Do 150 zł za założenie lokat w Toyota Banku

Zakończona

Ruszyła promocja Toyota Banku przygotowana dla obecnych klientów. W zamian za założenie Lokaty Sprint na 200 dni lub Lokaty Plus na 12 miesięcy zgarniemy od 50 do 150 zł premii. Oprocentowanie lokat to w tej chwili 1,3% oraz 0,7%.

150 zł za lokaty w Toyota Banku

Lokata z premią

Aby skorzystać z promocji należy być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego w Toyota Banku , który posiadał aktywną umowę (o konto osobiste) na dzień 22.11.2021.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji, a następnie w okresie od 23.11.2021 do 9.01.2022 zwiększymy saldo posiadanych środków na lokatach i kontach w Toyota Bank względem dnia 22.11.2021 zakładając:

 • Lokatę Plus na 12 miesięcy na min. 5000 zł
 • Lokatę Sprint na 200 dni na min. 10 000 zł
 • obie lokaty na powyższe kwoty

Zależnie od opcji którą wybierzemy do zgarnięcia mamy 50 zł lub 100 zł lub 150 zł premii. Dodatkowo regulamin zaznacza, że:

Zwiększenie salda depozytów musi nastąpić z rachunku innego banku niż Toyota Bank Polska

Co istotne: zwiększone saldo na kontach i lokatach w Toyota Banku powinniśmy utrzymać nie tylko w dniu zakładania lokat, ale również przez kolejne 120 dni (dla Lokaty Sprint), 220 dni (dla Lokaty Plus) lub 180 dni (jeśli wybierzemy wariant z dwiema lokatami). Co to oznacza? Załóżmy, że 22.11 mieliśmy w Toyota Banku 5 000 zł na starej lokacie, która skończy się za miesiąc. Po miesiącu powinniśmy zostawić te środki w banku (na koncie lub innej lokacie), aby warunek podwyższonego salda był ciągle spełniony. No i oczywiście założyć promocyjne lokaty.

Co ciekawe bank dopuszcza możliwość wystąpienia różnicy powyżej 1500 zł (np. duży wydatek opłacony kartą albo jakiś przelew). Mamy wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie salda.

Zależnie od wybranego wariantu promocji:

 • informacje o nagrodzie w wysokości 50 zł otrzymamy do 26.08, a wypłata nastąpi do 26.08.2022
 • informacje o nagrodzie w wysokości 100 zł otrzymamy do 18.05, a wypłata nastąpi do 20.05.2022
 • informacje o nagrodzie w wysokości 150 zł otrzymamy do 13.07, a wypłata nastąpi do 19.07.2022

Szczegóły promocji w regulaminie.

Oprocentowanie lokat

Oprocentowanie Lokaty Sprint to w tej chwili 1,3% w skali roku, a Lokaty Plus – 0,7% – choć (głośno się) zastanawiam się, czy w związku z podwyżką stóp procentowych nie pójdą one w górę jeszcze w trakcie trwania promocji.

W chwili obecnej Lokata Sprint dla kwoty 10 000 zł przyniesie nam po 200 dniach 57,69 zł netto, a Lokata Plus dla 5 000 zł po roku – 44,55 zł. Oznacza to, że premie za obie lokaty bardzo mocno podnoszą ich efektywne oprocentowanie!

Nie przegap!

Komentarze

 • Sprint opłaci się bardziej – nie dość że wyższe % krótszy okres trwania lokaty to i premia większa – dodatkowo spełnia warunki tankuj korzyści :-) same zalety

  zenek64 Odpowiedz
 • Szkoda, że tylko dla obecnych :(

  Scorp Odpowiedz
  • Dla obecnych też niekoniecznie. Na początku grudnia kończą mi się lokaty 9 miesięczne z poprzedniej promocji. Musiałbym też zostawić te pieniądze w banku na niezbyt dobrze oprocentowanej lokacie. Dlaczego?
   „Uczestnik musi utrzymać zwiększone saldo depozytów posiadane na wszystkich kontach i lokatach w banku w dniu 22.11.2021 wraz z założonymi w banku lokatami” przez co najmniej 120, 180 lub 220dni w zależności od założonych lokat. Olewam taką promocję.
   Poza tym w poprzedniej promocji musiałem pisać reklamację i czekać ponad dwa tygodnie żeby dostać marna stówkę. I nie tylko ja tak miałem, to był standard.

   ptok
  • Można mieć kilka lokat sprint – jedną promocyjną i jedną na stare środki chyba że masz coś lepszego niż te 1,3 na chwilę obecną ? do rozważenia

   zenek64
  • Dlatego ja osobiście liczę na to, że jeszcze w trakcie trwania tej promocji zmienia tabele oprocentowania na plus i będzie większy sens zostawić tam środki. Zresztą to też zależy ile ktoś tam trzyma – u mnie wisi relatywnie sporo w lokatach z poprzedniej promocji i wolałbym je przerzucić w inne, lepiej oprocentowane miejsce i na krótszy okres. No ale może i Toyota zaproponuje >1,5%?

   Michał
  • Właśnie u mnie za 2 tygodnie kończą się grube 3 lokaty i jeżeli nic się nie zmieni w oprocentowaniu to na na pewno odpuszczę tę promocję.

   ptok
 • Ja się niestety nie załapię. W czwartek kończy mi się „duża” lokata. Musiałbym zostawić ją na kolejny okres, plus oczywiście założyć nową na min. 10k. Wszystko jednak wskazuje, że w grudniu stopy znów pójdą do góry, więc może banki zaoferują coś lepszego.

  diego Odpowiedz
  • Zdecydowanie lepiej zaczekać, na toyocie na pewno ten sprint oraz lokata plus w terminie promocji, do początku stycznia, drgną jeszcze w górę, jeśliby 8.12 było podniesienie stóp

   matebe
  • Rynek międzybankowy już ma w cenie kolejną podwyżkę, tylko czekać aż zaktualizują tabele, wejście teraz w 1,3proc plus premia da nam tyle ile do ilu w mojej ocenie Toyota Bank szacuje dalsze wzrosty stawek na rynku międzybankowym, więc ja bym poczekał, tylko szturmowanie klientów po kasę z promocji może spowodować brak podwyżki stawki w Toyocie

   Dzikus
 • Jak ktoś na 22-go miał małe saldo to oferta dobra, a nawet bardzo dobra. Ja niestety mam w TB sporo kasy i nie bardzo mi się opłaca. Wg moich wyliczeń w różnych wariantach razem z premią miałbym oprocentowanie ok. 1,6-1,8 % . A to rewelacja to już nie jest…

  Waldemar Odpowiedz
 • A gdyby tak od 1 stycznia skorzystać z Indeksowanego Konta Oszczędnościowego? Aktualizacja oprocentowania będzie na ostatni dzień kwartału a nadal indeks rośnie :) dziś to już by było 1,80 proc na koncie tylko czy testował ktoś kiedyś jak to jest z transferem środków na lokatę? Czy można poprzez nią uniknąć opłaty za przelew?

  Dzikus Odpowiedz
 • Jeśli dobrze doczytałem opłata za to konto wynosi 30 PLN i jest zwracana jeśli nie zmniejszy się salda środków. Jak więc można wycofać kasę, jest jakiś czas oszczędzania, bo nigdzie tego nie znalazłem ?

  diego Odpowiedz
  • Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca jeśli w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych Klienta, z wyłączeniem transferów środków pieniężnych związanych z założeniem lokaty w Banku – jak rozumieć ten punkt – czy w przypadku założenia lokaty i jej zerwania, zweryfikowałem, że zrywając można wybrać inny rachunek, opłata zostanie zwrócona czy nie? :)

   Dzikus
  • @diego to jest konto oszczędnościowe bez terminu obowiązywania jak lokata, opłata się pojawi zawsze gdy w danym miesiącu wypłacasz środki, tylko wpłacając lub utrzymując saldo nie zapłacisz nic ale zakładając wypłatę za X miesięcy w wariancie pesymistycznym zapłacisz te 30 PLN jednorazowo, chyba że zwrócą przy założeniu lokaty :)

   Dzikus
  • A powiedz mi proszę, czy podać można dowolny nr konta bankowego do zwrotu środków z lokaty czy konto musi być prowadzone w TB? Ja tam konta nie mam ale powoli przekonuję się do tego, by jednak zaryzykować… jak na razie stopa zwrotu po uwzględnieniu kosztu wypłaty tj. 30 pln (czyt. opłaty za konto) po 3 mies. przy chociażby 95 tys. jest atrakcyjna… porównuje do „starego” Nesta gdzie % w kolejnych mies. było 1,1%/1,8%/2,3% obecnie. Wiadomo, że im dłużej kasa trzymana to 30 pln mniej boli.

   atal
 • Dzięki za wyjaśnienie.
  Tak myślałem, tylko ciekawe jak ten manewr z założeniem i zerwaniem lokaty działa? Na razie czekamy jakie oprocentowanie wskoczy na pierwszy kwartał 2022 i czy będzie warte rozważenia oraz zasilenia konta.

  diego Odpowiedz
 • „Od dnia 28.12.2021 r. obowiązywać będzie nowa Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych.

  Podwyższamy oprocentowanie: Lokaty Standard na okres 3 i 9 miesięcy oraz Lokaty Plus na okres 3 i 9 miesięcy.
  Wprowadzamy dodatkowe warunki założenia Lokaty Standard – maksymalną kwotę pojedynczej lokaty i maksymalną liczbę aktywnych lokat.

  Nowa tabela oprocentowanie dostępna jest na: https://www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie. ”
  Lokata Plus 12 miesięcy nie drgnęła.

  Romuald Odpowiedz
 • 17 stycznia z IKO wypłaciłem wszystko powyżej 100k. i założyłem lokatę na 36 m-cy/ lub inaczej: rachunek lokaty na 36 m-cy zasiliłem z rachunki IKO/. 18 stycznia zerwałem założoną lokatę i przelałem kasę do Nesta. Toyota Bank zwrócił pobraną za styczeń opłatę/ 30 zł/. Czy Ci którzy zerwali lokaty natychmiast po ich założeniu też otrzymali zwroty?

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar a kiedy zakładałeś IKO i kiedy pobrali Ci tę zwróconą opłatę? 1 stycznia czy 1 lutego? Bo ja IKO założyłem dopiero 5 stycznia, także pierwsza opłatę potrącili mi w lutym. W styczniu też wypłacałem środki w tej sposób co Ty. Chyba dobrze rozumuję, że opłatę zwracają dopiero 10 dnia następnego miesiąca tak? Czyli skoro u mnie pobrali 1 lutego to przy braku wypłat zwrócą 10 marca?

   bernul
  • U mnie zwrócili opłatę 3 lutego.

   sm1
 • Ja popełniłem błąd i założyłem IKO w grudniu. Opłatę zwrócili mi 3 lutego. Zwracają do 10-go następnego m-ca.

  Waldemar Odpowiedz
  • Rozumiem. Ja w styczniu zrywałem tego samego dnia lokatę z IKO, także chętnie podzielę się z Tobą wiedzą czy dostanę zwrot, ale to się okaże dopiero w marcu. Także też liczę, że może inni się podzielą doświadczeniami :)

   bernul
 • @bernul
  Ok. Ja zrywam 16-go lutego ponieważ w Neście dostanę już, nie mniej niż 2.8%/ bo aktualny Wibor 3m to: 3,28%. IKO nie zamykam bo od 1 kwietnia znowu będzie pewnie lepiej opłacalne niż w NB, chociaż przez pół m-ca.

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar mam dokładnie taką samą taktykę. Z tymże ja utrzymuję na IKO sredniomiesieczne saldo 10K dla zwrotów za paliwo. A co do WIBORu to w piątek wzrósł już do 3,3, więc mam nadzieję, że we wtorek dobije do 3,35. Oczywiście w kontekście NB :)

   bernul
 • @bernul
  Byłoby super. Ja za paliwo mam z SCB.

  Waldemar Odpowiedz
 • 1 kwietnia Toyota Bank zmienia, raczej na mniej korzystny, mechanizm naliczania oprocentowania na IKO.

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was wie czy 2500 na IKO w Toyocie bank zwalnia z opłaty za Moto konto? Ja wiem, że zwlania lokata w wys. min. 2500 i 1000 na Moto koncie, ale środki na IKO?

  Waldemar Odpowiedz
  • Tabela opłat i prowizji

   10) Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca, jeśli w poprzednim miesiącu zostały spełnione warunki zwrotu opłaty
   11) Opłata zwracana w przypadku utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł lub (…)

   Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych NA INNYCH RACHUNKACH oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.

   Ja123
 • Może się komuś przyda. Założyłem lokatę ze środków z IKO i jej natychmiastowo ją zerwałem. Bank zwrócił opłatę w wys. 30zł.

  Waldemar Odpowiedz
  • Jak przelać środki z zerwanej lokaty do innego banku? Czy potrzebny jest do tego ROR?

   dot
 • @Ja123
  Te INNE RACHUNKI to także Indeksowane Konto Oszczędnościowe. Czy dobrze to zrozumiałem?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Na to wygląda, nic więcej nie jest tam napisane, najwyżej odżałujesz te 2,49 zł w jednym miesiącu, żeby to potwierdzić….

   Ja123
 • Założyłem IKO, tzn. złożyłem prośbę 2 tygodnie temu. Kuriera umówiono na 11 marca. Ze strony banku jest cisza – to jest normalne?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy