Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2023

Kiedy wydawało się, że oprocentowania lokat mogą już tylko spadać, czerwiec zaczął się zupełnie niespodziewanie. Nie dość bowiem, że największy bank w Polsce zaoferował 10% na lokacie, to na dodatek dzień później dorzucił aż 8,5% na koncie oszczędnościowym.

10% na Lokacie Urodzinowej IKO + 8,5% na koncie oszczędnościowym

Mowa oczywiście o PKO BP, którego Lokata Urodzinowa pozwala na ulokowanie 50 000 zł aż na 10% w skali roku. Jej czas trwania jest optymalny, bo wynosi 6 miesięcy, a żeby skorzystać z oferty trzeba kupić jednostki uczestnictwa TFI lub ubezpieczenie lub… zlecić przelew stały – wszystko przez aplikację IKO. Bułka z masłem, a 10% w końcu piechotą nie chodzi. Oczywiście jak łatwo się domyślić – konto jest wymagane.

Kolejne 100 000 zł możemy natomiast ulokować na 8,5% na Koncie Oszczędnościowym Plus. Oferta dostępna jest dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z 1.06. Czas trwania oferty to 60 dni od wpływu pierwszych nowych środków.

8,25% w Nest Banku

8,25% do 50 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest ograniczona czasowo – 90 dni.

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń oraz założyć Lokatę Witaj. Ta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej) do 20 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8% na Koncie Max Oszczędnościowym

Bardzo dobrą ofertę nie tylko dla nowych, ale obecnych klientów posiada Santander Bank Polska. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki (nadwyżkę nad 3.03.2023) i 8% do 100 000 zł nasze – oczywiście pod warunkiem, że otworzymy Konto Max Oszczędnościowe (wymagane jest wyrażenie zgody na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingu). Mamy na to jednak bardzo mało czasu, bo do 9.06.2023, a oprocentowanie będzie obowiązywało do 29.06.2023. Pamiętajmy, aby nie przekroczyć salda 100 000 zł – inaczej z promocyjnego oprocentowania nici!

Przy okazji przypomnę, że na nowych klientów banku czeka aż 480 zł na start – warto korzystać.

8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatch standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8% na koncie oszczędnościowym i 7,5% na lokacie w VeloBanku

8% do 300 000 zł (i 6% dla kolejnych 100 000 zł) oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 29.05). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

7,5% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 2-miesięcznej. W wersji 3-miesięcznej i półrocznej zgarniamy już „tylko” 7 i 6,5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 17.05.2023.

5,5 – 7,5% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7,5% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 12.05.2023). Premiowane jest maksymalnie 200 000 zł przez okres 91 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 5,5%.

7% w Pekao

7% na pół roku oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A.
Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

7% na lokatach Banku Facto

7% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 7% na 3-, 6-, 9- i 12-miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

7% + 450 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 10.05, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 5%.

Oprócz tego czeka na nas również 450 zł na start za założenie konta osobistego.

6,9% na IKO + do 7,2% na lokatach w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 6,9% do 100 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 3,9%. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

7,2% zyskamy natomiast m.in. na półrocznej Lokacie Plus a 6,7% na 200-dniowej Lokacie Sprint.

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 100 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 100 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

7% z kontem oraz 6,75% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 6,75% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 30.05.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 7% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy założenie lokaty w Santander z konta Max Oszczędnościowego wykorzystuje jednocześnie jeden darmowy przelew w miesiącu?

  TomekW Odpowiedz
 • A gdzie Raiffeisen?

  Zuk Odpowiedz
  • Podłączam się do pytania, jednocześnie zapytując Admina czy mógłby ustosunkować się do oferty Raiffeisena w oddzielnym artykule. Bo zdania na temat tego banku są podzielone, co widać było już w innych komentarzach, a obecnie ten bank nie podlega chyba nawet pod polski BFG.

   Ewa1
  • w Rosji :-)

   JoX
  • o ile pamiętam bo nawet miałem tam konto ten bank wycofał się z Polski zostawiając swoich klientem z kredytem hipotecznym na lodzie. Nie wiem po co się nim zajmować

   pozawe
  • Do tego bodajże 25% podatku wg prawa austriackiego i kupa zamieszania z tym, pominąwszy już wątpliwa reputację banku

   JoX
  • Polskie portale (np. bank.pl, telepolis) podają informacje o nowej ofercie Raiffeisena dla Polaków i dlatego uważam, że zasadne jest „prześwietlenie” tej oferty przez portal, który zajmuje się promocjami bankowymi, tym bardziej ze względu na zastrzeżenia do tego banku wyrażone w poprzednich komentarzach.

   Ewa1
  • Oferta Raifeisena jest Qufniana więc nie ma o czym pisać.

   burak
  • U Samcika dzisiaj pojawił się opis.

   Sosna
 • Velo, Zawrotna przy próbie do mbąka 7,5% lokata 2M lub 4M

  adaś Odpowiedz
 • Przelew z apki z Velo do PKO BP 50k. propozycja zawrotnej 7,5% na 2 m-ce od 5k.
  Przelew z bankowości internetowej 25k. do Santander propozycja 7,5% na 2 lub 4 m-ce od 5k.
  Tak więc na razie z Velo większego odpływu nie ma, bo proponują zawrotne z oprocentowaniem niższym niż sami oferują na ko/ nadal można ulokować do 300k. na 3 m-ce/.

  Waldemar Odpowiedz
  • To jest precyzyjna wiadomość . Tak powinno być na każdym blogu. Dzięki. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Nie mogę założuć konta w tym estońskim. Próbuje przez peako się zarejestrować, ale ciągle mam technical error. Miał ktoś tak?

  Michał Odpowiedz
 • Czy w moich Celach w mBąku też Wam pokazuje się „0.5% – oprocentowanie Standard” pomimo iż mam saldo początkowe 0 zł ?

  adaś Odpowiedz
 • Trochę z innej beczki – czy gdzieś proponują jako utrzymaniówkę jakąś promocję za przelew wynagrodzenia ?

  Andy59 Odpowiedz
  • Mill 30/mc za nie zamykanie konta i 5x V lub Blik, plus 1k na konto co mc, tak przez rok.

   Krzychoooo
  • Santander 4*30 przez 4 miechy za spełnianie warunków po nowemu tj. 300 zł karta i jedno logowanie, dawali 150 (5*30) za łatwiejsze warunki tj. stare ale w ramach poprawy oferty się skończyło 😁

   JoX
  • @JoX

   Czy w tej nowej ofercie utrzymaniowej Sandandera są jakieś wykluczenia MCC?

   pytanie
  • Pewny nie jestem ale zrobię normalne płatności 😀 Santander zwykle wyklucza przyjaciół do cashbacku, przy czym do samej bezpłatności karty nie powinno być problemu … więc jak ktoś chce zaryzykować to pierwszy miesiąc może spróbować, pozatym mam gdzieś na majli warunki oferty, wątpię że są aż tak szczegółowe ale później zerkne (to nie na mnie ta nowa oferta, ja wziąłem 150 w ostatni dzień mają)

   JoX
 • Dziś dzwoniłem do Sntander i za utrzamanie Konta nadal dostałem 5×30 zł za 500zł wpływu i jedna płatność i już obowiązuje za Czerwiec.Czyli pierwsze 30zł już w Lipcu.
  300zł i tak będę wydawać Kartą by nie pobierali opłaty

  malutki Odpowiedz
  • A mi powiedzieli, że ta oferta już się skończyła …dostałem taką samą ale w maju, teraz tylko 120 …

   JoX
  • Ja wziąłem zwolnienie konta z opłat do końca sierpnia, bo inne opisywane powyżej oferty w tym momencie nie są dla mnie dostępne.

   pytanie
 • Dziś dzwoniłem do Sntander i za utrzamanie Konta nadal dostałem 5×30 zł za 500zł wpływu i jedna płatność i już obowiązuje za Czerwiec.Czyli pierwsze 30zł już w Lipcu.
  300zł i tak będę wydawać Kartą by nie pobierali opłaty

  malutki Odpowiedz
 • A czy ktoś dostał ostatnio jakąś ofertę utrzymaniową z velo?

  marcino1234 Odpowiedz
  • No właśnie chyba nikt nie otrzymał oferty utrzymaniowej. Mi także wczoraj zaproponowali jedynie wyłączenie karty i pozostawienie konta, które jest bezpłatne.

   MB
 • Czy zakładając konto w PKO można jednocześnie skorzystać z polecenia na konto za zero, polecenia na 2x konto dla dziecka i 2x kieszonkowe na start 200zł na Allegro do konta dla dziecka?

  Maciek Odpowiedz
 • Będę wdzięczny za podanie numeru od osoby, która chciałaby polecić mi konto dla dziecka tj. poniżej 13 lat (nie kogoś kto ma konto dla młodych co jest powyżej 13 lat). Polecający musi mieć te konto otwarte na co najmniej 90 dni przed rozpoczęciem ostatniej edycji polecania – tj. na 90 dni przed 6.04.2023 o ile dobrze interpretuje. Będę odpalać 2 takie konta – proszę o przesłanie numeru na mack.cool (at) interia.pl

  Maciek Odpowiedz
 • Velo lokata zawrotna 7,7% przy probie przelewu do Aliora, PKO BP oraz Millennium

  g.romek Odpowiedz
 • Dzisiaj tak samo

  Pietrucha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy