6,5% na Lokacie Lojalnej w Inbank Polska

Kolejne podwyżki oprocentowania lokat w Inbanku – czyli banku, który nie wymaga od nas zakładania konta ani spełniania praktycznie żadnych dodatkowych warunków. O ile warunki lokat standardowych się nie zmieniły (max. 4%), to od dzisiaj Lokata Lojalna pozwala już uzyskać 6,5% w skali roku.

Inbank Lokata Lojalna

Lokata Lojalna na 6,5%

Najciekawiej w tym momencie wygląda Lokata Lojalna. Zarobimy na niej aż 6,5% w skali roku w wersji 6-miesięcznej lub 6% w wersji 3-miesięcznej. Czym różni się od Lokaty Standardowej (która praktycznie nie ma haczyków) i dlaczego ma wyższe oprocentowanie?

Zgodnie z tabelą oprocentowania bank ma prawo obniżyć oprocentowanie Lokaty Lojalnej do wysokości Lokaty Standardowej, jeśli zerwiemy którąkolwiek ze swoich lokat od „daty wskazanej w umowie” do ostatniego dnia obowiązywania umowy. O ile druga data jest jasna (koniec lokaty), to musimy dopiero przetestować co bank ma na myśli pod „datą wskazaną w umowie” – czy chodzi o datę rozpoczęcia lokaty, czy ustalany jest jakiś okres karencji.

Tak czy inaczej bankowi chodzi o to, aby nie zrywać lokat z gorszym oprocentowaniem w celu założenia Lokaty Lojalnej – z lepszym. W tym momencie często było to bardziej opłacalne, niż „dociągnięcie” starej lokaty do końca z dużo gorszymi parametrami, niż aktualne. To tylko zresztą pokazuje, że na ten moment lokata 3-miesięczna to maksimum, jakie warto brać pod uwagę.

Lokatę w Inbank zakładamy przez wniosek internetowy, a środki przelewamy za pomocą szybkiego transferu (pay-by-link). Kwota maksymalna pojedynczej lokaty to 50 000 zł. Łącznie możemy ulokować nawet milion złotych, jednak ze względu na gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (w tym wypadku estońskiego) do równowartości 100 000 euro lepiej nie przekraczać ok. 450 000 zł.

Cała oferta lokat prezentuje się następująco:

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Nie przegap!

Komentarze

 • W tabelce jest błąd – lojalna 6,5%, a nie 6%.

  Chyba teraz trzymanie środków na lokacie (nawet tej 3M) nie ma sensu. Lepiej wychodzi się na żonglowaniu kontami oszczędnościowymi w różnych bankach.
  Mam w tej chwili w inbanku na 6% lokatę – ale aż do sierpnia…

  Be@ Odpowiedz
 • Dlaczego nie piszecie o ofertach Banku Nowego? Dają 6,8% na 3 miesiące. Czy to jakiś bank podwyższonego ryzyka?

  Labrador Odpowiedz
 • Jakby dali 6,5% na 3m to jeszcze można się zastanowić. A tak to chyba lepiej na 5% do SCM i czekać na lepszą ofertę niż mrozić środki do połowy września na 6%. Miesiąc temu te 6% na 3m były spoko ale teraz aż tak nie kuszą…

  Chris Odpowiedz
 • Jeśli skończy się lokata lojalna 3miesieczna to przy automatycznym odnowieniu bede mial warunki lokaty lojalnej?

  devil1051 Odpowiedz
 • czy komuś udało się od dwóch dni założyć lokatę? cały czas pokazuje mi błąd formatu numeru telefonu?

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
  • kilka prób otwarcia lokaty – wiecznie błąd w numerze telefonu bez względu na wpisane cyfry :(

   shooter
 • Ja zakladalem wczoraj

  devil1051 Odpowiedz
 • W sytuacji gdy lokata kończy się w sobotę (i ogólnie w dniu wolnym od pracy), Inbank nie nalicza należnych odsetek za niedzielę, a przelew zwrotny nie przychodzi pierwszą sesją Elixir (co znaczy że Inbank wypuszcza środki dopiero w poniedziałek). Jest to chyba zgodne z ich regulaminem, ale czy zgodne z prawem bankowym? Inne banki (np. Facto) automatycznie wydłuża okres lokaty w przypadku, gdy kończy się w dniu wolnym i uczciwie wypłaca odsetki. Przy wysokich stopach i saldach, to nie są małe kwoty. Jestem ciekaw Waszych opinii.

  Fobos Odpowiedz
  • Zwykle banki nie patrza na to kiedy lokata sie konczy i trzeba samemu zadbac o to. Sam zwykle tak dobieram dzien rozpoczecia aby koniec lokaty nie wypadal w weekend. W niektorych bankach sa jeszcze krotkie lokaty, jak slynne 3-dniowki w S.P. IB. A w Facto konto techniczne tez jest oprocentowane tyle ze kiepsko.

   keton
 • W dniu dzisiejszym zakończyła mi się lokata.
  Proszę o informację kiedy środki powinny pojawić się na koncie powiązanym?

  Bogusia Odpowiedz
 • Obstawiam – pojutrze …

  Anonymous Odpowiedz
 • Dlaczego InBank przy zakładaniu lokaty wymaga udostępnienia „historii transakcji pobranych z mojego rachunku bankowego za okres ostatnich 120 dni (w tym danych objętych tajemnicą płatniczą), w celu oceny mojej zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego przez AS Inbank S.A. – Oddział w Polsce.” ? To lokata a nie kredyt..

  Majkelos Odpowiedz
 • Tak jest przy opcji zakładania lokaty jako Nowy klient.
  Trzeba zaznaczyć zgodę:
  „Zgadzam się na udostępnienie przez Blue Media S.A. do AS Inbank S.A. – Oddział w Polsce (KRS: 0000635086) moich danych osobowych (imienia, nazwiska) oraz historii transakcji pobranych z mojego rachunku bankowego za okres ostatnich 90 dni (w tym danych objętych tajemnicą płatniczą), w celu oceny mojej zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego przez AS Inbank S.A. – Oddział w Polsce.”

  Co ciekawe, dziś zmienili na 90 dni..

  Majkelos Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy