Łatwe 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole (i 3% na lokacie na start)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja świetnej promocji Credit Agricole, którą baaaardzo lubię. Dlaczego? Można na niej zarobić relatywnie łatwe 200 zł, ale dodatkowo zyskać 50 zł za założenie konta z polecenia – a później kolejne 50 zł za jego dalsze polecanie. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że… to Ty możesz polecać to konto czytelnikom bloga! Od wielu miesięcy łącze bowiem osoby nowe z obecnymi klientami banku, dzięki czemu zyskują obie strony. Takie rzeczy tylko na LiveSmarter! :)

Ta promocja jest już niekatualna, ale wystartowała jej odświeżona wersja. Teraz do zgarniecia nawet 300 zł za założenie nowego Konta dla Ciebie od Credit Agricole!

Przenieś konto do Credit Agricole i zgarnij 200 zł

Umowa i dodatkowe dokumenty na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego Credit Agricole przez ostatni rok.

Jeśli spełniamy ten warunek to musimy udać się na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o jeden z rachunków osobistych banku wraz z kartą debetową. Istotne, aby podczas wnioskowania wyrazić zgodę na wyciąg w formie elektronicznej oraz wyrazić zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Generalnie konieczne będzie zaakceptowanie wszystkich checkboxów na dole wniosku.

Cała promocja sprowadza się jednak do tego, aby „przenieść rachunek z innego banku”. Ponieważ (w porównaniu np. do numerów komórkowych) nie ma do końca takiej procedury w naszym systemie bankowym, to przenosiny polegają na otwarciu nowego konta, zamykając przy okazji stare – w innym banku. Całością zajmuje się nowy bank, więc po złożeniu wniosku mamy dwie opcje: udać się do placówki w celu finalizacji umowy i upoważnienia Credit Agricole do zamknięcia konta we wskazanym banku albo podpisać dokumenty poprzez kuriera – co będzie wygodne dla osób, które nie mają blisko oddziału banku. Dla formalności dodam, że od zawarcia umowy mamy 7 dni na podpisanie wniosku o zamknięcie konta w starym banku (ale zazwyczaj jest to robione w ciągu tej samej wizyty).

Tu zwrócę również uwagę na jeszcze jedną kwestie. Bank, którego konto będziemy przenosić (zamykać) w celu weryfikacji dokumentu sprawdzi nasz podpis z tym, co ma u siebie w bazie. Jeśli więc przenosimy konto, gdzie nasz wzór podpisu był składany kilka lat temu (a być może nawet wcale!) to lepiej iść do starego banku i go zaktualizować przed przenosinami – aby nowy był identyczny z tym, które złożymy na wniosku z pełnomocnictwem do przeniesienia (zamknięcia) konta. Inaczej nasz wniosek może zostać odrzucony.

Credit Agricole udostępnia dość starą listę obsługiwanych banków, ale z waszych doświadczeń wynika, że aktualnie bez problemów powinniście przenieść konta z BZWBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Idea Banku, Millennium, Inteligo/PKO, Pekao, Citibanku czy BOŚ. I to niekoniecznie konta osobiste. Nie przenośmy natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas czy Nest Banku – spora szansa, że się nie uda. Oczywiście czekam na wasze komentarze z kolejnymi informacjami co się udało, a co nie (oby takich jak najmniej!).

Co dalej? Bank wymaga od nas jeszcze podpisania jednego dokumentu: zlecenia przekazywania środków. Dokument ten ma w zamyśle trafić do naszego pracodawcy, aby ten wiedział, żeby przekazać nasze wynagrodzenie na nowe konto. Warto jednak wiedzieć, że promocja wymaga od nas jedynie wypełnienia takiego dokumentu – nie ma natomiast obowiązku, aby pensja faktycznie trafiła na nowo-otwarte konto. Ba, pracodawca raczej nie powinien akceptować takiego dokumentu otrzymanego z zewnątrz, bo może to być przecież próba oszustwa, prawda? Dobra wiadomość jest taka, że relatywnie często bank pozwala samodzielnie dostarczyć dokument pracodawcy (zwłaszcza w wersji z kurierem). Dzięki temu… no wiecie sami co można z nim zrobić :)

200 zł za kilka przelewów!

Jeśli biurokrację mamy za sobą (która tak naprawdę sprowadza się do podpisania dwóch papierów więcej, względem standardowej umowy o konto) to nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć spełniać warunku promocji. Tu wymagania są proste – przez 3 kolejne miesiące powinno na nasze konto wpłynąć tyle, ile zadeklarowaliśmy w poprzednim dokumencie – min. 3000 zł. Bank nie stawia jednak praktycznie żadnych warunków dotyczących wpływów. Oznacza to, że możemy sami sobie przelewać pieniądze z konta w innym banku. Nie musi to być nawet 3000 zł „na raz”, ale np. 6 x 500 zł (to mogą być te same pieniądze, które krążą w kółko między bankami).

Oczywiście powyższy sposób został przetestowany wielokrotnie i ma swoje potwierdzenie w regulaminie:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

W skrócie: nie można przelewać sobie środków ze swojego innego konta w CA. Praktycznie wszystkie inne są dozwolone :)

Bank zaznacza, że warunek ten musimy spełnić przez 3 kolejne miesiące licząc od miesiąca podpisania umowy lub kolejnego. Jeśli np. umowę podpiszemy w styczniu, to warunki możemy spełnić w styczniu, lutym i marcu bądź lutym, marcu i kwietniu.

Warto się jednak sprężyć – czym szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy premię. Bank wypłaci nam 200 zł do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Oczywiście musimy mieć wtedy otwarte konto, a karta debetowa wyrobiona podczas zakładania konta musi być aktywna.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń Credit Agricole

200 zł na start to jednak nie wszystko. Równolegle z promocją bank prowadzi również program poleceń, w którym obecni klienci banku mogą polecać konto nowym – dzieląc się premią – po 50 zł na głowę. Wystarczy tylko spełnić kilka warunków.

Po pierwsze – nowy klient powinien podać kod polecający zaznaczając opcję „Otwieram konto z Polecenia” podczas składania wniosku o konto. Po drugie – powinien wyrazić zgody marketingowe i handlowe (te same co w promocji 200 zł), a po trzecie – spełnić jeden z dwóch warunków: zapewnić wpływ na min. 1500 zł (lub min. 500 zł dla 1 Konta) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na min. 300 zł. Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie w każdym z trzech pełnych miesięcy od otwarcia konta.

Bank stawia też pewne warunki dla osób polecających – te również muszą mieć wyrażone zgody marketingowe i handlowe. No i oczywiście muszą zapisać się do programu poleceń i mieć aktywne konto w momencie wypłaty.

Skąd wziąć kod polecający, czyli zarabiaj z LiveSmarter!

Skoro polecanie konta opłaca się wszystkim, to dlaczego nie połączyć nowych klientów z osobami polecającymi? Na taki pomysł wpadłem jakiś czas temu i przyznam, że sprawdza się on znakomicie. Jeśli jesteś nowym klientem i chciałbyś otrzymać kod – zostaw swój adres e-mail tutaj. Odeślę kod jednego z czytelników w ciągu 48 godzin.

Jeśli natomiast jesteś obecnym klientem banku (nawet od kilku dni!), to zostaw swój kod poprzez specjalny formularz. Uwaga! Ponieważ pierwsze kody zostały zostawione kilka miesięcy temu, to nie mam żadnej gwarancji, że dana osoba ciągle ma otwarte konto w CA. Z tego też względu wszystkich polecających proszę o ponowne zapisy – będą one ważne do końca trwania obecnej edycji promocji z przenosinami (czyli do 31.03.2018). Po prostu nie chcę nikomu podawać kodu, który może być już nieaktualny.

Ile to wszystko kosztuje?

Ponieważ w promocji wymagane jest posiadanie zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo ważne jest policzenie ile za nie zapłacimy.

Czynność 1 Konto Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające
Plus
Konto PROSTOoszczędzające Premium
Prowadzenie konta 0 zł 4,90 zł 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 1000/1500 zł miesięcznie (inaczej 9,90 zł) 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 10000 zł miesięcznie (inaczej 14,90 zł)
Posiadanie karty 0 zł, jeśli wydasz min. 1 zł miesięcznie (inaczej 2,90 zł) 3,90 zł 0 zł, jeśli wydasz min. 500 zł miesięcznie (inaczej 7,90 zł) 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

W przypadku osób młodych, czyli poniżej 27. roku życia, najprawdopodobniej najlepsza opcja to 1 Konto. Jego zaletą jest brak opłat i łatwy warunek zwolnienia z opłaty za kartę – należy wykonać co najmniej jedną płatność na kwotę min. 1 zł.

W przypadku osób powyżej tej granicy najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie wybranie… najbardziej wypasionego Konta PROSTOoszczędzającego Premium. Dlaczego? Bo kartę mamy za darmo, a za konto nie zapłacimy nic po spełnieniu bardzo prostego warunku: wpływów miesięcznych na min. 10 000 zł.

Zaraz, zaraz, 10 000 zł to prosty warunek? Tak! Podobnie jak w wymaganiach samej promocji nie ma znaczenia, czy będzie to jeden, czy wiele wpływów. Oznacza to, że możemy sobie sami przelewać z innego banku np 5 x 2000 zł w ciągu jednego miesiąca i warunek będzie spełniony. Ma być sumarycznie 10 000 zł i tyle – środki mogą zaraz zostać przelane gdzieś indziej. Osobiście radziłbym też nosić w portfelu kartę do konta – skoro będą na niego wpływać nasze środki, to warto z niej korzystać.

Co z „gorszymi” rachunkami? W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga wydania 500 zł miesięcznie, aby karta była darmowa (inaczej płacimy 7,90 zł). Rachunek jest darmowy po zapewnieniu wpływów 1500 zł (1000 zł dla osób poniżej 30. roku życia).

Konto w wersji Standard jest najmniej opłacalne – płacimy za nie 4,90 zł bez możliwości zwolnienia z opłat. Tu przy okazji zaznaczę, że konto młodzieżowe (1 Konto) zmienia się automatycznie w Konto PROSTOoszczędzające Plus po osiągnięciu 27. roku życia – dlatego osobom zbliżającym się do tej granicy polecam od razu założyć konto Premium, aby łatwiej było spełniać warunki bezpłatności.

Na koniec: 3% na lokacie!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wraz z początkiem roku bank przedłużył (do końca marca) świetną promocję z lokatą 3% dla nowych klientów. Jak z niej skorzystać? W ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta możemy założyć 2-miesięczną lokatę dla kwoty do 50 000 zł, której oprocentowanie zostanie podwyższone aż do 3%! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Dziś sprawdzam konto, a tam 50zł z programu poleceń :D zastanawiam się, czy 200zł też wpadną… czy jednak źle sprawdziłam, kiedy zamknęłam konto ;-/

  HoQ Odpowiedz
 • Uwaga!!! Lokata powitalna została obniżona do 2,9%

  saroyan Odpowiedz
 • Łatwe 250 zł za przeniesienie? To mało powiedziane. Wpadło 200 zł :) Problemy z przeniesieniem konta (DB-podpis i inne brednie ze strony DB), którego ostatecznie nie udało się przenieść a mimo wszystko premia jest. To mi się podoba

  saroyan Odpowiedz
  • Potwierdzam, jest bonus promocyjny …ale program poleceń się jakoś nie spisuje w moim przypadku…

   abc
  • Kiedy otwieraliście konto, że już macie bonus?

   drudar
  • Marzec, wpłaty marzec-kwiecień-maj

   saroyan
  • Ja też otworzyłem w marcu. „Wynagrodzenie” wpływało kwiecień, maj, czerwiec i bonusu nie ma. Czyżbym O czymś zapomniał? Kartą chyba nie trzeba było płacić?

   drudar
  • Już rozumiem. Wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W moim przypadku przyjdzie jeszcze miesiąc poczekać.

   drudar
  • pamiętaj , żeby aktywować kartę.

   Mateusz
  • Ja bym się wstrzymał do końca m-ca, może premie wypłacają partiami. Karta miała być aktywna, ja aktywowałem (dodatkowo zrobiłem jedną płatność).

   saroyan
  • Kartę aktywowałem już dawno. Jednak dopiero wczoraj użyłem jej pierwszy raz we wpłatomacie. Jednak w serwisie banku nadal jej status to nieaktywowana.

   drudar
  • Kartą najlepiej wypłacić z bankomatu lub dokonać płatności, ponieważ po „aktywacji” jej status to „Uruchomiona”, a dopiero po fizycznym użyciu zmienia się na „Aktywna”.

   slayer
  • Dzięki, tak zrobię.

   drudar
 • to podpowiedzcie teraz co zrobić z tym kontem – zamknąć? przekształcić na inne z obecnej oferty CA? wypowiedzieć licząc, że coś zaproponują? bo zakładam, że aby skorzystać z podobnej promocji to trzeba jednak zamknąć ROR i odczekać stosowny okres karencji :)

  Stef Odpowiedz
  • mi nic nie proponowali na zamknięcie konta (2 razy uczestniczyłam w takiej promocji), więc chyba lepiej zamknąć i poczekać na kolejną rundę za rok lub coś koło tego

   Kate
 • Inteligo kolejna patologia. Mają mój nowy wzór podpisu od poniedziałku, a do tej pory mimo telefonicznych monitów nie wprowadzili go jeszcze do system.

  pytanie Odpowiedz
  • Kręcą jak mogą. Przez cały tydzień czekałem na potwierdzenie wprowadzenia podpisu do systemu (bo dostawałem informację na infolinii, że podpis nie został jeszcze zaktualizowany i żebym go jeszcze nie używał), a dzisiaj raptem konsultantka twierdzi, że zaktualizowany podpis w systemie znajduje się już od zeszłego wtorku. Dziadostwo do potęgi. Nigdy więcej Inteligo/PKO.

   pytanie
 • Wpłynęło dziś 200 zł, razem już 250. Miałem nadzieję, że ktoś z LS skorzysta z mojego kodu, ale i tak jest dobrze. Dzięki :)

  haha Odpowiedz
  • Moze ktoś skorzystał z twojego kodu , ja składałam reklamacje bo byłam pewna ze 1 osoba korzystała z kodu ( ktos z rodziny) i dowiedzilam sie ze dostane 50 zl za polecenie dopiero w następnym miesiącu po spełnieniu przez 3 miesiące przez poleconego warunków polecenia . Czyli jak poleciłam kogoś w kwietniu , to musi spełnić warunki w kwietniu, maju, czerwcu i wypłaca prawdopodobnie w lipcu. Inaczej nic było w poprzedniej edycji.

   ewa
  • Hmm… Może faktycznie poczekam do końca lipca i zamknę konto w sierpniu.
   Dzięki

   haha
  • nie, nie, program ruszył w kwietniu, a w maju już ludzie pisali, że wpłynęlo…

   abc
  • No tak , jak ktoś założył konto w końcu marca ,spełnił warunki z 1 edycji w kwietniu to mu wpłynęło w maju:) Ja tez tak miałam za 1 polecenie.

   ewa
  • Stary program poleceń skończył się 31.03, więc ostatnie premie wskoczyły w kwietniu. Nowy program zaczął się ok. 8.04 i premie wskoczyły w maju, więc gdzie tutaj 3 miesiące oczekiwania, zostałaś wprowadzona w błąd…

   abc
  • Poczytaj regulamin ,tam wyrazniie pisze o 3 miesiacach, a to ze stary program sie skonczyl w marcu to masz racje tyle ze polecony nie musi spelniac warunkow od razu w tym samym miesiacu ,jak ktos zalozyl konto w ostatnich dniach marca to nie musi ich spelnic w marcu bo czasem jest to nawet nie mozliwe:) wiec spelni w kwietniu i premie dostal w maju. Wiec szkoda moim zdaniem teraz zamykac konto i pozbiawiac sie samemu premii, lepiej poczekac do lipca albo dluzej jak zostawiles swoje kody polecen u admina.

   ewa
  • Myślę, że jednak się mylisz… wskaż proszę różnice zapisów w starym programie poleceń i nowym. Moim zdaniem zasada jest taka sama, polecony otrzymuje premię po spełnieniu warunków, w tym samym miesiącu co 200 zł, natomiast polecający w kolejnym miesiącu po wykorzystaniu kodu.

   abc
 • hahaha przelewała tam faktycznie wynagrodzenie?

  heniek131 Odpowiedz
 • czy ktoś wie, czy bank nalicza opłaty za prowadzenie rachunku, jeśli nie ma wpływów w kwocie 10 tys. za miesiąc, kiedy to konto jest już zamykane? tzn. np. w czerwcu złożone wypowiedzenie (tu wpływy zapewnione), okres wypowiedzenia 30 dni, czyli konto bank zamyka np. 7 lipca i teraz czy za lipiec pobiorą opłatę za prowadzenie, jeśli wpływów nie było już??

  Patrycja Odpowiedz
 • Mieliście problemy z zamknięciem konta? Mi w oddziale powiedzieli, że jeśli chce zamknąć wcześniej niż przed 18 miesiącami, to mam im zwrócić 250 zł.

  Marysia Odpowiedz
 • Do mnie nawet babka z banku co mi te konto zakladala dzwonila z taka informacja w 1 edycji 250 zl za przeniesienie konta…ale nie ma czegos takiego w regulaminie i konto zamkneli bez problemu i oplat.

  ewa Odpowiedz
 • 24.07 wpłynęła premia (200zł) za konto założone w marcu, spełniane warunki od kwietnia. Czekam jeszcze na 50.

  fb Odpowiedz
 • Zamknąłem konto. Konto się zamknęło ale wciąż mam dostęp do strony poprzez logowanie. Czy to normalne? Napisałem do nich o tym a Oni odsyłają mnie znów do oddziału żebym teraz zamknął sobie i to, jakby za jednym razem nie można było tego zrobić. W kulki sobie lecą czy mają w tym jakiś interes. Jest to istotne aby ten dostęp zamknąć?

  jojo Odpowiedz
 • Wezwali mnie do banku w celu wymiany tokena rsa. Bankster mowi ze nowe tokeny sprzetowe sa tylko do nowych kont, wiec trzeba zmienic rodzaj konta albo przechodze na smsy. Sztuczka polega na tym ze mam stare konto PROSTOoszczędzające PREMIUM w ktorym token jest bezplatny (trzeba go uzyc raz w miesiacu) a w pozostalych kontach token kosztuje 9 zl miesiecznie i nie da sie pozbyc tej oplaty. Chcialem wiec zabrac ten stary token mowie ze wazny do konca miesiaca wiec moge sie jeszcze zastanowic co wybrac, a naprawde poszedlbym sprobowac w drugim oddziale (w ktorym byc moze nie wiedza ze sie nie da). Wtedy gosc po konsultacji zgodzil sie wydac nowy token i wszystko dziala na starym koncie.

  aaaa Odpowiedz
 • 1 5 6 7

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy