6% do 1 000 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank (i 6,2% na lokacie)

Zakończona

Santander Consumer Bank kolejny raz zdecydował się na podwyższenie oprocentowania swojego flagowego rachunku oraz znaczne zwiększenie kwoty maksymalnej. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe tego banku, zyskają od dziś 6% dla nowych środków dla kwoty do 1 000 000 zł. Co istotne: rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Rachunek ten idealnie więc nadaje się jako skarbonka.

6% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 26.04.2022. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 1 000 000 zł) zarobią 6% w skali roku do końca danej edycji promocji – obecnie do 30.10.2022. Pozostałe środki zarobią standardowo – na ten moment 1,9-2% w skali roku.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki, która ma równie wysokie oprocentowanie. Możemy tu zgarnąć nawet 6,2% w skali roku przy depozycie na rok, 6% na pół roku oraz 5,5% na 3 miesiące. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 12.07.2022.

Nie przegap!

Komentarze

 • Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji „Zyskaj z nami z nowymi środkami” jest stałe, obowiązuje od 16.07.2022 do 30.08.2022 r.

  Chyba zmyslacie z tym, ze badanie konta z kwietnia. Mam zbite oprocentowanie do standardowego, a pieniądze na rachunek wpłacałem w maju.

  Xxx Odpowiedz
  • Przed napisaniem ze „zwymyslamy” polecam pierwsze sprawdzić regulamin (podpiety we wpisie) :)

   Michał
  • Zmiana oprocentowania promocyjnego w bankowości internetowej będzie widoczna od 17.07.2022 r.

   Przemysław
  • W regulaminie wszystko jasno jest napisane. Dzień badania salda jest nadal z kwietnia. Nowe oprocentowanie w bankowości wskoczy pewnie jutro, tak też było w momencie zakładania nowego ko, promocyjne oprocentowanie widoczne było od następnego dnia.

   Jaaa
 • Dla osób które założyły konto w poprzednich edycjach pewnie nowe oprocentowanie wskoczy jutro? Bo na chwilę obecną mam teoretycznie oprocentowanie podstawowe a zakładałam ko w poprzedniej edycji na 5%

  Jaaa Odpowiedz
  • Ja po zalogowaniu dostałem komunikat, że promocja przedłużona, oprocentowanie większe a dzień badania salda niezmieniony. I że nowe oprocentowanie będzie od 17 lipca. Fajnie :-)

   Łukasz
 • Czyli 6% obowiązuje tylko do końca sierpnia, potem środki będą pracowały na 2%?

  AndrzejWigrus Odpowiedz
  • W teorii. W praktyce pewnie odpalą kolejną promocję podwyższonego oprocentowania. Albo zmienią obecną w trakcie jej trwania, tak jak robili do tej pory.

   Michał
  • Dla tych, którzy mają 26 kwietnia wyzerowany, to nawet fajnie. Ale dla tych, co nie mieli, i czekają na nową edycję, z nową datą, to jednak zło. Niech spadają z tą promocją i dadzą takie oprocentowanie normalnie, dla wszystkich, o!

   Kulson
  • No i cichaczem przedłużyli…

   *Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji „Zyskaj z nami z nowymi środkami” jest stałe, obowiązuje od 16.07.2022 do do 30.10.2022 r.

   Kulson
 • SCB tak strasznie miesza z tymi promocjami, że ciężko się połapać. Już nie tylko zmienia % w trakcie, ale także datę ważności, wciąż zachowując pierwotny dzień początkowy salda. Otóż edycja obecna miała następującą historię:
  1. od 28 kwietnia do 30 lipca: 3%
  2. 15 maja podniesiono do 4%
  3. 11 czerwca podniesiono do 5%
  4. 16 lipca podniesiono do 6% i wydłużono do 03 sierpnia.

  Oczywiście to dobrze, że podnoszą, ale błagam. Ogarnijcie się.

  Kulson Odpowiedz
 • Lipa. Ja mam kasę od miesiąca na innym koncie. Liczyłem, że nową promocję dadzą wraz z końcem obecnej (od początku sierpnia) i jak zawsze, na kilka miesięcy, z nową datą badania salda. Stają się niestety nieprzewidywalni.

  jaceny Odpowiedz
 • Jedyny bank który nie ma w nosie obecnych klientów 🙂

  Jaaa Odpowiedz
 • Czy środki można przelać tam z każdego rachunku czy tylko z tego powiązanego? są jakieś limity przy wyprowadzaniu środków z tego banku? część banków na dzienny limit np 200 tyś.

  M Odpowiedz
  • Po założeniu rachunku zasilalem go również z innych kont założonych na moje nazwisko i wszystko dzialalo

   Rafał
  • Środki możesz przelać tylko z rachunku, który ma Twoje dane osobowe.

   eloraper
  • @Rafał, nie sprawdza po nazwisku. Jak nawet masz takie same nazwisko, a inne imię to zwraca przelew

   deloe
 • Do Santander można przelewać forsę z dowolnego konta, natomiast z Santander na konto powiązane które nawiasem pisząc można zmieniać wedle własnego uważania.

  Bubu Odpowiedz
 • Promocja na 6% została przedłużona do 30.10.2022 roku.

  Arek88 Odpowiedz
 • Taka ciekawostka: przelew wysłany z SCB to Santandera o 7:50 został zaksięgowany o 8:15. Tak było zawsze? bo zmieniłem konto powiązane na Santandera i się bardzo zdziwiłem że tak szybko ;)

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Idzie szybko. Przelałam forsę z C. do S. przed 8 i przed 9 forsa była już na koncie w S.

  Mania Odpowiedz
 • Czy da się założyć z BNP? Co prawda tego banku nie ma na liście, ale może ktoś próbował (albo w placówce partnerskiej się da założyć)?
  P.S. Teraz tak wygląda oprocentowanie:
  7,50% na nowe środki do 200 000 zł
  7,00% dla wszystkich środków do 50 000 zł
  6,50% dla wszystkich środków 50 001 zł do 200 000 zł
  6,00% dla wszystkich środków pow. 200 000 zł

  deloe Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy