300 zł premii + 2,7% na eKoncie oszczędnościowym do 500 000 zł od mBanku!

Zakończona

Ruszyła promocja mBanku przeznaczona dla osób zamożnych. W zamian za założenie mKonta Intensive możemy zyskać 300 zł premii oraz 2,7% na koncie oszczędnościowym dla zawrotnej kwoty – nawet pół miliona złotych!

300 zł premii za mKonto Intensive od mBanku

mKonto Intensive z premią

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem – osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego ani oszczędnościowego mBanku od 1.01.2017. Regulamin dodatkowo precyzuje, że chodzi o rachunki tego typu z numerem rozliczeniowym (3-10. cyfra) 1140 2004 lub 1140 2017. Posiadanie innych produktów (np. rachunku firmowego) lub karty kredytowej nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o mKonto Intensive, rachunek oszczędnościowy oraz kartę debetową (wszystko razem na tym samym wniosku) nie później, niż 3.02.2020. Oprócz tego konieczne będzie zaakceptowanie oświadczenia o przystąpieniu do promocji, a następnie zawarcie umowy.

Co dalej? Bank przekaże nam 50 zł premii za każdy miesiąc kalendarzowy (zaczynając od pierwszego pełnego miesiąca po zawarciu umowy), w którym wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem o wartości min. 3000 zł. Maksymalnie do zgarnięcia mamy premię za 6 pełnych miesięcy, co sumarycznie daje 300 zł.

Wypłata premii będzie następować w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków.

eKonto oszczędnościowe na nowe środki

Co, jeśli niezbyt nam się uśmiecha wydawanie 3000 zł, aby zgarnąć 50 zł premii? Jest jeszcze jeden powód by założyć promocyjny rachunek – konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem, które zakładamy równocześnie z mKontem Intensive.

Rachunek ten pozwala nam na zgarnięcie 2,7% dla kwoty aż 500 000 zł przez okres 4 miesięcy od jego otwarcia. Wystarczy jedynie przynieść do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 30.09.2019. Jeśli jesteśmy nowym klientem mBanku, to oczywiście warunek ten spełnimy automatycznie :)

2,7% do 500 000 zł również dla obecnych klientów!

Co ciekawe obecni klienci mBanku mogą również skorzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym – o ile posiadają mKonto Intensive. Posiadacze innych typów rachunku osobistego mogą natomiast zgarnąć nieco mniej – bo 2,3% w skali roku przez identyczny okres.

Warto również dodać, że obecni klienci w ramach promocji „Dla chcących więcej” mogą skonwertować swój rachunek na mKonto Intensive i w zamian otrzymać dwie korzyści: brak opłat za konto przez okres 6 miesięcy oraz brak opłat za kartę Visa Świat Intensive przez 5 miesięcy (jeśli zawnioskujemy o nią w trakcie zmiany typu rachunku).

Pamiętajmy tylko, że 5/6 miesięcy liczymy od pełnego miesiąca kalendarzowego:

Okres bezpłatnego konta liczony jest od momentu przystąpienia do Promocji przez 6 pełnych miesięcy kalendarzowych – co oznacza, iż gdy Uczestnik Promocji przystąpi do Promocji w dniu 3 kwietnia 2019 roku, to okres 6 miesięcy liczymy od dnia 1 maja 2019 roku i brak opłaty będzie obowiązywał do dnia 30 października 2019 roku.

mKonto Intensive

mKonto Intensive to rachunek, który jest przeznaczony dla klientów bardziej zamożnych – dlatego jego prowadzenie może nas kosztować aż 49,5 zł miesięcznie. Opłaty możemy się jednak pozbyć w banalny sposób – wystarczy przelać na rachunek sumarycznie min. 7000 zł w danym miesiącu (oprócz przelewów własnych w mBanku, zakończenia lokat lub zaciągnięcia kredytu w w mBanku, operacji związanych z zakupem funduszów inwestycyjnych w mBanku lub eMaklerem). Generalnie przelew z naszego konta w innym banku jest jak najbardziej OK.

Opłata nie jest również pobierana, jeśli suma obrotów na eMaklerze wynosi min. 100 000 zł lub jeśli posiadamy min. 100 000 zł aktywów w mBanku. Jeśli więc chcemy skorzystać z promocji lokując większą kwotę, to warunek automatycznie będziemy mieli spełniony.

Jeśli natomiast chodzi o kartę debetową, to standardowo do rachunku wydawana jest karta MasterCard Intensive, która kosztuje 0 zł miesięcznie. Nie płacimy również za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie – choć w tym drugim przypadku musimy się liczyć z niekorzystnym przewalutowaniem. Dlatego tu ew. rozwiązaniem może być wspomniana karta Visa Świat Intensive, która kosztuje 10 zł miesięcznie, jednak pozwala na bezprowizyjne płatności oraz wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie. Dla osób regularnie podróżujących strata 10 zł może być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż regularne straty kilku procent za przewalutowania płatności.

Na koniec dodam, że po zakończeniu promocji możemy skonwertować mKonto Intensive na „zwykłe” eKonto. A jeśli wolimy łatwiejsze promocje, to w tej chwili za założenie „zwykłego” eKonta możemy zgarnąć 150 zł. I wtedy nie musimy „bawić się” w udawanie klienta premium :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Skąd ta informacja o możliwej powrotnej konwersji rachunku ? Można to zrobić online, poproszę źródło

  Z góry dzięki

  paqero Odpowiedz
 • Kiedyś takie fajne promocje mieli, a teraz? 300 PLN jest ok ale z karencją prawie 3-letnią? Litości…

  Lord Klops Odpowiedz
 • Każą wydawać 3000 zł miesięcznie kartą :D Ktoś w mbanku źle określił grupę docelową promocji, bo ci co tyle wydają nie bawią się w takie promocje. Poza tym 50 zł z 3000 to 1,6%, więc lipa.

  abc Odpowiedz
 • Jezeli klient w MIESIĄCU wykona transakcje karta/Blik na kwote 2999,99 tys. zł to nagrody w wysokości 50 zł za dany miesiąc nie otrzyma.

  Czy ja dobrze czytam, czy to ich nowe konto jest pierdolnięte.
  Dla kogo jest ta promocja mozna juz wyjaśniać…

  Wojak Odpowiedz
 • Niezle h.jnia – chyba im jedno 0 za dużo wskoczyło do regulaminu promocji. Jak ja bym wydawał 3 tys. PLN miesięcznie to bym tu nie zaglądał:)

  Jarosław Odpowiedz
 • Są lepsze oferty KO na 2,7% tyle że może nie na pół miliona

  Kate Odpowiedz
 • Czy kogoś to dziwi, że najgorszy bank robi najgorszą promocję?

  taki4 Odpowiedz
  • A co w tej promocji jest takiego gorszącego? Pokaż mi gdzie u konkurencji możesz zapakować 500k na więcej niż 2.7% obecnie.

   Kajko
  • 500 tys. przy obecnej polityce nierządu będzie warte grosze za parę lat. Nie trzymałbym takiej kasy na koncie

   abc
  • A gdzie byś trzymał? W słoiku, w skarpecie?

   Kajko
  • Jak na długo (np. 10 lat) — to nie ma problemu: twarde waluty, złoto, ETF, obligacje skarbowe inwestowane inflacją.
   Stwierdzenia „Nie trzymałbym takiej kasy [500 tys.] na koncie” nie rozumiem, to przecież względne, jak ktoś ma kilka milionów, to może sobie 500 tys. trzymać na koncie (nawet oprocentowanym poniżej CPI); jak ktoś ma 50 tysięcy, to głupotą byłoby trzymać tak 50 tysięcy… Różnica polega na tym, że przy większym kapitale dochodzą nowe możliwości (np. FIZ, nieruchomości), ale to inna sprawa, bez związku z trzymaniem na koncie 500 tys.

   Don Quijote de la Mancha
 • Łapią klientów bo sa na sprzedaż. Sam miałem kilkanasie telefonów zeby zmienć na Int. – panie z oddziałów mnie wyłapały. Parcie na pakiet Intnesive – promocje, call itd.

  JB Odpowiedz
 • Ile czekaliscie na zmianę ekonta na intensive? Wniosek dziś o 10tej i czekam.

  Zet Odpowiedz
 • Umowa przychodzi kurierem, czy wystarczy przelew weryfikacyjny?

  qqq Odpowiedz
 • „Nowe środki to różnica pomiędzy sumą Twoich pieniędzy w chwili składania wniosku (A) a sumą Twoich pieniędzy w dniu w którym przypada data weryfikacji salda (B) – ​​​​​​​30.09.2019 r.”

  Poprawcie mnie jeśli się mylę: Czyli nowe środki są policzone tylko raz – przy aktywacji promocji? I potem nie są aktualizowane każdego dnia. I potem jak dopłacę coś do oszczędnościowego to to już nie będą nowe środki. Mimo że będą ponad saldo z 30/09. Czyli żeby mieć to konto z % do 500 000 to już w dniu składania wniosku trzeba mieć saldo z 30/09 plus 500 000 na koncie.
  Jeśli tak jest jak napisałem to niezła lipa

  Zet Odpowiedz
  • saldo liczą codziennie – w regulaminie mamy:

   Nowe środki to – różnica pomiędzy kwotami A i B (nowe środki= A-B)
   A – to suma Twoich pieniędzy w dniu, w którym składasz wniosek,
   B – to suma Twoich pieniędzy w dniu 30.09.2019.
   W kwotach A i B uwzględniamy saldo własne, czyli pieniądze w złotych polskich na rachunkach indywidualnych, których klient jest posiadaczem lub współposiadaczem, rachunki oszczędnościowe oraz lokaty, w tym lokaty na nowe środki. W powyższych kwotach nie zostają uwzględnione linie kredytowe. Informację o kwocie Nowych środków,
   znajdują się we wniosku o otwarcie Rachunku oraz w szczegółach Rachunku w serwisie transakcyjnym po uruchomieniu promocji i obrazują one ich stan na ostatni dzień roboczy.
   Kwota Nowych środków na Rachunku jest liczona codziennie. Każda transakcja (np. przelew zewnętrzny, uznanie, płatność kartą, spłata zobowiązań) zmniejsza lub zwiększa kwotę Nowych środków, które są obejmowane promocyjnym oprocentowaniem. Bank w okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego będzie na koniec każdego dnia wyliczał różnicę pomiędzy kwotami A i B i na ich podstawie ustalał aktualną wysokość nowych środków na Rachunku oraz przyporządkowywał właściwe oprocentowanie do środków zgromadzonych na Rachunku.

   Jamj
  • @Jamj Dzięki za wyprowadzenie z błędu

   Zet
 • Czy dobrze rozumiem, że posiadając zwykłe konto mogę ulokować kaskę na 2,3%, ale jak przekonwertuję swoje konto na intensive, to co prawda premii za otwarcie nie dostanę bo nowym klientem nie jestem, ale będę mógł ulokować do 500k na 2,7%? Czy jednak jest nie tak różowo i po konwersji konta mogę jedynie otrzymać dwie korzyści: brak opłat za konto przez okres 6 miesięcy oraz brak opłat za kartę Visa Świat Intensive przez 5 miesięcy?

  JJ2010 Odpowiedz
 • Jeżeli interesuje mnie tylko konto oszczędnościowe bez wisienek to otwieram konto i k. oszczędnościowe. Wpłacam ponad 100k,czym spełniam warunek bezpłatnego konta i karty i zapominam na 4 miesiące. Potem zamykam lub konwertuje na niższe konto czy są cykliczne akcje ? Dobrze rozumiem ? Jeżeli tak to kiedy zamknąć konto aby nie naliczyli opłat za ostatni miesiąc ?

  Barti Odpowiedz
 • chciałem sprawidzić ile mam nowych środków na tym promocyjnym… nie znalazłem tej informacji i spytałem na czacie, a tam się dowiedziałem że wniosek się zawiesił i promocja się nie uruchomiła… więc jeśli też tak macie to kontaktujcie się z bankiem!

  wacek Odpowiedz
 • Hej,

  Mam pytanie do stwierdzenia: „Opłaty możemy się jednak pozbyć w banalny sposób – wystarczy przelać na rachunek sumarycznie min. 7000 zł w danym miesiącu…”

  Czy po wykonaniu tego przelewu 7000+ mozna te pieniadze dalej przelac np. na konto oszczednosciowe lub lokaty w innym banku, czy musza zostac na koncie mKonto Intensive?

  Andrzej Odpowiedz
 • Po tych 3 miesiącach okazuje się, że na teraz to jedna z najlepszych o ile w ogóle nie najlepsza propozycja KO. Mało tego okazuje się, że dla osób mających stare konta w mbanku jest też promocja – oprócz bezpłatnej karty i czasowego konta można wybrać bon do Intersportu za 100 zł. Tylko ciekawe, kiedy to się wybiera, bo dziś złożyłem wniosek – jest zakończony powodzeniem ale czeka na przeprocesowanie, ale w środku nie było opcji wyboru.

  Bolo Odpowiedz
 • W FAQ napisali, że konwersja typu konta trwa do 5 dni. Czy ktoś już przerabiał i może powiedzieć ile faktycznie czekaliście ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Konwersja zlecenie złożone w sobotę a w poniedziałek już procesowanie zakończone

  Bogu Odpowiedz
 • Ale chyba nie załapię się do promocji z KO, bo konwersja pewnie trochę trwa, a oni piszą:
  Promocja „eKonto oszczędnościowe na nowe środki – edycja II” trwa od 17.10.2019 r. do 3.02.2020 r. O eKonto oszczędnościowe na nowe środki w promocji możesz zawnioskować posiadając AKTYWNE mKonto Intensive.

  Może będzie kolejna edycja

  Kate Odpowiedz
  • Ja bym próbował, bo do końca dnia jest szansa, że będzie.

   Bolo
  • Ale jak się nie uda, to spalę sobie ewentualną kolejną edycję, jednak poczekam :-)

   Kate
  • zacznij składać wniosek i go przerwij
   powinni oddzwonić
   możesz wtedy dopytać, czy da radę wszystko ogarnąć

   kruczi
 • @Admin – mam pytanie:
  W dniu 04.12 otworzyłem konta (osobiste i oszczędnościowe). Oprocentowanie promocyjne na KO obowiązywało do 04 kwietnia.
  Zakładam, że złożenie w dniu dzisiejszym wypowiedzenia umowy, a także wycofania w dniu dzisiejszym środków z KO, może przynieść negatywne konsekwencje, a mianowicie:

  1. o ile dobrze rozumiem, to konsekwencją wycofania w dniu dzisiejszym środków, będzie – z uwagi na brak utrzymania średniego salda aktywów w miesiącu kwietniu na poziomie min. 100 tys.:
  – brak naliczenia oprocentowania promocyjnego za okres 01-04 kwiecień
  – naliczenie przez bank opłaty za prowadzenie konta osobistego za kwiecień?
  W takim przypadku, czy jest jakiś sposób wyliczenia dnia, kiedy mógłbym bezpiecznie wycofać środki w kwietniu, by nie stracić oprocentowania promocyjnego za te 4 dni, a jednocześnie, nie zostać obciążonym przez bank opłatą za prowadzenie konta? (dodam, że na KO przechowuję obecnie środki znacznie przewyższające wymaganą kwotę minimalną tj. 100 tys.)?

  2. Pozostaje jeszcze kwestia maja i opłaty za konto. O ile dobrze się orientuję, to wypowiedzenie umowy posiada termin 30-dniowy, czyli złożone dzisiaj obowiązywałoby do 06 maja? A zatem rozumiem, że aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta w maju, musiałbym w ciągu tych 6 dni w maju dokonać np. wpłaty środków w wysokości 7 tys (po czym np. następnego dnia dokonać ich wypłaty)?

  Z góry dziękuję Ci za wyjaśnienie i odpowiedź.

  Michał Odpowiedz
  • Dobrze myślisz, w kwietniu też przelej te 7 tysięcy z innego banku na konto mbanku, to zostaniesz zwolniony z opłaty za konto. A czemu miałyby Ci się odsetki za kwiecień nie naliczyć?

   marysia
 • Mam pytanie,założyłem 23 stycznia konto mKonto Intensive i do niego konto oszczędnościowe.Oprocentowanie 2.7% będzie działać do 23 maja br.Czy po tym terminie zaproponują jakieś godziwe oprocentowanie czy likwidować konto?Mam jeszcze otwarte konto oszczędnościowe w Getinie na 2.7% ,zdążyłem otworzyć.

  Lipton Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy