Do 6,25% na lokatach w Banku Facto

Kolejny podwyżki oprocentowania lokat w Banku Facto. Osoby, które ulokują tam swoje środki, zyskają od 5% na lokacie miesięcznej, przez 5,75% na lokatach 3-, 6- i 9-miesięcznych, aż do 6,25% na lokacie rocznej (i dłuższych) Co istotne: haczyków w zasadzie brak.

Lokaty Facto

Czym jest Facto?

Facto to bank działający na zasadzie wewnątrzunijnych przepisów, podobnie jak opisywany wielokrotnie Inbank. Różnica jest taka, że lokaty w Inbanku gwarantuje estoński fundusz gwarancyjny, a w Facto – włoski odpowiednik: Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi. Oznacza to, że w razie (raczej mało prawdopodobnego) upadku Banku Facto środki do równowartości 100 000 euro odda nam włoski odpowiednik BFG. Samą umowę zawieramy natomiast z polskim oddziałem banku – czyli według polskich przepisów.

Aby założyć lokatę w Banku Facto otwieramy również rachunek depozytowy. Rachunek ten jest w zasadzie pewnego rodzaju rachunkiem technicznym – nie ma żadnej innej funkcji oprócz przelewania środków (choć bank daje na nim 0,5% w skali roku).

W tym momencie dużo więcej można jednak zyskać na samych lokatach. Od lokaty-skarbonki, czyli ofercie miesięcznej z oprocentowaniem 5% w skali roku, po lokaty kilkuletnie i kilkumiesięczne dochodzące do 6,25%. Na ten moment sugerowałbym skorzystać z oferty miesięcznej lub maksymalnie kilkumiesięcznej – stopy procentowe zapewne dalej będą szły w górę, a więc i oprocentowania lokat.

Tabela oprocentowania lokat Facto dostępna jest pod tym adresem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli Inbank obniża oprocentowanie lokat – lojalnej, a Facto teraz podwyższył.

  Bolo Odpowiedz
  • Inbank to chyba po prostu nieco przestrzelił. Zobaczył, że 6% to było „niepotrzebnie” za dużo i obniżył do 5.5%. Pewnie prędzej czy później znów wróci 6% ale trzeba chwile poczekać. Cóż – biznes. Nie ma co przepłacać, jak nie trzeba.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy