3% na Lokacie Zawrotnej dla przelewających środki z Idea Banku

W Idea Banku pojawiła się kolejna ciekawa lokata. Tym razem bank oferuje 3% w skali roku osobom, które… próbują wycofać środki z banku.

3% na Lokacie Zawrotnej w Idea Bank
Informacja o Lokacie Zawrotnej u jednego z czytelników

3% na Lokacie Zawrotnej

Czytelnicy bloga przyzwyczaili się do tego, że co jakiś czas w Idea Banku pojawiają się ciekawe lokaty – dla posiadaczy konta, dla nowych środków (jak obecne 3,1%), a czasem nawet bez haczyków. Nie pamiętam natomiast, aby bank proponował nam kiedykolwiek ofertę wtedy, kiedy próbujemy przelać środki z jednego banku do drugiego.

Od wczoraj jednak donosicie w komentarzach na blogu oraz przez formularz kontaktowy, że tego typu opcja pojawiła się również w Idea Banku – i to na całkiem sensownych warunkach. Bank proponuje nam bowiem 3% na 3 miesiące dla kwoty od 10 000 zł w górę. Ciężko powiedzieć, czy oferta dotyczy wszystkich – moje lokaty w tym banku kończą się w czwartek, więc dam znać, czy również otrzymam taką propozycję.

Póki co załączam regulamin Lokaty Zawrotnej. Haczyków nie stwierdzono. Trzeba jedynie pamiętać, że na ofertę trzeba się zdecydować szybko. Zgodnie z regulaminem:

Bank umożliwia Posiadaczowi Rachunku złożenie Wniosku o zawarcie Umowy o Rachunek Terminowej Lokaty Oszczędnościowej jedynie w dniu przedstawienia oferty przez Bank.

Nie przegap!

Komentarze

 • W czwartek założyłam lokatę z zakończonej lokaty i w piątek sprawdzałam % – nie obniżyli, w sobotę nie obniżyli.. dziś zaglądam i mam 0,5%… czyli po kilku dniach mi zdjęli procenty… :-/

  Pola33 Odpowiedz
  • Chodzi oczywiście o lokatę na nowe środki…. saldo było wyższe niż 20 sierpnia… pieniądze (mniej niż 10000) wylałam na zewnątrz bo zawrotna mnie nie objęła.

   Pola33
  • Niestety z tym bankiem to trzeba miec czysta sytuacje. Tez sie tak kiedys nacialem. Nowe srodki to zupelnie nowe. Teraz zakladam na 2 koncie dla pewnosci.

   keton
  • Zakładasz lokatę na nowe środki ze skończonej lokaty? To jak mogą nie obniżyć? Hellloooł.

   imię
  • Mało wiesz o życiu ;-) Kiedys bez problemu takie sytuacje przechodziły, wystarczyło że saldo było wyższe niż 20 poprzedniego miesiąca przynajmniej o tę kwotę lokaty zakładanej. Musieli pokomplikować i już od jakiegoś czasu się nie da…

   Pola33
  • najbardziej jestem zbulwersowna nie tym że obniżyli tylko tym że zrobili to po kilku dniach (kapneli się że ludzie sprawdzają na drugi dzień…), a zawsze juz na drugi dzień było wiadomo że lokata jest ok-zaakceptowana czy nie… teraz takie pewności mieć nie można.

   Pola33
  • Pola33 – nie wiem kiedy to przechodzilo, ale dokladnie rok temu mialem taka sytuacje i sie nacialem, a robilem tak jak Ty. Na szczescie na 2 dzien bylo widac obnizone %. Jedyna szansa to posiadanie dodatkowej gotowki, ktora uzupelni sie zakonczona lokate na 1 dzien. Ale przy wiekszych kwotach tylko 2 konto ratuje sytuacje.

   keton
  • Keton już rok temu…? no widzisz a ja dopiero niedawno się przekonałam, że rolować środków z zakończonych lokat nie można. Teraz mam 100% pewność.

   Pola33
  • A mnie tam przechodzi, nie raz zakładałem ze starych, nawet w zeszłym miesiącu, tylko zawsze zostawiam sobie co najmniej 100 nadwyżki nad saldem z dnia badania, no i trzeba pamiętać, że każde założenie LnNŚ trzeba dodać do tego salda z 20 i z tą wartością kolejną lokatę porównywać.

   keram7m
  • Ja miałam kilkanaście tysięcy nadwyżki przed założenie tej lokaty z zakończonej i nic to nie dało. Widocznie fory u nich Keram.

   Pola33
 • @Pola33 Nigdy tak nie działało jak piszesz, po prostu nie czaisz zasad, saldo z 20-tego to nie jest jedyny warunek. Faktem jest że trzeba uważać, mi źle naliczyli odsetki sprawa w toku.

  R Odpowiedz
 • Jaka jest na dzień dzisiejszy promocja lokaty zawrotnej? Max. 3%?

  ZICHI Odpowiedz
 • Wciąż działa, chociaż chyba losowo.
  Przed chwilą przelałem dużą kwotę do Getin-u – i nic.
  Następnie postanowiłem przelać nieco mniejszą kwotę do Millenium – i dostałem propozycję założenia lokaty.

  A teraz najciekawsze: lokatę może założyć KAŻDY – nawet osoba, która nie przelewa środków. Wystarczy, że będąc zalogowanym do systemu IDEA BANK-u otworzy się link:

  https://cloud.ideabank.pl/#/deposits/new/LOK_LKT_2167?amount=1230.45&depositPeriod=3&depositPeriodType=M

  Regulamin: https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_zawrotna_300_3M.pdf

  Rafał Odpowiedz
  • Kurczę faktycznie masz rację że każdy może sobie (na dowolną kwotę ? założyć – muszę to sprawdzic jeszcze) zawrotną bez proszenia się. Po zalogowaniu się do systemu link działa. DZIĘKI!!!!

   Co do braku propozycji przy przelewie do Getinu to wcale mnie on nie dziwi bo to jedna stajnia jest ;-) (znaczy właściciel..)

   Pola33
  • Na dowolną kwotę od 10 000 PLN do miliona – jak ktoś ma więcej i nie ma co zrobić ze środkami, proszę o kontakt, z chęcią przygarnę ;)

   Rafał
  • Ale zawrotna jest tylko na 3m? To troche kiepsko, bo Idea ma ostatnio te akcje na 3.5% i szkoda sobie blokowac pieniadze na tak dlugi okres czasu.

   keton
  • Niestety nie bangla. Otwiera sie strona normalnego logowania.

   ddf
  • Nie klikaj teraz w link tylko normalnie się zaloguj do idea banku poprzez stronę główną i dopiero zalogowany wpisz w pasku adresów skopiowany link. U mnie to działa.

   Pola33
  • A potem na dzień przed zakończeniem lokaty idea obniży wam odsetki do 0,01% za skorzystanie z nieregulaminowego linka ;-)

   Kora
 • A potem na dzień przed zakończeniem lokaty idea obniży wam odsetki do 0,01% za skorzystanie z nieregulaminowego linka ;-)

  Kora Odpowiedz
 • Michał a ty co sadzisz na temat wykorzystania powyzszego linka dla Zawrotnej?

  Grażka Odpowiedz
  • Powinno działać, sam testowałem wczoraj (przy czym ja nie mam konta więc jej nie mogłem założyć). Ale oczywiście ciężko przewidzieć, czy niczego nie zmienią w trakcie.

   Myślę, że też sporo zależy od skali (i zbędnych telefonów na infolinię…)

   Michał
  • Też nie mam nadal tam konta…czyżby jakieś przecieki o planowanej promocji na start? ;)

   abc
  • Niestety po Idei bym się najmniej tego spodziewał (a nawet jeśli by hipotetycznie coś miało być, to dla osób, które nie mają u nich żadnego produktu – lokaty wykluczą).

   Ja nie mam tam konta, bo kiedy mieli lokaty z wymaganym rachunkiem, to ja ich nie potrzebowałem (swojego czasu, jak stopy procentowe i oprocentowania mocno spadały, zamroziłem trochę gotówki u nich na lokatach 2-letnich aby mieć „problem” przerzucania z głowy – i jestem całkiem zadowolony, bo miałem nieprzerwane 2,75% – 3%)

   Michał
 • Ja też bym nie ryzykował, bo w regulaminie jest o tym, że bank sam składa ofertę, inne sprawa czy w systemie da się odróżnić …
  „Zawarcie Umowy o Rachunek Terminowej Lokaty Oszczędnościowej oraz
  otwarcie Lokaty następuje na warunkach i w terminach określonych w Re-
  gulaminie prowadzenia rachunków bankowych, z tym że Wniosek może zo-
  stał złożony wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej przez
  Posiadaczy Rachunku, którym Bank złożył ofertę otwarcia Lokaty”

  wytłuszczenie moje.
  PS. Mają byka w tym zdaniu „zo-stał”

  Bolo Odpowiedz
 • Przed chwilą zakończyła się pierwsza lokata po 3 miesiącach 3%, zrobiłem przelew do mbank z tytyłem lokata i znów dostałem propozycje 3% i zostałem :-)

  Słonik Odpowiedz
 • Czy ktoś próbował dopłacić kasę na konto, żeby po zakończeniu okresu na bieżącej Zawrotnej dostać propozycję dla środków z lokaty + środki dopłacone. Ktoś testował?

  topside Odpowiedz
 • Pojawiła się lokata skarbonka 3% na miesiąc (dla tych bez konta też), jak ktoś woli… :-) nadal czekamy na halloweenową.

  Pola33 Odpowiedz
 • U mnie gdy wybrałem zerwanie i zwrot na nową lokate to zamiast trzech dostępna była tylko najmniejsza i trzeba było ręcznie przerzucić.

  imie Odpowiedz
 • Po odnowieniu się lokata obecnie widnieje w systemie jako: „Lokata ZAWROTNA 3,00%: 0,01%” Ciekawa konstrukcja.

  broker Odpowiedz
  • Standard. Lokata, która się odnawia ma taka samą nazwę jak zakładana i oprocentowanie zawsze te 0,01%. Jak ktoś nie zareaguje i nie zerwie to traci na każdym dniu.

   Bolo
 • Przelew do Santander Bank/ d. BZWBK/ ponad 50 k. Propozycji zawrotnej brak.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy