kolejnych 50 000 zł oraz 6,5% dla pozostałych 150 000 zł.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki, która ma równie wysokie oprocentowanie. Możemy tu zgarnąć nawet 7,66% w skali roku przy depozycie na pół roku, 7,2% na rok oraz 7% na 3 miesiące. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 14.11.2022.

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • I) okres trwania Promocji – okres od 02.11.2022 roku do 18.01.2023

  II) 7,5% podczas gdy 7-8 banków daje 8%

  Musi się SCB postarać bardziej.

  Mar_Wer Odpowiedz
  • Ja na jednym koncie w innym banku trzymam swoje oszczędności na 8%, a to ko traktuje jako skarbonkę. Mam tu środki które obracam na codzień. Robię sporo przelewów bez dodatkowych opłat i zawsze te środki są nieźle oprocentowane, więc w takim znaczeniu wcale nie muszą się bardziej starać.

   jaceny
  • Ja w taki właśnie sposób traktuje ALIORA który ma 8% na KO i bez opłat za wypłaty z KO.
   Dodatkowo 5 darmowych przelew ekspresowych z ROR z limitem 100k PLN / przelew, gdzie inne banki mają ograniczenia w postaci 5, 10, 20k PLN / przelew.

   Rafal
  • Bym zapomniał, że jest jeszcze w Aliorze cashback z którego osobiście nie korzystam. SCB też daje takie benefity?

   Rafal
  • Na aliorze nie możesz mieć 8% przez cały czas. :-) Są okresy, kiedy musisz czekać na na nową promocję do której możesz przystąpić.

   jaceny
 • Credit Agricole daje 10% na lokacie mobilnej dla nowych klientów:)

  Jarry Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy