Do 7% bez haczyków na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Bank

Zakończona

Santander Consumer Bank przedłużył promocję promocyjnego oprocentowania na swoim flagowym rachunku oszczędnościowym. Osoby, które posiadają lub założą konto oszczędnościowe tego banku, zyskają od 6% do 7% – bez dodatkowych warunków i bez ograniczeń kwotowych. Oznacza to, że to idealna skarbonka na podręczne środki – zwłaszcza, że rachunek zakładamy przelewem weryfikacyjnym, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego.

7% w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”.

Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku swoje oszczędności i… korzystać! 7% zarobią środki do 50 000 zł, 6,5% nadwyżka ponad 50 000 zł do 200 000 zł, a 6% – nadwyżka ponad 200 000 zł.

Jeśli więc mamy wolne max. 50 000 zł, to wszystkie środki zarobią 7%. Jeśli natomiast mamy więcej wolnej gotówki (np. setki tysięcy złotych), to oprocentowanie efektywne będzie dążyło do 6%, ale bez żadnych haczyków i innych gwiazdek.

Na ten moment promocja przewidziana jest do 24.04.2023, ale może zostać przedłużona, tak jak miało to miejsce obecnie.

Czym jeszcze wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku. Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni – co przy wysokich stopach procentowych ma jeszcze większe znacznie.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe.

Wysokie oprocentowanie również na lokatach

Na koniec warto dodać, że Santander Consumer Bank oferuje również Lokatę na nowe środki, która ma równie wysokie oprocentowanie. Możemy tu zgarnąć nawet 7,66% w skali roku przy depozycie na pół roku, 7,2% na rok oraz 7% na 3 miesiące. Kwota maksymalna lokaty to 400 000 zł, a stan nowych środków liczymy względem 14.11.2022.

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • Eh, obniżki oprocentowania. Na szczęście pozostały jeszcze inne banki które nie obniżyły

  deloe Odpowiedz
 • Bieda… Brak promocji na nowe środki, oprocentowanie promocyjne niskie do konkurencji, do tego niski limit przy najwyższym procencie. Wykluczyli się sami z walki o klienta

  Maniu Odpowiedz
 • Nie trzymam tam oszczednosci z uwagi na % ale mam kilka tys. Z uwagi na mozliwosc przelewow bez oplat na biezace potrzeby. Przelewac mozna tylko na 1 zdefiniowany rachunek.

  Maciek Odpowiedz
 • Gdyby ktoś się zastanawiał nad lokatą w tym banku, to radzę się śpieszyć. Zresztą w innych pewnie będzie podobnie – górka już za nami.

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy