Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – marzec 2024

Przed nami marzec, a to na blogu oznacza przegląd najatrakcyjniejszych bankowych ofert oszczędnościowych. Sprawdźmy, gdzie ulokować swoje środki aby zarobić najwięcej.

7,1% w Nest Banku

Niezmiennie 7,1% w skali roku oferuje Nest Bank na swojej Lokacie Witaj. Tak wysokie oprocentowanie dotyczy wersji 6-miesięcznej (5,25% w wersji 3-miesięcznej) do 25 000 zł. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew.

Co ciekawe 7,1% do 100 000 zł dostępnie jest również na koncie oszczędnościowym Nest Banku. Oferta ograniczona jest do osób, które zakładają pierwsze takie konto, a jej czas trwania to 90 dni od założenia.

7% w Pekao

7% na 5 miesięcy oferuje konto oszczędnościowe Pekao S.A. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 100 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 5 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce.

W dobie spadków oprocentowań zaklepanie sobie 7% aż na 5 miesięcy wydaje się świetnym rozwiązaniem.

7% na koncie oszczędnościowym i 5,6% na lokacie w VeloBanku

7% do 50 000 zł czeka na osoby, które założą zdalnie konto oszczędnościowe VeloBanku (i nie miały go od 31.12.2022). Na wszystkich innych (również dla nadwyżki nad 50 000 zł dla nowych klientów) czeka 6,5% do 300 000 zł. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 27.02). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy bez kosztów (pod warunkiem posiadania konta osobistego, na który zlecamy przelewy).

5,6% w skali roku dostępne jest na Lokacie na nowe środki – w wersji 3-miesięcznej. W wersji 2-miesięcznej zgarniamy już „tylko” 5,3%, a w półrocznej – 5%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 3 (po jednej dla każdego okresu). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 20.02.

7% + 500 zł w Alior Banku

7% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Problem w tym, że konieczne jest spełnienie kilku wymogów: przyniesienie do banku nowych środków (nadwyżki nad saldo z dnia 28.02), wykonanie min. 5 płatności kartą w danym miesiącu oraz otwarcie Konta Jakże Osobistego.

Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 miesiące, a jeśli nie spełnimy dodatkowych warunków – spadnie do 4,5%.

Oprócz tego czeka na nas również 500 zł na start za założenie konta osobistego.

6,25% (lub 3%) na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

6,25% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 26.01.2024). Premiowane jest maksymalnie 100 000 zł przez okres 91 dni. Wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 3%.

6% w ING Banku

6% dla nowych klientów banku oraz 6% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 200 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 200 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

5,87% na IKO w Toyota Bank

Ciekawą ofertę depozytową ma ciągle Toyota Bank. 5,87% do 400 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

5,9% zyskamy natomiast m.in. na kwartalnej Lokacie Plus, a 4,8% na 180- i 200-dniowej Lokacie Sprint.

5,15% w Inbanku

Relatywnie wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 5,1% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco… więcej otrzymamy na jednej z lokat standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

5,25% na lokatach Banku Facto

5,25% oferuje działający na podstawie wewnątrzunijnych przepisów włoski bank Facto. Jeśli nie przeszkadza nam, że gwarancje środków (do równowartości 100 000 euro) zapewnia włoski odpowiednik BFG, to mamy tu do zdobycia maksymalnie 5,25%. Innych haczyków brak – po prostu przelewamy pieniądze i zarabiamy.

Aktualna lista lokat Facto prezentuje się następująco:

5% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie 3-, 4- i 6-miesięcznej zarobimy 5% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 10.10.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

Jeśli natomiast nie straszne nam zakładanie konta to warto przypomnieć, że 5,5% do 50 000 zł oferuje konto oszczędnościowe tego banku.

5% do 250 000 zł w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Zyskamy tam 5% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 29.02.2024. Okres oprocentowania wynosi 90 dni, a kwota maksymalna to 250 000 zł.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Brakuje ciekawej oferty lokaty VW Banku na 6,5 % do 269 dni. Maksymalna zsumowana kwota Lokat Plus przypadająca na pojedynczego klienta nie może być większa niż 2 000 000 PLN

  MB Odpowiedz
  • I w razie wcześniejszego zerwania wypłacają połowę odsetek.

   Duris
  • Marka VW już zawsze będzie się kojarzyć z krętactwem i machlojkami ! Zrobili w przysłowiowego ciula klientów, którzy mieli lokaty „5 Plus” na 6,5%/rok obniżając im po trzech miesiącach oprocentowanie do 5,5%. Jednocześnie na lokacie „Plus” podnieśli do 6,5%/269dni. Zmiana nazwy i już można płacić klientom 1% mniej, a na nową nazwę łowią nowych jeleni, którym po kwartale też obniżą oprocentowanie !
   W tej pokrętnej instytucji jeśli już to tylko oprocentowanie STAŁE !

   azza
  • Utknąłem na zdjęciu dowodu „Wygląda na to, że pojawił się niespodziewany błąd. Nie martw się – na Twój adres e-mail została wysłana wiadomość z linkiem służącym do powrotu do wniosku w momencie, w którym został przerwany.” Wznawiam wniosek z linku, dodaję zdjęcie i znowu to samo. Ktoś przebrnął przez to?

   Zet
  • Jak składasz przez przeglądarkę, to może blokery reklam zadziałały ? Jak tak to wyłącz te aktywne na stronie banku.

   yosa
  • Uwaga – na 279 dni to jest oporocentowanie ZMIENNE, mogą zmienić dowolnie w trakcie trwania lokaty.

   Sławomir
  • @yosa Dzięki dobry człowieku za podpowiedź, inna przeglądarka i poszło.

   Zet
  • @Sławomir – dzięki za zwrócenie uwagi, że oprocentowanie tej lokaty jest zmienne:) Jeśli dobrze to na szybko przeliczyłem, to realne oprocentowanie przez okres 279 dni wyniesie ok. 5,95%.

   Bjurgul
  • Ale VW olał indywidualnych, wypowiadając im umowy. Czy coś się zmieniło?

   qq
  • Zakładanie tego konta to droga przez mękę. Dostałem już niby umowę w pdf. Próbuję się zalogować. Portal klienta -> Rejestracja. Dobrze robię? Bo jest jeszcze :System e-direct”, cokolwiek to jest. Wywala mi błąd autoryzacji. A te 7 pierwszych cyfr z numeru umowy to z nazwy pliku? Bo w samej umowie patrzę i numeru nie widzę.

   Zet
 • 6,9% na konto oszczędnościowe Twoje Cele w Nest Banku na 3 mies.

  Marcinek Odpowiedz
  • Tylko dla nowych czy obecnych również?

   sak
  • Z tego // 57-21-00-tabela-oprocentowania_oferta-rachunkowi_lokat_ki.pdf // wynika, że dla nowo otwartych, bo jak masz poprzednią wersję NKTC z już wykorzystanym limitem 20K / 90d to teraz masz tam 2,5% (zgodnie z w/w reg.). Więc jedyna szansa na spełnienie warunku „Posiadacz Rachunku Nest Konto/Nest Konto Samodzielne może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Twoje Cele” to zamknięcie obecnego NKTC (ale to trochę trwa) i powtórne otwarcie. Pytanie, jak zareaguje system, jest pamiętliwy czy nie ?

   yosa
  • Czy wystarczy że środki ulokowałem na rachunku NKTC (i widnieją jako wolne środki) czy trzeba podpiąć je pod jakiś cel?

   Adam546
  • @yosa, jest szansa, że się uda, bo o ile w NKO powtórne otwarcie nic nie da bo jest zapis w „przypadku niespełnienia warunków aktywności na Nest Koncie lub posiadania
   wcześniej Nest Konta Oszczędnościowego…”, o tyle tu nie ma takiego zapisu.

   @Adam546, dla pewności zawsze podpinam pod cel, ale czy to konieczne nie wiem.

   keram7m
 • Jestem klientem PEKAO od dwóch lat, standardowy ror + konto oszczędnościowe. Przelewam tam tylko 5 stówek na ror na chwilę, robię 1 płatność kartą aby była bezpłatna. Pojawia mi się ofera o promce z nowym kontem oszczędnościowym na 7% zarówno w apce jak i w bankowości online. Czy rzeczywiście jest opcja, że się załapie na tą promocję jak wygeneruje kolejne konto oszczędnościowe? Czy jest informacja w bankowości online Pekao na ile rzeczywiście pracują środki na KO?

  Krzysztof Odpowiedz
  • Wejdź w zakładkę oferty – konta – konto oszczędnościowe. Będziesz miał przy nim napisane jakie % bank ci proponuje. W treści umowy również będziesz miał zawartą tę informację. W podkładzie szczegółów rachunku już po otwarciu, także.

   xandi
  • 7% jest dla nowych (1.04.2023r.), a do starych jeśli od 1.04.2023r. średnie miesięczne salda były poniżej 2 koła.

   Łuki
 • Dzisiaj kończy mi się promocyjne % w Velo. Jedną edycję muszę przeczekać, jednak bank przy przelewie do innego banku oferuje lokatę na 2 miesiące na 5,8%. Zastanawiam się, czy przypadkiem badanie salta pod kolejną edycję, nie będzie w „pobliżu” zapadłości lokaty, przez co na starcie będę miał wysokie saldo. Ktos ma doświadczenie z tym? Warto wrzucać na lokatę w Velo, czy najlepiej wyzerować i czekać na kolejna edycję?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Kolejna edycja EKO (jak bank nic nie zmieni) będzie od 2 kwietnia, więc badanie salda dla niej pewnie w ostatnim tygodniu marca. Skoro lokatę byś otwierał teraz, to i tak tą następną edycję EKO byś miał z głowy, a być może i jeszcze kolejną, bo lokatę byś miał przecież do maja. Z drugiej strony, jak chcesz czekać do następnej edycji EKO, to będziesz miał prawie miesiąc bez żadnych odsetek (jeśli nie masz innej opcji gdzie je wrzucić).

   Przemysław
  • ja uciekam do innych bankow, 6-6,25% a nawet 7% masz (zubr, alior) wiec nie kis tam kasy bo masz kolejna edycje z kwietnia z glowy… a jak otwierasz na 7% to mozesz velo olac nawet na 4-5mc bo tyle one trwaja (odpowiednio alior i zubr). Ja lokat nie otwieram tam bo to niezbyt madre jak ma sie inne opcje i chce wiecej urobku :)

   Krzychoooo
 • Millenium profit oszczędnościowe 5 transakcji blikiem czy to może być na przykład doładowanie telefonu?

  Vitoo2 Odpowiedz
  • Jak kupując, podajesz kod blik to może być. W Millennium wchodząc w szczegóły konta oszczędnościowego możesz podejrzeć czy spełniłeś warunki w danym miesiącu(po wykonaniu 5 płatności). Także jbc łatwo zweryfikujesz.

   sak
  • Prowizję Allegro spłacałem na raty po 1,01zł i było OK.

   Łuki
  • Można też robić darowizny po 1pln na siępomaga, a na koniec roku w zależności od progu podatkowego w jaki się wpada odliczyć zwrot 12% bądź 32%.

   Mike1
 • W Pekao S.A. można ulokować na KO 200 tys zł otwierajac Konto Premium zamiast Przekorzystnego.

  Zyberiusz Odpowiedz
 • a ile MINIMUM trzeba ulokować w koncie Premium żeby mieć promocyjne %?

  villemo09 Odpowiedz
  • Z ciekawości sprawdziłem i żeby mieć KO Premium to trzeba otworzyć ROR Premium, który kosztuje 50 zł, chyba że ma się aktywa w kwocie minimum 200 000 zl

   MB
 • Dzień dobry wszystkim. Mam od dawna konto w Nest . Dzis Otworzyłem w Nest Konto Twoje Cele do 20.000 zł i jest oprocentowanie 6,9 % na 90 dni . Jest malutki haczyk ,że po przekroczeniu 20.000 zł na tym końcie oprocentowanie na całość środków np. 20.001 spada do minimum -chyba 1 % więc przed naliczeniem miesiecznym odsetek można przelać nadwyżkę ponad 20.000 zł.

  miron Odpowiedz
  • Wystarczy pierwszego dnia miesiaca przelac odsetki, nadwyżkę ponad 20k czy trzeba przelac juz przed naliczeniem odsetek? Ostatniego dnia miesiąca?

   TomekW
  • Dobry wieczór. Ja chcę przelać okło 100 zł odsetek przed końcem miesiąca .

   miron
  • @miron & @TomekW nie całość środków tylko NADWYŻKA ponad kwotę objętą oprocentowaniem 20 tys. zł czyli w podanym przez mirona przykładzie 20.001 zł to 20.000 zł podlega oproc. SPECJALNEMU 6,9% a 1 zł (NADWYŻKA) oprocentowaniu STANDARDOWEMU (nie 1% tylko 0,01%). Wpłacisz 25 tys =>20 tys 6,9% a 5 tys. 0,01%
   —————————-
   2.2 Nest Konto Twoje Cele
   (…) Oprocentowanie Standardowe: stałe, 0,01% w skali roku
   (…) OPROCENTOWANIE SPECJALNE jest stałe w skali roku i OBOWIĄZUJE zamiast Oprocentowania Standardowego WE WSKAZANYM OKRESIE oraz DO KWOTY PIENIĘDZY OKREŚLONEJ W TABELI poniżej. Po upływie okresu obowiązywania Oprocentowania Specjalnego lub DLA KWOTY pieniędzy BĘDĄCEJ NADWYŻKĄ PONAD KWOTĘ, dla której obowiązuje Oprocentowanie Specjalne, stosuje się Oprocentowanie Standardowe.
   —————————-
   https://nestbank.pl/assets/gen/57-21-00-tabela-oprocentowania_oferta-rachunkowi_lokat_ki.pdf

   yosa
 • W pekao trzeba mieć wyrażoną zgodę na marketing drogą elektroniczną aby załapać się na 7%, także pamiętajcie ;)

  Ivo Odpowiedz
 • DLA WSZYSTKICH PAŃ, czytających i piszących na tym blogu, z okazji DNIA KOBIET wszystkiego co NAJLEPSZE w życiu.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dzień Dobry Wszystkim Paniom . Życzenia z okazji dnia Kobiet . Życzenia o jak największe procenty .Dziś kupiłem COI03/28 , oprocentowanie 6,55% na rok , marża 1,25%, . Myśle ,że to dobra opcja. W poniedziałek sprzedaję COI03/27 i kupuję COI03/28.

  miron Odpowiedz
  • Wielkie dzięki Panowie:)

   BiancaM
  • A ja myślę, że w tej chwili lepiej marcowe COI zamienić na TOS, ale oczywiście jak to ostatecznie wyjdzie tego nie wie nikt :D

   JoX
  • Suma oprocentowania w czasie trwania obecnie zakupionych TOS może okazać się wyższa od sumy oprocentowania na COI lub EDO. Bardzo niekorzystne może okazać się utrzymywanie pozycji na COI lub EDO.

   Bogu
 • Dzień dobry.
  TOS to bardzo dobra opcja 6,4% na trzy lata, procent skladany. Kup i zapomnij. Zawsze można przedwcześnie sprzedać.

  miron Odpowiedz
 • Dzis nie wiadomo jaka będzie inflaja .
  Ja kieruję się EBC na dziś zapowiadają 2,9 % – 2,4 % i leciutki spadek do 2% w 2025.
  Dziś już niema rzetelnych czasopism, stron internetowych , dzienikarzy, ekspertów.
  Co chwilę mnie straszą : Prąd w sierpniu :Polacy masowo wykupują świeczki i lampy naftowe , Gaz w październiku :Polacy masowo kopią ziemianki na zimę a IKEA wprowadza 6 miejscowe łożka do wspólnego grzania się babcia+ dziadek + syn+ synowa+ dzieci i pies Szarik

  miron Odpowiedz
 • @ miron „Ja kieruję się EBC…” A ja mam wątpliwości czy EBC uwzględnia polską specyfikę i wg mnie, to raczej nie. W PL w kwietniu wybory samorządowe a w czerwcu do PE więc do tego czasu bez likwidacji tarcz ale potem na pewno się zacznie. I zależnie od wyników, albo zagrają ostro i całościowo zniosą tarcze albo rozbiją na etapy i w efekcie inflacja już pod koniec 2024 urośnie tak, że EBC niech się schowa ze swoimi prognozami.

  yosa Odpowiedz
 • @yosa
  Żaden rząd w państwie demokratycznym przed wyborami powszechnymi nie obniży poziomu życia obywateli poprzez podwyżki podatków czy cen energii. No chyba, że nie zależy mu na wynikach wyborów, co jest w demokracji mało realne. I tu masz pełną rację. Do wyborów mamy spokój. Ja osobiście uważam, że nowy koalicyjny rząd, ale dopiero po wyborach, stopniowo będzie uwalniał ceny energii, ale tak aby nie było szoku. Sądzę, że w najbliższych 3 latach inflacja będzie oscylować w granicach 6%-4%. Tak więc zakupu 3letnich obligacji to dobra decyzja. No, ale jak każda blondynka mogę się mylić.

  Beata2 Odpowiedz
  • Żaden, powtarzam żaden rząd nie podwyższy podatków przed wyborami…, ale Nie, ale nie ten. Ten od 1,04 podwyższa vat na żywnośc o 5% , czyli infla do góry! Wszystkie kalkulacje obligatoryjne mogą wziąć w łeb.

   Bolo
  • hmm…faktycznie p9ojechali, Belka śmieszna zmiana, VAT o kwietnia, chyba chcą jednak przegrac te wybory znudziło sie rządzenie. Tylko co zrobić jak wybór między dżumą a cholerą …

   JoX
 • Jak livesmarterzy zapatrują się na zmiany w podatku Belki? Jeśli to prawda co piszą na stockwatch/SII, to czekamy jak będą wyglądać oprocentowania lokat co najmniej 12 miesięcznych.

  Daugern Odpowiedz
  • Każdy z nas, którzy łudzili się, że będzie to lepiej wyglądało standardowo dostał splunięcie od Domańskiego w twarz. Będę 2 limity:
   1) jeden dla oszczędzających na lokatach w bankach POWYŻEJ 1 roku
   2) drugi dla GPW, obligacji, tfi etc.

   Planują kwotę wolną opartą o wskaźnik stopy depozytowej (teraz 5,25) czyli 5250 PLN dla każdej z tych form. Można będzie korzystać z obu. Oczywiście jak wskaźnik będzie spadał to będą wahania. Wskaźnik będą brali z 3 kwartału wcześniejszego roku podatkowego. To tak w skrócie.

   Jest to kpina z oszczędzających. Ale trąbić będą, że KONKRET wprowadzili.

   Duris
  • Oczywiście, że należało by opluć polityków za te śmieszki.
   No ale spodziewaliście się czegoś rozsądnego? Przecież nie wydarzyło się nic nowego :)

   W kwestii depozytowej, zgodnie z danymi NBP za 01/2024, gospodarstwa domowe około 30% posiadanej „gotówki” trzymają na depozytach do 2 lat włącznie, więc jak na mój punkt widzenia to bardzo dużo, bo u mnie ten udział wynosi równe 0%.

   Zawsze zastanawia mnie kto przechowuje kapitał np. na lokatach długoterminowych, ponieważ z jednej strony wartość została zgromadzona więc jakiś „olej w głowie” musiał temu gromadzeniu towarzyszyć ale z drugiej strony postępuje tak nieodpowiedzialnie trzymając go w tego typu produktach.

   Rafal
  • A przykładowo te 5250 PLN to będzie jako zysk całkowity z depozytów (100% zysku) czy tylko jako ten podatek (19%), który musielibyśmy zapłacić?

   McKwacz
 • Dzień dobry.
  Co do inflacji 2024-2025 troszkę patrzę na EBC. To wiele różnych krajów ze strefy euro. Skoro przewidują spadek w 2024 w całej strefie EUR 2,9-2,4% i 2025 do 2% itd. to myslę ,że to przełoży się na naszą polska inflację.
  Co do podatku tzw. Belki 19% od zysków kapitałowych to raczej klakuluję ,że w tym roku podatkowym 2024 nie będzie żadnych zmian. Myślę ,że nie będzie żadnych zmian lub minimalne w 2025 obciązone wieloma warunkami więc bez dobrych zmian w ciągu 4 lat. Obym się mylił.
  Czy dziś kupić obligacje skarbowe czy akcje.To myślę w perspektywie 2 lat Tylko obligacje i lokaty , akcje to szulernia.

  miron Odpowiedz
 • Dzień dobry.
  Eur do złotówki spada. Myślę ,że jak tylko w okresie do 2 -3 lat minister finansów i premier zacną pitolić o wejściu Polski do strefy euro to nalezy za całość kupować euro lub usd.

  miron Odpowiedz
 • Założyłem konto Nest Twoje Cele/Nest Skarbonka (w appce mobilnej mam jako Nest Skarbonka). Oprocentowanie mam 3.4%. Miałem kiedyś Nest Skarbonkę, ale zamknąłem ją w 2022r. Czy to oznacza że nie mogę skorzystać z tego oprocentowania 6,9%

  pytalski Odpowiedz
  • Ja również dołączam się do tego pytania, gdyż mam starą Nest Skarbonkę (WIBOR minus 2 %). Jeśli ją zamknę czy to znaczy, że nie ma po co zakładać Nest Twoje Cele, bo i tak nie będzie można skorzystać z promocji na 6,9%?

   Ewa1
  • Zaloguj się ponownie i wówczas popatrz na oprocentowanie.

   Michał1986
 • Dzis VELO pokazal lokate „zostan u nas” na 6% a wczoraj 5,8%.

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Dp kończy działalność dla użytkowników indywidualnych. Mają zamiar skoncentrować się na użytkownikach biznesowych.

  Michał1986 Odpowiedz
 • To już wiadomo od stycznia. Przy byle okazji banują i blokują konta. Co w zamian? RV krzywo patrzy na zasilanie z kk. ZEN zbyt kosztowny, Aion, to ciągłe problemy z doładowaniami i nie kończące się reklamacje. Macie jakieś pomysły na sensowny fintech?

  Waldemar Odpowiedz
  • Musiałem przegapić taką informację, dziś otrzymałem maila że za 60 dni kończą działalność. Szkoda. I też szukam alternatywy…

   Michał1986
  • ZEN wcale nie jest taki ogromnie kosztowny.

   Daugern
  • Ja też dopiero dziś to dostałem, kiepska wiadomość.
   Rozumiem, że to 60 dni jest od dzisiaj.

   keram7m
  • Ja czasami używam PayAppki. Niestety dość wysoka prowizja 1zł od płatności ale za to możliwość płacenia blikiem za dowolny przelew i zero problemów w użytkowaniu.

   Dobcio
 • Najpierw up and go zamknęli, teraz DP. Szkoda

  Marcel Odpowiedz
 • Toyota Bank lokata Sakura/ 6 miesięcy/5,8%/ minimum 60 tysięcy złotych.
  Plus premia: 300 złotych przy utrzymaniu salda depozytu przez cały czas (wychodzi przy maksymalnym saldzie ok. 7,05%)
  Lub premia 2: 500 złotych przy utrzymaniu salda depozytu przez cały okres a także minimum 5 transakcji na łączną sumę 500 złotych w każdym miesiącu ( kwiecień – wrzesień).

  Haczyk: badanie salda 18.03.2024
  By otrzymać premię 1/2 należy utrzymać saldo środków z dnia 18.03.2024 plus nowo założony depozyt.
  Reasumując: jeśli w trakcie trwania lokaty Sakura skończy się jakiś depozyt musi być on przedłużony na warunkach jakie będą w danej chwili.

  Michał1986 Odpowiedz
 • Już myślałem o założeniu, a tutaj taki warunek jak zwykle w Toyota Banku. Dla mnie niestety odpada, bo w kwietniu kończą mi się duże lokaty…

  diego Odpowiedz
  • wielu osobom będzie się teraz kasa zwalniała w Toyce po tym jak mniej-więcej rok temu zaoferowali roczne lokaty na 8,2%. Jeśli tym ludzi nie zachęcą i zacznie się odpływ kasy to może jeszcze poprawią warunki.

   Pietia
 • Promocja trwa do 31 marca. Zobaczymy co będzie później.

  Michał1986 Odpowiedz
  • W sumie to nawet teraz z premią 500zł byłby sens w to wchodzić (w moim przypadku). Zostawiając aktualne środki na indeksowanym koncie lub na jakiejś lokacie plus (bo indeksowane za 3 miesiące może być już nieco gorsze) i dorzucając 60k na tę całą Sakurę wyjdzie korzystniej niż ogólnodostępne lokaty czy konta oszczędnościowe.

   Pytanie tylko o warunek 5 płatności na 500zł co miesiąc – w regulaminie nie widzę wykluczeń po MCC ani doładowań R. Da radę tak spełnić warunek? Czy jednak paragraf 8 p.1 „w kwestiach nieuregulowanych niniejszym regulaminem…” może położyć cały misterny plan? :)

   Pietia
 • Tylko zauważ, chyba że się mylę że ko nie wchodzi w grę. Wygląda na to że musi być depozyt.

  Michał1986 Odpowiedz
  • No tak. Wchodzi nowe 60k na promocyjną Sakurę na 5,8%. To co mi się akurat zwolni po roku ląduje na IKO na 5,87% lub na lokatę półroczną na 5,6% i tak przy założeniu 500zł premii wypada korzystniej niż 6,25% na KO w Mille.

   Pietia
 • Lokata Sakura w promocji musi być założona na 6 miesięcy. Jeżeli założymy ją jutro, tj. 21 marca to zakończy się 20 września, a więc 183 dni. Zysk będzie następujący:
  – wariant I -300+ 1413,26= 7,0312%
  – wariant II- 500 + 1413,26=7,852%
  Warto?

  Waldemar Odpowiedz
  • Zależy czy i ile środków masz w tej chwili w Toyocie. Warunkiem jest utrzymanie salda. Jeśli rok temu założyłeś lokaty na 8,2% to te środki też będziesz musiał przetrzymywać na 5,6-5,78% więc całość inwestycji nieco traci na uroku.

   Pietia
 • W moim wypadku ta promocja uroku nie traci. A wprost przeciwnie. Duże lokaty na 8,2% szczęśliwie zakończyły mi się 15 i 17 marca i aktualnie leżą na Velo-6,5 %. Na 18 marca miałem i mam kilka tysięcy i kończą mi się 31 marca i 1 kwietnia. Na ten moment zamiast kłaść je na zmienne oprocentowanie na IKO/ do 31 marca-5,78% założę lokaty 6 miesięczne na 5,6%. To nadal się opłaca, problem tylko w tym, czy do 2 kwietnia TB nie zmieni tabel oprocentowania. Wszystko wyjaśni się, jak rząd pod koniec marca poda stawki oprocentowania obligacji skarbowych.

  Waldemar Odpowiedz
  • Będąc na Twoim miejscu korzystałbym z tej lokaty. Ja mam ciut więcej na tych zeszłorocznych lokatach i rozważam czy i tak w to nie iść. Jak jeszcze zaczną powoli ścinać stopy procentowe to można spodziewać się obniżki % w kolejnych ofertach.

   Pietia
  • samych lokat Sakura można założyć 4 do max 400 000 złotych więc jeśli dobrze rozumuję można wsadzić na premiowaną sakurę 60 000 a pozostałe „stare środki” też wrzucić na sakurę 5,8 już bez premii – zawsze lepsze 5,8 niż 5,6

   zenek64
 • Czy jeśli posiadam konto w PKO (z żubrem) i mam otwartych kilka lokat i wyświetla mi się w ofercie to konto Oszczędnościowe na 7%, to znaczy, że się łapie na to konto? Na ROR oraz wszystkich KO mam jakieś grosze od dłuższego czasu.

  ceglaaa Odpowiedz
  • Bank z żubrem nazywa się Pekao S.A. a PKO to jest inny bank którego pełna nazwa to PKO Bank Polski

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy