3,5% na Lokacie Wiosennej w Idea Banku – bez haczyków!

Zakończona

W Idea Banku pojawiła się 3-miesięczna Lokata Wiosenna z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Jest to tzw. „lokata bezhaczykowa” – możemy ją założyć bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Co równie istotne – lokatę możemy zerwać w dowolnym momencie, bez utraty odsetek! :)

3,5% na lokacie wiosennej w Idea Bank
Lokata Wiosenna dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Idea Banku. Nie ma również znaczenia czy posiadamy konto osobiste, czy nie. Wystarczy jedynie zalogować się do bankowości internetowej Idea Cloud i wyklikać wniosek o lokatę – a jeśli nie mamy dostępu, to możemy złożyć wniosek za pomocą tego formularza. Będzie on ważny 3 dni. Przykładowo składając wniosek dzisiaj (23.04) lokatę będziemy mogli opłacić najpóźniej w piątek (26.04).

Kwota minimalna lokaty to 500 zł, a maksymalna – aż 1 000 000 zł. Lokat możemy założyć dowolną ilość, dlatego polecam podzielić większe kwoty na mniejsze transze – gdybyśmy chcieli zerwać lokatę (w końcu możemy to zrobić bez utraty naliczonych już odsetek!) to wyciągniemy jedynie część środków.

Co, jeśli jesteśmy nowym klientem Idea Banku (brak PESEL w bazie)? Przed skorzystaniem z Lokaty Wiosennej warto najpierw zawnioskować o Lokatę Happy, czyli lokatę startową z oprocentowaniem aż 4% w skali roku (dla kwoty do 20 000 zł). Po jej założeniu uzyskamy dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud i będziemy mogli założyć Lokatę Wiosenną dla nadwyżki środków, na 3,5% w skali roku.

Lokata Wiosenna może zostać wycofana z oferty banku praktycznie w dowolnym momencie (od jutra włącznie), dlatego warto się śpieszyć.

Nie przegap!

Komentarze

 • Świetnie- chcę im pocisnąć na maksa może ktoś doda jakieś zdanie czy artykuł, na który mógłbym się powołać.

  Andrzej Odpowiedz
  • O, fajnie, będzie się można przekonać, jak teraz wypłaty z BFG działają, np. jaki bank wybiorą do obsługi (coś mi się wydaje, że teraz nie będzie to dawny BZ WBK, a jakiś na P.)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Spoko, przy upadku SKOK wybrzeże PKO BP dal radę 😏

   Anom
 • Happy Pro w dół z 3,50% na 3,30%

  pytanie Odpowiedz
 • Zawrotna do Millenium nadal 2,7%. Do pozostałych banków 2-2,5%.

  Dobcio Odpowiedz
 • W niedzielę kończy mi się lokata. Czy bez problemu w tym dniu zrobię bezpłatny przelew do Credit Agricole? Jaka jest maksymalna kwota bezpłatnego przelewu natychmiastowego?

  Andrzej Odpowiedz
 • W tym tygodniu zakończą się Lokaty Wiosenne zakładane pod koniec okresu promocji. Tak więc w najbliższych dniach Idea Bank czeka kolejny spory odpływ środków. Mi 9 sierpnia kończy się Wiosenna i środki przerzucę do GB, gdzie mam 3,2 %. Natomiast we wrześniu, jeśli nic się nie zmieni, zapewne pożegnam się zarówno z IB jak i GB na rzecz kont oszczędnościowych w innych bankach, gdzie mogę skorzystać promocyjnego 3 %.

  g.romek Odpowiedz
  • Gdzie mozna jeszcze liczyc na 3%? Najlepiej dla wiekszej kwoty.

   keton
  • Citi 100k, Pekao 30k, CA 50K, Tmobile 50K, Getin Mobilna 10k, Alior korzyści 20k, Nest 5K , dodatkowo w Aliorze konsultantka powiedziała że można, a nawet należy negocjować powyżej 20k lokaty na lepszy procent niż w ofercie standardowej.

   Brzydok
  • Konsultantka w Aliorze opowiadała „bajki” – próbowałem negocjować i to z większą kwotą. Jak usłyszałem ofertę to bardzo szybko opuściłem oddział… Zaproponowane oprocentowanie to „porażka”

   diego
  • Słowo klucz – negocjować względem oferty standardowej. Czyli względem bardzo słabych lokat.

   Chyba nie ma banku, który miałby lokaty negocjowalne z dobrym oprocentowaniem (względem ofert promocyjnych).

   Michał
  • „Negocjowac” mozna tez w Millenium. Pamietam, ze dzwonili do mnie z oferta na 2%. W trakcie negocjacji podnosili na rekordowo wysokie 2.2% i ani grosza wiecej. A na KO bez zadnych negocjacji daja 2.7%. Troche to idiotyczne, ale pewnie lapia na to malo ogarnietych klientow.

   keton
 • zakończenia promowania przelewów typu SEPA i Express Elixir poprzez wycofanie dwóch bezpłatnych transakcji w miesiącu

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Od kiedy zmiany? Jakieś jeszcze podwyżki?

   Dzikus
  • Od 18 listopada. Oprócz likwidacji tych dwóch bezpłatnych przelewów SEPA i EE, przelewy SEPA drożeją o 1 grosz (z 3,99 do 4 zł przez net i z 4,99 do 5 zł przez tel.).

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy