150 zł za założenie Nest Konta + 4% na Lokacie Witaj i do 5,7% na Nest Rodzinne Oszczędności

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Nest Banku, w której zgarnąć możemy 150 zł na za założenie całkowicie bezpłatnego konta osobistego. Poprzednia oferta, która ruszyła miesiąc temu, rozeszła się w nieco ponad dobę. W obecnej edycji może być podobnie, bo pula nagród jest jeszcze skromniejsza. Z drugiej strony warunki oferty zostały nieco zmienione.

150 zł premii za założenie konta w Nest Banku

Nest Konto z bonusem dla aktywnych

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku osobistego Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczone są również osoby, które złożyły wniosek o Nest Konto i jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o promocyjne konto. W trakcie wnioskowania warto od razu zamówić kartę debetową, bo ta będzie potrzebna do zdobycia premii. Zgody marketingowe nie są natomiast wymagane.

Ale uwaga: choć promocja trwa do końca marca to bank zaznacza, że może zakończyć się wcześniej. Pula nagród wynosi bowiem tylko 650 sztuk i w momencie jej wyczerpania dalsze wnioskowanie zostanie zablokowane. Dodam, że w poprzedniej promocji 1000 wniosków rozeszło się w nieco ponad dobę, dlatego nie warto zbytnio czekać!

Aktualizacja (14.03, 12:00): Promocja została zakończona ze względu na wyczerpanie puli wniosków

Jeśli chodzi o sposób finalizacji umowy, to do wyboru mamy oddział, kuriera, wideorozmowę lub przelew z innego banku. W przypadku oddziału pamiętajmy tylko, żeby jasno zaznaczyć, że finalizujemy już wcześniej złożony wniosek. W przypadku przelewu pamiętajmy natomiast, że dane w przelewie z obecnego banku muszą być identyczne, jak dane w złożonym wniosku (uwaga na adres!). Ostateczny termin zawarcia umowy to 12.04.2019.

Nest Bank: lista banków obsługujących założenie konta przelewem
Lista banków, z których możemy wykonać przelew weryfikacyjny

150 zł za wynagrodzenie

Aby zgarnąć nagrodę konieczne będzie spełnienie dwóch warunków w okresie do końca maja. Po pierwsze – wykonanie płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Nie ma znaczenia czy będzie to jedna transakcja, czy wiele mniejszych. Liczy się wydanie łącznie pół tysiąca złotych.

Drugi warunek to zapewnienie co najmniej jednego wpływu wynagrodzenia na nasze konto w kwocie min. 1000 zł. Co rozumiemy pod tym pojęciem? Zgodnie z regulaminem:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub (ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Co ciekawe, podobnie jak w poprzedniej promocji, i tu znajduje się zapis, że bank może zwrócić się do nas o udokumentowanie prawdziwości wynagrodzenia. Będziemy wtedy musieli dostarczyć dokument potwierdzający w ciągu 7 dni.

Wypłata premii nastąpi do 20-dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile ciągle będziemy posiadać aktywny (nie będący w trybie wypowiedzenia) rachunek.

4% na Lokacie Witaj

Na koniec przypomnę, że w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możliwe jest uruchomienie Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4%, dostępnej dla nowych klientów. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy.

Pierwsza wersja lokaty (kwartalna) dostępna jest bez żadnych dodatkowych warunków – każdy nowy klient zgarnie 4% w skali roku. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z półrocznej wersji lokaty, to ma ona dodatkowy wymóg – potrzeby jest wpływ wynagrodzenia. Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy lokować środki na tak długi okres. Decyzja należy do nas :)

Świetne konto Nest Rodzinne Oszczędności

Oprócz Lokaty Witaj możemy również skorzystać z bardzo ciekawego produktu, jakim jest konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. O ile samo oprocentowanie rachunku nie powala (ok. 1,2% w skali roku), to możemy znacznie zwiększyć zyski na rachunku poprzez program regularnego oszczędzania. W skrócie: jeśli co miesiąc, przez minimum rok, będziemy do rachunku dorzucać zadeklarowaną wcześniej kwotę (max. 600 zł miesięcznie), to bank dorzuci od siebie na koniec takiego okresu dodatkową premię pieniężną – od 2% do 6% wartości dokonanych wpłat. W ten sposób z łatwością podkręcimy oprocentowanie w pierwszym roku do minimum 5,7% w skali roku.

Zapraszam do swojego artykułu na ten temat, który opublikowałem w momencie startu marki Nest Bank na naszym rynku. Wpis ten jest w zasadzie ciągle aktualny – jedyne ograniczenie jakie pojawiło się od jego publikacji to możliwość otwarcia maksymalnie jednego takiego konta (wcześniej można było ich otworzyć nawet 5).

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów w kraju – niezależnie od aktywności na koncie! W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak to jest w praktyce z tym wynagrodzeniem? Przejdzie własna wpłata od kogoś z rodziny powiedzmy?

  marqqq Odpowiedz
  • Powiem tak: w Nest Banku raczej to weryfikują. Oczywiście jeśli wynagrodzenie będzie na podstawie faktycznej umowy / wykonanej usługi, to OK. Inne raczej nie przejdzie. Nie w tym banku.

   Michał
  • Ciekawe, że wg regulaminu może to być wynagrodzenie od osoby fizycznej, nie tylko firmy: „suma wpływów […] wynagrodzenia z tytułu […] umów zlecenia/o dzieło dokonanego […] przez […] zleceniodawcę”. Choć w praktyce i tak musiałaby to być prawdziwa umowa, skoro bank może zażądać np. potwierdzenia odprowadzenia podatku od takiej umowy…

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie przechodziło w Nest „własne” przelewane przelewem ekspresowym Blue …

   mbo
 • Mam informacje, że promocja znów schodzi jak ciepłe bułeczki. Potrwa raczej zdecydowanie krócej, niż do końca marca ;)

  Michał Odpowiedz
 • Hej,

  Czy prowadzać firmę i otrzymując wynagrodznenie na podstawie wystawianej faktury spełnie wymóg związana z wpłwem wynagrodzenia?

  Dzięki z góry za odpowiedź.

  Maciej Odpowiedz
  • Teoretycznie wpływ od zleceniodawcy liczy się tylko w przypadku umów zlecenia/o dzieło, ale jeśli nazwa nadawcy przelewu będzie wskazywała na firmę, a tytuł będzie jakiś sensowny (np. „wynagrodzenie za…”), to w praktyce pewnie to przejdzie. Z drugiej strony nie będziesz tego mógł udowadniać, bo wg Regulaminu rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych „Posiadacz Rachunku zobowiązany jest […] do niewykorzystywania Rachunków do przeprowadzania rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą […]” (§ 39)

   Don Quijote de la Mancha
  • Podpisuję się pod tym. Jeśli będzie to najlepiej jakaś spółka, to pewnie będzie OK i nikt nie zwróci uwagi – bankowi po prostu zależy na realnych wpływach.

   Michał
  • W dobie podzielonych rachunków przelewanie zapłaty za fakturę na prywatny nr bankowy właściciela firmy zapala w US czerwoną lampkę…
   Wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę zaś przelewem vat’oskim nie jest.

   Be@
 • „Jeśli więc skorzystamy z powyższej promocji na start i i tak zapewnimy wpływ wynagrodzenia – to warto również wybrać lokatę półroczną – zarobimy wtedy 4% w skali roku przez dłuższy okres.”

  Mam dwa pytania do powyższego.

  Aby otrzymać 150 zł zwrotu wystarczy do końca maja 2019 r. wydać 500 zł kartą i zapewnić w conajmniej jednym miesiącu kalendarzowym wpływ z wynagrodzenia.

  No i tu pytanie czy wystarczy tylko raz zapewnić wpływ z wynagrodzenia żeby lokata była założona na 6 miesięcy? Czy należy, co miesiąc przez te 6 miesięcy zapewniać te wpływy? Wg. Pana z infolini należy zapewnić wpływ, co miesiąc.

  I drugie pytanie. Ile oczekiwaliście na kartę do konta? Konto założone dziś. Kiedy mogę spodziewać się karty?

  Ps. Jak sprawdzić czy bierze się udział w tej edycji promocji? Tylko infolinia czy da się to jakoś inaczej zweryfikować? Pytam bo podczas zakładania konta wybrałem zły bank do weryfikacji i musiałem na infolinii poprosić o odrzucenie mojego wniosku. Zaraz po tym (jak na email przyszła informacja o odrzuceniu wniosku) złożyłem nowy wniosek i tym razem udało się założyć konto.

  Pozdrawiam

  Darek Odpowiedz
  • Nie słuchamy głupot z infolinii, tylko czytamy regulaminy :) Ja w regulaminie Nest Lokaty Witaj widzę:

   W przypadku Lokaty z 6-miesięcznym okresem deponowania, promocyjne oprocentowanie wskazane w Tabeli Oprocentowania obowiązuje w całym okresie trwania Lokaty pod warunkiem zapewnienia nie później niż 60 dni od dnia otwarcia Lokaty:
   1) Wpływu Wynagrodzenia na Rachunek ROR Klienta, w kwocie nie niższej niż 1 000,00 zł w co najmniej jednym
   miesiącu kalendarzowym

   Michał
  • Dziękuję za szybką odpowiedź. Z tego wynika, że najpierw zakładam lokatę, a następnie zapewniam jeden wpływ z konta firmowego do 60 dni i byle do końca maja żeby załapać się na te 150 zł.

   Michale znasz może odpowiedź na moje pozostałe pytania? Teraz zauważyłem też, że nie oddali mi tej złotówki z przelewu weryfikacyjnego. Czeka się na to dłużej czy to po prostu przepada?

   Pozdrawiam

   Darek
  • Do mnie złotówka wróciła następnego dnia.

   ls5
  • Na kartę do konta Nest Bank przy tej promocji, czekałem 7 dni kalendarzowych

   Łukasz
 • Przy lokacie lojalnej wymagany jest wpływ wynagrodzenia (min. 1000zł) lub dochodów z DG (nim. 6000zł) przez cały okres trwania lokaty (może się Panu lokaty pomyliły).

  Be@ Odpowiedz
 • Wszystko wskazuje na to, że pula skończy się koło 12:00 (wtedy pojawi się komunikat / zablokowana zostanie możliwość składania wniosków). Także kto się zastanawiał, ten ma ostatnią szansę :)

  Michał Odpowiedz
 • Jak zrobić 5,7 % bez dzieci?

  Prideaceh Odpowiedz
 • Czy wpływ od pracodawcy zatytułowany: rozlicznie delegacji zostanie uwzględniony w tej promocji ? Dzięki za odpowiedz.

  Michał Odpowiedz
 • Czy wpływ od pracodawcy w postaci delegacji też zostanie uwzględniony ? W tytule jest napisane: „rozliczenie delegacji”.

  Michał Odpowiedz
 • czy doładowanie R spełnia kryterium płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł ?

  MolFlex Odpowiedz
 • Witam.

  Czy po aktywacji karty w aplikacji mobilnej mogę wpłacić na konto pieniądze używając do tego wpłatomatu Euronet? Z tego, co gdzieś wyczytałem aby aktywować kartę należy skorzystać z bankomatu i wypłacić kasę używając do tego Pin. Problem polega na tym, że kartę otrzymałem dopiero wczoraj i zapomniałem w tygodniu zasilić konto, a chciałbym już w ten weekend zacząć kupować tą kartą i nie wiem czy wpłatomat przyjmie mi środki z tej karty skoro aktywowałem ją tylko w aplikacji mobilnej? Dzięki za info.

  Pozdrawiam

  Darek Odpowiedz
 • Czy wykonanie płatności kartą w internecie na kwotę wyższą niż 500 zł, też się liczy jako spełnienie jednego warunku ?

  Michał Odpowiedz
 • Moim zdaniem tak.

  Darek Odpowiedz
 • Hi, premia została Wam już wypłacona :) ?

  Michał Odpowiedz
  • nie, a termin wypłaty już przekroczony. właśnie wysłałam reklamację

   AdoraBelleDearheart
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy