Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – lipiec 2023

Przed nami kolejny miesiąc, a to na blogu oznacza przegląd najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Sprawdźmy więc, gdzie ulokować swoje środki w lipcu 2023.

9,5% od Citibanku

9,5% w ofercie Citibanku

Aż 9,5% w skali roku oferowane jest w ofercie Mocne Trio. W zamian za wyrobienie karty kredytowej, założenie konta osobistego i oszczędnościowego zyskujemy tak wysokie oprocentowanie na tym ostatnim – i to przez 4 miesiące i dla kwoty do 100 000 zł.

Zyskujemy, ale pod pewnym warunkiem: Citibank wymaga od nas wyrażenia zgód na przesyłanie informacji handlowych oraz spełnienie poniższych warunków w każdym z czterech miesięcy kalendarzowych obowiązywania oferty:

 • zapewnić wpływy na konto osobiste na łącznie min. 2000 zł (przy czym nie mogą to być wpłaty pochodzące z innych rachunków dla klientów indywidualnych Citibanku)
 • wykonać transakcje kartą kredytową na min. 1000 zł

Jeśli więc zależy nam na jak najwyższym oprocentowaniu, to nic lepszego nie znajdziemy. Szczegóły oferty w dedykowanym prześwietleniu.

8,25% w Nest Banku + do 500 zł premii

8,25% do 50 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest ograniczona czasowo – 90 dni.

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń i oferty na start, dzięki którym zgarniemy aż 500 zł premii. A oprócz tego założyć Lokatę Witajta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej) do 20 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatch standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8% na koncie oszczędnościowym i 7,5% na lokacie w VeloBanku

8% do 300 000 zł (i 6% dla kolejnych 100 000 zł) oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 29.05). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

7,5% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 2-miesięcznej. W wersji 3-miesięcznej i półrocznej zgarniamy już „tylko” 7 i 6,5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 11.06.2023.

7,5% do 100 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 7,5% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 29.06.2023. Okres oprocentowania wynosi 60 dni, a kwota maksymalna to 100 000 zł.

4 – 7,5% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

7,5% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 30.06.2023). Premiowane jest maksymalnie 200 000 zł przez okres 91 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 4%.

7% w Pekao

7% na pół roku oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A.
Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

7% na lokatach Banku Facto

7% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia 7% na 3-, 6-, 9- i 12-miesięcy. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

7% + 450 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 400 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 9.06, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 5%.

Oprócz tego czeka na nas również 450 zł na start za założenie konta osobistego.

6,9% na IKO + do 6% na lokatach w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 6,9% do 100 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 3,9%. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

6,6% zyskamy natomiast m.in. na półrocznej Lokacie Plus a 6,3% na 200-dniowej Lokacie Sprint.

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 100 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 100 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

7% z kontem oraz 6,5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 6,5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 30.06.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 7% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • nie ma mBanku 7.1 za to do 500k, nie ma SCB 7% do 50k a miedzy 50k – 200k 6,4%
  nie ma PKO BP 7.5% do 100k i pewnie cos jeszcze nie ma, pytanie dlaczego ;-)

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Czy oferta lokaty na 10% w PKOBP już się skończyła :(?

  Anonim Odpowiedz
  • niestety

   Michał
  • byla az miesiac wiec spales pod kamieniem chyba jak nie zalozyles

   Krzychoooo
  • Ja nie założyłem ponieważ najbliższa lokata kończyła mi się 4 lipca… więc Twój komentarz jest bez sensu.

   Krzysztof
  • Hmm, odpowiedź Krzychoooo miała pewien sens, ostatnimi czasy KO (konta oszczędnościowe) mają lepsze oprocentowania niż lokaty, więc większość pewnie przelała do PKO coś z jakiegoś KO, a nie innej lokaty… Ale wiadomo, mogłeś mieć zamrożone i tyle i Twoje święte prawo, choć polecam obecnie KO, płynne i dobrze oprocentowane

   chwilowy
  • Na dziś może ma sens ale lokaty zakładałem 5-6 miesięcy temu a wtedy 10% w CA na pół roku lub 8,2% w Toyocie na rok były tylko na lokatach, także komentarz bez sensu bo to nie tak, że „każdy to chciał” to mógł założyć. Ja chciałem ale brakło mi 4 dni.

   Krzysztof
 • Dzień dobry .
  PKO BP info.
  Okres rozliczeniowy miesięczny liczony od otwarcia konta.
  Ja otworzyłem 06/06 więc muszę wykonać 5 płatności kartą debetową lub blik np. po 07/07 itd. w następnych miesiącach żeby nie płacić za kartę debetową ( 10 zl).
  Chyba dobrze zrozumiałem . ?

  miron Odpowiedz
 • żeby nie płacić za kartę debetową ( 10 zl). żeby nie było opłaty za kartę debetową – to miałem na myśli.

  miron Odpowiedz
  • tak, okres rozliczeniowy możesz sprawdzić w szczegółach karty

   keram7m
  • A można zlecić przesunięcie okresu rozliczeniowego tak by pokrywał się z miesiącem kalendarzowym?

   Maciek
 • Jakie jest oprocentowanie konta IKO toyoty w nowym kwartale? Nadal 6.9?

  Megi Odpowiedz
 • Zróbcie jakiś portal livesmarter young dla świeżaków, bo to się robi nudne… PKO, Citi, ING, Agricole i inne żabojady- już wszystko było, skonsumowane dawno temu… w zasadzie tylko zostaje Velo naprzemiennie z Millenium, może czasami Facto/Inbank, plus samcikowe naganianie na obligacje. A, chętnie dowiem się o 2% na rządowe mieszkania, akurat młodzież mam, może jakoś tak wywianuję…

  qq Odpowiedz
  • Ale czego nie wiesz ? Okazja jest taka, że zrzucamy się na kiełbasę wyborczą PIS-u, zasady programu milion razy wszędzie opisane, z Twojego punktu widzenia opłaca się brać jeśli spełniasz warunki i jeśli i tak miałeś kupować, a jeszcze bardziej opłaciło się kupić w marcu przed startem programu, który sztucznie winduje ceny. Czy za jakiś czas będzie taniej czy drożej ciężko powiedzieć, jak ze wszystkim na rynku 😁 Sam kredyt 2 % to bardziej 4 do 6 %, masz pełno artykułów z porównaniami w różnych bankach, co nie zmienia faktu że % i tak lepsze od normalnego kredytu. Z minusów ograniczenia w sprzedaży i wynajmowaniu tak nabytej nieruchomości, ograniczenia kwotowe do 800k, brak nieruchomości na siebie kiedykolwiek, wiek do 45 lat

   JoX
 • PKO Plus 7,5% mam tylko limit 20 tys a nie 100

  t.opiekulski Odpowiedz
  • ONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE PLUS
   Promocja dla nowych środków – 7,5% w skali roku do 100 tys. dla nowych środków (przez 60 dni.). Możesz przystąpić do promocji do 27.07.2023 r.

   maniekkkkkkk
  • jeśli wpłaciłeś dziś, to 7.5% pojawi się jutro

   maniekkkkkkk
  • a jeśli wpłaciłeś wcześniej to może masz tylko 20k nowych środów

   maniekkkkkkk
 • Jak tam panowie szlachta , getin już załadowany czy po 17.07. będzie lepsza promocja na KO ?Proszę pisać tu zaraz jak kto coś wie abym nie musiał znowu zaprzęgać koni w poniedziałek i gnać znowu do miasta. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Getin proponuje zawrotną na 7,5% więc spadło ( czyli dokładnie ty ile na nowe środki), jeśli konkurencja nie zacznie więcej proponować to raczej więcej KO nie zobaczymy.

   Pola33
  • Mnie Velo chyba bardzo nie lubi. Miesiąc temu zawrotną na 6,8 proc., W tym tygodniu 6,6 proc. Nie ma znaczenia czy zawrotną na 5 czy 50 tys. Chyba jak się u nich za dużo ma to jest bida z nędza w ofercie zawrotnej.

   Duris
  • A jakie banki wybierasz przy próbie wymuszenia dobrego procentu na zawrotnej?

   Pietia
  • To chyba nie ma znaczenia- moja teściowa ma od miesięcy propozycje 6.5% bez względu na bank i kwotę. I zawsze się na tą propozycję zgadza. Pewnie dlatego więcej nie dają, bo po co.

   Dobcio
  • Tutaj się mylisz. Właśnie wybór banku ma znaczenie bo im więcej dany bank daje % to Getin/Velo stara się dać tyle samo lub ciut mniej.. teraz próbowałam robić przelewy do nestbanku, millenium i oko.. do każdego dostawała propozycję 7,5.. pod koniec czerwca dawali 7,7%.

   Pola33
  • Tutaj się mylisz. Właśnie wybór banku ma znaczenie bo im więcej dany bank daje % to Getin/Velo stara się dać tyle samo lub ciut mniej.. teraz próbowałam robić przelewy do nestbanku, millenium i pko.. do każdego dostawała propozycję 7,5.. pod koniec czerwca dawali 7,7%.

   Pola33
  • Ty dostałeś propozycję 7.5% a moja teściowa 6.5% przy takim samym banku, więc to nie rodzaj banku decyduje o oprocentowaniu a prawdopodobnie historia zarządzania depozytem.

   Dobcio
  • W milenium bez łaski dają 7,5% na koncie oszczędnosciowym profit ( na nowe środki) jak 6,5% to trzeba uciekać.

   Pola33
 • @prawdziwy-xyz Zaprzęgasz konie czy nie ma sensu, bo i tak wątpliwe by od jutra zaoferowali coś lepszego?

  Ewa1 Odpowiedz
  • Za duży upał , konie nie chcą iść . Może ktoś ze stolicy ma blisko i większy wybór oddziałów ?xyz

   prawdziwy-xyz
 • „8,25% w Nest Banku + do 500 zł premii

  8,25% do 50 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. ”

  Na pewno do 50 tyś pln? jak już kopiujemy wpisy to sprawdzajmy ich treść!!!

  Anonymous Odpowiedz
 • Na zachodzie bez zmian , dobrze , że nie gnałem koni . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • KO na nowe srodki 8% do 20 VIII przedluzone, limity te same. Lokaty nadal 7.5% te same warunki.

   Krzychoooo
 • Czy ktoś na news co zaproponuje jutro Alior?

  anika_nika Odpowiedz
 • Ktoś ma założonego nowego raifaisena ? Dają 100 zł za 10 transakcji do 31.07. Jak długo trwa założenie konta z wirtualną kartą i jaki musi być do tego minimalny sprzęt ? Jak ktoś zakładał to proszę o jakieś techniczne podpowiedzi jak to się tam u nich zakłada ror ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • banalnie ok 10 minut max i przelew z PKO 30 minut (z innego banku dluzej wiadomo)
   30k 10% minus 25% austriackiego podatku

   Krzychoooo
  • Na Androidzie 8.0 działa, na starszym musisz sprawdzić czy jest do pobrania. Po zainstalowaniu podajesz podstawowe dane, zdjęcie dowodu i selfie. Umowę podpiszesz kodem SMS.

   Łuki
 • Z innej beczki: czy ktoś spotkał się z sytuacją, że Bank (np. Facto) żąda dostarczenia dokumentów potwierdzających źródła pochodzenia deponowanych środków uzasadniając to Ustawą AML? Ode mnie żądano np. umowę o pracę (sic!), potwierdzenia przelewów wynagrodzenia itp. pod sankcją wypowiedzenia umowy. Banki posiadają mnóstwo danych (np. skany dowodów) i wciąż im mało. Czy to nie są nieproporcjonalne i nadmierne żądania? Jakieś opinie, pomysły, doświadczenia?

  Fobos Odpowiedz
  • Z Facto korzystam już bardzo długo, rodzinka też, trochę zapakowane tam mamy i nic takiego nie przyszło nigdy, oprócz info o tym, aby zaktualizować ID bo stare traci ważność.

   Duris
  • Ta ustawa jest pretekstem dla różnych banków do żądania coraz to bardziej szczegółowych informacji. W CA np. oprócz źródła pochodzenia środków zażyczyli sobie też podania wysokości wynagrodzenia, na szczęście paska z wypłatą jeszcze nie wołali.

   Ew@
  • Ja spotkałem się z tym jakieś 3 tygodnie temu w placówce CA, podczas korzystania z oferty retencyjnej.
   Powiedziałem, że prowadzę działalność, a na pytanie o wysokość dochodów stwierdziłem, że nie odpowiem na to pytanie. Pani gdzieś to zarejestrowała ale nie było więcej pytań.

   Ja osobiście skanów umów czy historii transakcji nie podam i wolę zrezygnować z usług banku. Chyba że zablokują mi środki i nie będę miał innego wyjścia aby je odblokować.
   Ale niezwłocznie po ich zwolnieniu pożegnam się z bankiem.

   Czy ktoś miał już takie przypadki?

   Rafal
 • ING oko bonus, kwota na koncie 400tys, limit dzienny 200tys. Jak to wypłacić żeby nie stracić na odsetkach?

  Januszk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy