Do 7% bez haczyków na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Bank

Zakończona

Brak wymogu posiadania konta osobistego, brak wymogu przyniesienia nowych środków i możliwość wypłaty środków wielokrotnie bez opłat – a to wszystko na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 7% w skali roku co najmniej do 23.08.2023. Gdzie? W Santander Consumer Banku. Na dodatek z możliwością założenia raz-dwa przelewem weryfikacyjnym.

7% na koncie oszczędnościowym

7% w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku swoje oszczędności i… korzystać! 7% zarobią środki do 50 000 zł, 6,4% nadwyżka ponad 50 000 zł do 200 000 zł, a 6,1% – nadwyżka ponad 200 000 zł.

Jeśli więc mamy wolne max. 50 000 zł, to wszystkie środki zarobią 7%. Jeśli natomiast mamy więcej wolnej gotówki (np. setki tysięcy złotych), to oprocentowanie efektywne będzie dążyło do 6,1%, ale bez żadnych haczyków i innych gwiazdek.

Na ten moment promocja przewidziana jest do 23.08.2023, ale może zostać przedłużona, tak jak miało to miejsce poprzednim razem.

Czym jeszcze wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni – co przy wysokich stopach procentowych ma jeszcze większe znacznie.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki, która ma całkiem wysokie oprocentowanie. Możemy tu zgarnąć 6,75% w skali roku przy depozycie na pół roku, 6,25% na rok oraz na 3 miesiące. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 27.02.2023.

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy przelew na „zwykły” Santander traktowany jest jako wewnętrzny czy jak przelew do innego banku?

  x666 Odpowiedz
  • Niestety przelew dotarł po kilku godzinach.

   x666
  • To są zupełnie odrębne banki, jedynie właściciel „na górze” jest ten sam

   Michał
  • Kiedyś w jednym z komentarzy przeczytałem, że przelewy pomiędzy tymi bankami działają trochę inaczej, że nie są tak szybkie jak wewnętrzne, ale pieniądze dochodzą szybciej niż wynikałoby to z godzin sesji elixir. Najwyraźniej tamta informacja nie miała wiele wspólnego z rzeczywistością.
   Może działają jak wewnętrzne… w Nest (tam niekiedy idą kilka godzin) :-)

   Konto_do_komentowania_bo_inaczej_nie_dziala
 • Jeśli założę konto np. dzisiaj to na jaki czas mam oprocentowanie promocyjne?
  Do końca trwania promocji? Czy każdy ma indywidualnie np. 3 miesiące jak w większości banków?

  PePablo Odpowiedz
 • Czy ktoś wie jak zamknąć konto oszczędnościowe? Naprawdę trzeba składać dyspozycję przez konsultanta?

  h3rlitz Odpowiedz
 • Dziś kończy się promocyjne oprocentowanie, czy wiadomo coś o przedłużenie tych 7 %.

  Vitoo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy