50 zł za założenie konta PKO BP w VIII edycji programu poleceń „Mam PKO”

Zakończona

Ruszyła VIII edycja programu poleceń „Mam PKO”. Kolejny raz obecni klienci banku mogą rekomendować nowym klientom rachunki PKO Banku Polskiego tak, aby obie strony otrzymały premię za polecenie. Bank zmienił jednak nieco zasady – od teraz to osoba polecająca otrzymuje wyższą premię, niż osoba polecana.

VIII edycja programu poleceń Mam PKO

3 lata karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego względem ostatnich trzech lat. Bank definiuje to w sposób następujący:

Nowy Klient – osoba fizyczna […] która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym Kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów wymienionych w Rozdziale 1, §2 ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów

Co ciekawe klienci Inteligo nie są wykluczeni (co czytelnicy bloga testowali już wielokrotnie). Oznacza to, że możemy założyć (lub posiadać) konto Inteligo oraz PKO BP i premia jak najbardziej nam się należy.

Warto pamiętać, że 50 zł premii przysługuje nowym klientom tylko wtedy, kiedy o konto zawnioskują ze strony programu poleceń. Konieczne będzie podanie kodu polecającego obecnego klienta banku – najlepiej znajomego czy kogoś z rodziny. Jeśli natomiast nie macie nikogo takiego, a chcielibyście zgarnąć 50 zł na start – piszcie przez formularz kontaktowy – podeślemy swój.

50 zł za wydanie 240 zł

Same warunki promocji są bardzo podobne do poprzednich edycji. Bank wymaga od nas, aby w trakcie wnioskowania o konto zaznaczyć zgody na przekazywanie materiałów marketingowych. Po drugie – rachunek powinien zostać aktywowany w czasie trwania programu, czyli do 4.05.2018. Warto więc odpowiednio zaplanować swój udział w promocji i wniosek złożyć co najmniej kilka dni przed jej końcem.

Co dalej? Po podpisaniu umowy w ciągu 30 dni będziemy musieli spełnić dwa warunki:

 • wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową o łącznej wartości 200 zł (z wyłączeniem transakcji w internecie!) oraz
 • wykonać co najmniej jedną transakcję przy użyciu aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK o łącznej wartości 40 zł

Stali czytelnicy zauważą pewnie, że również kwota transakcji poszła w górę – wcześniej bank wymagał wydania zaledwie 10 zł BLIKiem. Z drugiej strony sieć płatności jest już tak rozległa, że wydanie 30 zł więcej nie powinno być problemem.

To tyle! Każda osoba, która spełni powyższe warunki zgarnie nagrodę w wysokości 50 zł (a polecający otrzyma za nią 100 zł). Bank zaznacza, że wypłata nastąpi w ciągu 75 dni od końca etapu w którym bierzemy udział (każdy trwa mniej więcej co miesiąc) ale z doświadczenia wiem, że wypłaty realizowane są znacznie szybciej.

Premia za polecenie

Oprócz premii za polecenie konta bank przewidział konkurs, w którym nagrodzi trzy najbardziej aktywne osoby polecające. Pierwsza zgarnie 3000 zł premii, druga – 2000 zł, a trzecia – 1000 zł.

Które konto wybrać?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić niemal dowolny rachunek, jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych).

Pierwszy z rachunków jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 5 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Mniejsza ilość zwalnia z proporcjonalnej części (2 płatności oznaczają na przykład 3 zł opłaty). Wypłaty z bankomatów – darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie skonwertowane na Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy 6,90 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • PS. 100 zł na grafice to nie pomyłka – sam bank ma ciągle napisane „100 zł” na stronie programu poleceń :)

  Michał Odpowiedz
 • tylko 50zł dla nowego klienta.. kurcze słabo :/

  Karolina Odpowiedz
  • cały czas się zastanawiam, czy to nie błąd – bo grafiki zostawili „100 zł” :)

   …z drugiej strony jeśli promocję tworzyli na zasadzie „kopiuj-wklej”, to ktoś te kwoty musiał zmienić – więc raczej nie są przypadkowe

   Michał
 • Drogi Adminie probowalem wczoraj zarejestrowac sie aby sprawniej komentowac i byc szybciej w temacie ale niestey wyskakuja bledy. Czy cos Ci wiadomo na ten temat?
  Bardzo prosze o pomoc

  Dociekliwy Odpowiedz
 • A chcialbym jeszcze dodac ze moj mail jest juz niby w bazie danych ale odnosnik do rejestracji konta jest bledny

  Dociekliwy Odpowiedz
  • Spróbuj skopiować link ręcznie – niektóre skrzynki pocztowe doklejają na końcu znak „>” który jest niepotrzebny

   Michał
  • Ewentualnie, jeśli w imieniu podawałeś też pierwszą literę nazwiska z kropką – upewnij się, że kropka też wchodzi w link.

   Krzysztof A.
 • Zgadza sie skrzynka pocztowa doklejala mi znak „>”, dlatego nie moglem nadac hasla. Dzieki bardzo za pomoc!

  McKwacz Odpowiedz
 • Czy transakcja bezgotówkowa z wyłączeniem transakcji w internecie to jest po prostu zapłata kartą w sklepie?

  Szymon Odpowiedz
 • Czy mogę zarejestrować się jako nowy klient (i zgarnąć 50 zł), a następnie sama polecić konto komuś innemu (i zgarnąć 100 zł)? Próbował ktoś?

  AkaiRei Odpowiedz
 • A jeśli ostatnio zamknęłam konto? Mogę założyć znowu i jako „obecny klient” polecać?

  pAniaq Odpowiedz
 • Czy jak jestem pełnomocnikiem do konta Mamy mogę brać udział w promocji ?

  Rafał Odpowiedz
 • Blikiem min. 40 trzeba wykonać w pkt. handlowo- usługowych… ktoś już to praktykował ? W Żabce można płacić BLIKiem?

  K+M+B Odpowiedz
 • A czy przekazy bankomatowe liczą się do sumy 200 zł (premia) i do zwolnienia z opłaty za kartę?

  Lidia Odpowiedz
 • Czy w koncie za zero po wydaniu 240 zl mozna zamknac karte aby uniknac oplaty 6,9 zl czy niestety nic to nie pomoze

  McKwacz Odpowiedz
  • Brak karty do konta = opłata 6,90 zł.
   Posiadanie karty + niewydanie 300 zł = opłata 6,90 zł.

   Także jedyną opcją jest niestety wydawanie 300 zł. Dlatego trzeba chwilę przecierpieć aby zyskać premie, a później konto i kartę po prostu zamknąć…

   Michał
 • Polecający też musi spełnić warunki promocji (Wydać 200zł kartą i 40zł Blikiem)?

  GrzegorzG Odpowiedz
 • Nie. Ja polecałem, nie spełniałem warunków (200+40) a premię za polecenie otrzymałem.

  K+M+B Odpowiedz
 • Do kiedy jest max. termin przyznawania premii w tej edycji? Te 75 dni liczą się od 4.05.2018?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Podbijam pytanie użytkownika ceglaaa. Czy już radzicie pisać reklamacje czy jeszcze czekać ?

  Wiechu Odpowiedz
  • Spojrzałem na historie konta i nie zauważyłem, że pramia została mi już wypłacona i to 19 kwietnia. Polecam sprawdzić swoją historie konta ;)

   ceglaaa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy