Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – lipiec 2024

Przed nami kolejny miesiąc kalendarzowy. Sprawdźmy gdzie ulokować swoje oszczędności w lipcu, aby zyskać jak najwięcej na kontach oszczędnościowych i lokatach.

7,2% w Citibanku + 300 zł na start

Aż 7,2% do 100 000 zł oraz do 320 zł premii gotówkowej oferuje Citibank w swojej ofercie dla nowych klientów. W zamian za otwarcie tego typu rachunku zyskamy podwyższone oprocentowanie przez maksymalnie 4 miesiące – przy czym wymagane będzie przelewanie do banku min. 2000 zł oraz wykonywanie min. 3 płatności kartą.

O szczegółach promocji (w tym jak zyskać dodatkowe 300 zł) w moim prześwietleniu.

7,1% w Nest Banku + do 600 zł na start

Niezmiennie 7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 100 000 zł dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

Warto dodać, że zakładając konto w Nest Banku automatycznie możemy skorzystać z promocji z premią na start do 600 zł, którą opisałem szczegółowo tutaj.

7% w Pekao

7% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

7% na koncie oszczędnościowym i 5% na lokacie w VeloBanku

7% do 100 000 zł czeka na osoby, które założą zdalnie konto oszczędnościowe VeloBanku (i nie miały go od 31.12.2022). Na wszystkich innych (również dla nadwyżki nad 100 000 zł dla nowych klientów) czeka 6,3% do 300 000 zł. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 20.06). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

5% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 6-miesięcznej. W wersji 3-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 4,8%, a w rocznej – 4,6%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 180 000 zł, a lokaty możemy założyć maksymalnie dwie. W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 20.06.

7% + 500 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Problem w tym, że konieczne jest spełnienie kilku wymogów: przyniesienie do banku nowych środków (nadwyżki nad saldo z dnia 30.04), wykonanie min. 5 płatności kartą w danym miesiącu oraz otwarcie Konta Jakże Osobistego.

Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 miesiące, a jeśli nie spełnimy dodatkowych warunków – spadnie do 4,5%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

6% (lub 3%) na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

6% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 12.04.2024). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 90 dni. Wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3%.

6,5% w Raiffeisen Digital Bank

Ciągle nowością na rynku depozytów jest lokata Raiffeisen Digital Bank – czyli banku austriackiego działającego w Polsce na podstawie unijnego paszportu. Wymagane jest posiadanie konta osobistego, a całość zakładamy przez aplikację mobilną.

Kwota maksymalna lokaty to 200 000 zł, a jej czas trwania to 3-, 6- lub 12-miesięcy. Co warte podkreślenia: domyślnie bank pobiera podatek w wysokości 25% (austriacki podatek u źródła), choć w teorii jest możliwe ubieganie się o opodatkowanie według stawek polskich.

5,85% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,85% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

6,5% zyskamy natomiast m.in. na 9-miesięcznej Lokacie Plus, a 6,3% w wersji półrocznej.

5,5% w Inbanku

Relatywnie wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 5,45% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco… więcej otrzymamy na jednej z lokat standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

6% w ING Banku

6% dla nowych klientów banku oraz 6% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 500 zł. Trzeba jedynie pamiętać, że od bieżącej edycji bank wprowadził dodatkowe warunki aktywności szerzej opisane w moim prześwietleniu.

5,25% na lokatach Banku Facto

5,25% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia maksymalnie 5,25%. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 29.03.2024. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 5% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • mBank oferuje 7,5% do 25 kPLN przez 3M w ramach celu oszczędnościowego.

  Maciek Odpowiedz
  • a nawet prawie 4 m-ce. Zakladajac 2.07 mamy % do końca października

   maniekkkkkkk
 • Tylko 2.07. nie wpłacajcie całej kasy , bo promocyjne oproc. liczy się dopiero od 3.07. 2.07. musi nastąpić przetwarzanie nocne i dopiero oproc. będzie promocyjne. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Pamiętacie z poprzednich edycji czy to oprocentowanie będzie się wyświetlać?

   Daugern
  • Chyba dopiero będzie widoczne 1.08. po kapitalizacji odsetek 31.07. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Ktoś już policzył ile można wpłacić od razu na te 4 m uwzględniając dopłaty tych 100 zł i odsetki comiesięczne aby nie przekroczyć tych 25 k ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Może już ktoś obliczył i wie ile należy wpłacić ? Strasznie się w tych rachunkach rozleniwiłem. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wystarczy oszacować: 700zł mniej i do przodu.
   Można się też bawić, załadować pełne 25k, 2 dni przed końcem miesiąca, wylać 750, na początku nowego dopełnić do 25k, pod koniec następnego wylać 500 itd.
   Ja na razie nie uruchamiam – za miesiąc odpalę.

   keram7m
  • Ale przy tej zabawie chyba nie spełni się warunku przyrostu salda o 100 zł ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Spełni się, bo warunek (wpływy>=wydatki+100) sprawdzają ostatniego roboczego dnia miesiąca. Już tak robiłem 2 promocje wcześniej.

   keram7m
  • Według moich pracochłonnych wyliczeń na tych 700 zł mniej niż na całych 25 k , bo pracujących w innej instytucji na 1% mniej traci się około pół złotego ( powtarzam , pół złotego a nie jakieś tam grosze) w ciągu 31 dni. Trudno , najwyżej będę oszczędzał na prądzie i nie będę czytał codziennie Livesmartera. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Ale jak trzymać 25k i nie robić tej zabawy, to średnio przez te 4m-ce >300zł będzie leżeć na tym koncie praktycznie nieoprocentowane, a tak mogło być gdzie indziej na >6% i tracisz >1,20zł.

   keram7m
 • Jeden z warunków otrzymania 7,5% to nie mieć konta intnsive, a przy zakładaniu celu pisze że wszystkie warunki muszą być spełnione.

  heniek131 Odpowiedz
  • Wydaje mi się , że dotyczy to klientów którzy mieli więcej niż 1 k i muszą spełniać te pozostałe warunki aktywności. xyz

   prawdziwy-xyz
  • TAK. Trzeba spełnić warunek 1 LUB 2. Właśnie założyłam promocyjny cel mając konto Intensive.

   m.
 • W Millennium dobrze Wam policzyli odsetki za czerwiec wypłacane w 1-szym terminie? Brakuje mi 5,47zł brutto.

  Łuki Odpowiedz
 • Brakuje 1-go dnia 30/06 bo w Millenium niedziela nie istnieje .

  TYCH Odpowiedz
  • Cały dzień to 8,22zł brutto od 100k, aż tyle to mi nie brakuje. Cały miesiąc było 100k.

   Łuki
  • Kilka m-cy temu mieli jakiś błąd i robili zaraz sami korektę jednych i drugich odsetek . Może teraz będzie to samo. xyz

   prawdziwy-xyz
 • w mbąku bez liczenia co do złotówek można wpłacić ze spokojną głową 24k 3 lipca i starczy miejsca na 3x odsetki oraz 3x wpłata 100 zł, wtedy 25k się nie przekroczy a środki pracują prawie 4 miesiące

  adaś Odpowiedz
  • Tylko niektórzy chcą mieć tutaj co do złotówki policzone, aby maksymalna kwota pracowała na 7,5 %, bo jak kilka stówek będzie leżeć w innym banku na 5-6%, to wyjdzie ogromna strata 😅

   g.romek
  • Prawdziwi dusigrosze liczą co do grosza a tu nie można nawet do złotówki się doprosić. xyz 😅

   prawdziwy-xyz
  • Jeszcze trzeba wliczyć w koszty 5 zł za przelew natychmiastowy 1 listopada jeżeli ktoś aktywował promocję w lipcu i posiada normalne konto w mbanku

   pytanie
  • Nie wiem , nie wiem czy taki koszt przeżyję . Zastanawiałem się nad tym czy będzie jakieś inne rozwiązanie ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • @ Michał Admin
  Popraw Toyota IKO na 5,85%. Nowy kwartał, Wibor 3m z 27/06.

  Zet Odpowiedz
  • Przydało by się też zmniejszyć limit na moich celach do 25 k , chyba , że Michał na wczasach odpoczywa to niech nie zawraca sobie głowy. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Zanim Livesmarter mi się otworzy to przed oczami przelatują jakieś tytuły o fakturach grozy za prąd i gaz . Czy już ktoś wie czy getin do zmieniającej się sytuacji się dostosuje i w nadchodzącej edycji EKO podwyższy oprocentowanie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • czy Wy też na promocyjnym celu w mbanku w szczegółach konta widzicie póki co: promocyjne oprocentowanie 1,5%?

  m. Odpowiedz
  • Tak, rzeczywiste powinno się wyświetlić w kolejnym miesiącu o ile zostaną spełnione warunki.

   Maciek
 • Dobry wieczór .
  W M-banku jak sprawdzić czy mamy promocyjne oprocentowanie w moje cele oraz do jakiej daty obowiązuje.
  Musimy zapytać na tak zwanym Czacie z konsultantem. Pierwszy zgłosi się automat -Bot , należy wpisać zapytanie o moje cele wtedy przekieruje do konsultanta.

  miron Odpowiedz
 • Może głupie pytanie, ale zadam: jeśli rocznica obligacji przypada 29.07 (poniedziałek) to jest jakaś różnica czy zlecę wykup w piątek/sobotę/niedzielę, tj. 19.07/20.07/21.07? Czy odsetki będą naliczane do poniedziałku 29.07 włącznie czy w weekend (27 i 28 lipca) środki będą leżeć bezczynnie?

  Daugern Odpowiedz
 • Dobry wieczór.
  5 pięć dni roboczych od dnia zlecenia wykupu . Czyli zlecenie wykupu jak najszybciej 22/07 z samego rana np.06:00 . Raczej będą leżeć bezczynnie weckend. Tak to jest policzone ,że 5 dni roboczych. Ale bywa ,że wpływają np w piatek 5 dnia ale po 13:00 więc jak mamy bezpłatne przelewy expresowe może się udać jeszcze w piatek kupić nowe obligacje itp.
  Ja nigdy nie liczę że tak wyjdzie.

  miron Odpowiedz
 • a o 7% do 200k na 4 mies. zapomnieli …

  jacaa Odpowiedz
  • w Volkswagenbank oczywiście

   jacaa
  • Dzięki za info. Piszą coś o 6 okresach 30 dniowych i od 4 okresu o saldzie 5 k na rachunku. Ktoś już kalkulował ile to średnio wychodzi i wie czy to się opłaca ? Od ukończenia szkół podstawowych trochę już czasu minęło i nie wiem z której strony zabrać się do tego . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy