Masz kartę kredytową Wizz Air MasterCard? Zapłacisz bezwarunkowo 6 zł miesięcznie

Jakiś czas temu pisaliśmy o karcie Wizz Air MasterCard przeznaczonej dla osób latających. Ostatnio wydawca karty, czyli nasz „ulubiony” Raiffeisen Polbank, nieco zrezygnował z promocji karty. Z oferty zniknęła bowiem karta debetowa, a w sieci dużo trudniej natrafić na reklamy kredytówki. Od listopada bank dodatkowo zmienia tabelę opłat i wprowadza opłatę miesięczną za kartę. Tylko czy to faktycznie zmiana na… minus?

Przypomnijmy: karta kredytowa Wizz Air MasterCard posiada dwa istotne bonusy dla latających liniami WizzAir. Po pierwsze posiadacz karty uzyskuje Wizz Discount Club (o wartości 139 zł), dzięki któremu może kupować bilety taniej niż inni. Po drugie posiadacz karty zbiera punkty wymienne na bilety – działa to mniej więcej na zasadzie cashbacku, gdzie zwrot wynosi 2% za zwykłe zakupy, a 4% za zakupy na wizzair.com.

Do końca października za tego typu kartę płaciliśmy 4,5 zł miesięcznie, ale jeśli wykonaliśmy zaledwie 4 operacje kartą, to opłata miesięczna była naliczana. Dodatkowo jednak występowała opłata roczna (79 zł), z której mogliśmy być zwolnieni przy średnich wydatkach 1000 zł miesięczna. Można więc przyjąć, że bardzo aktywny klient kartę miał za darmo, średnio aktywny płacił 79 zł rocznie, a mało aktywnemu… karta się zbytnio nie opłacała :)

Karta Kredytowa Wizz Air od listopada 6 zł

Od dnia 1 listopada nie będzie już opłaty rocznej, tzn. będzie ona wynosiła 0 zł. Bank wprowadza jednak opłatę miesięczną w wysokości 6 zł niezależnie od tego ile operacji wykonamy. Słowem: karta będzie nas kosztować 6 x 12 = 72 zł rocznie. Jeśli dużo latamy Wizzairem, to ciągle będzie to dobra oferta.

Więcej o karcie Wizz Air MasterCard pisaliśmy rok temu. Nową tabelę opłat znajdziecie pod tym adresem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Adminie , to nie to , o innej promo wczoraj w komentarzach o Wym. Celu wspominałem . Już czas na Eb . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • rozumiem że to dotyczy tylko debetówki. Opłaty za KK bez zmian?

  Robert Odpowiedz
 • xyz, ale EB jest opisane od miesiąca :-)

  Robert, no nie – to dotyczy KK. Debetówke wycofali a kto ma, ten się cieszy (choć w sumie płaci więcej niż za KK)

  Michał Odpowiedz
 • Jest jeszcze ubezpieczenie liczone w % od salda zadłużenia KK, zostawiają to czy znoszą ?

  Zderzaq Odpowiedz
 • Jeśli mamy KK główną i dodatkową to zapłacimy za każdą po 6 zł/mc?

  Krzysiek Odpowiedz
 • A czy kogoś bank w ogóle poinformował o tej zmianie? Powinien to zrobić z min. 2 miesięcznych wyprzedzeniem, a ja żadnej informacji nie dostałem; ani na papierze ani w bankowości internetowej.

  em Odpowiedz
 • rajfi coś ogólnie ostatnio nie przestrzega terminów informowania. 03.09.2015 wiadomością wewnętrzną w systemie bankowości informuje o zmianach które wchodzą w życie 07.09. I jeszcze informują, że moge wnieść sprzeciw do 6.09…. parodia

  lol9 Odpowiedz
 • @Zderzaq

  Zostawiaja, nadal w celu unikniecia trzeba splacac karte przed zakonczeniem cyklu np. w ostatnim dniu rozliczeniowym ;)

  @Krzysiek
  Nie. Placisz za prowadzenie konta karty a nie za fizycznie wydane plastiki :)

  szczewi Odpowiedz
 • Ja wymieniłem to ubezpieczenie Raiffeisena na zwykłe terminowe w innej firmie ubezpieczeniowej (+ cesja polisy na bank). Wyszło mi 86 PLN/rok więc ok. 7,16 PLN/miesiąc co przy moich transakcjach kartą jest mniejszą kwotą niż to co nalicza Raiff :)

  Zderzaq Odpowiedz
 • Z ubezpieczenia można normalnie zrezygnować, bez żadnych cesji i innej gimnastyki.
  Na infolinii kręcili, że jakieś ubezpieczenie musi być, ale gdy doszło dyskusji o zapisach, które miałyby ten wymóg regulować potwierdzili niechętnie, że formalnie nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia. Co zresztą było było dla mnie oczywiste po przeczytaniu (starannym) regulaminu.
  Napisałem normalny list polecony (za potw. odbioru), że wycofuję z godę na ubezpieczenie i pobiueranie składki. I od kolejnego okresu przestali ją pobierać.

  kjhdf Odpowiedz
 • @kjhdf – a kiedy podpisywałeś umowę o kartę?

  em Odpowiedz
 • trochę to wkurzające, 95 % posiadaczy karty straci 72 zł rocznie

  art77 Odpowiedz
 • Czy to że bank nie powiadomił o zmianie regulaminu na czas (ja na przykład od dobrych kilku tygodni nie potrafię odebrać wiadomości w systemie raiffeisen) uprawnia do reklamowania opłaty?

  Łukasz Odpowiedz
 • Ja tez nie moge wejsc do wiadomosci. Mozesz sprobowac reklamowac nowa oplate, ale bank jest bardzo nieprzyjazny dla Klienta wiec bedziesz pewnie pierwsza osoba ktorej to sie uda.

  aaaa Odpowiedz
 • Witam
  Czy ktoś się orientuje jak ma się sytuacja z ważnością punktów Wizzair ponieważ na stronie zniknęła informacja z terminem ważności?
  Pozdrawiam

  Arkadiusz Odpowiedz
  • Od dnia wykonania transakcji karta masz rok na przelanie punktow na konto Wizzair, a potem w Wizzair punkty sa wazne kolejny rok. Jesli zbliza sie koniec waznosci punktow to kup jakikolwiek bilet flex a potem zwroc go i punkty wroca na konto (mozesz stracic na tym kilkadziesiac zl albo zyskac 20% jesli zmieni sie rozklad).

   aaaa
  • @aaaa, czy możesz przybliżyć temat, dlaczego można stracić/zyskać na tej operacji?

   Iza
  • Flex kosztuje 43,29 zl (ale sa promocje za polowe ceny) i pozwala na anulowanie biletu 3 godziny przed podroza. Tyle ze z mysla o anulowaniu kupujesz bilet w pelnej cenie bez znizek dla klubu Wizzair, wtedy zwracaja caly bilet minus koszt flexa. Kupujesz bilet na jak najpozniejsza date zeby maxymalnie przedluzyc waznosc punktow zwracanych na konto Wizz i zwiekszasz szanse na to ze cos sie zmieni. Zwrot 120% ceny biletu na konto Wizz mozesz wybrac gdy zmienia godzine lotu, odwolaja lot lub wprowadza cisze nocna nad lotniskiem itp. Zapoznaj sie z zasadami anulowania i flexem https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/ceny-i-rabaty/zwroty-srodkow-i-odszkodowania#/

   aaaa
  • Witam
   A jak wygląda sytuacja ze zwrotem opłaty administracyjnej za bilet? Czy jest ona zwracana czy przepada?

   Arkadiusz
  • jest zwracana

   aaaa
 • Dzieki.

  Arkadiusz Odpowiedz
 • Odgruzuję stary temat, ponieważ szukam „sprytnych” sposobów na zwiększenie obrotów na tej karcie. W mojej ocenie ani Revolut itp nie przejdą. Pomóżcie pls ;)
  Wklejam regulamin, pkt 19ty mówi o Transakcjach punktowanych:
  https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Regulamin-PROGRAMU-LOJALNOSCIOWEGO-WIZZ-AIR.pdf

  Iza Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy