3% na koncie oszczędnościowym Zośka Pro bez limitów kwotowych

Zakończona

Trwa promocja podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Zośka Pro. Każdy, kto otworzy taki rachunek, zyskać może teoretyczne 3% w skali roku – i to dla dowolnej kwoty.

3% na Koncie Zośka Pro bez limitów kwotowych od Idea Bank

3% na Koncie Zośka Pro

Aby skorzystać z promocji należy być klientem, który nie posiadał rachunku oszczędnościowego Zośka Pro w dniu 25.04.2018. Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że podpiszemy umowę o Konto Zośka Pro w okresie trwania promocji, czyli do 25.05.2018. Bank zastrzega jednak, że promocja może zostać wydłużona.

Same warunki promocji są bardzo proste do spełnienia: Idea Bank podwyższy nam oprocentowanie na koncie Zośka Pro o 0,85 p.p. do 31.07.2018. Oznacza to, że zamiast standardowych 1% lub 2,15% zarobimy 1,85% lub 3% w skali roku – i to dla dowolnej kwoty! Niższa wartość (1,85%) dotyczy oprocentowania standardowego, wyższa (3%) – oprocentowania naliczanego dla dziesięciokrotności środków znajdujących się na rachunku osobistym.

O co w tym chodzi? Najprościej wyjaśnić to na przykładzie. Jeśli na naszym koncie osobistym w Idea Banku znajduje się 1000 zł, to 3% na Koncie Zośka Pro zarobi kwota od 0 do 10 000 zł (czyli 10x tyle, co na ROR), a nadwyżka – według oprocentowania standardowego. Jeśli na koncie osobistym trzymamy 100 zł, to 3% zarobi 1000 zł (itd). Łatwo więc zauważyć, że realne oprocentowanie (średnia ważona) wyniesie 2,72(72)% dla całości środków. Z drugiej strony zazwyczaj i tak każdy z nas trzyma „drobne” na bieżące wydatki na nieoprocentowanym RORze, więc nie do końca powinniśmy to przeliczać na 2,72%.

Ile kosztuje Konto Zośka Pro?

Prowadzenie konta Zośka Pro jest darmowe. Standardowo zapłacić możemy jednak za zbyt częste wypłaty – pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu jest bowiem darmowy, a za kolejne płacimy 5 zł (tak samo jak za wszystkie przelewy zewnętrzne).

Aby jednak uzyskać wysokie oprocentowanie konieczne jest również posiadanie konta osobistego. Tu na szczęście jest równie dobrze, jak przy samej Zośce Pro. Domyślnie proponowane Konto Idealne jest rachunkiem, którego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Nie zapłacimy również za posiadanie karty debetowej oraz ewentualne wypłaty z bankomatów w kraju.

Co więcej, posiadacze Konta Idealnego mogą wykonywać dwa darmowe przelewy Express Elixir miesięcznie. Nie dość więc, że rachunek nie kosztuje ani złotówki, to na dodatek możemy korzystać z usługi premium bez dodatkowych kosztów! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • A co z obecnymi klientami?

  Grqcj Odpowiedz
  • Obecnych posiadaczy konta Zośka Pro nie dotyczy promocja, więc zarabiają standardowo (1 lub 2,15%).

   Michał
 • „Z drugiej strony zazwyczaj i tak każdy z nas trzyma „drobne” na bieżące wydatki na nieoprocentowanym RORze”
  Przepraszam bardzo, ale nie kazdy. Konta 123 w BZWBK nadal sa oprocentowane na 3% :)

  keton Odpowiedz
 • ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego jest kapitalizacja odsetek, tak więc chcąc mieć oprocentowanie 3% dla kwoty 10tys, to trzeba 29dnia miesiąca przelać 30tys na ROR?

  tomm32 Odpowiedz
  • tomm32 NIE – jeżeli chcesz mieć 3 % przez 30 dni każdego dnia dla 10 tys na ZPro to na ROR każdego dnia musisz mieć minimum 1000zł – ilość środków na ROR jest sprawdzane każdego dnia a ost dnia są wypłacane odsetki. Jeżeli więc danego dnia wypłacisz 500 zł i zostanie 500 to przez ten dzień lub ilość dni kiedy będziesz mieć 500 zł na ror to na zpro będzie 3 % dla 5000 zł i 1% dla 5 tys (jeżeli na pro masz 10000 zł czyli liczone jest 1% dla pozostałej sumy która masz na pro) Jak uzupełnisz po 3 dniach na ror znowu do 1000 zł to oprocentowanie całej kwoty na zpro wzrośnie do 3%

   piotro
 • Takie pytanko z ogólnej tematyki kont oszczędnościowych, dlaczego we wpisach o nowych okazjach nie widzę informacji nt. okresu kapitalizacji odsetek. Kiedyś zakładałem że standardem jest kapitalizacja na koniec okresu promocyjnego, aż do czasu kiedy na koncie w Millenium odsetki pojawiły się co miesiąc. Wydaje mi się że to kluczowy parametr w wyborze lokat, szczególnie kiedy oprocentowania w różnych bankach są na podobnym poziomie

  Marcin5678 Odpowiedz
  • Konta oszczędnościowe standardowo mają kapitalizację miesięczną, a lokaty na koniec okresu; nie ma sensu o tym pisać, gdy dany produkt działa na tych standardowych zasadach (wyjątki się zdarzają).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy ja dobrze rozumiem, że ta podwyżka trwa tylko przez 2,5 miesiąca?

  TomeG2kc Odpowiedz
 • Nie „każdy”. W banku makrelowym ror daje chyba jakoś ponad 1%

  Iks Odpowiedz
 • Czy konto Zośka można zamknąć przez Internet czy trzeba iść do oddziału?

  Stefek Odpowiedz
  • Chyba tylko oddział / list, ale czekam na info od IB w tej sprawie.

   W zasadzie to można też wysłać listem zwykłym (kartka, koperta + 2,60 PLN) wypowiedzenie i zobaczyć, czy po jego doręczeniu (deklarowany termin D+5) + termin wypowiedzenia (miesiąc lub 30D) konto zniknie z systemu on-line (najwygodniej zostawić na nim np. 0,01 PLN i podać r-k do zwrotu środków – wtedy sprawdzamy czy zniknie dzień po zaksięgowaniu zwrotu na podanym przez nas r-ku).
   Zwykle to taniej niż bilet MPK, a na pewno krócej niż wizyta w oddziale (ale wymaga sprawdzenia, bo list mógł np. nie dojść).
   Dobra metoda jeśli się nam nie śpieszy i nie jest to ostatni zamykany produkt.

   Marcin H
 • czyli nie zarobimy 3% jesli dobrze rozumie bo przeciez 1/10 lezy na nieoprocentownym ror wiec duzo mniej niz 3%

  Ewa Odpowiedz
  • No kurczę, przecież @admin w artykule dokładnie o tym napisał:

   „O co w tym chodzi? Najprościej wyjaśnić to na przykładzie. Jeśli na naszym koncie osobistym w Idea Banku znajduje się 1000 zł, to 3% na Koncie Zośka Pro zarobi kwota od 0 do 10 000 zł (czyli 10x tyle, co na ROR), a nadwyżka – według oprocentowania standardowego. Jeśli na koncie osobistym trzymamy 100 zł, to 3% zarobi 1000 zł (itd). Łatwo więc zauważyć, że realne oprocentowanie (średnia ważona) wyniesie 2,72(72)% dla całości środków. Z drugiej strony zazwyczaj i tak każdy z nas trzyma „drobne” na bieżące wydatki na nieoprocentowanym RORze, więc nie do końca powinniśmy to przeliczać na 2,72%.”

   Marcin H
  • A nie prościej trzymać na 2,7% w innym banku? Bez martwienia się czy mam te 10 procent na ROR czy nie.

   ptok
  • No wlasnie o to mi chodzilo
   Jeden blad i pstryk nie ma kaski :( tzn procentow

   Ewa
 • IdeaBank – nie polecam

  abc Odpowiedz
  • nie ma jak to merytoryczna odpowiedz

   Ewa
  • Polecam państwowy PKO BP — oczywiście, gdy ktoś woli 1,7% (na nowe środki), niż np. 2,7% albo ponad 3%…

   Don Quijote de la Mancha
  • a ja lubię i polecam …i proszę zmienić nick, bo używam go tutaj od początku istnienia tego bloga :)

   abc
 • Na stronie nie podają w ogóle, że 3% jest tylko dla nowych:
  https://www.ideabank.pl/konto-zoska-pro
  Wszystkie podstrony i informacje małym druczkiem podają jedynie, że trzeba mieć konto Idealne z depozytem min. 10% kwoty. To się kwalifikuje do zbadania przez UOKIK i KNF.
  Dopiero w dwóch dokumentach do pobrania są obostrzenia, które podał Michał. Ten bank sobie w kulki leci…

  tof Odpowiedz
  • Co do braku informacji, że promocja jest tylko dla nowych klientów można się zgodzić, ale jebitnie duży suwak na samym początku strony to zdecydowanie NIE jest drobny druczek ;) Serio, on zajmuje 1/3 pierwszego ekranu, a drobny druczek tylko formalnie potwierdza informację widoczną na suwaku.

   Krzysztof A.
  • Jaki suwak masz na myśli? Według regulaminu dodają BONUS w postaci zwiększenia oprocentowania o 0,85% dla nowych klientów.

   Na stronie nic nie piszą o bonusie 0,85% dla nowych.

   Piszą o tym, że konto jest oprocentowanie na 3%:
   Oprocentowanie w wysokości 3,00% w skali roku naliczane będzie dla środków dostępnych na Rachunku Oszczędnościowym – Konto ZOŚKA PRO o wartości do 10 razy większej niż saldo dostępne na Rachunku Oszczędnościowo- Rozliczeniowym prowadzonym przez Bank na rzecz Posiadacza Rachunku, z zastrzeżeniem, że pozostałe środki na Koncie ZOŚKA PRO, które stanowią nadwyżkę ponad 10-krotność salda dostępnego na Rachunku Oszczędnościowo- Rozliczeniowym, oprocentowane będą według niższej stawki oprocentowania wynoszącej 1,85% w skali roku.

   2. Oprocentowanie w wysokości 1,85% w skali roku naliczane będzie dla środków dostępnych na Koncie ZOŚKA PRO, w przypadku gdy:
   a) Posiadacz Rachunku nie posiada Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego bądź
   b) środki dostępne na Koncie ZOŚKA PRO będą większe, niż 10 krotność salda dostępnego na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez Bank na rzecz Posiadacza Rachunku. W tym wypadku Bank naliczy oprocentowanie w wysokości 3,00% dla środków równych 10 krotności salda na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym, a dla nadwyżki tych środków naliczy oprocentowanie w wysokości 1,85%

   tof
  • Faktycznie, mogłem się niejasno wyrazić – pełna zgoda, że NIE widać na stronie informacji o tym, że promocja jest dla nowych klientów i za to należy się krytyka.
   Nie zgodziłem się tylko z częścią, w której mówisz, że informacja o konieczności posiadania Konta Idealnego z osadem w wysokości 10% tego co jest na Koncie Zośka Pro jest podana *drobnym druczkiem*, podczas gdy po wejściu na podaną stronę widać coś takiego: https://imgur.com/a/D4PeTdc
   Moim zdaniem, suwak na dole jest wystarczająco czytelną informacją na temat warunku „osad na KI = 10% KZP” i w żaden sposób nie przekłamuje tego co jest opisane w Regulaminie. A to że wersja regulaminowo-prawnicza tego wymogu nie bije po oczach dużym drukiem to normalne i w przypadku tak czytelnego graficznego przedstawienia powiedziałbym, że nawet pozytywne – po co zaciemniać przekaz. Mam nadzieję że teraz już nie ma wątpliwości co miałem na myśli :)

   Krzysztof A.
 • Otwarlem to konto z miesiac temu (przed koncem „zapisow”) i dla 50 000 naliczyli netto jakies 16zl czy cos takiego – a oczekiwalem ok 100zl.

  Czyli to bylo dla nowych (nigdy nie majacych nic wspolnego z tym bankiem)? Nosz k…

  AABBCC Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy