[Aktualizacja: 5.2%!] Najlepsze lokaty bankowe październik 2013 – na czele rankingu kilka ofert dających 5%

Jak co miesiąc również na początku października przedstawiamy wam ranking lokat bankowych, które dają aktualnie największy zysk. We wrześniu nastąpiły niewielkie zmiany – najbardziej zauważalna z nich dotyczy Lion’s Bank i dosyć popularnej Lokaty Bonjour. w rankingu pojawiła się również nowa oferta Deutsche Bank.

Aktualizacja – Expander we współpracy z Meritum Bankiem daje 5.2%!

Mietek w komentarzu zauważył, że Expander znów oferuje świetnie oprocentowaną lokatę. Daje ona aż 5.2% w stosunku rocznym, przy czym założymy ją na 1 miesiąc, ale dla kwoty powyżej 100 tys. złotych. Maksymalna kwota lokaty to 150 tys. zł. Aby umówić się na wizytę należy zostawić swoje dane w formularzu kontaktowym. Przypominamy, że podobna lokata była dostępna w sierpniu – byliśmy na spotkaniu i opisaliśmy wrażenia we wpisie: Lokata Wakacyjna Expander: „najwyższa lokata bankowa w Polsce” da 5.7%

Lokata 5.2% w Expander

5% na Lokacie Bonour, Lokacie na dobry początek oraz internetowej lok@cie dbNET

Aktualnie na pierwszym miejscu rankingu lokat znajduje się kilka ofert. Dostępne są, jak nietrudno się domyślić, jedynie dla nowych klientów wybranych banków. Dla kwot z zakresu 100 – 200 tys. zł wygrywa wspominana we wstępie Lokata Bonjour – 5% w skali roku otrzymamy przez 50 dni. Konieczna będzie wizyta w oddziale po zostawieniu swojego telefonu poprzez formularz kontaktowy. Nie trzeba zakładać żadnego rachunku!

Kolejna propozycja to Lokata na dzień dobry Idea Bank. Pisaliśmy już o niej wiele razy – dostępna jest jedynie dla nowych klientów banku (takich, którzy nigdy wcześniej nie mieli lokaty czy konta w Idea Bank). Lokata oferuje 5% przez 1 lub 3 miesiące dla kwoty z przedziału 1 – 10 tys. zł. Tu również nie trzeba zakładać żadnego rachunku, a na dodatek wszystko załatwimy siedząc przed komputerem i składając wniosek internetowy.

Ostatnią propozycją, która aktualnie oferuje 5% w skali roku jest dbNET Lok@ta nternetowa dostępna dla tych, którzy założą również konto internetowe dbNET. Lokata trwa 2 miesiące dla kwot z zakresu 2 – 10 tys. zł. Wniosek internetowy dostępny jest pod tym adresem.

4.75% od Noble Bank

Ciągle dostępna jest również oferta Noble Bank dla klientów z zasobniejszym portfelem. Lokata na otwarcie II to 3-miesięczny depozyt, który daje 4.75% w skali roku dla kwot od 50 – 100 tys. zł lub 4,5 % dla lokaty od 100 tys. zł do 250 tys. zł. Tu również, jak w przypadku Lion’s Bank, konieczne jest zostawienie danych kontaktowych na stronie banku. W tym przypadku konieczne będzie założenie rachunku, który jest bezpłatny, o ile przelejemy na niego min. 12 tys. zł miesięcznie (w innym wypadku kosztuje 99 zł!).

4.25% lub 4% oprocentowane zmiennie w SKBank

Jeśli lubicie lekkie ryzyko warto rozważyć propozycję SKBanku, czyli eLokatę ze zmiennym oprocentowaniem. W wariancie 13-miesięcznym aktualnie oferuje ona 4.25%, natomiast w wersji 6-miesięcznej 4%. Na stronach banku dostępna jest m.in. historia zmian oprocentowania która może pomóc w podjęciu decyzji.

W tym przypadku warto ewentualnie rozważyć oferty oprocentowane minimalnie gorzej, np. Santandera czy FMBankuw zamian otrzymamy stałe oprocentowanie i dłuższy czas trwania depozytu.

3.6% od Alior Bank i BGŻOptima

Oprócz powyższych depozytów dosyć ciekawie wyglądają również oferty Alior Bank (Lokata 185-dniowa 3.6%) lub BGŻOptima (promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego). W pierwszym przypadku ulokujemy jedynie nadwyżkę środków względem 2. września (jeśli mieliśmy puste konto to nie ma problemu). W drugim przypadku 3.6% cieszymy się przez 3 miesiące, ale możemy wypłacić środki dowolnie często bez jakichkolwiek opłat. Po zakończeniu promocji dalej zostaniemy z całkiem przyzwoitym kontem oszczędnościowym, które aktualnie daje 3% w skali roku.

Reszta ofert zebrana jest w rankingu lokat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wygląda na to, że by założyć lokatę w Aliorze należy udać się do oddziału. Nie da się jej założyć całkiem internetowo, jeśli nie posiada się konta w Aliorze.

  Leszek Odpowiedz
 • Neobank daje 3,8% na 3 miesiące dla nowych. Słabo, ale i tak lepiej niż np. Alior.

  TomL Odpowiedz
 • W meritum jest 4% na oszczędnościowym

  core Odpowiedz
 • core, jest dla tych, którzy otworzyli konto jakiś czas temu – zainteresowani pewnie korzystają.

  Nie ma raczej sensu pisać o czymś, co dla innych nie jest i nie będzie raczej dostępne :)

  Michał Odpowiedz
 • A dlaczego nie napiszecie o SKOK Wołomin który daje 6%?! Skok to nie bank ale ma takie same gwarancje jak bank więc skąd banki biorą tak podłe oprocentowanie a SKOKi tak wysokie?! To są jaja jakieś banksterzy jadą po bandzie.

  mod Odpowiedz
 • SKOKi będą objęte gwarancjami bankowymi od 29 listopada 2013 , więc może nie wprowadzaj ludzi w błąd.

  Wojtek Odpowiedz
 • Jest jeszcze Lukas dający ponad 4 przez 3 lata

  Przestańcie dawać oprocentowanie dla nowych klientów bo to nie dla wszystkich

  bowiem Odpowiedz
 • Nie każdy już wszędzie był, mnie takie oprocentowanie promocyjne także interesuje. Kto miał Noble? Raczej nie liczni więc podawać.

  Krzycho Odpowiedz
 • Podajemy oprocentowania zarówno z określonymi warunkami jaki i oprocentowania dla wszystkich. Pełna lista dostępna jest na lokaty.livesmarter.pl więc można sprawdzać nie bieżąco :)

  Tak jak pisał Krzycho – np. oferta Noble jest dosyć ciekawa i w sumie niedoceniana. Przy min. 62 tys. zł mamy lokatę 4.75%, a 12 tys. przelewamy co miesiąc z konta oszczędnościowego na jeden dzień i nie ma żadnych opłat.

  Michał Odpowiedz
 • Prawie tyle daje Lucas bez łaski
  I do tego 3 lata spokoju

  bowiem Odpowiedz
 • @TomL
  Rzeczywiście słabiutko, dlatego lepiej wybrać półroczną Aliora na 3,6% dla wszystkich, nie tylko nowych.

  czarek Odpowiedz
 • @Leszek
  lokatę w aliorze na 3,6% można założyć online. nie potrzebujesz konta.

  BVB Odpowiedz
 • @BVB

  ale konto potrzebujesz w aliorze aby wyplacic srodki z lokaty + odsetki ;), taki myk Aliora ;)

  sdsd Odpowiedz
 • Żaden myk. Wcale nie musisz mieć konta w Aliorze. A środki z lokaty możesz wypłacić przelewając je na rachunek do innego banku.

  BVB Odpowiedz
 • @ BVB

  gdzie masz info na ten temat?

  sdsd Odpowiedz
 • Coś nie działa strona z lokatą aliora.

  Artur Odpowiedz
 • Artur, dzięki za info. Wygląda na to, że właśnie się zwinęli – szkoda, że nie zrobili np. przekierowania na główną bo człowiek wchodzi, widzi błąd i nie wie o co chodzi :)

  Michał Odpowiedz
 • Dziwne, u mnie link chodzi bez problemu i wniosek się uruchamia. http://lokata.aliorbank.pl/

  pws Odpowiedz
 • teraz chodzi, rano padło :)

  Michał Odpowiedz
 • panowie a gdzie w meritum daja te 4% na oszczednosciowym dla nowych ?
  ja u nich na stronie widze 3%…

  marek Odpowiedz
 • @marek z tego ci się orientuję to nie dla nowych, tylko dla starych, którzy założyli konto przed majem? (jakoś tak) tego roku. Ja zakładałem w grudniu zeszłego roku i mam 4%.

  dave Odpowiedz
 • Brakuje w zestawieniu jeszcze Expandera/Meritum tam jest od niedawna 5,2% na 1M ale dla wyższych kwot tzn od 100 tyś zł

  mietek84 Odpowiedz
 • Mietek, dzięki! :)

  Michał Odpowiedz
 • Tylko dla nowych klientow expandera!

  nickus Odpowiedz
 • Poprawny link do historii oprocentowania lokat SK Bank to:
  https://www.skbank.pl/elokaty24/
  na dole strony:
  „Historia zmian oprocentowania eLokata24 13 miesięczna”

  Zygmunt Odpowiedz
 • Faktycznie zmienili adres, poprawiłem również we wpisie – dzięki :)

  Michał Odpowiedz
 • (nie)Lubiany tu mBank daje aktualnie 3.5% na lokacie 4, 6 oraz 12 miesięcznej http://www.mbank.pl/indywidualny/promocje/lokata-skarby-jesieni/
  Lokaty (nieograniczona ilość) można zakładać już od 1 tyś zł

  pozdrawiam

  Tomek Odpowiedz
 • z mBankiem mała pomyłka 4, 6, 9 miesięczna lokata..

  Tomek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy