Podwajam na okrągło – Credit Agricole uruchamia kolejną edycję programu. Do zgarnięcia 200 zł

W październiku pisaliśmy o całkiem ciekawej promocji Credit Agricole. Bank zachęcał wtedy do udziału w programie Oszczędzam na okrągło – każdą transakcję wykonaną kartą zaokrąglał w górę przekazując nadwyżkę na konto oszczędnościowe i dokładając drugie tyle od siebie. Od początku stycznia promocja wraca w praktycznie niezmienionej formie.

Nie tylko dla nowych klientów

Na samym starcie wartym podkreślenia jest fakt, że tak jak w ubiegłej edycji i tym razem promocja przeznaczona jest dla posiadaczy konta osobistego w Credit Agricole, lub tych, którzy staną się posiadaczami do końca okresu promocji (31.03.2014). Dokładniej chodzi o konta:

 • 1Konto
 • Konto PROSTOoszczędzające
 • Konto PROSTOoszczędzające PLUS
 • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

Oprócz tego konieczne będzie wyrobienie karty debetowej do konta, uruchomienie rachunku Oszczędzam oraz uruchomienie opisywanej usługi – Oszczędzam na okrągło (zwaną również CASaver). Oczywiście w przypadku posiadania karty/rachunku/usługi nie jest konieczne wykonywanie tych czynności.

Podwajam na okrągło brutto – zarabiam netto

Jeśli spełnimy powyższe warunki to Credit Agricole nagrodzi nas za każdą transakcję dokonaną kartą debetową. Jak dokładnie? Przykładowo wybierając zaokrąglanie transakcji do pełnych 5 złotych w przypadku np. kupna czegoś za złotówkę bank przekaże 4 zł z rachunku osobistego na Rachunek Oszczędzam, a dodatkowo na koniec miesiąca dołoży premię od siebie, czyli kolejne 4 zł. Maksymalny zwrot w promocji to 41,15 zł brutto miesięcznie, czyli (dla powyższego przykładu) konieczne będzie wykonanie 11 tego typu operacji.

Promocja Podwajam na okrągło Credit Agricole

Jakie operacje wyglądają na najprostsze do zgarnięcia pełnej premii? Według Waszym komentarzy dobrze działa tankowanie paliwa na stacji samoobsługowej (kilkadziesiąt groszy) lub przelew pieniędzy przez PayPala.

Warto tu również zauważyć, że środki przekazywane są na rachunek oszczędnościowy i z tego względu konieczne będzie oddanie 19% podatku od zysku – w praktyce zarobimy więc 33,33 zł netto, maksymalnie przez 6 miesięcy.

Które konto wybrać?

Na koniec jeszcze jeden istotny punkt regulaminu:

W przypadku wypowiedzenia Umowy konta przez Uczestnika w okresie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy Bank ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanej Premii promocyjnej.

Biorąc pod uwagę ten warunek warto policzyć ile będzie kosztować prowadzenie rachunku przez kolejny rok i który z rachunków najbardziej się opłaca.

W przypadku osób do 27. roku życia do skorzystania z promocji najbardziej nadaje się 1 Konto – Credit Agricole nie pobiera za jego prowadzenie ani złotówki. Kartę również mamy za darmo, o ile wydamy nią miesięcznie min. 100 zł.

Dla osób powyżej 27. roku życia najbardziej opłaca się Konto PROSTOoszczędzające w wersji Plus lub Premium. W pierwszej wersji konto będzie darmowe przy zapewnieniu comiesięcznego (dowolnego!) wpływu na kwotę 1500 zł (1000 zł dla osób do 30. roku życia). Niestety płatna będzie karta – 6 zł miesięcznie.

Za kartę nie zapłacimy natomiast ani złotówki wybierając Konto PROSTOoszczędzające Premium. Tutaj trzeba jednak uważać na spełnienie warunku aby konto było bezpłatne – konieczny będzie comiesięczny wpływ min. 10 000 zł. Szczegóły w TOiP banku.

Za informacje o promocji dziękujemy Kordianowi, który podzielił się nią w serwisie mamOkazje.pl

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie lipiec był 1 miesiącem uczestnictwa-w lipcu założyłem konto i widzę 31-07 że mi naliczyli 64,07 zł odsetek promocyjnych.
  A kiedy mogę spodziewać się 100 zł co miało być w 1 miesiącu dane za wpływ 1500 zł ?

  bolek Odpowiedz
 • @cypres, no nieźle… Ja mam póki co neutralne odczucia w stosunku do nich, jak na razie rozliczają dosyć sprawnie.

  @bolek – co tak dużo?? Nie pomyliłeś tego ze zwrotem za rachunki? Bo z zaokrągleń na CA Saverze można max. dostać tylko 33,33 zł.

  pws Odpowiedz
 • pws # w systemie mi tak pisze i to po odliczeniu podatku.

  bolek Odpowiedz
 • @bolek, ale w historii którego konta masz tak napisane ? Głównego czy Rachunku „Oszczędzam” na które wpadają zaokrąglenia?

  pws Odpowiedz
 • na rachunku oszczędzam

  bolek Odpowiedz
 • No to ja nie wiem jakim cudem aż tyle, tym bardziej, że w lipcu dopiero założyłeś.

  pws Odpowiedz
 • Chyba pojawiła się możliwość rozwiązania umowy przed upływem 12 miesięcy. Od 5 października wprowadzone zostają zmiany we wzorcach umowy. Jest informacja: „Jeśli nie akceptują Państwo proponowanych zmian we wzorcach umownych konta dla osób fizycznych lub kart kredytowych, do dnia 4 października 2014 r. włącznie, przysługuje Państwu prawo pisemnego wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów lub prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec zaproponowanych zmian, co spowoduje wygaśnięcie umowy z dniem 4 października 2014 r. bez ponoszenia opłat. Jeżeli w wyżej wskazanym terminie nie złożą Państwo pisemnego oświadczenia o odmowie przyjęcia proponowanych zmian, proponowane zmiany uważa się za przyjęte i obowiązujące strony począwszy od dnia 5 października 2014 r. ”

  Zamiast wypowiadać umowę wystarczy zgłosić sprzeciw a umowa rozwiąże się sama. Wtedy Bank nie ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanej Premii promocyjnej

  Robert Odpowiedz
 • Napisałem do CA z pytaniem czy nie naliczą mi kary za rozwiązanie umowy z promocja „jesteśmy gotowi” bo już nie chce ich kont, zgarnalem już wystarczająco. A na stronie napisali ze bez ponoszenia kosztów można zerwać umowę, nie sprecyzowali więc liczę na ich łaskę :))

  news Odpowiedz
 • Robert –>
  skąd ta wiadomość? masz jakiegoś linka?
  mam dwa konta do zamknięcia … wisienki zebrane, a zasilenia trzeba robić, trochę mi one blokują cash-flow :(

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • „do dnia 4 października 2014 r. włącznie, przysługuje Państwu prawo pisemnego wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów”, ja to rozumiem tak ze bez konsekwencji, jak będę miał odpowiedź z ca to napiszę.

  news Odpowiedz
 • news –> dostałeś coś na maila? bo ja nie mam takiego komunikatu :(

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Dostałem na wszystkie konta, ale to dotyczy wszystkich klientów http://www.credit-agricole.pl/dokumenty2014/konta_dla_osob_fizycznych/index.html

  news Odpowiedz
 • W skrzynce odbiorczej bankowości elektronicznej miałem komunikaty

  news Odpowiedz
 • news –> dziękuję, ja nic na skrzynkę czy to mailową czy w ramach konta nie dostałem :(

  Pora zamknąć kolejne dwa niepotzrebne już konta :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • No tym bardziej że ja za niektóre place kulka groszy i mam tam nadplaty, jak je wszystkie wybiorę to taka ekstra Kaśka będzie na wrzesień:)

  news Odpowiedz
 • Kaska, sorry z telefonu pisze.

  news Odpowiedz
 • W promocji „Podwajam na okrągło” jest mowa, że nie można wypowiedzieć umowy przed upływem 12 miesięcy. Dlatego zamiast wypowiadania umowy należy zgłosić sprzeciw: „…lub prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec zaproponowanych zmian, co spowoduje wygaśnięcie umowy z dniem 4 października 2014 r. bez ponoszenia opłat”

  Wtedy wszystko powinno być OK. Jedynie nie wiem czy na początku października trzeba będzie machnąć przelew na konto żeby nie pobrali opłaty 16 zł za konto?

  Robert Odpowiedz
 • Robert zależy kiedy pobierali Ci opłaty, jak do 4 to to takt ,

  news Odpowiedz
 • Robert czy można sprzeciw napisać jako odpowiedź na wiadomość w systemie?

  karampuk Odpowiedz
 • Pisemnie trzeba: listem bądź w oddzialem.

  news Odpowiedz
 • news –> a jak sprawdzić kiedy powinni pobierać opłaty skoro nigdy mi jej nie pobrali? hmm :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Lista kont>> Informacje o koncie

  news Odpowiedz
 • Czy trzeba im odesłać w liście karty?

  Li Odpowiedz
 • Zastrzez karte w systemie dla świętego spokoju, zresztą kart nigdy się nie odsyła we. można zadeklarować w liście z odmową przyjęcia zmian ze została zniszczona

  news Odpowiedz
 • news –> dziękuję za informację … super bo właśnie dziś zrobiłem ostatnie zasilenia do CA i pora powiedzieć im bye bye :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Odpowiedź CA w sprawie promocji „Jesteśmy gotowi” i innych których była tzw. lojalka:

  „Szanowny Panie,
  dziękujemy za korespondencję oraz kontakt z nami.
  W odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, że w przypadku braku akceptacji przez Pana proponowanych zmian we wzorcach umownych konta dla osób fizycznych, do dnia 4 października 2014 r. włącznie przysługuje Panu prawo pisemnego wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów lub prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec zaproponowanych zmian, co spowoduje wygaśnięcie umowy z dniem 4 października 2014 r. bez ponoszenia opłat.

  Zgodnie z powyższym nie będzie Pan zobowiązany do zwrotu wypłaconej w ramach promocji premii.

  Informujemy również o możliwości zmiany prowadzonego dla Pana pakietu konta na inny z aktualnej oferty Credit Agricole Bank Polska S.A. Zmiana pakietu konta jest możliwa w dowolnej placówce Banku lub za pośrednictwem serwisu telefonicznego CA24, gdzie Doradca szczegółowo przedstawi poszczególne pakiety naszych kont oraz dopasuje odpowiednią ofertę, w zależności od Pana potrzeb. Zmiana pakietu w serwisie telefonicznym będzie możliwa pod warunkiem posiadania telekodu.
  Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie internetowej Banku: http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/konta.
  Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne i ułatwią podjęcie decyzji w sprawie dalszego korzystania z rachunku.
  Z poważaniem”

  news Odpowiedz
 • kto ma interes może szybko wyskoczyć z tego śmiesznego Banku :)
  mnie męczy przelewanie co miesiąc 2 x10 000 PLN bez celu :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • zdezintegrowany # przynajmniej miałeś jakieś śmieszne ubezpieczenia za free, zwróciliby Ci 400zł za telefon gdyby Ci ukralii :O

  news Odpowiedz
 • news –> już mi zwracali za naprawę sprzętu AGD ;)
  póki co to najwięksi łachmaniarze z jakimi miałem doczynienia :(

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • sorry że odchodzę od tematu ale Credit Agricole to najgorszy bank z jakim miałem do czynienia, co prawda mieli jedną z lepszych promocji w historii wszystkich promocji bankowych (moim zdaniem) i zgarnąć można było kupe kasy za nic… to Obsługa Klienta w oddziale woła o pomstę do nieba…

  Byłem zastraszany przez Dyrektora jednego z Warszawskich oddziałów że nie mam zasilanego konta (min. 1500zł) i że w związku z tym będę musiał oddać całą premie, co oczywiście jest kłamstwem i brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem… Wydzwaniał do mnie, pisał SMSy…
  Reklamacja nic nie dała, odpisali nie na temat i zwrócili jakieś 1,75 za ubezpieczenie którego nigdy nie włączałem :O:O

  Na co dzień omijajcie CA szerokim łukiem, ewentualnie jak będzie promocja to polecam ale tylko jak dadzą min 500zł :D

  news Odpowiedz
 • Cześć, czy ktoś zamykał konto w CA? Jak do tego się zabrać?

  Mateusz Odpowiedz
 • Mateusz # pytanie czy musisz teraz zamykać?
  Dwa- nie lepiej zaczekać na znowu jakieś zmiany w regulaminie i zamknąć bezproblemowo natychmiast?

  bolek Odpowiedz
 • Nie muszę. Tylko skończyło mi się podwajanie (za październik już nie dostałem premii) i żeby konto było darmowe musze pamietac o wykonywaniu karta transakcji.

  Mateusz Odpowiedz
 • http://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/konto/jak-moge-zrezygnowac-z-konta
  Osobiście nie zamykałem bo jestem dopiero na początku tej promocji i jak narazie jestem zadowolony z konta.
  Ostatnio jak była zmiana regulaminu zostałem nawet zwolniony z opłat za kartę na 6 miesięcy:) opłaca się zgłaszać sprzeciw jak są zmiany regulaminu.

  bolek Odpowiedz
 • Wszyscy zainteresowani kontynuowaniem współpracy z CA po wygaśnięciu promocji, niech zapytają swoich doradców ( przy koncie Premium) lub znanych sobie pracowników oddziału ( tak, oddziału, nie wiem jak to działa przez infolinię, o ile działa) o specjalną ofertę „retencyjną”, maks 300 zł za rachunki przez 6 m-cy ( 6 x 50 zł =300 zł).
  Mój doradca, z którym mam bardzo dobry kontakt, ostatnio mnie wtajemniczył ( 8 my miesiąc 1szej edycji „Jesteśmy gotowi „).

  Mam nadzieję, że wielu z Was skorzystało z bardzo dobrej lokaty 4,1 % do 50 tys w Credit Agricole, była jeszcze dostępna 28.11.2014 )

  Rob231 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy