Do 250 zł za założenie Konta dla Ciebie + 3% na koncie oszczędnościowym od Credit Agricole

Zakończona

Ruszyła promocji Credit Agricole przeznaczonej dla nowych klientów. W zamian za przeniesienie konta, płatności bezgotówkowe lub zaokrąglenia od płatności kartą możemy zgarnąć 200 zł premii. A do tego 50 zł za założenie konta z polecenia oraz kolejne 50 zł za polecenie konta dalej – w czym, jak zawsze, pomoże LiveSmarter. Oprócz tego ciągle dostępna jest prawdziwa perełka dla oszczędzających: 3% na koncie oszczędnościowym!

200 zł za założenie Konta dla Ciebie Credit Agricole

Korzyści dla Ciebie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że w okresie od 1.05 do 30.06.2020 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie oraz zawrzemy umowę. W chwili obecnej oddzwania oddzwania do nas call center banku i przeprowadza przez dalszy proces – do wyboru jest finalizacja w oddziale lub mobilna (więc bez wychodzenia z domu!).

Oprócz tego konieczne jest wybranie jednego z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta, zwrot za płatności mobilne i płatności kartą lub bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

200 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub 200 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole.

Tu, podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie, konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać również nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie lub podobne świadczenie. Credit Agricole powiadomi tę instytucję (w naszym imieniu) o nowym koncie do wpływu wynagrodzenia.

Co istotne: do spełnienia warunków zgarnięcia premii sam wpływ wynagrodzenia nie będzie potrzebny. Bank bowiem wymaga od nas zapewnienia wpływów na konto przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe zaczynając najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o konto.

Bank zaznacza, że choć nie jest wymagane przelewanie wynagrodzenia, to jednak nie będzie uznawał przelewów własnych z innych banków:

wpływ na konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika.

Wpływy muszą być więc od innej osoby lub firmy. Minimalna wysokość wpływów to 1000 zł miesięcznie (wtedy należy nam się nagroda w wysokości 100 zł) lub na min. 3000 zł (wtedy zgarniamy 200 zł). Wypłata premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia ostatniego z warunków.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

200 zł zwrotu za płatności mobilne i płatności kartą

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności kartą (w tym kartą dodaną do portfela Google Pay lub Apple Pay) lub BLIK. Do zyskania mamy maksymalnie 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu otwarcia konta), ale nie więcej, niż 16,67 zł miesięcznie. Po prostu płacimy za zakupy w wygodny dla siebie sposób i zyskujemy 5% :)

Aby jednak nie było za prosto bank wprowadza szereg obostrzeń. Po pierwsze – wykluczone są „ułatwiacze” płatności kartą, czyli np. kasyna, zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerzy ubezpieczeniowi, przekazy pieniężne. Chodzi tu o kodu MCC: 7995, 8999, 6012, 6211, 6051, 4829. Nie uwzględnione będą również wypłaty gotówki, przelewy BLIK oraz doładowania portfeli cyfrowych takich ka Revolut, SkyCash czy PayPal. W skrócie: bank danej moneyback tylko za realne płatności w sklepach, na stacjach paliw, marketach czy w internecie.

Aby zgarnąć premię za dany miesiąc konieczne jest jeszcze spełnienie dwóch dodatkowych warunków. Po pierwsze – wykonanie min. 3 premiowanych transakcji w danym miesiącu. Po drugie – zapewnienie wpływów na konto co najmniej 1000 zł. Niestety – wpływy na konto muszą spełniać identyczne zasady, jak w przypadku premii za przeniesienie rachunku, czyli nie mogą to być przelewy własne z innych banków.

Premia za płatności mobilne będzie nam wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy warunki.

200 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść to premia za transakcje, które objęte są mechanizmem CAsaver. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 16.67 zł miesięcznie (czyli 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy) dokładając od siebie 50% wartości zaokrąglenia w ramach CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Jak widać przy dobrych wiatrach wystarczą zaledwie cztery płatności aby zgarnąć premię maksymalną – o ile będziemy dokonywać transakcje ledwo przekraczające wielokrotności 10 zł. Najprościej np. tankując paliwo – nie za 100 zł, ale za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz wpływu 1000 zł (niestety na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 200 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i teoretycznie również kod MCC) nie mają tu znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

50 zł w programie poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. Wystartowała bowiem 4 edycja programu poleceń, w której obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z aktualnej edycji programu?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu roku przed zawarciem umowy.

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy. Pamiętajmy tylko, że wpływ nie może być z naszego rachunku (również w innym banku).

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 200+50 zł może się zrobić jeszcze więcej :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu kilka miesięcy temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Na koniec dodam, że nie siedzę non-stop przed komputerem, więc kody wysyłane są partiami – zazwyczaj w ciągu 48 godzin.

3% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł

Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 000 zł – co w chwili obecnej jest najwyższym wynikiem dla tej kwoty. Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.05.2020.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • Warunki nie do przejścia dla wisienkowiczów – szkoda

  jaro Odpowiedz
  • Przepraszam, co znaczy określenie „wisienkowicz”? Bo jestem nie w temacie, a nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia;)

   kamil887
  • Osoby, które korzystają z tego typu promocji, są nazywane „wyjadaczami wisienek” :)

   Michał
 • Przy okazji dodam, że na stronie promocji wisi jeszcze stare info o 3% do 30 tys. zł na 4 miesiące, ale w najnowszej tabeli oprocentowania jest już mowa o 3% do 20 tys. zł na 3 miesiące = tak jak we wpisie (to nie błąd :))

  Michał Odpowiedz
 • No niestety po kilku tłustych latach banki w końcu biorą się za weryfikowanie wpływów na rachunki. To może być koniec hossy da wisienkowiczów jeżeli wszystkie banki będą sprawdzać pochodzenie wpływów.

  Angulo Odpowiedz
  • W jakim sensie weryfikowanie? Chodzi Ci o wymóg przelewu z konta innej osoby (to nie jest chyba nic trudnego – przelewasz np. te 3000zł na konto kogoś z rodziny, potem od razu na to nowe, a potem co chcesz). Czy coś innego masz na myśli?

   kamil887
 • No ale co tu sprawdzają ? Nie możesz sobie przelać sam ale od żony czy kochanki już przecież tak ;)

  JoX Odpowiedz
 • Promocja ok ale wypowiedzienie umowy w obecnych czasach to masakra. Należy wysłać pisemne wypowiedzenie do banku (czyli ok 1h w kolejce na poczcie) albo wizyta w placówce – sprawdziłam te w moich okolicach – czynne 10 -16.

  Monia Odpowiedz
  • przeciez polecony mozna nadac przez envelo… po co stac w kolejce?

   eh
  • Ale czy przez Envelo wyślemy z własnoręcznym podpisem, czy tylko pdf?

   Ludwik
  • Ja próbowałem wypowiedzieć umowę listownie. Wysłałem oświadczenie o wypowiedzeniu umowy listem poleconym. Otrzymałem odpowiedź z banku, że nie mogą zamknąć rachunku, ponieważ podpis złożony we wniosku nie był zgodny ze wzorem podpisu złożonym w Banku. Wszystko się zgadza. Nie mają podpisu bo umowa została zawarta przez internet… Prowadzić rachunek bez podpisu jakoś mogli :)

   wodzu
 • Jak z założeniem konta ? Da się przelewem lub telefonicznie czy tylko kurier/oddział ? Myślę Michał, że obecnie przy każdym prześwietleniu konta to jedna z ważniejszych informacji … założyłem Aliora gdzie wersja 1, natomiast wersje 2 na razie olewam :)

  JoX Odpowiedz
  • Słusznie – dodaję. Generalnie nie jest źle :)

   Michał
  • Co masz na myśli? Jakie wersje 1 i 2? Co nie tak z Aliorem i o jakim „prześwietleniu konta” mówisz?

   kamil887
 • 1. jeśli zakładane było kiedyś konto w CA, również w promocji przeniesienia konta/moneybacku/CAsaver, ale nie poprzez opcję przeniesienia, to dalej się kwalifikuję pod promocję?
  2. wpływy nie mogą być własne z innego banku, a co z wpływami własnymi, ale z konta firmowego?

  joseba Odpowiedz
 • Karencja już dwuletnia…

  PyramidHead Odpowiedz
 • Wg regulaminu:
  „płatność mobilna – płatność za towary lub usługi w sklepach i innych punktach handlowo – usługowych przy użyciu portfela cyfrowego lub płatność BLIK, którą potwierdzasz kodem BLIK”

  Wg opisu promocji:
  „Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności kartą (w tym kartą dodaną do portfela Google Pay lub Apple Pay) lub BLIK.”

  Wg mnie:
  płatności przy użyciu fizycznej karty nie są premiowane. Zwrot „w tym” należałoby usunąć z opisu, bo wprowadza w błąd.

  Po za tym w załącznikach jest nieaktualny regulamin promocji.

  g.romek Odpowiedz
 • A co z tymi,ktorzy nie chdza karty płatniczej? Sa zmuszeni do niej,czy co aby nie płacić za konto?

  Byly właściciel konta Odpowiedz
 • Nie wiem czy też tak mieliście, ale wczoraj zakładałem konto z opcją przeniesienia z innego banku i dziś dzwoni babeczka, że taka forma założenia to tylko w oddziale. Średniowiecze ;)

  Zbiku Odpowiedz
 • 1 Transakcja w miesiacu ale czy przelew 1000zl do zwolnienia z oplaty miesiecznej moze byc od innej osoby ktora takze ma konto w ca? Zony?

  TomekW Odpowiedz
 • Wartość premii to 5% wartości wykonanych przez Ciebie płatności mobilnych i 2% płatności kartą, w sumie nie więcej niż 16,67 zł miesięcznie i nie więcej niż 200 zł w całym okresie korzystania z akcji specjalnej.

  Coś się zmieniło czy tak było że za płatności kartą tylko 2%?

  RAD Odpowiedz
 • czy ktoś z forumowiczów zamykał konto w CA ? Sam byłem w oddziale i zamknąłem ale ładna pani tak mnie zbajerowała, że nie doczytałem zapisu z wypowiedzenia: „Wypowiadający zobowiązany jest do końca wypowiedzenia zwrócić wszyskie karty i tokeny wydane do konta”. Czy bank może pobrać jakąś opłatę za nie zwróconą kartę ?

  pawel07 Odpowiedz
 • Linki do otwarcia konta są nieaktywne. Co więcej – w zakładce Promocje na stronie głównej Credit Agricole brak tej promocji – nowa jest za to, ale wymaga założenia konta za pomocą aplikacji na Android/iOS CA24 Otwórz Konto i 200PLN jest za płatności mobilne, przynajmniej w tytule. W aplikacji jest do zaznaczenia checkbox „Konto z polecenia” w które możemy wpisać numer polecający. Zdjęcie tyłu, przodu dowodu, skanowanie twarzy. Niestety u mnie źle zeskanowało PESEL, którego dalej nie mogę edytować i otrzymuję komunikat „Coś poszło nie tak”. Jutro będę pewnie jakoś się kontaktował z bankiem, by to wyjaśnić…

  Adminie – warto odświeżyć post ;)

  Michał Odpowiedz
  • Jeśli ktoś by miał podobny problem – wystarczy reinstalować aplikację. System jednak nie zapisuje numeru telefonu ;D

   Michał
 • Czy oni sprawdzają czy 1k na pewno nie pochodzi z własnego konta? bo zapomniałem o tym i w maju poszło z mojego konta w innym banku :(

  citkowy-lidlowy Odpowiedz
 • Witam! Czy istnieje możliwość przeniesienia samego konta ROR z innego banku, jeśli w tym samym banku mam kartę kredytową i nie chcę z niej rezygnować ani przenosić?

  Maciek Odpowiedz
 • To w końcu ile jest do zagarnięcia? W tytule do 250zł + 3% KO, a z opisu po zsumowaniu do 450zł + 3% KO

  chychon89 Odpowiedz
  • Przeczytaj regulaminy i sprawdź, a nie tytułami się sugerujesz, jak 10 razy skutecznie polecisz konto, to jeszcze będzie +500

   abc
 • Czy jest jeszcze program wsparcie dla ciebie i zwrot 1% przy płatnością kartą w necie? Zauważyłem, że przestali naliczać.

  pytajnik Odpowiedz
 • Czy można jakość sprawdzić swój kod polecenia online albo w aplikacji? Jeśli tak to gdzie kliknąć?

  Scorp Odpowiedz
  • W aplikacji po zalogowaniu klikasz poziome kreski w lewym górnym rogu –> Propozycje dla ciebie –> program poleceń –> pokaże się kod

   Lidia
  • a wpływają komuś premie za polecenia w Programie Poleceń IV, bo u mnie nic, mimo przekazywania kodu… Tutaj już mało kto się chwali, wymiana kodów siadła albo CA zaczął kantować???

   abc
  • @Lidia ślicznie dziękuję :)

   Scorp
 • Czy jak wypełnie wniosek dzisiaj, ale konsultant do mnie dziś nie oddzwoni to łapie się do promocji? Wniosek złoże do 30.06, ale umowy nie zdążę podpisać.

  Bart Odpowiedz
 • Adminie złożyłam wniosek 29.6, konto już aktywne od wczoraj, ale oprocentowanie konta mam 2,5% zamiast 3%. Czy to prawidłowo? zgodnie z regulaminem? Jak złożyło sie wniosek do 30.6. to miało być 3 % . Pozdrawiam

  agnese2a Odpowiedz
  • Pytanie kiedy nastąpiło podpisanie umowy? Bo jeśli już w lipcu to obawiam się, że sprawa nie do wygrania :/ Na pocieszenie dodam, że 2,5% to i tak jest baaaardzo dobre oprocentowanie jak na obecne czasy.

   Michał
 • Tak to prawda, muszę się dopytać o termin podpisania umowy

  Agnese2a Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy