6% lub 5,5% bez haczyków na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Bank

Zakończona

Brak wymogu posiadania konta osobistego, brak wymogu przyniesienia nowych środków i możliwość wypłaty środków wielokrotnie bez opłat – a to wszystko na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 5,5% lub 6% w skali roku co najmniej do 24.01.2024. Gdzie? W Santander Consumer Banku. Na dodatek z możliwością założenia raz-dwa przelewem weryfikacyjnym.

6% na koncie oszczędnościowym

5,5% lub 5% w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku swoje oszczędności i… korzystać! Co godne podkreślenia: bank docenia zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Ci pierwsi (którzy założyli konto oszczędnościowe 13.11 i później) zgarną 6% do 50 000 zł. Ci drudzy – 5,5% do 50 000 zł. Później obie grupy traktowane są tak samo i zarabiają 5,2% między 50 000 a 200 000 zł oraz 5% dla nadwyżki ponad 200 000 zł.

Biorąc pod uwagę spadki oprocentowań w innych bankach oraz brak wymogów (nowych środków, robienia transakcji i innych kombinacji) tu „wrzucamy” dosłownie dowolną kwotę i mamy „problem” z głowy.

Na ten moment promocja przewidziana jest do 24.01.2024, ale Santander Consumer Bank znany jest z pamiętania o swoich klientach (jak to robi od wielu lat), więc prawdopodobnie i później oferta będzie kontynuowana na dobrych warunkach.

Czym jeszcze wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni – co przy wysokich stopach procentowych ma jeszcze większe znacznie.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki. Możemy tu zgarnąć 5% w skali roku przy depozycie na 3, 4 oraz 6 miesięcy. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 10.10.2023.

Nie przegap!

Komentarze

 • a te 7% to niby jak można uzyskać … bo coś z rana nie mogę doczytać?

  mohel Odpowiedz
  • Wygląda na błąd autora, a 7% pozostało z tekstu o poprzedniej promocji.

   Fabian
  • Nie ma czegoś takiego. To co się porobiło z tą stroną to jest jakaś katastrofa. Kiedyś była wyznacznikiem promocji, miejscem gdzie w pierwszej kolejności można sprawdzić gdzie oszczędzać pieniądze. Od dłuższego czasu wszystko wrzucane na odpierdziel a takie informacje jak ta, nie ma związku z rzeczywistością. Nie pierwszy raz niestety. Trzeba sprawdzać samemu.

   Maniu
 • Czy dla obecnych posiadaczy rachunku w Santander Consumer Bank oznacza to, że oprocentowanie na ich rach. spadło automatycznie?

  Andrzej75 Odpowiedz
 • Cechy szczególne konta oszczędnościowego w SCB:
  Oprocentowanie dotyczy wszystkich środków (starych i nowych), uznawane są wpłaty z różnych ale tylko własnych rachunków, wypłaty/przelewy zwrotne możliwe tylko na jedno powiązane konto, brak możliwości ustawienia przelewów zwrotnych z datą przyszłą, brak możliwości przelewów expressowych do SCB (możliwy Sorbnet w godz. 8.00-15.00 w dni robocze). Zaletą jest możliwość wielokrotnych wypłat/przelewów na powiązany rachunek (bez limitu miesięcznego).

  Fabian Odpowiedz
 • Oferta nadająca się do całkowitego olania co też wczoraj uczyniłem składając wypowiedzenie.

  Minionek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy