mBank: 150 zł za założenie eKonta w promocji „Lepiej z eKontem”

Zakończona

Ruszyła 4 edycja promocji „Lepiej z eKontem”. Tym razem do zgarnięcia mamy łatwe 150 zł w formie zwrotów za płatności kartą i BLIK. Co ciekawe nie ma znaczenia ile wydamy pieniędzy – liczy się tylko liczba transakcji.

150 zł za założenie eKonta w promocji Lepiej z eKontem 4

30 zł miesięcznie za transakcje bezgotówkowe

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą konta osobistego ani oszczędnościowego w mBanku od 1.01.2016. Dla ułatwienia organizator podaje, że chodzi o konta z numerami rozliczeniowymi (3-10. cyfra) 1140 2004 lub 1140 2017.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że w okresie do 2.07.2018 złożymy promocyjny wniosek o eKonto w taryfie Standard lub eKonto w taryfie Plus wraz z kartą debetową, a następnie podpiszemy umowę (może być już po tym okresie). Ważne, aby założyć rachunek indywidualny, a nie wspólny.

Sama nagroda w promocji jest bardzo prosta do zdobycia. Za każde 5 płatności BLIKiem lub kartą dostaniemy 10 zł, jednak nie więcej, niż 30 zł w danym miesiącu kalendarzowym. Promocja trwa przez 5 pierwszych pełnych miesięcy od otwarcia konta, co oznacza, ze maksymalnie do zdobycia jest 150 zł. Przykładowo otwierając konto w kwietniu bank zapłaci nam za transakcje od maja do września. Wypłata premii następuje do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

Haczyki?

Ale uwaga: aby premia została naliczona musimy jeszcze spełnić dwa dodatkowe warunki. Po pierwsze – zapewnić w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł, przy czym nie może być to przelew z rachunku w mBanku, którego jesteśmy posiadaczem (np. z konta oszczędnościowego). Najlepiej więc przelać pieniądze ze swojego konta w innym banku.

Drugi warunek jest prostszy: wystarczy raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej banku.

Na koniec jeszcze jeden haczyk. Bank premiuje jedynie transakcje stacjonarne, co tym razem jest dość dobitnie zaznaczone w regulaminie:

Przez transakcję kartą [BLIK] rozumiemy bezgotówkową transakcję zakupu w punkcie handlowo-usługowym (płatność kartą za zakupy w sklepie)

Ile kosztuje eKonto?

W przypadku eKonta standard nie zapłacimy ani grosza za prowadzenie konta. Karta debetowa będzie darmowa po wykonaniu 5 płatności miesięcznie na dowolne kwoty. W zamian możemy zapłacić jedynie za bankomaty (7 zł od wypłaty), ale za darmo wypłacimy środki z urządzeń Euronetu, Planet Cash oraz BZWBK – o ile wypłata wyniesie min. 100 zł. Za wypłacenie drobnych zapłacimy 1,30 zł.

W przypadku eKonta plus prowadzenie konta jest darmowe pod warunkiem wpływu min. 1000 zł. Jeśli o przelewie zapomnimy, to zapłacimy 5 zł miesięcznie. Za kartę nie zapłacimy natomiast ani grosza, jeśli wykonamy nią min. 5 płatności w miesiącu – inaczej bank pobierze od nas 4 zł miesięcznie. W zamian otrzymujemy jednak darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów od 100 zł w górę (poniżej tej granicy płacimy 1,30 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja inaczej rozumiem inaczej regulamin: przelew z konta, którego właścicielem nie jest uczestnik promocji sugeruje, że nie może być przelew od samego siedzie z jakiegokolwiek banku, ale od innej osoby.
  O ile punk handlowo-usługowy niby oznacza sklep, a nie internet to czy np. e-kiosk gdzie zapłacę fizycznie kartą jest takim punktem czy nie?

  sojer Odpowiedz
  • „przelew z konta, którego właścicielem nie jest uczestnik promocji sugeruje, że nie może być przelew od samego siedzie z jakiegokolwiek banku”
   nieprawda, regulamin wyraźnie mówi, że „nie może to być przelew z innego rachunku w Banku”.

   Jeśli w jakichś przepisach (umowach, regulaminach, uchwałach, ustawach etc.) występują określenia pisane dużą literą, to znaczy, że mają one specjalne znaczenie, przeważnie zdefiniowane na początku aktu (choć niekiedy np. w osobnym regulaminie). Przykładem może być umowa wynajmu, gdzie występują pojęcia Najemca i Wynajmujący zdefiniowane na początku jako konkretne osoby; także tu wyraźnie napisano: „mBank S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Senatorskiej 18 […] zwany dalej Bankiem”.

   W szkołach tego nie uczą?

   Don Quijote de la Mancha
  • Płatność z fizycznym użyciem terminala i karty (stykowo lub zbliżeniowo) jest transakcją zakupu w punkcie handlowo-usługowym.

   Don Quijote de la Mancha
 • Już któryś raz widzę warunek, że transakcja kartą/BLIKiem musi być dokonana w sklepie stacjonarnym a nie przez internet. Takie transakcje są mniej opłacalne dla banków? Ponoszą jakieś dodatkowe opłaty?

  Pawlik Odpowiedz
 • Jak to jest z tym tysiącem? Czy po przelaniu go, w następnym miesiącu mogę ten tysiąc przelać na konto do innego banku by potem znowu je przelać do mbanku?

  Maciek Odpowiedz
  • Jeśli wymagany jest tylko przelew, to możesz to zrobić nawet i sekundę po otrzymaniu ;)

   Michał
 • To całe RODO ma jednak pewne zalety… MBąk sobie o mnie przypomniał, przesyłając informację o RODO. Przy okazji łaskawie poinformowali o debecie 8 zł na rachunku maklerskim. Rachunki zamknięte około 2010 roku -niby wyczyszczone do zera. Piękna akcja.
  BTW#1: w ramach repolonizacji PGNIG zmieniło mi rachunek z mBanku na PKO. Danke.. a nie czekaj: grazie mille ;-).
  BTW#2 Chcemy miejsca do ogólnych dyskusji!

  Żą Odpowiedz
  • „Chcemy miejsca do ogólnych dyskusji” — ano, fajnie byłoby reaktywować forum…

   Don Quijote de la Mancha
 • Promocja działa, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Premia za czerwiec wpłynęła 27 lipca.

  sonin Odpowiedz
 • A premię za lipiec macie?

  Paweł Odpowiedz
 • Dzisiaj wpłynęła dopiero premia za lipiec i tylko 10zl zamiast 30zl. Jak to reklamować?

  Miłosz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy