Nowe Konto otwarte na Ciebie w BNP Paribas

Kilka dni temu BNP Paribas przeszedł szybki rebranding i pozbył się z nazwy członu „BGŻ”, który towarzyszył mu od przejęcia Banku Gospodarki Żywnościowej. Wczoraj odświeżona została również oferta banku – w miejsce Konta Optymalnego oraz Konta Maksymalnego pojawiło się jedno Konto Otwarte na Ciebie. A ponieważ BNP Paribas jest bankiem oferującym ostatnio mnóstwo promocji z całkiem sensowna premią na start, to warto rzucić okiem na nowy rachunek.

BNP Paribas: Konto otwarte na ciebie
Podstawowym założeniem Konta Otwartego na Ciebie jest brak opłat za jego posiadanie. Niezależnie od tego w jaki sposób korzystamy z rachunku jego prowadzenie nie kosztuje nas ani grosza.

Sytuacja zmienia się jednak, kiedy zechcemy dobrać kartę do konta. I to znacznie. Bank postanowił bowiem oferować trzy karty debetowe, które stworzone są dla różnych grup docelowych. Każda z nich ma inne warunki.

Karta Otwarta na Dzisiaj

Pierwsza z kart, której nadano nazwę „Dzisiaj”, może nas kosztować 3 zł miesięcznie – ale wykonanie zaledwie jednej operacji kartą w poprzednim miesiącu zwalnia nas z tej opłaty. Dodatkowo osoby, które nie osiągnęły jeszcze 26. roku życia również nie zapłacą za korzystanie z plastiku. Jest to więc idealna karta dla tych, którzy cenią sobie bezpłatność usług bankowych. Taka normalna, standardowa karta na dobrych warunkach.

W zamian trzeba iść jednak na pewne kompromisy – czyli płatne (5 zł) wypłaty z bankomatów. Na szczęście bank nie skasuje nas za wszystkie tego typu operacje – wyciągnięcie gotówki z urządzeń własnych oraz bankomatów Planet Cash będzie darmowe. Za darmo wypłacimy środki również za granicą w bankomatach grupy BNP Paribas oraz Global Alliance. Pozostałe bankomaty zagraniczne będą nas kosztować 10 zł od wypłaty.

Co ciekawe osoby do 26. roku życia zwolnione są z opłat za wypłaty w bankomatach krajowych. Wszystkich. BNP Paribas nie pobiera również opłat za wypłatę środków z bankomatów krajowych poprzez system BLIK – ale tylko do 11.11.2019. Później opłata ma wynieść 5 zł, o ile bank nie zrobi kolejnej promocji.

Karta Otwarta na Świat

Drugi typ karty to „Świat”, czyli karta przeznaczona dla osób podróżujących. To, w pewien sposób, oferta konkurencyjna do mBankowej karty o tej samej nazwie. Identyczna jest również opłata za kartę – płacimy za nią 10 zł miesięcznie, bez możliwości zwolnienia z opłaty. W zamian możemy korzystać do woli z darmowych bankomatów krajowych. Bankomaty zagraniczne są natomiast darmowe tylko w ramach Global Alliance i urządzeń grupy BNP Paribas. Pozostałe wypłaty będą nas kosztować 50% taniej, niż w przypadku zwykłej karty (czyli 5 zł), ale nie poniesiemy dodatkowych kosztów przewalutowania – kurs wyliczany będzie bowiem przez Mastercard (więc będzie bardzo bliski kursowi średniemu). To dobra opcja, choć obiektywnie trzeba przyznać, że na rynku są lepsze.

Haczyki? Choć za kartę płacimy 10 zł miesięcznie, to po 11.11.2019 nie będziemy zwolnieni z opłat za wypłaty BLIKiem i zapłacimy za nie tyle samo, co posiadacze karty podstawowej – czyli 5 zł.

Mocne strony? Posiadając kartę „Świat” i płacąc nią za nasze wyjazdy automatycznie objęci jesteśmy bezpłatnym ubezpieczeniem „Rezygnacja z podróży”, które pozwala na zwrot kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu – i to do kwoty nawet 40 000 zł na jedną osobę na podróż.

Oczywiście zainteresowanym radzę się wczytać dokładnie w warunki ubezpieczenia – pieniędzy nie dostaniemy bowiem „od tak”, ale po podaniu konkretnego powodu, np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek czy atak terrorystyczny w miejscu docelowym podróży.

Co ciekawe posiadacze karty mogą również korzystać z darmowych hotspotów Boingo w wielu miejscach na świecie (głównie na lotniskach i w samolotach) – póki co do końca roku. To również fajna opcja, którą docenią podróżujący.

Karta Otwarta na eŚwiat

Trzecia karta to niemal kopia karty Świat, ale przeznaczona do zakupów internetowych. Z tego względu opłata miesięczna jest nieco niższa (wynosi 6 zł), ale w zamian za wypłaty z bankomatów zagranicznych (innych niż BNP Paribas i Global Alliance) płacimy 10 zł, bez korzystnego przewalutowania. Pozostałe parametry karty są takie same, jak karty Świat.

Mocne strony? Płacąc kartą w internecie otrzymujemy ubezpiecznie „CYBER Pomoc”, które obejmuje m.in. pomoc prawną w przypadku konfliktu ze sklepami online, utraty danych z dysku komputera, utratę reputacji czy kradzież tożsamości internetowej (np. poprzez zaciągnięcia kredytu na nasze dane).

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Słabo. Klienci Raiffeisena mieli do dyspozycji bezpłatne euronety, których w Polsce jest stosunkowo sporo. Upolowanie bankomatu sieci Planet, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, to wyprawa na archipelag. Dotychczas preferowany podział oferty na Konto Optymalne oraz Maksymalne był bardziej sprawiedliwy i przede wszystkim wiązał się z większymi korzyściami. Swoją drogą, ciekaw jestem nowej bankowości internetowej oraz tego, czy BNP przejmie po Raiffeisenie system wymiany walut R-kantor.

  Adam K. Odpowiedz
 • Jakie wygląda możliwość konwersji dotychczasowego konta na Otwarte?

  Olo Odpowiedz
 • Od czerwca będą zmiany w kantorze walutowym Alior Banku. Pojawi się możliwość zasilenia rachunku kartą płatniczą. Opłata 1%, ale 0 zł dla transakcji kartą 5%. Kojarzy ktoś co to za karta, która będzie zwolniona z opłaty.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Czy karta do konta jest wymagana?

  PyramidHead Odpowiedz
 • Ja mam konto optymalne, tam nie ma nakazu wykonania transakcji karta aby była ona za darmo. Mam nadzieję że nie ma ani nie będzie obowiązku przejść na nowe konto? Warunki gorsze.

  MS Odpowiedz
 • A gdzie ta promocja, bo jej nie widzę.

  jaro Odpowiedz
 • Nareszcie normalni ludzie na fotce, a nie nieopierzony talib w rurkach…

  qq Odpowiedz
  • Pojechali po taniości. Nieopierzony talib w rurkach więcej kosztuje :)

   A tak w ogóle. Na cholerę mi to konto???

   Bufon
 • To teraz będą tu reklamy zamiast okazji :/ ?

  tabo89 Odpowiedz
  • Przecież od zawsze staram się nadążać za istotnymi zmianami TOiP czy pojawianiem się nowych produktów, z których prędzej czy później skorzystamy.

   Michał
 • BGZ to porażka, ile reklamacji się opisałam, bo był problem że przechowywali moje dane w Planecie i nie mogłam się zarejestrować w promocji, kiedy w końcu się zarejestrowałam po wielkich bojach – to wczoraj robiłam przelew z Santadera , express elixir – własnie do BNP i oczywiscie nie doszedł ten przelew mimo iż był natycnmiastowy. Zaznaczę że w tym samy czasie robiłam inne przelewy express i wszystki doszly do innych banków, rozmawial tez z konsultantem Santandera i zapewniał że od ich strony wszystko jest ok, przelew wyszedł, ale nie doszedł….

  villemo09 Odpowiedz
 • Po tej absurdalnej reklamie mam wątpliwości do co BNP Paribas:
  https://www.youtube.com/watch?v=yZCdgl0MhZ0

  broker Odpowiedz
  • Nie ma co się dziwić – francuski bank, francuskie problemy, francuska linia programowa.

   bolopokerzysta
  • A co w niej absurdalnego? Nie każda reklama musi walić łopatą po głowie w stylu „pożyczka 0% na nową pralkę lub wakacje all inclusive”, a ta reklama jest subtelniejsza – pokazuje że pieniądze z banku mogą pójść też na realizację ważnych społecznie pomysłów. Mnie się podoba.

   Rask
 • wygląda raczej jak jakaś reklama prospołeczna czy coś.. gdzie jest mój natychmiastowy przelew… widzę że bez kolejnej reklamacji się nie obędzie… co za bank, więcej nic tam nie założę.

  villemo09 Odpowiedz
 • „(…) kurs wyliczany będzie bowiem przez Mastercard. To dobra opcja, choć obiektywnie trzeba przyznać, że na rynku są lepsze.” które banki oferują jeszcze takie przeliczanie kursu? Kiedyś Pekao miało taką kartę (nie wiem czy jeszcze wydają). Zastanawiam się która to ta najlepsza opcja dla takiego przeliczania?

  robertos Odpowiedz
  • nie dopisałam, że chodzi o Bank Credit Agricole

   Be@
  • Przy okazji można przypomnieć, jak sprawdzić raport BIK za darmo raz na 6 miesięcy.

   Sposób na „Kopię danych BIK” podaje Biuro Informacji Kredytowej :

   ” Prawa związane z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych możesz zrealizować:

   składając wniosek osobiście w Centrum Obsługi Klientów BIK
   przesyłając wniosek pocztą (tradycyjne pismo)
   przesyłając wniosek e-mailem uwierzytelnionym podpisem kwalifikowanym
   składając wniosek poprzez formularz kontaktu dostępny po zalogowaniu w koncie na Portalu BIK (najlepiej założyć sobie konto na stronie BIK).
   Twój wniosek powinien zawierać następujące dane: imię, nazwisko, adres korespondencyjny, numer PESEL oraz serię i numer dokumentu tożsamości.

   Kopię danych BIK udostępnia bezpłatnie raz na 6 miesięcy.”

   Benito
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy