Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – luty 2024

Przed nami luty, a to na blogu oznacza przegląd najatrakcyjniejszych bankowych ofert oszczędnościowych. Sprawdźmy, gdzie ciągle da się zaklepać ponad 7% w skali roku.

7,1% w Citibanku

Tylko do połowy miesiąca 7,1% dostępne jest w ofercie na start Citibanku. W zamian za założenie darmowego konta osobistego i spełnieniu prostych warunków (wpływ + 1 płatność kartą) otrzymamy 7,1% do 50 000 zł przez 4 miesiące. I dodatkowe 20 zł za zgody marketingowe :)

7,1% w Nest Banku

Niezmiennie 7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 100 000 zł dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

7% w Pekao

7% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

W dobie spadków oprocentowań zaklepanie sobie 7% aż na 5 miesięcy wydaje się świetnym rozwiązaniem.

7% na koncie oszczędnościowym i 5,8% na lokacie w VeloBanku

7% do 50 000 zł czeka na osoby, które założą zdalnie konto oszczędnościowe VeloBanku (i nie miały go od 31.12.2022). Na wszystkich innych (również dla nadwyżki nad 50 000 zł dla nowych klientów) czeka 6,5% do 300 000 zł. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 30.01). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

5,8% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 3-miesięcznej. W wersji 2-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 5,5%, a w półrocznej – 5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (po jednej dla każdego okresu). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 30.01.

6,25% (lub 3%) na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

6,25% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 29.01.2024). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 91 dni. Problem w tym, że wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3%.

6% w ING Banku

6% dla nowych klientów banku oraz 6% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

5,87% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,87% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

5,9% zyskamy natomiast m.in. na kwartalnej Lokacie Plus, a 4,8% na 180- i 200-dniowej Lokacie Sprint.

5,5% w Inbanku

Relatywnie wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 5,5% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na lokatach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

5,25% na lokatach Banku Facto

5,25% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia maksymalnie 5,25%. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

5,5% + 500 zł w Alior Banku

5,5% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 17.01, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. Oprócz tego bank wymaga od nas wykonywania min. 5 płatności kartą (stacjonarnie) na dowolne kwoty miesięcznie – inaczej oprocentowanie spadnie do 4%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 10.10.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 5,5% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

5% do 250 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 5,25% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 18.01.2024. Okres oprocentowania wynosi 90 dni, a kwota maksymalna to 250 000 zł.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Brakuje oferty RAISIN, czyli lokat złotówkowych zakładanych przez Raisin w banku szwedzkim. Aktualnie jest 6,7 proc. w ofertach na 3 lub 6 miesięcy. Lokaty brutto, podatek Belki do samodzielnego rozliczenia w PIT za rok.

  Duris Odpowiedz
  • ale trzeba założyć konto, zainstalować 2 aplikacje, pozwolić nieznanej osobie na zrobienie zdjęcia, zdjęcia dowodu, podanie ustne wszystkich danych osobowych etc.

   jacaa
  • Zapewne dla osób bojaźliwych jest to pewny dyskomfort. Niemniej w Postident korzysta co najmniej 5 banków, firmy telekomunikacyjne czy brokerzy oraz kilkanaście innych dużych firm i korporacji.

   Duris
 • 6,5% Alior Bank Oszczędnościowe. 5 razy trzeba kartą zapłacić i nowe środki.

  Slonik Odpowiedz
 • @Michał, co do ING, w podlinkowanym artykule jest mowa o 500 zł za otwarcie konta.

  Sosna Odpowiedz
 • W apce mobilnej Aliora pojawiła mi się oferta na Lokatę urodzinową na 3 miesiące na 5 % do 10 000 zł :)

  MB Odpowiedz
 • Kopłeś się przy Facto. Inny % w tytule inny w opisie…..

  jojo Odpowiedz
  • „Moje cele” w mBanku na 7% | 50k zł | 3M+ można otworzyć tylko do 07.02.2024 r. !!! (tzn. do jutra)

   Be@
  • Teraz to już tylko 3 M a nie 3M+ , bo promocja trwa do 7.05. 2024. ale mogę się mylić , bo jestem tu nowy. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Sprawdzimy ich. Na czacie i na infolinii mam potwierdzenie że 7% obowiązuje do 31.05. Jak coś pójdzie reklamacja

   Andy59
  • Oprocentowanie obowiązuje do 07.05 ale przystąpić można do 07.02, tak jest w podlinkowanym regulaminie

   pozawe
  • jak to odkładnie wygląda w histori konta? czy są dziesiątki drobnym przelewów?

   pozawe
  • w poprzedniej edycji było chyba do 27 grudnia, pytałem na infolinii i odpowiedzieli że do końca miesiąca i tak też wypłacili odsetki.

   keram7m
  • Zgodnie z regulaminem:
   „Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do
   regularnego oszczędzania Moje cele przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe
   (np. jeżeli otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele 29.09, to
   promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w ostatnich dniach września, w
   październiku, listopadzie i grudniu).”

   Otwierając dziś będzie obowiązywać do końca miesiąca + kolejne 3 pełne miesiące kalendarzowe a więc do końca maja.

   Maciek
  • A niech to, tym razem to mnie mBank wyrolował z tą datą 1.02.2024. a liczyłem na datę badania gdzieś w styczniu z miesiąc wcześniej tak jak w poprzednich edycjach na moich celach. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nigdy nie korzystałem z tych celów. Wyczytałem, że można 8 otworzyć. Każdy cel będzie na 6,5% i razem ulokuję 400k?

   Romek
  • Tylko jeden

   Kris
 • właśnie sprawdzam. zobaczymy za 30 dni .

  miron Odpowiedz
 • W Millennium lokata 5.25% bez utraty odsetek przy zerwaniu. Sprawdzał ktoś czy rzeczywiście nie traci się odsetek jeśli zrywamy przed terminem?

  Ew@ Odpowiedz
 • Facto: czy przy próbie przelewu nadal otrzymujecie ofertę lokaty promocyjnej/zawrotnej? Dzisiaj przelewałem i nie dostałem.

  Fobos Odpowiedz
  • Nic nie dostałem też, przechodzę do Velo albo w obligacje

   Maku
  • Oferowanie lokat promocyjnych/zawrotnych zakończyło się w Facto już pod koniec grudnia.

   Ewa1
  • Zakończyli 22 grudnia 2023. Oferta FACTO teraz już nie powala. U mnie kończą się w przeciągu miesiąca lokaty na 7,5 i 8% i będzie lotka z FACTO.

   Duris
 • Jest jeszcze Nest Twoje Cele 6,9% do 20 tys. zł przez 90 dni.

  pytanie Odpowiedz
  • Dzien dobry. Jak rozumiec zapis ze strony banku ? Ja rozumię żeby nie przekroczyć 20 tys nawet o złotówkę bo wtedy na całość np 20.001 zł bedzie niskie oprocentowanie.:
   „Oprocentowanie specjalne dotyczy wszystkich Twoich celów oszczędnościowych łącznie. Oznacza to, że jeśli posiadasz kilka celów oszczędnościowych na sumę przewyższającą 20 tys. zł wartość wszystkich zgromadzonych środków będzie oprocentowana oprocentowaniem standardowym wynikającym z Tabeli Opłat i Prowizji.”

   miron
  • dobrze, że o tym przypomniałeś, bo już zapomniałem o tym haczyku

   keram7m
 • Jak prognozujecie, kiedy może być badanie salda nowych środków na kolejną edycję promocyjnego oprocentowania w VeloBanku? Obecna promocja kończy się 29 lutego – i 1 marca powinna startować kolejna. Kiedy warto wycofać środki?

  Tino Odpowiedz
  • Chyba i tak jest warunek ze 1 promo trzeba przeczekac wiec dzien badania salda chyba nie ma juz znaczenia?

   Maciek
  • Możliwe – jednak spełniam ten warunek, bo przystąpiłem wcześniej do promocji i w międzyczasie była inna edycja promocji, która się kończy właśnie 29.02.

   Tino
  • Zakładam, że w tym momencie masz jakąś aktywną promocję, skoro chcesz wycofywać środki? Najważniejsze więc pytanie, to kiedy ona się tobie kończy? Bo jeśli 1 marca lub później, to kolejnej edycji i tak nie aktywujesz.

   Przemysław
  • Kończy mi się przed 1 marca – niedługo przed końcem obecnej promocji trwającej do 29 lutego, więc w sam raz. Chcę zatem tylko wpasować się w moment badania salda.

   Tino
  • Po sprawdzeniu na szybko, kilka ostatnich edycji miało badanie salda 3 lub 4 dni (raz było też 5) przed startem promocji. Jeśli promocja wystartuje 1 marca, to obstawiam że badanie salda będzie 26 lub 27 lutego.
   Ale to tylko moje prognozy, zawsze jest ta możliwość że bank coś zmieni ;)

   Przemysław
  • Dziękuję :) Jest gdzieś wykaz wcześniejszych badań sald i terminów startów promocji? Jak to można sprawdzić?

   Tino
  • @ Tino
   24/25 jest sobota/niedziela. Więc wycofaj kasę 26go lub 23(lepiej) i powinno być ok.

   @ Przemysław
   Dzięki za pomoc w innym wątku 🙂

   Czero
  • @Czero
   Nie ma problemu :)

   @Tino
   Ja sobie sprawdziłem daty po prostu przeglądając na tym portalu newsy o kilku ostatnich edycjach

   Przemysław
 • Raisin. Czy ktoś z tego korzystał i podzieli się opinią?

  Zet Odpowiedz
 • Testuję RAISIN od kilku tygodni. Założyłem lokatę 3-miesięczną. Aktualnie upłynęło … 23% terminu zapadalności :) Trochę może przerazić system weryfikacji (POSTIDENT) świadczony przez DeutschePost, ale jest w … języku polskim. Złotówki wysyła się do CITI Handlowy oddział w Olsztynie na numer konta bankowego indywidualny na każdego klienta. Najlepiej robić to od poniedziałku do … czwartku. W RAISIN otwiera się tak naprawdę konto depozytowe (czyli to w CITI Handlowym). Co ważne na to konto depozytowe można wpłacać tylko z jednego swojego konta. Wpłata na konto depozytowe z innego konta niż przypisane w RAISIN spowoduje, że kasa utknie i dopiero za kilka(-naście) dni zostanie zwrócona. Na chwilę obecną lokaty tylko w banku szwedzki. 4% na miesiąc, 6,70% na 3 i 6 miesięcy, 5,50% na rok. Odsetki brutto, czyli rozliczyć je trzeba samemu przy wypełnianiu PIT-38. Za ten rok do rozliczenia dopiero za ponad rok :) Jest możliwość otrzymania dodatkowej stówki (100 PLN) za użycie kodu polecenia przy lokacie min. 10k choćby na miesiąc :) W razie pytań: duris(małpa)email.com

  Duris Odpowiedz
  • Dzięki.
   W razie „W” gwarantem jest odpowiednik bfg z danego kraju? Czyli dla Twoich lokat szwedzki odpowiednik, zgadza się?

   Zet
  • Czyli jak przelewa sie z Citi to srodki rozumiem sa w dostepne w czasie rzeczywistym? Oni dostarczaja jakies zestawienie pod rozliczenie podatku lub podpowiadaja jak to rozliczyc?

   Maciek
  • Zgadza sie szwedzki bfg, powinno dzialac tak samo przy czym oni czyba maja limit srodkow w ich walucie ustalony a nie w eur ale na podobnym/tym samym poziomie.

   Maciek
  • Ty przelewasz tylko do CITI, które zostanie dla Ciebie wygenerowane indywidualnie. Resztę robią już oni. Ty dostaniesz tylko mail z PDF w języku polski i angielski, że lokata została założona plus kilka innych na początku. Odpowiednik jest BGF w Szwecji z przelicznikiem 100k EUR na korony szwedzkie. O zestawieniu nie wiem, prawdopodobnie trzeba to wyliczyć samemu co jest banalnie. Gdzie i co wpisać pokazują tutaj: https://www.raisin.com/pl-pl/informacje-podatkowe/

   Duris
 • W Aliorze dzisiaj 19.02.24 kończy się 43 edycja Promocji Konto Mega Oszczędnościowe, macie jakieś info co będzie, jakie % w 44 edycji ?

  yosa Odpowiedz
 • Konta oszczędnościowe , obligacje i co tam jeszcze istnieje a nikt nie pisze o lokacie na 38% z niską prowizją 9,90 zł za wykupienie. Ktoś już zakładał i ma w tym względzie jakieś doświadczenia ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Brzmi gorzej niz amber gold, gdzie jest taka oderta?

   Maciek
  • xyz, zapomniałeś przecinka wstawić ? :)
   ps1. no chyba, że to % „składany” czyli w 1-szym roku 3% a w 2-gim 8% ;)
   ps2. no jednak było cuś podobnego w 2023 w PKO BP (i trwa nadal):
   ————————————
   Charakterystyka Lokaty. Lokata strukturyzowana daje możliwość potencjalnego zysku, którego wartość będzie uzależniona od zmiany wartości koszyka akcji spółek lifestylowych. Zysk ograniczony do poziomu:
   – 32,49% w skali 25 miesięcy – dla klientów segmentu Podstawowego,
   – 38,99% w skali 25 miesięcy – dla klientów segmentu Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej.
   ———————————–

   yosa
  • Szkoda tu w ogóle wchodzić w jakąkolwiek dyskusję. Banki wymyśliły sobie, że jak będzie bessa to wyjdziesz na zero a jak hossa to jakiś tam marny procent dostaniesz. Jak ktoś jest przekonany, że będą wzrosty na giełdzie to niech zainwestuje w akcje i tyle w temacie.

   McKwacz
 • możliwość potencjalnego

  miło że tak dobitnie dają do zrozumienia że to się raczej nie wydarzy ;)

  maniekkkkkkk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy