Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2024

Przed nami kolejny miesiąc kalendarzowy. Sprawdźmy gdzie ulokować swoje oszczędności w czerwcu, aby zyskać jak najwięcej na kontach oszczędnościowych i lokatach.

7,1% w Nest Banku + 400 zł na start

Niezmiennie 7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 100 000 zł dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

Warto dodać, że zakładając konto w Nest Banku automatycznie możemy skorzystać z promocji z premią na start 400 zł, którą opisałem szczegółowo tutaj.

7% w Pekao

7% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

7% na koncie oszczędnościowym i 5,2% na lokacie w VeloBanku

7% do 100 000 zł czeka na osoby, które założą zdalnie konto oszczędnościowe VeloBanku (i nie miały go od 31.12.2022). Na wszystkich innych (również dla nadwyżki nad 100 000 zł dla nowych klientów) czeka 6,3% do 300 000 zł. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 23.05). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

5,2% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 6-miesięcznej. W wersji 3-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 5%, a w rocznej – 4,8%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokaty możemy założyć maksymalnie dwie. W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 13.05.

7% + 500 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Problem w tym, że konieczne jest spełnienie kilku wymogów: przyniesienie do banku nowych środków (nadwyżki nad saldo z dnia 30.04), wykonanie min. 5 płatności kartą w danym miesiącu oraz otwarcie Konta Jakże Osobistego.

Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 miesiące, a jeśli nie spełnimy dodatkowych warunków – spadnie do 4,5%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

6% (lub 3%) na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

6% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 12.04.2024). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 90 dni. Wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3%.

6,1% w Raiffeisen Digital Bank

Nowością na rynku depozytów jest lokata Raiffeisen Digital Bank – czyli banku austriackiego działającego w Polsce na podstawie unijnego paszportu. Wymagane jest posiadanie konta osobistego, a całość zakładamy przez aplikację mobilną.

Kwota maksymalna lokaty to 200 000 zł, a jej czas trwania to 3-, 6- lub 12-miesięcy. Co warte podkreślenia: domyślnie bank pobiera podatek w wysokości 25% (austriacki podatek u źródła), choć w teorii jest możliwe ubieganie się o opodatkowanie według stawek polskich.

5,87% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,87% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

6,5% zyskamy natomiast m.in. na 9-miesięcznej Lokacie Plus, a 6,3% w wersji półrocznej.

5,5% w Inbanku

Relatywnie wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 5,45% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco… więcej otrzymamy na jednej z lokat standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

5,25% w ING Banku

5,25% dla nowych klientów banku oraz 5,25% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 500 zł.

5,25% na lokatach Banku Facto

5,25% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia maksymalnie 5,25%. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 29.03.2024. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 5% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • W Velo obniżyli z 6,5% na 6,3%.

  Maciek Odpowiedz
  • Na Velo skarbonce tez spadło z 8% na 6% (dla starych kont).

   Ego
  • I tym samym Skarbonka przestała mieć rację bytu. Można te grosze dorzucić do EKO na 6,3 proc.

   Duris
  • Duris, no chyba nie mozna, bo sie nie oplaca. System nie widzi ich jako nowe srodki.

   keton
  • Nie widzi, ale można je na ROR’a i Ci co potrafią wstrzelić się z edycjami mogą mieć te środku skumulowane :P

   Duris
  • Ok. Jednak po kilku minutach wskoczyly jako nowe srodki. Jak zwykle w Velo sa duze opoznienia.

   keton
  • Tak samo przerzuciłem ze skarbonki na EKO – skarbonka idzie w odstawkę :(

   Maciek
  • Wydaje mi się, że Skarbonka wciąż jest dobra na drobniaki, które można wpłacać i wypłacać bez zbębnego aktywowania jakichkolwiek promocji na nowe środki.

   pytanie
  • Tyle, ze Skarbonka umozliwia chyba tylko 1 wyplate w miesiacu bez placenia.

   keton
  • Przelewy wewnętrzne są za darmo ze VeloSkarbonki i EKO.

   pytanie
  • ze=z

   pytanie
  • Nie keton, dziś rozmawiałam z doradcą i zapewniał mnie, że każda transakcja że Skarbonki jest bezpłatna.

   Pola33
  • *Każda wewnętrzna czyli na swoje konto.

   Pola33
  • Dobrze wiedziec, widac to zmienili, bo na poczatku tak nie bylo. A pamietam to, bo przy probach przelewu Velo wyswietla koszt przelewu.
   Jednak obecne 6% do 3k to raczej slaba oferta.

   keton
  • Zawsze była slaba ze względu na ten mikry limit

   Kris
  • Wczoraj założyłam to Velo konto skarbonka bo taki jest warunek uzyskania 6*60zł i mam oprocentowania 6,5%.

   Pola33
  • bo nowe maja 6,5%, a z kwietnia i starsze 6%

   keram7m
 • Admin zapytalem dlaczego nie ma PEKAO premium 7 do 200k, wczoraj wyslalem post z linkiem do banku :)

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Od jutra (6/06/2024) FACTO nieznacznie PODWYŻSZA oprocentowanie niektórych lokat (choć szału nie ma, kiedyś mieli jedną z najlepszych ofert):

  1M: 4,75 – bez zmian
  3M: 5,25 – bez zmian
  6M: 5,00 -> 5,25
  9M: 4,75 -> 5,25
  12M: 4,75 -> 5,00
  pozostałe -> bez zmian

  Na chwile obecną oferta promocyjna chyba bez zmian – choć może zmienią bo 6M zwykła zrównała im się z promocyjną :P PS. Gdzie to dawne FACTO …

  Duris Odpowiedz
  • Oferta niestety niewarta uwagi. No chyba, ze ktos nie ma innych promocji a potrzebuje ulokowac kase na 6m. W innych przypadkach juz nawet pogorszony TOS wydaje sie lepszym wyborem.

   keton
 • Mill utrzyma 6% po 7.06 czy zaklepywać?

  Podobnie Velo, utrzyma 6,3% po 11.06 czy zaklepywać?

  Jak obstawiacie?

  qaz Odpowiedz
  • Raczej utrzymają- Glapiński dziś zapowiedział że do końca roku nie będzie obniżek stóp a będące konkurencją obligacje są nadal relatywnie dobrze oprocentowane.

   Dobcio
  • Dziś przelałem na EKO w Velo. Nie wiadomo co będzie od 12-go.

   Łuki
 • Sz.P. Michale jakieś zmiany będą na EKO ? Proszę o szybką odpowiedż a będę chwalił po wszystkich odpustach i jarmarkach. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • 7% w skali roku do 100 tys. zł (dla nowych klientów) i 6,3% w skali roku dla nadwyżki od 100 tys. zł do 300 tys. zł przez 3 miesiące.
  6.3% dla starych klientów. Czas na wpłatę do 25.06.

  zaqu Odpowiedz
 • Getin Wam działa? Znowu jakieś problemy z logowaniem.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie działa. Raz udalo mi sie zalogować w aplikacji, ale przelewu już nie mogłem zrobić.

  zaqu Odpowiedz
 • Cosik markotno na tym blogu ostatnimi czasy. Nikt nie pisze , że lokuje 25 klocków na 7,5 % na celu oszczędnościowym w Mbanku. Przecie od 20.06. tego latoś jest 2 edycja i starzy klienci mogą się za kabze łapać. Jak człek sam nie przeczyta to nic się nie dowie. Chyba , że się mylę to proszę o sprostowanie. Kto się łapie niech pisze. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Właśnie czytam, chyba najlepiej założyć na samym początku lipca, wtedy oprocentowanie będzie przez 4 miesiące w zasadzie.

   Daugern
  • dokładnie,
   cytat z regulaminu: „Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe”

   trzeba też pamiętać aby podczas zakładania Celu nie mieć zastrzeżonego numeru pesel;
   w skrócie:
   7,5% / od założenia przez kolejne pełne 3 miesiące / trzeba dopłacać co miesiąc minimum 100 zł

   adaś
  • Co ma zastrzeganie PESELu do zakładania lokaty/konta oszczędnościowego? Za każdym razem trzeba będzie to odklikiwać przy nowym produkcie?

   Daugern
  • Dziady wykluczyły z promocji konta intensive
   „na 10.05.2024 r. nie mieli mKonta Intensive.”

   Zet
  • „Co ma zastrzeganie PESELu do zakładania lokaty/konta oszczędnościowego?”

   Konto oszczędnościowe tak, ale lokata już chyba nie

   Czero
  • Wykluczenie konta intensiv ? Gdzie to napisali ? Jest w regulaminie ? To znowuś mnie wykiwali ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Chyba nie , to tylko nie mogą mieć intensiv ci co mieli powyżej tauzena. Niech już ktoś mnie uspokoi i napisze jak to ma być właściwie , bo od wczoraj śnią mi się te kolosalne zyski po nocach i zamierzam startować w tym wyścigu jako jeden w dwóch loginach. xyz

   prawdziwy-xyz
 • max 25 tyś zł, czyli na otwarcie sprawdzi się kwota 24.000 zł (jeśli zasady się nie zmieniły od tego co było np. rok temu- to co miesiąc kapitalizacja + trzeba dopłacać minimum 100 zł)

  adaś Odpowiedz
 • Dzień dobry.
  Dzieki za info , 7,5 % , szkoda że tylko do 25 tyś, ostatnio było do 50 tyś i mi bardzo pasowało.

  Zastrzeganie PESEL , mamy informacje ze strony mBanku :
  Pamiętaj, żeby otworzyć Cel nie możesz mieć zastrzeżonego numeru PESEL

  miron Odpowiedz
 • Dodam tylko ,że lepiej otwierać moje cele np. 03-04/07/2024 .
  Ponieważ wtedy lipiec nie jest liczony do 3 pełnych miesiecy promocyjnego 7,5% . Za prawie cały lipiec załapiemy sie na 7,5 % a następne pełne trzy misiace to sierpień, wrzesień i październik też 7,5 %.
  Czyli prawie 4 miesiace promki.

  miron Odpowiedz
 • Witam Romeczku. Tak 02/07/24 też będzie dobrze , Nie otwierać 01/07/24 !!!

  miron Odpowiedz
 • Zauważyłem, że velobank ma ofertę lokaty na 2 miesiące na 7% w skali roku, po aktywacji aplikacji mobilnej.

  Robi Odpowiedz
 • Jest też lokata powitalna w credit agricole. 180 dni – 8%
  https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/lokata-powitalna

  Anonymous Odpowiedz
  • Właśnie doczytałem:
   „Promocja dostępna dla konta osobistego otwartego w okresie od 1 maja 2024 roku do 31 maja 2024 roku.”

   Anonymous
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy