3% na Nest Lokacie na nowe środki (bez limitów)

Zakończona

Masz konto w Nest Banku? Od dzisiaj założysz lokatę z oprocentowaniem od 2,9% do 3% w skali roku. Warunek? Konieczne jest ulokowanie nowych środków – na szczęście liczone według stanu sprzed 4 dni.

Nest Lokata na nowe środki - do 2,9%
Mowa oczywiście o Nest Lokacie na nowe środki, której oprocentowanie poszło w górę wraz z publikacją najnowszej tabeli oprocentowania banku. W wariancie półrocznym i rocznym zgarniemy 2,9% w skali roku, 18-miesięcznym – o 0,05 p.p. więcej, a w wersji 24-miesięcznej – 3%. Kwota maksymalna? 2 miliony złotych, a lokat możemy założyć dowolną ilość.

Warunki są jednak dwa. Po pierwsze musimy ulokować nowe środki (czyli nadwyżkę nad to, co mieliśmy w banku w dniu 21.01.2018), a po drugie – posiadać konto osobiste w Nest Banku (które jest całkowicie darmowe). Dla pocieszenia dodam, że bez posiadania konta oprocentowanie jest niewiele niższe i wynosi od 2,6% do 2,8%.

Całość promocyjnych lokat prezentuje się następująco:

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
3 miesiące 2,5% 2,3%
6 miesięcy 2,9% 2,7%
12 miesięcy 2,9% 2,7%
18 miesięcy 2,95% 2,75%
24 miesiące 3% 2,8%

Pamiętajmy również, że zakładając konto w Nest Banku mamy możliwość skorzystania z Lokaty Witaj, która oferuje 4% dla kwoty do 10 000 zł. Jej czas trwania to 3 miesiące w wersji standardowej oraz 6 miesięcy dla osób przelewających wynagrodzenie. Lokatę założymy do 30 dni od otwarcia konta.

Na koniec dodam, że 3% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy możemy również zgarnąć w Idea Banku – pod warunkiem posiadania nowych środków oraz konta osobistego w banku. Zakładam jednak, że Idea Bank stać na nieco więcej i niedługo pokaże wyższe oprocentowanie. W zasadzie to jedyny bank, który oferował niedawno sensowne lokaty powyżej 3%.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mogliby jeszcze zrobić promocję (oprócz lokaty witaj) za założenie konta dla nowych klientów:)

  Mahyn Odpowiedz
 • ile tych lokat można załóżyc?

  Romek Odpowiedz
 • Nadwyżkę nad to, co mieliśmy w banku w dniu 21.01.2018 musimy trzymać cały czas czy tylko w dniu zakładania lokaty ? Przez te pół roku skończą mi się ich inne lokaty które mam i kwoty się zmienią .

  Kamil343 Odpowiedz
 • Idealni śpią? Lokaty się kończą, a tam kiepsko. Czyżby akcja ewakuacja?

  Mistrz Hugo Odpowiedz
 • Jeśli nowe środki to np. 20 tys., a reszta to stare, to po założeniu „lokaty na nowe środki” stare możemy wypłacić? Wszędzie tak jest, ale zapis w Neście wydaje mi się jakiś niejasny, więc proszę o potwierdzenie.

  ulokowany Odpowiedz
 • 3% na 2 lata hmm przy wolnym wzroscie % gdzie indziej , watpliwa okazja

  Zuk Odpowiedz
  • ale 2,9% na 6 miesięcy.

   Michał
  • I to chyba górny czasowo przedział tej inwestycji.

   Oficjalna inflacja już jest spora. Postrzegana poprzez pryzmat domowych portfeli nawet przy założeniu, że normalny pracujący zarabia na rękę chociaż połowę średniego wynagrodzenia ( tego liczonego przez tych samych co tak sprawnie wyliczają inflację) jest zdecydowanie większa. Codziennie kupujemy masło, chleb, jaja, warzywa. Niektórzy nawet mięso. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio kupowałem lokomotywę lub odkuwki żeliwne i kręgi betonowe, które akurat staniały.
   Wcześniej czy później RPP będzie musiała oprócz innych ważnych sygnałów przyjąć do wiadomości rzeczywistość. No chyba, że niezależne badania (wykonane przez ten sam instytut co liczy inflację i wynagrodzenia) niezbicie potwierdzą, że Polacy masowo z jaj i masła przestawili się na wpieprzanie gwoździ i rur walcowanych na gorąco. Ze szwem.

   Bufon
 • Przecież w Idei jest 3% na 3M na nowe środki w tej chwili. https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-na-nowe-srodki-plus

  Kajko Odpowiedz
  • Tu również zachęcam do czytania wpisów – na samym końcu powyższego artykułu wspomniałem o tej lokacie :)

   Michał
  • Jak coś innego idea nie wymysli to leje do Mille , jako nowe środki lokaty ktore mam „do konca mca” odpadają :( moze toyota cos drgnie bo.ostatnio cicho u nich

   Zuk
  • wierzę że idea jednak coś wymyśli :P. Z Mille radziłbym uważać. 2,7% zaczyna się dopiero po zakończeniu indywidualnych 92 dni, a prawie wszyscy siedzą jeszcze w starej edycji. Niestety mi pozostało jeszcze półtora miesiąca 2,5% :(

   jacck
 • Mam pytanie. Na dzien 23 stycznia mialem lokaty w NestBanku na kwote 10000 zl. Jak najlepiej otworzyc lokaty na nowe srodki? Przelac 10000 zl na konto oszczednosciowe i otworzyc lokaty? Jak dlugo musze trzymac te 10000 zl na koncie oszczednosciowym?

  ik4 Odpowiedz
  • lokata jest na nowe środki z tak krótkim terminem badania salda, jako zabezpieczenie, by ludzie nie przelewali środków a KO na lokaty. Masz pecha,że akurat w tym czasie skończyła Ci się lokata. Rozwiązanie jest jedno – 10K musi wrócić na ROR (może być też KO). Niestety lokatę musisz założyć z kolejnych 10K (w tym momencie będą to już nowe środki). Po założeniu lokaty możesz spokojnie przelać te pierwsze 10K do innego banku, lub możesz zrobić z nimi co chcesz. Chociaż w/g mojego rozumowania mógłbyś z nich założyć kolejną lokatę na kolejne 10K, ale tego nie jestem pewien. Teoretycznie w momencie zakładania drugiej lokaty miałeś już stan środków taki jak w dniu 21,01. Ale może ktoś to już spraktykował, albo dzwonił na party line :)

   jacck
 • Ciekawe czy „stare” środki można wylać zaraz po założeniu lokaty z nowych środków, czy trzeba jednak bezpiecznie czekać na drugi dzień? Niestety jutro piątek i „stare” będą musiały przeleżeć weekend tylko na 2,2% na KO.

  keram7m Odpowiedz
 • Idea już odpowiedziała na ofertę Nesta i daje 2,80%.

  Dobcio Odpowiedz
  • To teraz ciekawe czy będzie w Idea jeszcze za kilka dni okolice 28-29.01 Tylko Teraz na 1m ale 3 lub 3,15 %

   Ala Bankowa
  • słabiutko niestety. Liczę na więcej :)

   Michał
  • Tu polityka Idea Banku jest prosta. Jeśli będzie duży odpływ, którego 2,8% nie zatrzyma, to dadzą coś lepszego. Jeśli będzie odpływ nagle jutro do Nest to można się spodziewać 3% na dniach w Idea.

   Gruby Rychu
  • Nic nowego. Trzecia stawka pewnie będzie dla każdego.

   Mistrz Hugo
  • Guzik tam dają. Ja mam starą wersję konta ( nie cloud), której mi za cholerę nie chcą zmienić. Tam oprocentowanie lokat jest na zasadach podobnych do ustalania cen w pewnych sklepach dla idiotów.
   Jeszcze mi, kutwy, maile przysyłają, że w nadzwyczajnej łasce oferują mi 2,55 i żebym się spieszył. Niedoczekanie.

   Bufon
 • super

  narcyz kontowy Odpowiedz
 • No IDEA Twój ruch ……

  zenek64 Odpowiedz
 • Na nest nie narzekam…. lokata która miała skończyc sie jutro o dziwo już dzisiaj (chyba dopiero wieczorem) byla zakończona i zaksięgowane środki na koncie wraz z odsetkami do jutra, premie wszystkie też przychodzą przed terminem :-) Jak lokata ma się kończyć w weekend to też przedłużaja jesli dobrze pamiętam do poniedziałku – bardzo przyjazny bank tylko przelewy wychodzące na zewnątrz po 12 czasem przychodzą na drugi dzień roboczy – tyle narzekania..

  Pola33 Odpowiedz
  • lokaty kończą się późno wieczorem dzień wcześniej, ale księgowane z datą jutrzejszą, przelewu nawet wewnętrznego nie zrobisz, bo działają tylko do 20:30, wiec nic to nie daje.

   keram7m
 • Myślę, że nest też testuje ile zbierze i jak nie zbierze to też podwyższy do 3% te krótkoterminowe :-)

  Pola33 Odpowiedz
 • Osobiście liczę na jakieś nowe promo toyoty choć pewnie do kwietnia nic nie będzie.

  miodzio Odpowiedz
  • Wręcz przeciwnie. Nowa akcja już niedługo :)

   sebeksk
  • A skąd takie info ?
   Też mi się wydawało, że teraz już powinni coś dać, bo oprócz odpływu, jak w marcu pójdą wypłaty za ostatnie dwie akcje to nie będzie sensu utrzymywać tam konta (konto bezpłatne, ale pod warunkiem transakcji kartą na 400 zł/miesiąc).

   Gruby Rychu
 • No i super☺ jeszcze coś dla obecnych klientów poproszę?

  miodzio Odpowiedz
 • Nota prawna podłączona do opisu lokaty mówi o nadwyżce wobec środków z dnia 15 października 2017 r.

  Marcinek Odpowiedz
  • Ale gdzie?

   Ja widzę (w tabeli oprocentowania):

   Dzień bazowy 22 stycznia 2018r

   A że badamy DB-1, to data wyznaczania nowych środków to 21 stycznia 2018.

   Michał
  • Tekst not prawnych został już zmieniony i teraz rzeczywiście mowa jest o nadwyżce środków po 21 stycznia.

   Marcinek
 • Pytanie do admina,
  Zadzwoniła do mnie babeczka z Idea Bank z propozycją Lokaty Strukturyzowanej AAA (akcje spółek: Apple, Amazon, Alpgabet) – 3mce, 4%, 8 lutego 2018 – 8 maja 2018.
  Masz jakąś wiedzę na temat podobnych kontrukcji?
  Wszystkie regulaminy babeczka przesłała mi na maila – mogę Ci podesłać jeśli chcesz?
  Niby wygląda dobrze, ale wole kogoś kto w tym siedzi zapytać o radę ;D

  villemo09 Odpowiedz
 • Do osób, które zakładały już lokaty – jak to u Was przebiegło? Bo założyłam w piątek, jest widoczna, ale na razie jest na niej 0 zł. Mam czekać, aż $$$ się automatycznie „przeleją”? Czy coś nie ogarnęłam?

  Aero Odpowiedz
  • Ja przelałem pieniądze na konto osobiste, a następnie założyłem lokatę – pojawiła się od razu.

   Michał
  • Jaka lokata? Czy środki na opłacenie lokaty mają pochodzić z Konta Idealnego czy z rachunku zewnętrznego? Za mało konkretów podałaś. Wygląda, że założyłaś lokatę nie opłacając jej – czeka na opłacenie, musisz wykonać więc przelew na rachunek lokaty.

   gajowy
  • Dziękuję, wszystko teraz jest już okej :D Chciałam przelać z oszczędnościowego, ale nie zostawiłam 5 zł za prowizję (bo już kolejny przelew) i system chyba dlatego nie przelał automatycznie. Dla pewności wrzuciłam pieniądze na osobiste i lokata już hula.

   Aero
 • po założeniu lokat można wycofać pozostałe środku z ROR?

  Romek Odpowiedz
 • Nest jest bardzo powolnym bankiem. Zleciłam zerwanie lokat w Idei w sobotę 27.01 a w Neście pieniądze pojawiły się dopiero dziś rano 30.01. Zwykle w innych bankach byłoby to w poniedziałek wczesnym popołudniem. Jak wczoraj o 23.00 nie widziałam jeszcze tych pieniędzy na koncie w Nest to myślałam, że coś poszło nie tak i całą noc nie spałam z nerwów. Ale dziś rano już były.

  Lidia Odpowiedz
  • Niestety to się w NB zdarza. Polecam składać reklamację za każdym razem – może czegoś ich to nauczy. Sytuacje gdy przelew idzie dwa dni robocze znam z autopsji i to jest brak profesjonalizmu w czystej postaci. Pozdrawiam!

   Mati
 • IB zaprezentowało lokatę Wielki Procent Plus 3% dla posiadaczy konta. Myślicie, że pojawi się coś bezhaczykowego? Opłaca się otworzyć Idealne bez promocji tylko dla lokat?

  slayer Odpowiedz
  • A gówno tam prawda. Ja mam konto w IB i nawet w swojej prostoduszności założyłem tam ROR. I u mnie w wykazie lokat stoi jak wół – lokata wielki procent-od 2,2 do 2,5%.

   Bufon
  • Bufon myslisz 2 rozne lokaty Wielki Procent Plus i wielki procent. Plus ma zawsze lepsze warunki.

   keton
  • a dodatkowo Plus = dla posiadaczy konta

   Michał
  • Niczego nie mylę i wiem co to plus i bez niego.
   Powtarzam . Mam starą bankowość. Na cloud mi zamienić nie chcą bo, jak twierdzą to proces złożony. Ja im to uproszczę i ułatwię. Kiedy znajdę chwilę wejdę do oddziału jako posiadacz ROR a wyjdę bez niego i nawet żeby kierownik oddziału wraz z najładniejszą hostessą tarzali mi się u stóp i proponowali kawę i soczek to i tak będę miał ich w d.

   wyjaśniłem? :)

   Bufon
 • Może ktoś potwierdzić? 17.01. wyczyściłem konto w NEST. Obecnie środki mam w Mille na KO Profit. Chcę przelać 40k do NEST, więc puszczę jutro rano przelew, by jeszcze tego samego dnia założyć lokatę 6 mc (Nest lokata nowe środki). Czyli mając już na rachnunku w nest zakładam lokatę i od tego momentu środki wpływają mi właśnie na nią? Wybieram „nieodnawianie” i księgowanie „odsetek” na główne konto NEST bo chyba nie ma sensu na oszczędnościowe. Teraz tylko się zastanawiam, czy od razu po tych 6 mcach na główne konto przejdzie mi całość 40k + odsetki ? Raczej to głupie pytanie, ale nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu.

  Pako Odpowiedz
  • Na 6M tylko 2,35%. Livesmartowców takie oferty nie interesujo :)

   ulokowany
  • LOL, a wczoraj po 21wszej było jeszcze 2,9% – niech spadają na drzewo.

   Pako
  • I to jest wg mnie nieuczciwe, zmieniają oprocentowanie adhoc jak im się podoba. Czyli wczoraj można było się wkopać, bo zrobiłbym przelew wieczorem, gdy lokata była na 2.9%. Dzisiaj chciałbym tam wprowadzić środki a tu zonk: 2.3%.

   Pako
 • Pytanie do osób, które już założyły lokatę na nowe środki na 6mcy: jakie oprocentowanie pokazuje się Wam po założeniu lokaty?
  Ja właśnie założyłem lokatę i pokazuje mi się oprocentowanie 2,35 % zamiast 2,9%,
  o co chodzi?

  erde Odpowiedz
 • W nest banku za płatności kartą, podobna promocja jak w zeszłym miesiącu…
  Do 28 lutego:
  35zł zwrotu za zakupy o wartości min. 65 zł w Multikinie oraz na multikino.pl
  40 zł zwrotu za zakupy o wartości min. 80 zł w drogeriach Natura oraz na drogerienatura.pl
  20 zł zwrotu za zakupy o wartości min. 40 zł na Pyszne.pl
  25 zł zwrotu za zakupy o wartości min. 100 zł w supermarketach Piotr i Paweł oraz na e-piotripawel.pl

  Pola33 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy