Nowa Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy z oprocentowaniem 4%

Nest Bank oferuje jedną z najlepszych lokat startowych na rynku. Przez 30 dni po założeniu rachunku możemy założyć Lokatę Witaj oferującą 4% do 10 000 zł przez 3 miesiące. Ale to nie wszystko – od wczoraj w ofercie banku dostępna jest również 6-miesięczna Lokata Witaj. Problem w tym, że jej warunki są nieco bardziej pokręcone.

4% na 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj

Nowa Lokata Witaj w wersji na 6 miesięcy oferuje oprocentowanie 4% w skali roku, identycznie jak krótsza lokata. Taka sama jest również kwota maksymalna lokaty – ulokujemy tam do 10 000 zł.

Czym więc różnią się oferty? Aby uzyskać wysokie oprocentowanie na lokacie półrocznej konieczne jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia nie później niż 60 dni od dnia otwarcia lokaty. Jako wpływ wynagrodzenia rozumiemy tu przelew w kwocie min. 2500 zł na nowo-otwarty rachunek lub, w przypadku klientów firmowych, wpływy na rachunek firmowy w kwocie nie niższej niż 6000 zł oraz wykonanie jednej płatności zaliczki podatku dochodowego. Tu warto dodać, że bank może nas spytać o dokumenty potwierdzające płatność podatku.

W obu przypadkach warunki musimy spełnić przynajmniej raz, aby zyskać podwyższone oprocentowanie.

Z pewnością ciekawi was co rozumiemy pod terminem „wpływ wynagrodzenia”. Wygląda na to, że tym razem faktycznie musimy otrzymać wynagrodzenie. Bank bowiem definiuje to jako:

suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu: (i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub (ii)
renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub (iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub (iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie

Co, jeśli bank stwierdzi, że nie spełniliśmy warunku? Bank obniży nam oprocentowanie, ale tylko za okres od początku 4. miesiąca do końca 6. miesiąca. Oznacza to, że według obecnej tabeli oprocentowania zyskalibyśmy 4% przez pierwsze 3 miesiące oraz 0,5% przez 3 kolejne. Średnio 2,25% w skali roku.

Z której lokaty skorzystać? Jeśli chcecie przelewać na swoje konto wynagrodzenie, to można pomyśleć o wersji 6-miesięcznej. W inny wypadku poszedłbym w kierunku opcji krótszej. Nest Bank pokazał już przy promocji firmowej, że dość ostro weryfikuje spełnienie warunków. Mam wrażenie, że z wpływem „wynagrodzenia” może być podobnie.

Nie przegap!

Komentarze

 • jeżeli mam jednoosobową działalność (ale nie spółkę) to gdy przeleję na konto w Nest z tytułem „wynagrodzenie za 06/2017” to będzie wystarczające?

  bo nie bardzo rozumiem, jak by to miało wyglądać pomiędzy przelewami z jednego konta firmowego na drugie (w Nest)

  wojtek_nam Odpowiedz
  • Przy działalności wymagają posiadania u nich konta firmowego i zapewnienie tam wpływów + przelew do US…

   Michał
  • @Michał, przy jednoosobowych działalnościach praktycznie nikt nie płaci realnie podatku (bynajmniej ja nie znam takich osób), cały podatek jest „wchłaniany” przez odpis składki zdrowotnej (7.75) i częściowo ZUS. Więc warunek zaliczki US dla większości jest poza zasięgiem… Ktoś, kto wchodzi w podatek, zbliża się do półki VAT, a to są już jednostki…
   Generalnie to jakaś dyskryminacja za strony Nesta, promocja dla płacących zaliczki, pewnie niewielu znajdą.

   jacck
  • jesli odpis na ZUS pochlania cala zaliczke na uS to o jakich my tu dochodach rozmawiamy ? Minimalna krajowa ? Tylko takie dzialalnosci znasz ?

   as
 • Czemu te dzieciaki w reklamach takie rude?
  No i dziadzia całkiem odjechany. Konto w Nest wraz z rodziną ma od pokoleń…Demencja.

  No i teraz ta promocja. Tak głupia że trzewiki się koślawią.

  .

  Bufon Odpowiedz
 • Czy ja dobrze widzę, że jak ktoś założył konto prywatnie i skorzystał z lokaty Witaj. To drugiego Witaj nie dostanie na nowo założone konto firmowe ?

  Be@ Odpowiedz
 • Irytują mnie te nagłówki newsów czy duża czcionka w reklamie i komunikat: lokata na 6 miesięcy, 4%. No niby fajne, nie? A potem dowiaduję się, ze dla nowych klientów. Ale to nie najgorsze. Dowiaduję się jeszcze że… LOKATA TYLKO DO 10 tysięcy. No paaanie, ktoś sobie robi jaja? Jeszcze niech dadzą kolejny warunek, że dla płci żeńskiej i do 160 cm wzrostu. Kpiny jakieś.

  PiotrekM Odpowiedz
 • W regulaminie jest mowa o wpływie z tytułu: „wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę”. Mam umowę zlecenie, dostaję co miesiąc przelew od pracodawcy o nazwie wynagrodzenie. Czy bank jest w stanie sprawdzić czy mam wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę czy zlecenia?

  Żaneta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy