1,6% do 200 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank

Zakończona

Santander Consumer Bank postanowił przedłużyć oprocentowanie na swoim koncie oszczędnościowym. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe w tym banku otrzymają 1,6% dla nowych środków dla kwoty do 200 000 zł. Co istotne: rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego. Rachunek ten idealnie więc nadaje się jako skarbonka.

1,6% na koncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

1,6% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 15.09.2021. Jako saldo rozumiemy tu sumę środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie – o ile zawnioskujemy o konto oszczędnościowe i podpiszemy o nie umowę (przelewem!).

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 200 000 zł) zarobią 1,6% w skali roku do końca danej edycji promocji – obecnie do 22.04.2022.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Yyyy a mieli podwyzszyc %, takie byly tu oczekiwania i spekulacje i dupa

  Krzychoooo Odpowiedz
 • To jest żenada te oferty. W zasadzie tylko stablecoiny przy kombinowaniu z jak najniższymi prowizjami dają jakkolwiek sensowną stopę zwrotu. Obligacje indeksowane inflacją nie są wcale jakimś super rozwiązaniem, bo przez pierwszy rok dostajemy śmieciowe odsetki.

  Angulo Odpowiedz
 • Millenium też w kulki zagrało. Marne 1.5% a dodatkowo wylamali się ze schematu badania salda konta.

  Paweł Odpowiedz
 • Czy trzeba wypłacić środki z poprzedniej promocji żeby załapać się na nową, czy wystarczy zostawić wszystko na koncie?

  Damiano Odpowiedz
  • W regulaminie jest
   „Nowe Środki – środki wpłacone na Rachunek po Dacie Salda Początkowego, w Okresie trwania Promocji […]”

   Ale Pani na infolinii potwierdziła, że nie trzeba wypłacać i wpłacać żeby załapać się na promo

   Damiano
 • Przedłużona – czyli rozumiem, że środki wpłacone przy starcie promocji (w grudniu) mogą dalej sobie leżeć tam i będą dalej pracowały?

  mt Odpowiedz
  • Zobaczymy jutro, czy nadal będzie na starych kontach 1,6%. Póki co jest informacja, że do 26.01

   Ja123
 • Data badania salda jest taka sama .

  Michał Odpowiedz
 • macie dalej oprocentowanie promocyjne na koncie?
  ja w szczegółach rachunku widzę standardowe

  megi Odpowiedz
  • Również oprocentowanie w szczegółach mam standardowe i teraz nie wiem czy przelać na millenium, czy trzymać tutaj?

   jaceny
  • Przy zakładaniu konta było identycznie. Po nocnym przeliczeniu wskoczyło promocyjne oprocentowanie. Ja czekam do jutra zobaczymy co będzie.

   Wespo
 • jutro będzie widoczne aktualizacja promocyjna

  Artin Odpowiedz
 • Zalozylem wlasnie konto i nie widze tego oprocentowania promocyjnego? Ono bedzie widoczne dopiero jak wplace pieniadze ?

  Mateusz Odpowiedz
 • Dalej nie pokazuje 1.6%. Zamiast tego jest tabelka:

  Środki do 50 000,00 PLN0,20%
  Środki od 50 000,01 PLN do 200 000,00 PLN0,30%
  Środki od 200 000,01 PLN 0,50%

  Pietia Odpowiedz
  • To oprocentowanie z innej promocji na tym koncie, nie na Nowe środki. Na pewno masz nowe środki?

   Ja123
  • Nowe-przedłużone. Czyli wpłacane gdzieś w październiku jako nowe i teraz oczekiwałem, że zgodnie z zapowiedziami Consumera będa dalej oprocentowane na 1,6%

   Pietia
  • U mnie jest już info, że 1,6% do kwietnia. Kasa z poprzedniej promocji wpłacona po 15.09

   Ja123
 • W „Szczegolach rachunku” sa dwie sekcje – „Oprocentowanie srodkow” z standardowymi stawkami oraz „Promocja na nowe srodki” z 1.60% i zaktualizowanymi datami, ale w zakladce „Oprocentowanie” widze tylko:
  „Mozesz wplacic do 200 000,00 PLN nowych srodkow i korzystac z promocyjnego oprocentowania 1,60%. Promocja trwa do 12.04.2022. Saldo Twoich nowych srodkow po wplacie zostanie pokazane nastepnego dnia”.

  Takze wyglada to chyba tak, jakby te srodki nie lapaly sie jako nowe, chociaz zostaly wplacone na poprzednia promocje po 15.09.2021…

  robber Odpowiedz
  • Edit: infolinia potwierdzila, ze srodki z poprzedniej promocji automatycznie lapia sie rowniez na te nowa, tylko informacja o tym w bankowosci internetowej jest opozniona.

   robber
  • Dzięki za podpytanie i za informacje =)

   Pietia
 • Jak długo kasa idzie na konto ? Zrobiłem przelew z banku Santander 2 godziny temu i jeszcze nie ma

  Mateusz Odpowiedz
 • Dobrze wam naliczają odsetki? Wyliczyłem, że mi przycinają. Napisałem wiadomość ale dość długo nie odpisują ;>

  gosc89 Odpowiedz
 • Nie pamiętam jak to było przy poprzedniej promocji, ale też tak macie, że widnieje u was przy kwocie standardowe oprocentowanie tzn. do 50 tysięcy 0,2%, powyżej 0,3% i tak dalej. Tak powinno być, czy jednak to oznacza, że nie uczestniczę w promocji, niby miała się ona automatycznie przedłużać.

  Przemek564 Odpowiedz
 • Link nie działa – jak założyć ten ror?

  Li Odpowiedz
 • Witam. Ma ktoś z Was tak, że do tej pory odsetki były naliczane wg promocyjnego oprocentowania 1.6%, a za wczorajszy dzień wg standardowego oprocentowania? Co ciekawe, w szczegółach znajduje się informacja, że całość środków na koncie jest oprocentowana promocyjnie 🤷

  PiotrekHogg Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy