2,9% na Lokacie Happy i 2,5% na Lokacie Happy Pro w Idea Banku

Zakończona

W zeszły piątek Idea Bank mocno podniósł oprocentowanie swoich lokat dla nowych klientów, czyli Lokaty Happy oraz Lokaty Happy Pro. I choć zmiany te (standardowo) odnotowałem w rankingu lokat bankowych, to od kilku dni dostaje od was kolejne wiadomości na ten temat. Sprawdźmy więc jak obecnie wygląda oferta tych lokat w Idea Banku i… spróbujmy nieco przewidzieć przyszłość :)

2,9% na Lokacie Happy

2,9% na Lokacie Happy

Lokata Happy to nic innego jak oferta powitalna dla nowych klientów – czyli osób, które nie mają dostępu do bankowości internetowej Idea Banku. Zamiast niskiego oprocentowania, jakie oferują inne banki, możemy tu obecnie zgarnąć aż 2,9% w skali roku.

Kwota minimalna lokaty to 500 zł, natomiast maksymalna – 20 000 zł. Lokatę zakładamy na okres 3 miesięcy, co oznacza, że maksymalnie zarobimy 146,19 zł brutto. Po odjęciu podatku Belki daje nam to 118,41 zł netto.

Co najważniejsze: Lokatę Happy zakładamy bez konieczności otwierania konta osobistego! Oznacza to, że po jej zakończeniu odzyskujemy środki i nie przejmujemy się niechcianym rachunkiem. Pozostaje nam jedynie dostęp internetowy, który kiedyś się może przydać.

Lokata Happy Pro

Lokata Happy Pro to alternatywna wersja Lokaty Happy. Różni się nieco niższym oprocentowaniem (w chwili obecnej to ciągle świetne 2,5% w skali roku), ale pozwala za to ulokować znacznie większą kwotę – od 20 000,01 zł do aż 400 000 zł! Dla kwoty maksymalnej przez 3 miesiące (92 dni) zarobimy aż 2520,55 zł brutto, czyli 2041,64 netto – po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych.

Pamiętajmy, że Lokatę Happy Pro możemy również założyć tylko jako nowy klient banku – po złożeniu wniosku i uzyskaniu dostępu do bankowości Idea Cloud wnioski o kolejne lokaty po prostu nie przejdą. Dlatego pamiętajmy, że już na starcie musimy wybrać czy korzystamy z Lokaty Happy, czy Happy Pro. Z obu się nie da.

Do obliczania odsetek z lokat polecam tu przy okazji swój kalkulator.

Co czeka nas w przyszłości?

Choć przyszłość ciężko przewidzieć, to osobom śledzącym oferty banków mogą nasunąć się pewne wnioski.

Po pierwsze – oprocentowanie Lokat Happy może za jakiś czas ponownie spaść (choć raczej ciągle będą to ponadprzeciętne poziomy). Oczywiście lokaty założone w czasie obowiązywania oprocentowania 2,9%/2,5% już na takim poziomie zostaną – dlatego warto go sobie „zaklepać”, jeśli tylko mamy taką możliwość.

Po drugie – za kilka dni kończą się pierwsze jesienne lokaty Idea Banku, które oferowane były z baaardzo wysokim oprocentowaniem (2-2,9%). Bardzo często oznacza to, że bank ponownie, przez kilka dni, będzie chciał zdobyć kapitał (który teraz musi wypłacić klientom) – a to może oznaczać kolejne atrakcyjne oferty – tym razem dla obecnych klientów. Dlatego jeśli założycie którąś z Lokat Happy, to dostęp do bankowości Idea Cloud być może niedługo się faktycznie przyda :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy jest tu na blogu ktoś kto przez ostatnie kilkanaście lat nie założył konta w Idea banku a teraz skusi się na lokatę promocyjną?

  zenek64 Odpowiedz
 • A jak wygląda kwestia wypłaty po zakończeniu lokaty? Czy ona się automatyczni przedłuża, czy pieniądze są zwracane na konto, z którego zostały przelane?

  Łukasz Odpowiedz
  • Jeśli nic się nie zmieniło, to bank automatycznie przedłuża lokatę (ale już na warunkach standardowych, czyli mega słabych) więc zaraz po odnowieniu po prostu zrywamy (już nową) lokatę. Alternatywnie można zdaje się zmienić opcję z odnawialnej na nieodnawialną telefonicznie.

   Michał
  • Lokata automatycznie się przedłuża z dużo mniejszym oprocentowaniem., żeby pieniądze wróciły na konto trzeba lokatę zakończy” albo samemu w bankowości internetowej albo przez kontakt z bankiem ciężko si~ dodzwonić

   Barbara
  • Czyli tak jak pisałem – czekamy do dnia zakończenia (wtedy też się odnowi) i zrywamy. Najlepiej sobie zapisać w kalendarzu :)

   Michał
  • Przy zakładaniu wybrałem kwotę 40000,01, ale z rozpędu przelałem 40000, a później 0,01 czy to może być jakiś problem, że poszło w 2 przelewach ?

   Łukasz
  • Nie wiem jak z Lokatą Happy, ale z pozostałymi lokatami (dostępnymi z poziomu bankowości internetowej) było tak, że zakładały się na przelaną kwotę (nawet, jak zadeklarowaliśmy inaczej). Jeśli nic się nie zmieniło (i nie ma nieco innej procedury dla nowego klienta) to założy się na 40000 zł a 0,01 zł wróci. Druga opcja jaka mi przychodzi do głowy to odbicie przelewów (błędna kwota), zwrot na konto i konieczność przesłania jeszcze raz (jutro). Tak czy inaczej daj znać jak się skończy :)

   Michał
  • Tak, założyło lokatę na 40000 bez 0,01. I nie wiem jak oni to liczą, ale 90 dni, a nie 92 jak autor napisał w tekście powyżej.

   Łukasz
  • Te 90 dni wynika z tego, że założyłeś lokatę w grudniu. Skoro lokata jest na 3 miesiące, to należy dodać pełne dni miesięcy począwszy od tego, w którym założono lokatę. Grudzień (31) + styczeń (31) + luty (28) = 90 dni.

   Emes
  • Dokładnie tak. Mamy teraz do uwzględnienia luty i on zaniża statystyczną długość lokaty 3-miesięcznej. Zazwyczaj jest jej bliżej do 92 dni, niż do 90 :)

   Michał
 • Czy to nadal jest oferta tylko dla osób, które nigdy nie były związane umową z Idea Bankiem? Bo z opisu wynika, że dla osób, które nie posiadają dostępu do bankowości elektronicznej. Czy jeśli kiedyś byłem klientem, ale wypowiedziałem umowę w całości to mogę ponownie skorzystać z oferty powitalnej? I drugie pytanie: czy trzeba akceptować zgody marketingowe przy składaniu wniosku?

  Mateusz Odpowiedz
  • 1. W teorii wykluczają po PESEL. Ale gdzieś obiło mi się o uszy, że powinno się udać drugi raz, jeśli zamknąłeś wszystko. Daj znać czy przeszło – to łatwo sprawdzić: jak mają cię w bazie to po złożeniu wniosku po prostu nie przejdzie mail z danymi do lokaty.
   2. Nie trzeba

   Michał
  • No własnie … niech ktoś da znac czy się udało ;) Też wypowiedziane wieki temu w całości a mobilna w Satanderze kończy mi się w styczniu i nie ma pomysłu gdzie wrzucić ;-)

   JoX
  • nawet jak usuniesz wszystko, to i tak mają Ciebie w systemie, a nawet w dwóch…nie ma co kombinować, bo system się gubi, i trzeba biegać do oddziałów i odkręcać…

   abc
  • Jak miałeś jakikolwiek produkt w jakimkolwiek Banku, to Bank po ich zamknięciu musi przechowywać Twoją historię przez minimum 5 lat. Taki ustawowy obowiązek.

   Ale…ze względu na systemy bankowe z numerami klienta/loginami to Banki żeby nie narobić sobie bajzlu to mają Twoje dane cały czas zapisane + to są zawsze dane potencjalnego Klienta.

   Np. otwórz sobie konto po X latach w mBanku, BZSantander czy PKO. Numer do logowania będziesz miał ten sam. Otwórz sobie w Paribasie, login dadzą Ci inny, za to masz w 90% przypadkach…ten sam numer konta co kiedyś i widoczna dawną historię operacji.

   Anom
  • Ten sam numer rachunku co kiedyś? Tak to chyba tylko w kantorze aliora :)

   Dzikus
  • Paribas

   Anom
  • Nie potwierdzam, założyłem nowy rachunek, fakt dostałem zupełnie nowy ID do logowania ale konto zupełnie nowe, może nie miałeś zamkniętego rachunku?

   Dzikus
 • Czym innym jest zamykanie wszystkich kont przynależnych do danej osoby, a czym innym jest zamykanie całej wszystkich danych osobowych z ich przetwarzaniem. Jak wynika z praktyki niektóre banki zamykają same konta i dostęp do nich, natomiast platforma z danymi klienta jest gotowa na zdalny powrót do banku.

  Bogu Odpowiedz
 • Jak szybko „znika” możliwość założenia takich lokat? 25 i 29 grudnia kończą mi się inne lokaty i chciałbym wrzucić kasę na Happy Pro, jednak obawiam się, że zanim się obejrzę, to Idea Bank zakończy ofertę.

  Krisu Odpowiedz
  • Mysle, ze te lokaty beda az do momentu kiedy skoncza sie wszystkie stare lokaty 2.9%.
   Wtedy okaze sie, ze bank i tak nie pozyskal odpowiednio duzo srodkow i bedzie musial zaproponowac cos lepszego niz 1.6% wszystkim :)

   keton
 • Lokata świąteczna 2,2% na 2 mies. oferta ważna 21-24.12 – właśnie wpadł taki mail od Idea

  karampuk Odpowiedz
  • no właśnie, na nowe środki czy nie?

   Ja123
  • Czekamy zatem na odpowiedź innych banków :-)

   Morris
  • W regulaminie
   – nie ma mowy o nowych środkach, więc z kończących się obecnie lokat srodki można „przerzucić”
   – dostępna jest dla wybranych Klientów, zaproszonych przez Bank.

   Jak mam zakładać lokate to wolę założyć kilka, na wypadek gdyby część środków byłaby potrzebna to mam co zerwać. Tu pada pytanie, na które nie znalazlem odpowiedzi w regulaminie: czy można założyć kilka takich lokat czy wyłącznie jedną?

   Anom
  • nic na temat nowych środków – „oryginalna” nazwa to pewnie dla wszystkich

   karampuk
 • https://ideabank.pl/uploads/doc/Regulamin_Swiateczna_12.2020.pdf
  Nic nie ma o limitach, więc teoretycznie można założyć kilka lokat, o ile system pozwoli. Inna sprawa, czy może dadzą więcej? Bo mogli by spokojnie 2,5%… albo dadzą tyle tylko dla nowych środków. Wszystko okaże się w poniedziałek po decyzji sądu…

  pws Odpowiedz
  • Dodali regulamin do lokaty której jeszcze nie ma? Ciekawe. Z tym 2,2% nie ma szału, profilaktycznie zabieram od nich kasę tuż po północy, jeśli zrobi tak więcej osób to może zaproponują coś lepszego.

   numerek
  • A jak bezkosztowo zamierzasz wycofac srodki tuz po polnocy? Placowki zamkniete a przelewy zwykle dopiero wykonaja sie kolo poludnia (w docelowym banku)

   keton
  • A kogo będą sądzić? Decyzja ma być w poniedziałek ? W jakiej sprawie ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Google podpowie, wpisz „Idea Bank posiedzenie 21 grudnia”.

   g.romek
 • Ma ktoś jakiś znajomych redaktorów, żeby odpowiednio to opisał , bo sprawiedliwość musi być po naszej stronie .

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ile czasu mam na wpłatę zadeklarowanej kwoty lokaty?

  Swk Odpowiedz
 • 1. Czy środki na lokatę Happy muszą być przelane z rachunku osoby na którą jest otwarta lokata Czy mogą być np. z rachunku małżonka?
  2. Czy przy zakładaniu lokaty wskazuje się nr rachunku na który środki mają wrócić czy domyślnie wracają na rachunek z którego zostały przelane przy zakładaniu?

  hanka08 Odpowiedz
 • 1. Po jakim czasie od wypełnienia wniosku dostaliście maila zwrotnego z numerem konta do założenia lokaty?
  2. Czy 5 dni liczy się od złożenia wniosku czy otrzymania maila?

  Krisu Odpowiedz
  • Jesli mnie pamięć nie myli to przychodzi najpóźniej w nocy. Najprawdopodobniej nie jesteś nowym klientem jesli go nie ma.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy