Konto podwójnie zarabiające: 300 zł premii i 3% w nowej promocji mBanku (+ zmiany w Money Manii)

Po kilku miesiącach stałej promocji dla nowych klientów mBank wprowadził pewne zmiany. Od dzisiaj zamiast 500 zł na start zgarnąć możemy już „tylko” 300 zł. W zamian bank dorzuca odsetki w wysokości 3% w skali roku i znacznie liberalizuje definicję nowego klienta – dawni klienci mBanku znów mogą powrócić i zyskać kilkaset złotych ;)

mBank: konto podwójnie zarabiające 50 zł co miesiąc

Konto podwójnie zarabiające również dla starych klientów

Aby skorzystać z oferty „Konto podwójnie zarabiające” należy być nowym klientem mBanku, czyli taką osobą, która:

po dniu 1 stycznia 2015 roku nie był stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

W skrócie oznacza to, że z promocji może skorzystać również były klient mBanku, o ile konto zamknął przed 1.01.2015.

Premia za płatności kartą

Co mamy do zgarnięcia? Po pierwsze premię za płatności kartą w wysokości maksymalnie 50 zł miesięcznie przez okres 6 pełnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta. Premia wyliczana jest jako 2% wartości płatności kartą lub BLIKiem w sklepach oraz internecie (do tej pory za BLIKa było 4%). Bank zastrzega, iż zwrot naliczany będzie po wydaniu min. 250 zł miesięcznie oraz zapewnieniu wpływu w wysokości nie niższej niż 1000 zł (niekoniecznie wynagrodzenia). Wpływ nie może pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji.

Premia za zgromadzone środki

Oprócz premii za płatności kartą zyskać możemy również dzięki podwyższonemu oprocentowaniu. mBank postanowił bowiem płacić nam 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł przez 7 miesięcy od otwarcia konta. Ta część promocji wygląda dziwnie znajomo, choć trzeba przyznać, że konkurencja robi to jednak nieco lepiej :-)

Szczegóły promocji w regulaminie.

Dodatkowe 100 zł

Na koniec warto dodać, że oprócz 6 x 50 zł i 3% odsetek od mBanku dodatkowo możemy zgarnąć 100 zł na start biorąc udział w ósmej edycji Money Manii. Szczegóły w naszym niedawnym prześwietleniu. Oczywiście ponieważ mBank zmienił warunki swojej promocji, to również prześwietlenie nieco się zdezaktualizowało i aktualnie zakładając konto w Money Manii łapiemy się na nowe zasady.

Nie przegap!

Komentarze

 • Admin w opisie promocji brakuje informacji o wymogu § 5 pkt 4) zapewnienia w danym miesiącu przynajmniej jednorazowego zalogowania się do aplikacji mobilnej mBanku.

  Reasumując raz w miesiącu trzeba zalogować się do aplikacji mobilnej :)

  Łukasz Odpowiedz
 • Fajnie, ze wreszcie zrobili amnestie dla starych.

  koles Odpowiedz
 • To teraz moje konto w mBanku zamknę niezawodnie. Skoro i oni stosują stanowiącą polskich bankach debilną zasadę wynagradzania nie za lojalność a za mobilność to trza być mobilnym.
  Wrócę za rok jako młoda narzeczona :)

  Bufon Odpowiedz
  • no stary a nie zauwazyles, ze tak samo jak kiedys telekomy, wystepuje tu kult przyrostu NOWYCH klientow Nowy klient dostaje super warunki i money backi – stary oplaty i prowizje! bo przeciez ktos na te promocje musi zarobic :) masz jeszcze jakies skrupuly i watpliwosci? a moze zaprzata ci glowe takie naiwne slowo jak lojalnosc? Ja juz sie dawno sie ich pozbylem :) i calkiem dobrze z tego zyje, jak spora czesc czytelnikow bloga :D pozdrawiam

   koles
 • Nie do końca rozumiem te zasady. 2% z 250zł zapłaconych kartą to 5zł, czyli aby otrzymać 50zł to muszę zrobić transakcje na 2500zł miesięcznie?

  Czy ktoś wie, czy jeśli zakłada się konto przez Money Manie, to działają polecenia? W sensie, czy jest możliwość wpisania numeru rachunku osoby polecającej konto w mBanku, żeby dostała premie?

  HoQ Odpowiedz
 • ad.1 Dokładnie
  ad.2 MoneyMania – to właśnie podmiot polecający konto.

  cykor Odpowiedz
 • Wg mnie fajna promocja mBanku. Standardowy money back może nie powala, ale w zasadzie nic nie robiąc można wyciągnąć kilka złotych za wrzucenie kasy na konto… eKonto standard i tak bez karty jest za free

  Ja dodatkowo postaram się załapać na http://www.bralbym.pl – wiekowo jeszcze się łapię :) 3 osoby z rodziny ogarnięte. Lepsza opcja niż moneymania.

  Jonas Odpowiedz
 • Jak dla mnie, obecna promocja mBanku jest praktycznie nie opłacalna. Bank „z gratisów” oferuje w zasadzie głownie money back. Przy wydaniu minimalnego 250 zł./ mieś można zyskać 5zł x 6 miesięcy czyli 30 zł… troszkę za dużo zabawy. Z promocją money 30+100zł.

  niezadowolony Odpowiedz
 • „Szanowna Dyrekcjo” :)
  Nasuwa się jedno pytanie, na jakiej podstawie twierdzicie, że początkiem zabawy w „money back”, jak i całą zabawę z premiami w mBanku jest kolejny pełny miesiąc kalendarzowy?
  Biorę udział w starej promocji, gdzie do zgarnięcia było 600 zł, ale zapisy w regulaminie promocji są takie same:
  ” … przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę.”
  Z literalnego brzmienia zapisu wynika, że jeśli ktoś zawarł umowę w połowie sierpnia, to początkiem drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy, nie jest wcale wrzesień – jak twierdzicie – a październik.
  W podobne zakłopotanie wpadła Pani na infolinii, na początku twierdząc, że „zabawa” zaczyna się od września, a potem zmieniając zdanie, że jednak od października.
  O ile w tej edycji nie ma to większego znaczenia, o tyle w poprzedniej, gdzie premia końcowa jest uzależniona od spełnienia w poprzednich 5 miesiącach kalendarzowych warunków promocji, liczenie przez nas okresu tych 5 miesięcy ma spore znaczenie.
  Licząc od września 5 miesięcy upływa w styczniu – włącznie- gdybyśmy wtedy zakończyli zdobywać premie za money back to biorąc pod uwagę zapis w regulaminie mamy spełnione warunki w 4 miesiącach licząc od października, czyli na premię końcową nie możemy liczyć.
  Trochę to skomplikowane, ponadto zdaję sobie sprawę, że trochę odbiega od tematu, ale postanowiłem to napisać tutaj, gdyż temat poprzedniej edycji promocji w mBanku jest już przeszłością podczas gdy tutaj jeszcze toczy się dyskusja.
  Jeśli się mylę to niech mnie ktoś oświeci.
  ps. spełnianie warunków promocji od września nie skutkuje niczym złym, z tym że nie zostanie nam naliczony zwrot, więc jeśli ktoś na takowy liczy i czeka z wydatkami specjalnie na objęcie 2 lub 4 % zwrotem, prawdopodobnie się przejedzie. Gorzej jeśli ktoś skończy zabawę za wcześnie, choć sam sygnał o braku zwrotu za wrzesień powinien skłonić do przemyśleń.

  Grzegorz Odpowiedz
  • Jeśli mnie pamięć nie myli to interpretowałem to dokładnie tak jak ty, po czym ktoś z czytelników napisał, że jest inaczej i pierwszy zwrot jest już za pierwszy pełny miesiąc. Prosiłbym o potwierdzenie jeśli ktoś to czyta ;)

   Michał
  • Brałem udział w I edycji promocji mBanku gdzie było 500zł do zgarnięcia konto zakładałem w marcu warunki spełniłem już od kwietnia i pierwszy moneyback wpadł w maju za kwiecień! Także następny miesiąc po założeniu konta.

   jankos
  • Teraz jak to czytam, to już sam nie wiem co autor miał na myśli pisząc o „drugim miesiącu”.
   Można to interpretować na dwa sposoby, pierwszy – przedstawiony powyżej, albo wyjść z założenia, że miesiąc zawarcia umowy jest miesiącem pierwszym, natomiast zwrot „drugi miesiąc” odnosi się do kolejnego po zawarciu umowy, a faktycznie jest to pierwszy pełny okres rozliczeniowy po zawarciu umowy.
   Może faktycznie chodzi o ten drugi sposób interpretacji, co nie zmienia faktu, że nie jest to dostatecznie jasne i mogło zostać ujęte w lepszy i bardziej klarowny sposób, jak chociażby: „począwszy od kolejnego pełnego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu zawarcia umowy”. Bo skoro sami pracownicy banku mają problem z rozwikłaniem tej literalnej łamigłówki, to przeciętnemu Kowalskiemu też nie będzie z tym łatwo. A może o to właśnie chodzi ;)

   Grzegorz
 • Słyszałem, że w poprzednich promocjach płatności w necie się liczyły. Aby się upewnić,co do obecnie obowiązującej promocji, zapytałem na FB MBanku czy zwrot 2% dotyczy płatności internetowych. Okazuje się ,że NIE dotyczy. Odpowiedź konsultanta MBanku: „Zwrot będziemy naliczali za transakcje dokonane kartą lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych (nie dotyczy transakcji internetowych)”
  I kto ma rację ?

  Andrzej Odpowiedz
  • no wlasnie jak to w koncu jest? w regulaminie „Za płatność kartą uznaje się
   bezgotówkowe transakcje zakupu dokonane w punktach handlowo
   usługowych przy pomocy wydanej do rachunku eKontoz taryfą standard lub eKonto z taryfą plus karty debetowej lub karty kredytowej, powiązanej z tym rachunkiem” a piszecie na blogu ze platnosci karta w necie tez sie licza.
   Wkurze sie jesli tylko stacjonarna platnosc bedzie sie liczyla do cashbacku. W promocji zyskuj z ekontemIII edycja ta sama zagwozdka

   Hybriska
  • Szczerze mówiąc też mam zagwozdkę. Przy pierwszych edycjach pisałem, że [raczej] się nie liczą, ale czytelnicy potwierdzili, że jednak bank za nie płacił. Zakładam, że tu jest podobnie, choć nie wynika to do końca z regulaminu…

   Michał
  • a wiadomo jak jest rozliczana transakcja w punkcie handlowo-uslugowym z wyplata gotówki (np w żabce)? Czy od całości bank oddaje kase, czy ma jakos rozdzielone?

   em3r
  • We wszystkich poprzednich edycjach liczyl sie internet! Jak regulamin nie wyklucza to musza sie liczyc. Wg definicji mastercard punkt usl-hand to tez internetowy!
   Za wyplate w zabce przy zakupie zwracaja tylko za kwote zakupu, na potwierdzeniu masz to wyszczegolnione, w bankowosci tez.

   Herman
 • Hmm a czy jest to możliwe, że osoby polecone przeze mnie w promocji „brałbym” mogły jednocześnie wziąć udział w edycji z MoneyManii? Czy wpisanie mojego polecenia automatycznie blokuje MM(wyzej ktoś pisał, że MM jest polecającym)?

  arttur07 Odpowiedz
 • Mam takie pytanie (wiem że ktoś o to pytał już ) tą promocję można łączyć z poleceniem konta – bo nie wiem czy polecenie konta można nazwać promocją ?

  bolek Odpowiedz
 • Czy ktos z poprzedniej edycji dostal 10zl za zalogowanie sie w aplikacji w ciagu 24h od otwarcia konta?

  em3r Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy