0,7% do 200 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji na nowe środki Santander Consumer Banku. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe tego banku, mogą otrzymać 0,7% na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł oraz 0,5% powyżej. Jeśli dodamy do tego fakt, że rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego, to robi nam się zdecydowanie najlepsza oferta oszczędnościowa banku z siedzibą w Polsce.

0.7% na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

0,7% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 15.09.2021. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 200 000 zł) zarobią 0,7% w skali roku do końca danej edycji promocji – czyli obecnie do 26.01.2022.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Promocja trwa już od 23 września…

  Andrzej44 Odpowiedz
 • Oferta jest niezła. Są dwa mankamenty. Faktyczne oprocentowanie nie wynosi 0,7% tylko
  0,6 ….? %/ w poprzedniej promocji na 0,8% też nie było tyle/. To groszowa sprawa, ale lepiej mieć jasną sytuację. Druga niedogodność to fakt, że KO jest sztywno powiązane z rachunkiem w innym banku. Oznacza to, że przelew można wykonać tylko na wskazane wcześniej konto. Oczywiście konto to można zmienić, ale to trwa a czas to pieniądz. Po za tym spoko.

  Beata2 Odpowiedz
  • Miałem w poprzedniej edycji na 0,8 i wszystko zgadzało się co do grosza. Nie siej fermentu.

   ptok
  • U mnie obecnie wychodzi 0,696%. Te małe różnice mogą wynikać ze sposobu odliczania przez system tego banku podatku belki.

   Jarosław
  • Naliczyli oprocentowanie za październik. U mnie wychodzi 0,673%. Podatek Belki nie ma tu nic do rzeczy, bo jest obliczany od odsetek brutto.

   Andres
  • U mnie też 0,67%. Przypuszczam, że podatek Belki naliczany jest u nich każdego dnia, a nie dopiero na końcu miesiąca i dlatego takie duże różnice na naszą niekorzyść.

   Ewa1
 • Wszystko ok. lecz funkcjonalność rachunku jest ograniczona (po co te utrudnienia?).
  Zasilić można z innego rachunku tylko tego samego posiadacza (!), przelew wykonany przez żonę odbił się z powrotem mimo wspólnego rachunku, nie ma przelewów expressowych w obie strony (tylko Sorbnet = do), brak możliwości ustawienia przelewu z datą przyszłą.
  Osobiście wolę inbank, jeśli nie planuje się nagłych większych wydatków to tam lokata 1% na 1 miesiąc (nie muszą być ‚nowe środki’ jak w SCB) bardziej mnie zadowala. Obsługa bezproblemowa przez net, bez wymogu konta. Nieodnawialne lokaty po min. 5 tys. zakładane co tydzień mogą spełniać rolę quasi rach. oszczędnościowego.

  Fabian Odpowiedz
 • @ptok
  Dlaczego piszesz, że ja sieję ferment?
  29 września wpłaciłam 36160, 30 września wypłaciłam 1 zł. 30 września bank naliczył mi 1,18 odsetek brutto co dało 0,95 netto. Według kalkulatora ADMINA w żaden sposób nie wychodzi 0,7%.

  Beata2 Odpowiedz
 • A czy zmieniał ktoś może w inbanku rachunek powiązany z lokatą?Jak to wygląda i czy da się uniknąć opłaty 30 zł?

  Jarry Odpowiedz
 • Czy ktoś przelaniu środków miał telefon z banku z „informacją do przekazania”? Pani prosiła o dane potwierdzające tożsamość: datę urodzenia, adres zameldowania i o zgrozo numer dowodu osobistego! Nie dogadaliśmy się.

  Paweł Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy