Nawet 800 zł za założenie eKonta w promocji Bankier.pl!

Zakończona

Pamiętacie czasy, kiedy banki prześcigały się w wysokości premii za założenie i aktywne korzystanie z konta? Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że te piękne czasy… powracają! Patrząc na najnowszą ofertę mBanku trudno się nie zgodzić: w zamian za założenie eKonta zgarniemy tu bowiem 100 zł w gotówce, 100 zł w formie bonu fly.pl oraz do 600 zł w formie zwrotów. Razem kosmiczne 800 zł w pół roku oraz gwarancja niezmienności opłat przez najbliższe 2 lata!

Do 800 zł za założenie eKonta

100 zł w gotówce + 100 zł w bonie na start

Jak łatwo się domyślić najnowsza promocja „Zgarnij Premię z eKontem” przeznaczona jest jedynie dla nowych klientów mBanku. W tym przypadku regulamin definiuje ich w sposób następujący:

Uczestnikami Promocji nie mogą być […] osoby, które dysponowały jakimkolwiek rachunkiem w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 jako współposiadacz, pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy, opiekun czy kurator posiadacza rachunku w mBanku po 01.01.2016 r.

Jeśli jednak nie posiadaliśmy żadnego rachunku w mBanku ani dawnym Multibanku od stycznia 2016 (zazdroszczę!), to aby skorzystać z promocji musimy się udać na specjalną stronę promocji. Tam też musimy podać swój adres e-mail oraz zaakceptować pierwszą oraz trzecią zgodę.

Zgody marketingowe za założenie eKonta w promocji Bankier.pl 800 zł

Kilka sekund później na naszą skrzynkę mailową trafią dalsze instrukcje wraz z linkiem do założenia eKonta. Tu istotne będzie wyrażenie zgody na przekazanie informacji objętych tajemnicą bankową do organizatora w celu realizacji promocji oraz zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych banku oraz podmiotów powiązanych i współpracujących. Czas na złożenie wniosku mamy do 31.07.2017.

Dalej będzie już znacznie prościej. Po podpisaniu umowy o konto musimy spełnić zaledwie jeden warunek, aby zgarnąć obiecane 200 zł na start: zrealizować co najmniej 5 transakcji inicjowanych przez klienta. Regulamin wskazuje tu albo „zwykłe” płatności bezgotówkowe kartą w sklepie i internecie albo przelewy zewnętrzne (do innych banków). Ta druga opcja ma ten plus, że nie wymaga nawet wydawania pieniędzy – możemy przecież przelać pieniądze samemu sobie na swoje konto w innym banku. Czas na wykonanie transakcji mamy do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku.

O przyznaniu premii w wysokości 100 zł zostaniemy poinformowani do 31.12.2017 poprzez wiadomość mailową. Wiadomość zawierać będzie link przekierowujący na stronę promocji z możliwością podania swoich danych do odbioru premii. Będziemy mieli na to 14 dni roboczych i w takim też terminie premia trafi na nasze konto (czyli do 19.01.2018).

Szybciej otrzymamy za to bon do wykorzystania na fly.pl – zgodnie z regulaminem jego przekazanie nastąpi do 30.11.2017.

600 zł za wydatki kartą

Zakładając konto w powyższej promocji automatycznie łapiemy się na inną promocję mBanku, w której do zyskania mamy nawet 600 zł za wydatki kartą. Tu jednak będziemy się musieli nieco bardziej wysilić. Bank płacił nam będzie 4% wartości transakcji bezgotówkowych kartą oraz płatności BLIKiem, ale nie więcej niż 100 zł miesięcznie. Oznacza to, że jeśli wydajemy co miesiąc na zakupy w sklepach i internecie około 1000 zł to uzyskamy jakieś 40 zł premii w danym miesiącu, czyli łącznie 240 zł w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Warto tu zaznaczyć, że pierwszym miesiącem do zyskania zwrotu jest miesiąc następujący po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo podpisując umowę w czerwcu pierwszy zwrot uzyskamy za transakcje z lipca.

Ile więc trzeba wydawać, aby uzyskać maksymalny zwrot, czyli 100 zł miesięcznie? Kalkulator podpowiada mi, że będzie to 2500 zł – z jednej strony dużo, ale dla większej rodziny czy osoby robiącej właśnie remont – niekoniecznie. Wystarczy tylko pomyśleć, czy nie lepiej zapłacić za pewne towary i usługi kartą niż, jak do tej pory, gotówką czy przelewem.

Na koniec dodam, że bank wymaga jeszcze trzech czynności, aby wypłacić premię za dany miesiąc. Po pierwsze – musimy wydać min. 250 zł BLIKiem lub kartą. Po drugie – zapewnić jednorazowy wpływ min. 1000 zł. Po trzecie – zalogować się do aplikacji mobilnej banku. Jeśli spełnimy te warunki, to premia trafi na nasze konto do końca kolejnego miesiąca.

Gwarancja niezmienności opłat

Oprócz premii na start i za aktywne korzystanie z konta mBank dokłada jeszcze dwa bonusy: gwarancję niezmienności opłat za podstawowe czynności przez 24 miesiące od otwarcia konta oraz brak opłaty za promocyjną kartę. Oznacza to, że mamy gwarancję niezmienności opłat za konto, wypłaty z bankomatów oraz przelewy w PLN przez internet. A do tego brak opłaty za kartę.

A jakie są te opłaty?

Jeśli skorzystamy z promocji wybierając eKonto Standard to za prowadzenie konta nie zapłacimy ani złotówki – niezależnie od tego czy na koncie będą wykonywane jakieś operacje czy nie. Zapłacić natomiast możemy za wypłaty z bankomatów przy użyciu karty: 1,3 zł poniżej 100 zł oraz 7 zł za wypłaty z bankomatów innych niż BZWBK i Planet Cash. Oznacza to, że mamy zagwarantowane darmowe wypłaty z bankomatów BZWBK i Planet Cash przez dwa lata, o ile kwota wypłaty wyniesie min. 100 zł. Sama karta debetowa do konta może nas kosztować 4 zł miesięcznie, ale wystarczy nią wykonać 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty, aby prowadzenie było darmowe.

Co, jeśli wybierzemy eKonto Plus? Tu za rachunek możemy zapłacić 5 zł, ale jeśli na konto wpłynie 1000 zł, to opłaty nie ma (co mamy oczywiście zagwarantowane na najbliższe 2 lata). W zamian za to zyskujemy możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów za darmo (o ile będzie to wypłata min. 100 zł). Warunki korzystania z karty te same, co na eKoncie Standard.

Nie przegap!

Komentarze

 • takze niedostałam premii…co robić?

  Anonim Odpowiedz
 • Dziś 100 zł wpłynęło. Premii 4% za płatność kartą wciąż nie mam.

  miszti Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał premie od bankier.pl jak wypełnił dane po upływie 14 dni roboczych od dnia dostania e-maila?

  Szymon Odpowiedz
 • Też nie dostałem premii. MBank umywa ręce. Kierują do organizatora promocji. W regulaminie jest napisane, aby reklamacje kierować na adres kontakt@zgarnijpremie.pl

  letkogazowany Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy