2,75% na Lokacie Wielki Powrót od Idea Banku

Trwa grudniowa telenowela depozytowa Idea Banku. Po dwóch propozycjach lokat przeznaczonych dla posiadaczy konta osobistego w końcu pojawiła się oferta bezhaczykowa. W zamian za ulokowanie swoich środków na Lokacie Wielki Powrót zarobimy 2,75% w skali roku.

Lokata Wielki Powrót: 2,75% na 2 miesiące
Aby założyć lokatę konieczne jest zalogowanie się do bankowości mobilnej lub internetowej Idea Cloud i „wyklikanie” Lokaty Wielki Powrót. Bedziemy na niej mogli ulokować od 500 zł do 1 000 000 zł na okres 2 miesięcy, przy czym lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Co z osobami, które nie mają jeszcze dostępu do bankowości Idea Banku? Tu najbardziej opłaca się skorzystać z jednej z lokat startowych (Lokaty Happy 4% do 10 000 zł lub Lokaty Happy Pro 3,5% do 25 000 zł). Po zawnioskowaniu o lokatę otrzymamy dane do logowania do systemu.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety bank Nest już ma tak marne oprocentowanie że ta wydaje się naprawdę Fajna . Dziękuję za informacje

  Ok Odpowiedz
  • Widać, że Nest nazbierał dużo pieniędzy przy okazji ostatnich lokat 3% i teraz mógł spuścić z tonu. Ale prędzej czy później może znów coś wróci – jak będą musieli wypłacić stare lokaty ;)

   Michał
 • Wielki powrót to by było na 3,25 % – tak to co najwyżej powrocik :P

  zenek64 Odpowiedz
 • Na 2 miechy…szału nie ma …

  Pytka Odpowiedz
  • Od pewnej kwoty to juz chyba sie oplaca zalozyc ten ROR i miec dostep do lokat na 3%/6m. Mysle, ze przez 6m raczej nie nalezy oczekiwac duzo lepszych ofert.

   keton
 • W Nest Banku warto miec konto za 0 zł . Lokaty faktycznie odpuścili sobie.

  Darth Artorius Odpowiedz
  • Dla samego konta mieć niezbyt warto. Bo po co?

   Imię
  • Teraz chyba tylko dla bezpłatnej karty EUR (także w wersji V Pay) i bezpłatnych przelewów SEPA.
   Kiedyś, gdy ja tam konto zakładałem, powodów było więcej, np. bezwarunkowo darmowe konto z kartą było rzadkością, a zdarzało się nawet, że opłata za kartę była pobierana bezwarunkowo (ja tak miałem w Alior jeszcze przed KWJ, dlatego ich kartę w ogóle zamknąłem). Innym powodem były dobrze oprocentowane konta oszczędnościowe, do tej pory jako stary klient mam 0,5% EUR i 2,2% PLN (bez jakiegoś kombinowania z nowymi środkami, jak w Millennium i nie jako czasowa promocja, jak w ING).

   Don Quijote de la Mancha
  • W Nest dla kont walutowych sa darmowe SEPA? Dobrze wiedziec. A karta do tego konta jest jakas specjalna? I tez jest za darmo? Testowales moze konto w USD?

   keton
  • Tak, Nest ma darmowe przelewy europejskie, nie tylko zresztą dla konta walutowego, dla PLN też (choć wtedy dochodzi koszt przewalutowania); w Alior KWJ też je mam darmowe, ale ogólnie nie jest to chyba częste (przy okazji: jak wie ktoś, ile to kosztuje w Citi? Bo ich debetówkę można pod podpiąć pod subkonto walutowe, np. przed wyjazdem, ale jak potem „resztkę” dać z powrotem np. na to Nest EUR 0,5%?).
   Jedna debetówka w Nest jest bezwarunkowo bezpłatna, tzn. można wybrać PLN, GBP, USD albo EUR — ta ostatnia w jednej z dwóch wersji, jako zwykła Visa Debit albo V Pay (w niektórych krajach, np. w Niemczech akceptowana w większej liczbie punktów).
   Konta USD nie testowałem.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mam w Citi konto w EUR i USD. Jak wyjezdzam to karte przepinam. Sprawdza sie to swietnie, ale tylko wtedy gdy pieniadze mam w gotowce, bo latwo wplacic w oddziale. Co do przelewow to SEPA chyba standardowo 5zl, a USD nie wiem, bo pewnie drogo. Minus tego konta jest taki ze Cinkciarz nie ma u nich rachunku, bo pewnie wewn. przelewy walutowe nie sa darmowe. Czyli z kupowaniem waluty nie jest to dobra opcja. Mam tez konto w USD w TMUB i tania karte do niego na 4 lata i to jest znow tylko dobra opcja tylko do kupowanej waluty, bo jak wplacic gotowke bez prowizji to nie wiem. Moze udaloby sie w Aliorze, ale nie testowalem.

   keton
 • Warto w idea bank miec ror, jako taka „pompka %” do lokat? Niby karta 0pln prowadzenie 0 pln, jakies minusy?

  Zuk Odpowiedz
  • Na pewno nie jako główne. Ale dla lokat jest ok.

   Imię
  • Idea cloud ma ciagle problemy wieku dziecięcego. Jako główne osobiście bym nie doradzał (choć nigdy nie próbowałem) ale do lokat jest OK bo darmowe ;)

   Michał
  • Kiedyś miałem jako główne, gdy był jeszcze stary system a mbąk wprowadzał opłaty. Potem uciekłem do mille, jak dawali kasę za założenie, i tak zostało.

   Idea odpada, bo brak blika. Bardzo długo nie było pay-by-link, system chodzi fatalnie. Kiepska apka mobilna.

   Wszystko to co mam w Mille. Ale do lokat się przydaje. Mogę założyć nawet w weekend, jak stare się skończą. A do tego dwa natychmiastowe za free.

   Hugo Barra
  • Minus tej „pompki” jest taki, że wyższe oprocentowanie zyskujemy kosztem utraty dłuższego terminu na opłacenie lokaty. Składając wniosek na niższy % mamy kilka dni żeby przelać pieniądze. Zdarzyło mi się zakładać lokatę, która została już wycofana z oferty ale mogłam to zrobić, bo wniosek dawał dodatkowy czas. Żeby założyć lokatę z wyższym % (dla posiadaczy konta) środki muszę na tym koncie posiadać więc może się zdarzyć, że przeleję pieniądze a zanim kasa dotrze z innego banku lokata zniknie, bo nie da się „zaklepać” wniosku, który przesuwa termin zapłaty

   Ewa
  • Da się.

   Imię
  • Wniosek jest dostępny ale przy lokatach z niższym %. Kiedy chcę skorzystać z przywileju posiadania konta i założyć lokatę na wyższy % mam tylko opcję: Opłać z konta idealnego a gdy to konto jest puste lokaty nie da się założyć pomimo że wyświetla się termin na opłacenie-dwa dni:)

   Ewa
  • Że jak? Masz stary system?

   Imię
  • Loguję się przez Idea Cloude.
   Chcesz powiedzieć, że to u mnie jest coś nie tak? a normalnie przy zakładaniu lokat typu Plus (wyższy %) powinna być też opcja: Opłać z konta w innym banku?

   Ewa
  • Ja robie przelew do Idei 1 sesja i ok. 12 zakladam lokate. Jesli lokaty juz nie ma to zawsze moge wrocic z kasa na pierwotne konto i nie trace na tym. Ale faktycznie jest to ryzykowne. Za to wygodne jest jednak zakladanie wielu lokat z ROR bo nie trzeba robic recznie przelewow na wiele rachunkow. Ja zwykle dana kwote dziele na mniejsze sumy, w razie gdybym potrzebowal czesci pieniedzy wczesniej.

   keton
  • Dzięki Keton:) Czyli potwierdzasz, że trzeba mieć środki na koncie żeby założyć lokatę z wyższym %? Imię sugerował, że tak jak przy zwykłych lokatach można zaklepać wniosek, który opłaca się z opóźnieniem więc się wystraszyłam, że otworzyli mi jakieś wybrakowane konto:)

   Ewa
  • >>>potwierdzasz, że trzeba mieć środki na koncie żeby założyć lokatę z wyższym %
   Niestety tak, tak właśnie teraz zrobili.

   Bo poprzednio było inaczej i każdą lokatę można było „zarezerwować” wnioskiem i następnego dnia opłacić. A teraz już tak się nie da i najpierw kasa musi być na rachunku.

   Bogdan
  • No to sprawa się wyjaśniła:)
   Teraz jeszcze takie pytanie.. ponieważ w przypadku lokat nie wymagających konta (niższy %) posiadacz ROR ma dalej możliwość zarezerwowania wniosku to czy taki wniosek da się opłacić przelewem z konta IB? Chodzi o sytuację: przelewam środki z innego banku na ROR a jednocześnie (awaryjnie) rezerwuje wniosek na lokatę z niższym % (opcja: Opłać z konta w innym banku). Okazuje się, że zanim środki dotarły do IB obie lokaty (i Plus i zwykła) zostały zdjęte. Teraz mogę jedynie skorzystać z wniosku na lokatę niePlusową. Czy da się opłacić ten wniosek robiąc przelew z konta IB na konto lokaty? Wydaje się, że nie powinno być problemu ale konto mam od niedawna i nie było okazji przetestować:)

   Ewa
  • Zawsze przelewałem na lokatę z rachunku z innego banku i było dobrze.

   Ale jak teraz tak szybko wszystko się zmienia i to niestety na gorsze – to kto wie jak jest dzisiaj a jak będzie jutro.
   A przypomnę, iż kiedyś standardem było że na opłacenie lokaty jest 14 dni.

   Bogdan
 • U mnie jest limit do 5 szt. Wydaje mi sie ze w artykule jest błądk

  Joanna Odpowiedz
  • Wydaje Ci się.
   Zapewne chodzi o to, że 5 to limit na jeden click.

   Don Quijote de la Mancha
 • Millenium nie jest bezwarunkowo bezpłatne. Nest i Idea (łącznie z kartami) są za 0 zł. No nie ma tam Blika (to minus) ake u mnie to załatwia mBank (konto bez karty, więc darmowe).

  Darth Artorius Odpowiedz
 • „Od grudnia 2016 r. do września tego roku depozyty terminowe (do dwóch lat włącznie) gospodarstw domowych, które odpowiadają za 70 proc. depozytów terminowych ogółem skurczyły się o blisko 21 mld zł” – informuje Puls Biznesu. Więc ja liczę na wyższe oprocentowanie w niedługim czasie.

  slayer Odpowiedz
 • W nowym systemie (cloud) jest na ta chwile lokata TYLKO TERAZ na 3%, niestety tylko na 1 miesiac..

  Wyjadacz_Okazji Odpowiedz
 • jest lokata tylko teraz 3 % na 1 miesiąc ;)

  jaa Odpowiedz
  • Ano jest, nawet w starym systemie dla bezrorowców, termin ważności wniosku upływa 24.12.2017…

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy