200 zł za założenie Konta dla Ciebie + 3% na koncie oszczędnościowym od Credit Agricole

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Credit Agricole przeznaczonej dla nowych klientów. W zamian za przeniesienie konta, płatności bezgotówkowe lub zaokrąglenia od płatności kartą możemy zgarnąć 200 zł premii. Oprócz tego ciągle dostępna jest prawdziwa perełka dla oszczędzających: aż 3% na koncie oszczędnościowym!

200 zł za założenie Konta dla Ciebie Credit Agricole

Korzyści dla Ciebie – jesień 2020

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nie korzystała nigdy z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku ani
 • nie posiadała żadnego konta w Credit Agricole od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że w okresie do 30.11.2020 złożymy wniosek o promocyjne Konto dla Ciebie, a następnie podpiszemy umowę o rachunek.

Oprócz tego konieczne jest wybranie jednego z trzech typów premii, o które będziemy walczyć. Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta (dostępną tylko w placówce), zwrot za płatności mobilne i płatności kartą lub bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą. Sprawdźmy, jak zdobyć każdą z nich.

200 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści do wyboru to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub 200 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole.

Tu, podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie, konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać również nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie lub podobne świadczenie. Credit Agricole powiadomi tę instytucję (w naszym imieniu) o nowym koncie do wpływu wynagrodzenia.

Co istotne: do spełnienia warunków zgarnięcia premii sam wpływ wynagrodzenia nie będzie potrzebny. Bank bowiem wymaga od nas zapewnienia wpływów na konto przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe zaczynając najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o konto.

Bank zaznacza, że choć nie jest wymagane przelewanie wynagrodzenia, to jednak nie będzie uznawał przelewów własnych z innych banków:

wpływ na konto – suma wpłat gotówkowych oraz przelewów na rachunek główny Twojego konta w miesiącu kalendarzowym. Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika.

Wpływy muszą być więc od innej osoby lub firmy. Minimalna wysokość wpływów to 1000 zł miesięcznie (wtedy należy nam się nagroda w wysokości 100 zł) lub na min. 3000 zł (wtedy zgarniamy 200 zł). Wypłata premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia ostatniego z warunków.

Oczywiście jeśli nie chcemy się bawić w podawanie danych naszego pracodawcy, to możemy wybrać jedną z dwóch kolejnych korzyści. Tu nie jest to już wymagane.

200 zł zwrotu za płatności mobilne i płatności kartą

Pierwsza z nich to 5% zwrotu od płatności mobilnych (kartą dodaną do portfela Google Pay, Apple Pay lub BLIK) oraz 2% zwrotu od „zwykłych” płatności kartą. Do zyskania mamy maksymalnie 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu otwarcia konta), ale nie więcej, niż 16,67 zł miesięcznie. Po prostu płacimy za zakupy w wygodny dla siebie sposób i zyskujemy 5% (mobilnie) lub 2% (standardowo) :)

Aby jednak nie było za prosto bank wprowadza szereg obostrzeń. Po pierwsze – wykluczone są „ułatwiacze” płatności kartą, czyli np. kasyna, zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerzy ubezpieczeniowi, przekazy pieniężne. Chodzi tu o kodu MCC: 7995, 8999, 6012, 6211, 6051, 4829. Nie uwzględnione będą również wypłaty gotówki, przelewy BLIK oraz doładowania portfeli cyfrowych takich ka Revolut, SkyCash czy PayPal. W skrócie: bank daje moneyback tylko za realne płatności w sklepach, na stacjach paliw, marketach czy w internecie.

Aby zgarnąć premię za dany miesiąc konieczne jest jeszcze spełnienie dwóch dodatkowych warunków. Po pierwsze – wykonanie min. 3 premiowanych transakcji w danym miesiącu. Po drugie – zapewnienie wpływów na konto co najmniej 1000 zł. Niestety – wpływy na konto muszą spełniać identyczne zasady, jak w przypadku premii za przeniesienie rachunku, czyli nie mogą to być przelewy własne z innych banków.

Premia za płatności mobilne będzie nam wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy warunki.

200 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść to premia za transakcje, które objęte są mechanizmem CAsaver. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 16.67 zł miesięcznie (czyli 200 zł w ciągu pierwszych pełnych 12 miesięcy) dokładając od siebie 50% wartości zaokrąglenia w ramach CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 10 zł. Płacąc więc np. 11 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 20 zł: 11 zł w formie płatności kartą, a 9 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 4,5 zł.

Jak widać w teorii wystarczą zaledwie cztery płatności aby zgarnąć premię maksymalną – o ile będziemy dokonywać transakcje ledwo przekraczające wielokrotności 10 zł. Najprościej np. tankując paliwo – nie za 100 zł, ale za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 10/20 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz wpływu 1000 zł (na identycznych zasadach jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 200 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i teoretycznie również kod MCC) nie mają tu znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Co z programem poleceń?

Niestety, obecna edycja promocji nie łączy się już z programem poleceń banku, więc premii dodatkowo nie podkręcimy. Bank wprowadził pewne ograniczenia i dorzucił do regulaminu takie zapisy:

Jeśli przystąpisz do akcji specjalnej, nie możesz łączyć jej z innymi promocjami, które dotyczą otwarcia konta, jakie organizujemy w tym samym czasie.

Jeśli przystąpisz do akcji specjalnej, a jesteś osobą poleconą, nie otrzymasz premii dla poleconego w „Programie Poleceń IV”. Możesz jednak polecać konto innym klientom i korzystać z premii dla polecającego.

Oznacza to tyle, że polecający premię otrzyma – jednak polecany (nowy klient) już nie. Zresztą biorąc pod uwagę pierwszy cytat możliwe jest również, że bank nie będzie chciał wypłacić premii na start, jeśli założymy konto z polecenia.

3% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł

Oprócz premii na start czeka na nas jeszcze jedna korzyść: bardzo wysokie (jak na obecne czasy) oprocentowanie konta oszczędnościowego. 3% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł – co w chwili obecnej jest najwyższym wynikiem na rynku! Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy osób, które nie były posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole przed 1.04.2018.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Po ubiegłorocznej zmianie ofertowej prowadzenie konta osobistego w Credit Agricole może być całkowicie darmowe, na bardzo sensownych warunkach. Wystarczy, że na nasz rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową, aby bank nie pobierał opłaty 7 zł miesięcznie. Nie ma problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • Podczas składania wniosku nie ma opcji żeby wybrać premię za przeniesienie konta, są tylko za płatności i saver. O co chodzi?

  AniaK Odpowiedz
  • Niestety ograniczyli tę opcję:

   Do wyboru mamy premię za przeniesienie konta (dostępną tylko w placówce), zwrot za płatności mobilne i płatności kartą lub bonusowe zaokrąglenia od transakcji kartą.

   Michał
 • Czyli rozumiem, że z promocji są wykluczone wszystkie osoby, które kiedyś przenosiły konto do CA? Nawet jeśli to było wcześniej niż 1.04.2018? Wolę się upewnić, bo chętnie bym z oferty skorzystał, ale kiedyś już niestety przenosiłem do nich konto i przed tą datą rachunek zamknąłem…

  warmaschine Odpowiedz
 • 20000*3%/12-19% = 40,50 zł

  Na dobry obiad starczy :D

  Paweł Odpowiedz
 • „Oprócz tego ciągle dostępna jest prawdziwa perełka dla oszczędzających: aż 3% na koncie oszczędnościowym!”

  Przydałyby się jeszcze ze dwa wykrzykniki. Perełka dla oszczędzających… do 20 tys. zł. Szok i niedowierzanie!

  Tomko Odpowiedz
 • Jak sprawdzić oprocentowanie na koncie Oszczędzam? Skąd mam wiedzieć, że jest te 3%. Jakieś pomysły?

  efenix Odpowiedz
 • Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać również nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie lub podobne świadczenie. Credit Agricole powiadomi tę instytucję (w naszym imieniu) o nowym koncie do wpływu wynagrodzenia.

  wpływy otrzymuję na rachunek hipoteczny i nie mogę go zmieniać.
  Czy można podać dane pracodawcy i samodzielnie „powiadomić” instytucję o nowym rachunku?

  M Odpowiedz
  • Można podać dane pracodawcy i samodzielnie powiadomić pracodawcę (dział kadr, księgowość czy co tam macie), że powinni zignorować wszelkie pisma od banku Credit Agricole.

   Tomko
 • Hej,
  Dobrze rozumiem, że aby spełnić warunek wpływów w wys. min. 1000zł mogę np. wysłać przelew z konta Żony?
  Pozdrawiam,
  Michał

  Michał Odpowiedz
 • Mam pytanie dot. oferty retencyjnej (wynagrodzenie + 3trx)
  – jakiego dnia bank wypłaca premię za poprzedni miesiąc?

  idiayp Odpowiedz
 • A jak z przeniesieniem konta z BNP założonego SMS-em bez podpisu?

  gombol Odpowiedz
  • Możesz przenieść, ale najpierw złóż w BNP wzorzec podpisu, jak go nie mają, inaczej CA odrzuci wniosek, dopóki tego nie zrobisz

   Ja123
 • Czy opłaty za konto i kartę obowiązują od pierwszego miesiąca? Inaczej – czy w miesiącu otwarcia konta trzeba spełnić warunki by uniknąć opłat? Jaki jest okres rozliczeniowy Banku: od którego dnia miesiąca do którego? Konto otwarte w listopadzie , karty jeszcze nie mam.

  gombol Odpowiedz
 • Jest już nowa, zimowa edycja, podobna do tej zakończonej.
  Można wybrać premię za przeniesienie konta lub za płatności mobilne.
  Nie ma już bonusowych zaokrągleń Casaver.

  https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-akcji-specjalnej-korzysci-dla-ciebie-zima-2020-2021_20068.pdf

  g.romek Odpowiedz
 • Czy jest teraz jakaś promocja na zatrzymanie uciekających klientów? Kiedyś czytałem o jakimś % za płatności za rachunki, to aktualne?

  Arek88 Odpowiedz
 • Hej,
  Dostał ktoś zwrot za listopad?

  Michał Odpowiedz
 • Czy dostał już ktoś z Was 200 zł za przeniesienie konta?

  koko Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy