mBank: do 300 zł premii i 3% za otwarcie eKonta Standard lub Plus

Zakończona

Wystartowała trzecia edycja promocji „Konto podwójnie zarabiające” w mBanku. Zakładając eKonto można tym razem zgarnąć do 300 zł premii oraz oprocentowanie 3% na rachunku.

mBank: 300 zł za założenie eKonta w promocji Zarabiaj podwójnie

Do 300 zł moneybacku w mBanku

Aby skorzystać z promocji trzeba spełnić dość liberalne, jak na mBank, warunki nowego klienta:

Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który po dniu 1 stycznia 2015 roku nie był stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy bądź rachunek oszczędnościowy o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017 lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy bądź rachunek oszczędnościowy o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017.

Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze niedawno mBank wykluczał wszystkich byłych klientów, zmiana okresu karencji na nieco ponad 2 lata do tyłu jest dość dobrą informacją ;)

Jeśli spełniamy warunek nowego klienta to musimy złożyć promocyjny wniosek o otwarcie eKonta z taryfą standard lub eKonta z taryfą Plus wraz z kartą debetową. Mamy na to czas do 19.04.2017. Istotne, aby nowo-otwarty rachunek nie był kontem wspólnym.

2% zwrotu, maksymalnie 50 zł miesięcznie

Pierwszą z możliwych do zdobycia nagród jest zwrot za zakupy w sklepach oraz internecie. Do zgarnięcia mamy 2% (zarówno od płatności kartą [również ew. kredytową] jak i płatności mobilnych BLIK), ale nie więcej, niż 50 zł miesięcznie. Premii może być maksymalnie 6, więc razem do zgarnięcia mamy nawet 300 zł. Warto dodać, że pierwszym miesiącem za który należy się zwrot jest miesiąc następujący po miesiącu podpisania umowy – więc wypłata nagrody nastąpi do drugiego miesiąca po miesiącu podpisania umowy (zapewne o to chodziło bankowi w poniższym zapisie):

Uczestnik Promocji […] otrzymuje raz w miesiącu premię za płatności kartą i płatności BLIK, przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę.

Aby jednak nie było tak prosto bank wprowadził pewien wymóg: premia nalicza jest dopiero po wydaniu min. 250 zł w danym miesiącu oraz zapewnieniu jednorazowego wpływu w kwocie min. 1000 zł, przy czym wpływ ten nie może pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się przynajmniej raz do bankowości mobilnej mBanku w danym miesiącu.

3% na koncie osobistym

Oprócz zwrotu za zakupy mBank oferuje oprocentowanie 3% w skali roku na nowo-otwartym koncie osobistym. Oczywiście ciężko się spodziewać, aby nie było tu żadnych ograniczeń – dlatego oprocentowanie obowiązuje dla salda 0 – 3000 zł. Premia wypłacana będzie przez 7 miesięcy kalendarzowych (począwszy od pierwszego, niepełnego miesiąca).

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje eKonto?

eKonto w taryfie Standard to rachunek bezwarunkowo darmowy. Za kartę również nie zapłacimy ani grosza, o ile wykonamy nią min. 5 operacji bezgotówkowych na dowolne kwoty (a w końcu tego wymaga promocja). Jest to więc idealny rachunek do skorzystania z promocji, bo po jej zakończeniu zamykamy kartę i nic nie płacimy. Gdyby ktoś jednak miał zamiar korzystać z bankomatów, to warto dodać, że wypłaty są płatne:

 • 0 zł powyżej 100 zł w bankomatach BZWBK, Planet Cash, Euronet
 • 1,3 zł poniżej 100 zł w tych bankomatach
 • 7 zł z innych bankomatów

W przypadku eKonta w taryfie Plus uzyskujemy dostęp do wszystkich bankomatów za darmo (o ile wypłata wyniesie min. 100 zł – inaczej 1,3 zł), ale w zamian na konto musi wpłynąć 1000 zł miesięcznie. Jeśli zapomnimy spełnić tego warunku to za konto zapłacimy 5 zł. Opłata za kartę – identyczna jak w eKoncie Standard (4 zł lub 0 zł jeśli dokonamy 5 transakcji bezgotówkowych kartą).

Nie przegap!

Komentarze

 • Michale i inni – czy z Waszego doświadczenia zapis:
  „lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem […]” oznacza, że jeśli teraz mam konto w mBanku, zamknę je powiedzmy w lutym i zawnioskuję o konto w okresie promocji, to zostanę potraktowany jako nowy klient?

  Przeczyłoby to pierwszemu akapitowi, ale nie wiem, jak inaczej zinterpretować ten fragment.

  kfm Odpowiedz
  • Faktycznie to, co zauważyłeś jest dość ciekawe. Znów pojawia się słowo „lub”, czyli nowy klient to taki, który spełnia warunek 1 lub warunek 2. Więc jeśli spełnisz warunek 2, to, zgodnie z zasadami logiki, jesteś nowym klientem. Nie zdziwię się jednak, jeśli bank nie wypłaci premii i będzie konieczna reklamacja ew. walka u arbitra bankowego.

   Michał
  • Masz rację , literalnie tylko tak da się to tłumaczyć. I ciężko mówić o przypadkowym użyciu złego zaimka, bo w zasadzie ten warunek po „lub” jest w ogóle zbędny (jeśli chodziło im o wykluczenie obecnych posiadaczy rachunków).

   Jan
  • Michał, Jan – dzięki za odpowiedzi. Chyba spróbuję. Najwyżej zamiast darmowego konta będę miał darmowe konto :)

   kfm
  • zawsze warto spróbować zareklamować. I zapisz sobie na dysku regulamin gdyby miał automagicznie zmienić swoją treść :)

   Michał
  • Racja! I tak też zrobiłem, będzie się w razie co czym podeprzeć. Dam znać jak poszło.

   kfm
  • O ile ktoś do tej pory nie poprawi regulamin ;/

   Kris92
  • sprawa jest taka że obowiązująca Cie wersja to ta z dnia wnioskowania wiec jak zmienią regulamin to dupa ;/

   Kris
 • Warto dodać że w mbąku można wypłacić np 10zł blikiem za 0zł

  Rumburak1 Odpowiedz
  • Tzn w jakim celu to się przyda do promocji? Wypłata blikiem liczy się do transakcji karta? Max 10 zł można?

   Paulina
 • Czy dobrze liczę, że aby dostać 300 zł, trzeba wydać kartą 16500 zł? (15000+6*250)

  ulokowany Odpowiedz
  • źle, te 250 to już jest w tych 15 000 .
   dla max zwrotu musisz wydać 2500 zł na miesiąc

   lacznie 15000

   Kris
  • Bardziej już się opłaca konto w ING z premią 100 zł – żeby tyle dostać w mBanku, to trzeba wydawać co miesiąc przynajmniej po 800 zł. Łaski bez!

   Adammmm
 • toż to żadna promocja!!
  jedynie oferta dla osób które zechciały by kartę z cash backiem (i to dość marnym)!
  wiele takich i lepszych ofert na rynku! i nie trzeba być nowym klientem.
  więc jedynie marnowanie statusu nowego w mbanku — straszna lipa mówiąc prawdę
  Warto by było aby admin oddzielał ziarno od plew i na wstępie zaznaczał wartość oferty, ta ma 1 w (od 1 do 10)mniej więcej poziom darmowej kawy w macu.
  pozdrawiam.

  szef Odpowiedz
  • Zgadza się, dodatkowo jak widzę te „DO” (do miliona złotych, wyprzedaże do 70%) to mnie krew zalewa.

   Erko
  • Ty się Admina nie czepiaj, bo pogryzę:) Mnie akurat ta oferta pasuje a Admin robi kawał roboty, że po prostu wszystko prześwietla – co jednemu niepotrzebne, dla innego gratką :) Pozdrawiam:)

   ola
 • 2% od kary i 2% od Blika – max 50/mc. Czyli 2 x 1250 /mc. Co w sumie daje 15k. O ile karta to jeszcze OK to kto tyle wydaje blikiem?

  nexus Odpowiedz
  • nie musisz płacić BLIKiem, „wystarczy”, żebyś co miesiąc kupował jakieś duże (i nie najtańsze, o nie) AGD i go nie zwracał (to też warunek z regulaminu). Albo robił fikcyjne transakcje („hurr, durr, przecież nie ma wyłączeń MCC w regulaminie, więc o co cho?”), które się zapewne skończą tak jak podobne tego typu przekręty np. z allegro, czyli przedsądowymi wezwaniami do zapłaty (zwrotu wyłudzonych „premii”).

   ceber
 • do tego wydajemy karta debetowa wiec zeby chociaz wykorzystac te 3% na koncie osobistym dla tych marnych 3k to trzeba by codziennie pilnowac salda. Gdyby chociaz to bylo kredytowa … Wiec w sumie za promocję brawa – ale dla marketingu mBanku :) Bo kto jak kto ale ludzie nie zarobia na tym za wiele.
  Ludzi ma przyciagać 300 PLN i 3% i pewnie ktos sie skusi – magia „wielkich liczb”.

  nexus Odpowiedz
  • akurat kredytówką można

   Michał
  • brawa dla marketingu mBanku, za to że nakłonili livesmarter to aż takiego wypięcia się, że mizerną promocję „Konto podwójnie zarabiające – III edycja” na którą składa się kiepskie oprocentowanie drobnych na waciki (3k) i mizerne 2% zwrotu (2,5 raza mniej niż daje konkurencja „na co dzień” bez żadnej promocji) i bez ŻADNEJ premii kwotowej zatytułował „mBank: 300 zł premii i 3% za otwarcie eKonta Standard lub Plus”. Ciekawe ile wisienek za takie przenicowanie promocji zebrał :-)

   ceber
  • kto tyle daje?

   wally
  • 5% to „standardowa” wartość moneybacku, nie tylko w promocjach za otwarcie, przykłady:
   – TMUB — do 50 zł/mc za wszystkie (prawie) zakupy;
   – Millennium — do 760 zł rocznie w wybranych sieciach za zakupy kk Alfa i Impresja;
   – Eurobank — do 60 zł/mc w wielu branżach, nazwanych ogólnie sport, rozrywka i rekreacja (w regulaminie jest lista MCC);
   – Bank Pocztowy — do 20 zł/mc za zakupy w jednej z trzech kategorii: zdrowie, kultura, sport i rekreacja (wg MCC).

   Don Quijote de la Mancha
 • Szkoda tylko, że nie wypłacają moneybacku zgodnie z regulaminem. Reklamacje trzeba pisać. Słabo jest z tym w poprzedniej edycji.

  Airs Odpowiedz
 • Witajcie. Wybaczcie, że nie w temacie ale nie znam lepszego miejsca gdzie jest tyle osób, które mogłyby mi pomóc. Muszę wykonać przelew „OUR” na konto w Indiach prowadzone w USD. W kantorze walutowym mogę wysłać USD takim przelewem za co bank Alior pobiera 100zł. Czy to będą jedyne koszty czy Alior może sobie jeszcze coś doliczyć ekstra? A może bezpieczniej wysłać złotówki? Mam jeszcze konta w Miellennium, BZ WBK i mBanku.

  Krzysztof Odpowiedz
 • Czy konto w mBąku można otworzyć przelewem z innego banku? Jazda do placówki lub czekanie na kuriera to droga przez mękę.

  tof Odpowiedz
 • A jak to było w poprzednich edycjach (za dużo czytania)-do zwrotu liczy się również tranzakcja zrobiona ostatniego dnia miesiąca czy MUSI TO BYĆ tranzakcja zaksięgowana w danym miesiącu?

  bolek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy