Od 4% do 5% na lokatach w Banku Facto

Kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania swoich lokat. Osoby, które ulokują swoje środki w Banku Facto zyskają od 4% na lokacie miesięcznej, przez 4,5% na lokatach 3-, 6- i 9-miesięcznych, aż do 5% na lokacie rocznej (i dłuższych) Co istotne: haczyków w zasadzie brak.

Lokaty Facto

Czym jest Facto?

Facto to bank działający na zasadzie wewnątrzunijnych przepisów, podobnie jak opisywany wielokrotnie Inbank. Różnica jest taka, że lokaty w Inbanku gwarantuje estoński fundusz gwarancyjny, a w Facto – włoski odpowiednik: Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi. Oznacza to, że w razie (raczej mało prawdopodobnego) upadku Banku Facto środki do równowartości 100 000 euro odda nam włoski odpowiednik BFG. Samą umowę zawieramy natomiast z polskim oddziałem banku – czyli według polskich przepisów.

Aby założyć lokatę w Banku Facto otwieramy również rachunek depozytowy. Rachunek ten jest w zasadzie pewnego rodzaju rachunkiem technicznym – nie ma żadnej innej funkcji oprócz przelewania środków (choć bank daje na nim 0,5% w skali roku).

W tym momencie dużo więcej można jednak zyskać na samych lokatach. Od lokaty-skarbonki, czyli ofercie miesięcznej z oprocentowaniem 4% w skali roku, po lokaty kilkuletnie i kilkumiesięczne dochodzące do 5%. Na ten moment sugerowałbym skorzystać z oferty miesięcznej lub maksymalnie kilkumiesięcznej – stopy procentowe zapewne pójdą w górę, a więc i oprocentowania lokat za miesiąc czy dwa.

Tabela oprocentowania lokat Facto dostępna jest pod tym adresem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wspaniala oferta, szczegolnie na 60 miesiecy

  keton Odpowiedz
  • Roczna ma tyle samo co 5-letnia więc nie przesadzajmy. Co innego było parę miesięcy temu, kiedy faktycznie lokaty kilkuletnie miały lepszy % z wiadomego powodu :)

   Michał
 • Inbank daje 5 procent na 3 i 6 miesięcy.

  ptok Odpowiedz
  • No właśnie też to zauważyłem, ale tylko na lokacie „lojalnej”. Na czym dokładnie polega owa „lojalność”, bo oprócz jednego zdania opisu, nie znalazłem regulaminu? Czy chodzi tylko o nie zerwanie żadnej lokaty przed terminem?

   Fobos
 • O to dokładnie chodzi Ale to już jest żadna atrakcja. Od jutra Bank Nowy, 5 procent na 3m, a Neobank 4,9 na 3m. Ale Neobank jak zwykle ma „kulawy” dzień badanie salda.

  ptok Odpowiedz
 • Neobank przelicytował. Od jutra 6 procent na 6 miesięcy.

  ptok Odpowiedz
  • @ptok: te 6% to dla wszystkich czy tylko nowych? Możesz się zalogować do neobanku? Ja mam błąd: błąd ładowania aplikacji

   Analyst
  • Ta na 6 miesięcy w neobanku jest tylko na 4% wg tabeli oprocentowania ważnej od jutra. Po zalogowaniu też widnieje 4%. Na stronie informacyjnej banku jest niewybaczalny błąd.

   ptok
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy