3,5% na Lokacie Wiosennej w Idea Banku – bez haczyków!

Zakończona

W Idea Banku pojawiła się 3-miesięczna Lokata Wiosenna z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Jest to tzw. „lokata bezhaczykowa” – możemy ją założyć bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Co równie istotne – lokatę możemy zerwać w dowolnym momencie, bez utraty odsetek! :)

3,5% na lokacie wiosennej w Idea Bank
Lokata Wiosenna dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Idea Banku. Nie ma również znaczenia czy posiadamy konto osobiste, czy nie. Wystarczy jedynie zalogować się do bankowości internetowej Idea Cloud i wyklikać wniosek o lokatę – a jeśli nie mamy dostępu, to możemy złożyć wniosek za pomocą tego formularza. Będzie on ważny 3 dni. Przykładowo składając wniosek dzisiaj (23.04) lokatę będziemy mogli opłacić najpóźniej w piątek (26.04).

Kwota minimalna lokaty to 500 zł, a maksymalna – aż 1 000 000 zł. Lokat możemy założyć dowolną ilość, dlatego polecam podzielić większe kwoty na mniejsze transze – gdybyśmy chcieli zerwać lokatę (w końcu możemy to zrobić bez utraty naliczonych już odsetek!) to wyciągniemy jedynie część środków.

Co, jeśli jesteśmy nowym klientem Idea Banku (brak PESEL w bazie)? Przed skorzystaniem z Lokaty Wiosennej warto najpierw zawnioskować o Lokatę Happy, czyli lokatę startową z oprocentowaniem aż 4% w skali roku (dla kwoty do 20 000 zł). Po jej założeniu uzyskamy dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud i będziemy mogli założyć Lokatę Wiosenną dla nadwyżki środków, na 3,5% w skali roku.

Lokata Wiosenna może zostać wycofana z oferty banku praktycznie w dowolnym momencie (od jutra włącznie), dlatego warto się śpieszyć.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dziś rano o 6.40 zleciłem przelew z Idea Banku do Santander. Jeszcze nie doszedł. Zawsze dochodził ok.11. Idea blokuje/ opóźnia przelewy? Ktoś ma wiedzę czy doświadczenia na ten temat?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie sądzę, że Idea blokuje. Prawdopodobnie Santander zaksięguje po 12 , ja w identycznej sytuacji z ING do Citi też czekam. Dodam, ze nawet obecnie nie można się opierać na tym co banki piszą w swoich FAQ na temat przelewów przychodzących, tak zawiodłem się przed długim weekendem na Getinie, gdzie przychodzący powinien być o 14 zaksięgowany a został dopiero poi 15 i zlecony przelew zwrotny dotarł po 4 dniach , czyli dziś. Nie wiem, czy nie składać reklamcji.

   Bolo
  • Od roku a może i dużo dłużej przelew z idei nigdy u mnie nie wyszedł 1 sesją , najwcześniej 2 sesja , nawet zlecony i o wcześniejszej godzinie . Kiedyś wychodził 1 sesją zlecony nawet do godz. 8:40 a później od dawna się poknocilo . U kogoś może działa tak jak należy ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Myślę , że w wbk będzie dopiero około 15 -tej czyli 2 sesją . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Pamiętajcie, że przelew może wyjść o właściwej godzinie, ale to kiedy pojawi się w innym banku, zależy kiedy bank przeprowadzi księgowanie. U mnie Getin raz zaksięgował środki o 22.00, co nijak się ma do księgowania III sesji o 17.00…

   Lokata
  • U mnie z Idei pierwsza sesją wychodzą normalnie.

   Kajko
 • Dziś cena akcji Idea Banku nieznacznie wzrosła, ale jakoś nikt o tym nie wspomina.

  Nawet udało mi się wykonać przelew na trochę tysięcy i – co za niespodzianka – wyszedł on pierwszą sesją i dotarł na konto docelowe już w południe. Od razu zaznaczam, że nie wypłacałem pieniędzy w panice – 98% swoich pozostałych środków trzymam na lokatach na 3.5% (rocznych oraz wiosennych).

  Tomko Odpowiedz
 • Do której godz. wysyłacie aby wyszedł z idei 1 sesją ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Po północy :)

   Kajko
  • Najpóźniej do 7.30 i raczej nie miałam problemów – przelew wychodził 1 sesją.
   Natomiast w dniu dzisiejszym wyszedł przelew 1 sesją z PKO BP i nie dotarł do Citi Handlowy. Nie wiem o co chodzi – może Citi Handlowy nie wyrobił się z księgowaniem po tylu dniach wolnych.

   Grażka
  • @Grażka W takiej sytuacji jak nie przychodzi przelew w Citi, który miał być zaksięgowany pierwszą sesją o 11.30 ja zawsze dzwonię po 12 na citiphone i najczęściej księgują go w ciągu 1 h. Upierdliwe, ale jak Ci zależy to nie ma innej rady.

   Bolo
  • Dzięki za inf na przyszłość. A dzisiaj przed 6.00 przelew został zaksięgowany z datą wczorajszą.
   Trochę to dziwne – nijak ma się do godzin sesji, nie był też widoczny w transakcjach oczekujących.

   Grażka
 • Czyżby ewakuacja?

  Andrzej Odpowiedz
 • Co tak wszyscy uciekacie z Idei?

  Andrzej Odpowiedz
 • W Idea Banku, jak i zapewne Getinie nie tyle księgowanie jest po iluś tam godzinach po sesjach, co system bankowy nie wyświetla aktualnego stanu konta. Niektórzy na Infolinii nazywają to „system nie zaczytał danych” (w sensie: nie odświeżył). Dane zostaną odświeżone po przetwarzaniu nocnym, czasem bywa, że szybciej. Podejrzewam, że konsultanci w banku mogą mieć również wpływ na możliwość odświeżenia widoczności danych. Kilkukrotnie bywało, że po moim kontakcie pojawiały się aktualne dane.

  jmg Odpowiedz
 • Podpowiedzcie proszę czy to normalne zjawisko: zakładam wniosek o lokatę wiosenną na 100k. Aby ją opłacić zrywam lokatę beztroską, która w systemie widnieje na 100k. Z racji, że to lokata bez utraty odsetek, to powiedzmy kwota z odsetkami to 100,5k. Jak przechodzę przez kolejne etapy zrywania lokaty beztroskiej, w każdym kroku widzę kwotę lokaty 100k. Wybieram opcję wysłania pieniędzy do innego banku i w to miejsce wpisuję nr konta z lokaty wiosennej, ale ta także zakłada się na 100k. Gdzie zatem te odsetki z lokaty beztroskiej? Czy dopiero po jakimś czasie ta kwota lokaty wiosennej się zaktualizuje? Czy też trzeba to reklamować?

  JJ2010 Odpowiedz
  • A jesteś pewien, że miałeś faktycznie Beztroską ( tą że tak powiem z I edycji), bo jeśli ta lokata to „odnowiona Beztroska” tzn, lokata , która odnowiła się z nazwą Beztroska po zakończeniu poprzedniej właściwej Beztroskiej, to nie jest to oprócz nazwy lokata Beztroska i zrywając ją nie dostaniesz odsetek. Może w tym problem?

   Bolo
  • Dokladnie tak, nie patrz na nazwe. Niektore lokaty nie mialy w nazwie „beztroska” a tez nie tracilo sie odsetek. Dla pewnosci najlepiej zapytac IB przed zerwaniem. Szczegolnie jak juz sporo czasu uplynelo od odnowienia/zalozenia. Ja sobie sam notuje takie informacje w arkuszu.

   keton
  • Koledzy dobrze Ci piszą. Ja osobiście nie pamiętam aby w IB kiedykolwiek odnowiła mi się lokata na taką z możliwością przedwczesnego zerwania z zachowaniem odsetek.

   adaś
  • Zerwałem przed chwilą taką z nazwa beztroska, ktora formalnie miala trwac do 12czerwca i wlasnie nic dodatkowo nie wpadlo – to pewnie jest tak jak mowicie.
   Od teraz juz sobie zapisuje :) stratny jestem tylko ok. 6zł jak dobrze policzylem, bo lokata byla niewielka raptem na 2k. Pozostałe znaaacznie wieksze w takim razie trzymam dalej…

   ggrzes
  • @ggrzes, nie zakładasz lokat na okrągłe kwoty?
   Wtedy nawet bez zapisywania sobie (co oczywiście jest wskazane) od razu widać, która jest odnowiona, bo kwota zawiera też odsetki (to chyba domyślne w każdym banku).

   Don Quijote de la Mancha
  • i jedyny sposob to wlasnie zapisac sobie zeby nie musiec dzwonic na infolinie, bo we wlasciwosciach lokaty wiosennej brak jakiejkolwiek informacji o zachowaniu odsetek w razie zerwania :P

   ggrzes
  • ggrzes, ty nie pisz: „stratny jestem tylko ok. 6zł” tylko reklamuj. Dzwoń a infolinię lub przez serwis wewnętrzny (po zalogowaniu na lokatę(y). Nie rób niebezpiecznego precedensu ;) Ja korzystałem wiele razy z Beztroskiej (gdy % były jeszcze znośne) i jak zrywałem, to zawsze odsetki były przyznawane.
   Z rad któ©e dajecie to dodałbym, pobieranie wszystkich pdfów, regulaminów związanych z lokatą i zrobienie zrzutów ekranu

   „bo we wlasciwosciach lokaty wiosennej brak jakiejkolwiek informacji o zachowaniu odsetek w razie zerwania :P”
   Obowiązuje regulamin lokaty
   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Lokata_wiosenna_regulamin_2019.04.23.pdf
   a tam stoi:
   „Zerwanie Lokaty przez Posiadacza Rachunku przed upływem Okresu Umownego skutkuje zwrotem całości wpłaconych przez Posiadacza Rachunku środków pieniężnych w ramach Lokaty. W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego Bank nalicza odsetki za rzeczywisty okres przechowywania środków.”

   yosa
  • @yosa, w załączonym przez Ciebie regulaminie jest: „Po upływie Okresu Umownego, Lokata zostanie automatycznie odnowiona wraz ze skapitalizowanymi odsetkami na kolejny Okres Umowny wynoszący odpowiednio 3 miesiące na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ” — a warunki lokaty standardowej nie przewidują wypłaty odsetek lokaty zerwanej przed terminem. (Przy okazji „zostanie automatycznie odnowiona wraz ze skapitalizowanymi odsetkami” oznacza właśnie to, co powyżej pisałem: jeśli lokatę założymy na okrągłą kwotę np. 2000 zł, to potem od razu widać, że jeśli ma np. 2345,67 zł, to jest to lokata odnowiona).

   Don Quijote de la Mancha
  • zwykle tak, ale nie zawsze…

   ggrzes
  • @ JJ2010 do tego co koledzy napisali doadam, że przy listowaniu lokat możesz wybrać aby pokazywał tylko te zakończone i chyba pokazuje wszystkie zakończone więc trochę to trwa, można to zapisać do PDF i przeanalizować jak miałeś wcześniej, jak się odnowiły z automatu te które się skończyły terminowo i z jakim stanem (lokata+% lub tylko lokata) odnowiły wszystkie zerwane przez Ciebie, jakie miały nazwy i na co zmieniono.
   A poza tym róbcie zrzuty ekranu, np. w FireFoxie jest fajne narzędzie, za paskiem adresu takie 4 kropki są …. (Interakcji) i po kliknięciu na dole ostania opcja „Wykonaj zrzut ekranu”

   yosa
  • Kolega niestety zerwał taką „odnowioną” beztroską no i oczywiście odsetki nienaliczone. Pisał reklamację że w trakcie zrywania widniala nazwa „beztroska” ale spuscili go na drzewo. Pytanie czy są szanse na walkę w postaci odwołania do rzecznika czy też arbitra? Rozumiem że odnawia się na warunkach lokaty std ale mogliby nazwę zmienić ale pewnie robią tak celowo aby iluś klientów się nacięło.

   JJ2010
  • @JJ2010, szanse niemal zerowe, jeśli kolega jest bardzo zdesperowany, a strata duża, to można próbować, np. powoływać się, że znacząca zmiana zasad bez zmiany nazwy lokaty narusza zasady współżycia społecznego…

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don no strata spora bo to była kwota bliska limitu BFG. IB coś napisał że zaakceptował warunki lokaty beztroskie. Owszem, wiadomo że ona się odnawia jako std ale tutaj chodzi o fakt że po zalogowaniu nie ma o tym żadnej wzmianki. IB wymusza aby klient przesledzil całą historię a nie bazowal na tym co widzi na swoim profilu. Chyba w ten sposób trzeba do nich uderzyć. Nigdzie w warunkach lokaty beztroskiej nie widać informacji że nazwa lokaty po odnowieniu się nie aktualizuje. Chyba że taki punkt gdzieś jest wtedy fakt marne szanse.

   JJ2010
  • Walczyć, składać reklamację można, bo to nie kosztuje, ale szanse na wywalczenie czegoś oceniam na zerowe, tym bardziej że nie ma żadnego złamania regulaminu. Ludzie, którzy potracili setki tysięcy na zakupie obligów Getback od Idea, która nie miała prawa ich dystrybuować nie uzyskali nic, mimo że mieli i mają 100% racji.

   Bolo
 • Lokata WIOSENNA dobiegła końca. Może dadzą coś lepszego …

  niusan Odpowiedz
 • W IB dziś nie można było opłacić Wiosennej zarezerwowanej na 3,5% z własnego konta do dziś pomimo otrzymania esa.4 razy próbowałem i nie opłaciło.W końcu wziąłem zrobiłem przelew do GB i dostałem propozycję Zawrotnej na 3,5% skorzystałem.W poniedziałek będę dzwonił czemu nie mogłem opłacić Wiosennej

  Zbigniew Odpowiedz
  • Dzięki za info, daj znać co powiedzieli.
   Do tej pory z Idea chyba takich problemów z ważnym wnioskiem nie było [(tzn. ja kiedyś miałem podobny, ale jednak inny, gdy w starym systemie udało mi się uzyskać wniosek z ważnością dłuższą, niż oferowana (i w Cloud) i zrolowałem tam kończącą się później lokatę; stara lokata zniknęła, nowa się nie pojawiła, o kasę musiałem żebrać w oddziale)].

   Don Quijote de la Mancha
  • Kurde, to nieciekawie, bo ja mam jeszcze wnioski ważne do jutra, na które chcę przedłużyć swoje lokaty. Wczoraj wieczorem działało bez problemu. Może to przez tą ich nocną modernizację systemu?

   pws
  • to może lepiej wysłać zwykły przelew na konto lokaty, zamiast bawić się przycisk „opłać” ? będzie łatwiej w przypadku niezałożenia tej lokaty jeśli przelew zasilający zostanie zaksięgowany na koncie z którego robimy przelew. Będę to testował jutro.

   maniekmamuci
  • Hmm… teraz mi się przypomniało, że chyba też miałem coś podobnego jakiś czas temu przy okazji starych Beztroskich na 3,9%. Też nie mogłem opłacić, dzwoniłem nawet na infolinię i nie wiedzieli czemu nie działa, zalecili chyba właśnie zrobić zwykły przelew (albo ja sam o to zapytałem). Ale on też nie działał. A się okazało, że przyczyną były za niskie limity przelewów. Po zwiększeniu od razu zadziałało opłacenie.

   pws
  • Masz rację! Też kiedyś nie mogłem opłacić lokat ze względu na limit… więc miejmy nadzieję, że jutro rano lokaty opłacą się bez problemów!

   maniekmamuci
  • Lokaty opłaciły się bez problemów.. tak więc pewnie kolega miał problem z limitem…

   maniekmamuci
 • Zwiększyłem limity do maximum.A w Listopadzie i w Grudniu nie miałem takich problemów,a podobnymi kwotami operowałem.

  Zbigniew Odpowiedz
 • Wygląda na to że lokata WIOSENNA nie jest już dostępna….

  ZICHI Odpowiedz
  • Wiosenna nie jest dostępna już od kilku dni.

   ceglaaa
  • To mam nadzieję że chociaż zaproponują jakąś Zwrotną lub Zawrotną na korzystny % … Kończy mi się lokata w wtorek…

   ZICHI
 • Cześć, wybaczcie, że pod tym tematem. Zna ktoś z Was sposób na przekazanie środków z karty prepaid Sodexo na konto bankowe?
  Z góry dzięki za odpowiedź

  ziutek Odpowiedz
 • Zrywałam dzisiaj Wiosenną i przy przelewie do PKO BP pokazała się Zawrotna 3,32%.

  Grażka Odpowiedz
 • @Kajko
  ZICHI ma rację – w PKO BP to się dopłaca a nie oszczędza – ja po prostu musiałam zlikwidować lokatę i tyle w temacie.

  Grażka Odpowiedz
 • Idea dziś rano obniżyła oprocentowanie. Na nowe środki już tylko 3,2% na 3m i 3% na 6/12m. Dużo ludzi musiało się skusić na wiosenną.

  Dobcio Odpowiedz
  • Oby na Wiosenna – to nie problem,bo za 3m cos znow beda musieli wykombinowac, zeby sciagnac srodki. Sam mialem watpliwosci czy wrzucic cos na ten rok/3.5% i ostatecznie z wahaniem wrzucilem tylko polowe srodkow. Widze, ze moze nie byla to taka zla decyzja.

   keton
  • Zwrotna jeszcze jest na 3,5% przy próbie przelewu na jakieś konto Getin 😉

   ZICHI
  • @ZICHI „Zwrotna jeszcze jest na 3,5% przy próbie przelewu na jakieś konto Getin”
   Takie propozycje to tylko przy:
   1. dla posiadaczy konta w Idei i wykonywaniu przelewu z tego konta do innego banku ?
   2. dla posiadaczy konta w Idei i zerwaniu lokaty z przelewem do innego banku ?
   3. nie posiadających konta w Idei i zrywających lokatę (bez przedłużania) z przelewem do innego banku ?

   yosa
  • Przypadek 1.

   Bolo
  • To do @yosa, bo się nie podpięło.

   Bolo
  • Dokładnie przypadek 1, dodam jeszcze że specjalnie napisałem „jakieś”, dlatego że nie musi to być Twoje konto w Getin 😉To tak dla jasności 👍

   ZICHI
 • Zawrotna do Getin 3.4%

  Andy59 Odpowiedz
 • Czy skorzystanie z 3,5%/12M było dobrą decyzją jeśli nie planuję w najbliższym czasie większych wydatków?

  adaś Odpowiedz
  • Tak, ale juz tej opcji nie ma. Pewnie za jakis czas znow pojawi sie cos dobrego, bo nie wierze, ze IB tak szybko wyjdzie na prosta. Ich problemy to nasz zysk :)

   keton
  • Tez w to wszedłem i mam przekonanie, że zrobiłem OK

   yosa
  • Bardzo dobrą nawet. Nie wierzę że w ciągu roku jakikolwiek bank da więcej niż 3,5% na większe środki. Ja niestety nie mogłem zamrozić większej kwoty na cały rok :(

   Dobcio
  • Ale IB moze dac wiecej niz 3.5 i na to liczylem. Ale poki co tendencja spadkowa. Moze Letnia bedzie lepsza. Dlatego ograniczylem srodki na rok.

   keton
  • Komisja Nadzoru Finansowego, realizując swoje ustawowe uprawnienia i dążąc do wzmocnienia nadzoru nad Idea Bankiem SA („Idea Bank”), na posiedzeniu w dniu 15 maja 2019 r. jednogłośnie zdecydowała o ustanowieniu w Idea Banku kuratora. Kuratorem ustanowiony został Bankowy Fundusz Gwarancyjny, posiadający wszelkie niezbędne kompetencje w tym zakresie.

   Celem ustanowienia kuratora jest wsparcie organów Idea Banku w działaniach mających na celu doprowadzenie do poprawy jego sytuacji ekonomiczno-finansowej, w szczególności przez opracowanie oraz realizację wiarygodnego planu naprawy będącego alternatywą dla scenariusza inwestorskiego zakładającego szybkie dokapitalizowanie banku, a także zapewnienie efektywnego przepływu informacji między Idea Bankiem a Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego oraz stworzenie możliwości bieżącego monitorowania podejmowanych w Idea Banku działań autosanacyjnych.

   Ustanowienie kuratora jest elementem wsparcia przez Komisję Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny organów banku w działaniach nakierowanych na poprawę i ustabilizowanie sytuacji banku.

   Kurator ustanowiony w Idea Banku nie jest organem Banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów Banku. Powyższy sposób określenia zadań kuratora ma celu umożliwienie kuratorowi efektywne wspieranie organów Banku w podejmowanych działaniach restrukturyzacyjnych.

   Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Idea Bank usług na rzecz jego klientów.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zdzisław górą?

   gajowy
  • @Don Quijote de la Mancha: „w celu doprowadzenie…. w szczególności przez opracowanie oraz realizację wiarygodnego planu naprawy będącego ALTERNATYWĄ dla scenariusza INWESTORSKIEGO zakładającego szybkie dokapitalizowanie banku”

   Tak jakby nie za bardzo byli, za poszukiwaniem inwestora strategicznego i przejęcia IdeaBanku w części lub w całości przez np. inny bank…

   yosa
  • @yosa, nie będę się wymądrzać, ale @gajowy sensownie pisze…

   Don Quijote de la Mancha
 • Lecę do apteki , co polecacie na wstrzymanie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • xyz: „co polecacie na wstrzymanie ?”
   Stoperan ale lepiej zjeść więcej białka zwierzęcego: schabowy, pieczyste ;))

   yosa
 • Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że 3,4% na zawrotnej było tylko przez jeden dzień, następnego dnia obniżyli do 3,2% czyli mniej niż w Getinie na KO.
  W GB 3,4% na 4m na KO można uruchomić tylko jeszcze dziś, więc jak ktoś jeszcze nie ma, to trzeba brać, bo czuję, że w najbliższym czasie nic lepszego nam się nie trafi :(

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Zawrotna 3,5% po zakończeniu odnowiła automagicznie się na 2,5%. Why? Przecież w ofercie mają Lokatę Nr1 na 2,7%… Takie delikatne skubanie klienta, a nuż nie zauważy?
  Propozycji „Zawrotnej” brak, przelew do GNB circa about 20 kzł.

  qq Odpowiedz
  • A gdzieś jest napisane, że lokata odnawia się na najwyższy możliwy procent?

   ceglaaa
  • Kolega qq to chyba jakis nowy w IB :) Przeciez oni zawsze odnawiali na 0.01%, teraz i tak jest duzo lepiej.

   keton
  • @keton, no wiadomo, ale mi się podoba, co napisał @ceglaaa. 😆

   Właściwie to powinno tak działać, a w szczególności jacyś klienci vip powinni dostawać właśnie coś takiego — ich doradca powinien dbać o to, by ich lokaty zawsze odnawiały się na najlepszych oferowanych warunkach… Ech, no wiem, że to brzmi absurdalnie, ale fajnie czasem tak z dystansu spojrzeć na bankową rzeczywistość…

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy