100 zł za założenie konta osobistego PKO BP i 100 zł za jego polecenie – ruszyła II edycja programu „Polecam PKO”

Trwa do 30.11.2019

Ruszyła II edycja programu „Polecam PKO”. W zamian za założenie konta osobistego z polecenia zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną po 100 zł premii.

100 zł za polecenie konta w PKO BP

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego. Zgodnie z definicją z regulaminu oznacza to brak jakiegokolwiek konta w PKO BP w okresie 3 lat przed startem programu poleceń (czyli od 1.09.2016) oraz brak rozpatrywania wniosku o takie konto. Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o Program Poleceń PKO). W ciągu 24 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Wracając do wniosku o konto – podczas jego składania powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych.

Premia za płatności kartą i IKO

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność BLIK przy użyciu aplikacji IKO o łącznej wartości min. 40 zł.

W obu przypadkach bank wymaga wykonania transakcji w punktach handlowo-usługowych, choć tylko w pierwszym przypadku pisze wprost, że wykluczone są transakcje w internecie. Najprawdopodobniej operacje BLIKiem już mogą być wykonane w internecie (np. na Allegro).

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

100 zł dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł. Oprócz tego możliwe jest zgarnięcie jednej z nagród progowych, zależnych od ilości poleceń – od 250 zł (za 5-10 kont) do nawet 3000 zł (ponad 50 kont).

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl.

Ile kosztuje konto w PKO BP?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić jeden z czterech rachunków jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych). Ewentualnie Konto za Zero dla Rodziny 500+, jeśli otrzymujemy takie świadczenie.

Pierwszy z rachunków (Konto dla Młodych) jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 4 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie przekształcone w Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową (inaczej 8 zł). A ta jest darmowa pod warunkiem, że wykonamy wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy… 8 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Co z kontem 500+? Tu różnica polega na tym, że warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest wpływ świadczenia 500+. Za kartę nie płacimy natomiast wtedy, kiedy wykonamy transakcje na min. 200 zł (w przeciwnym razie płacimy 1,90 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak to jest z aplikacją iPKO. Pamiętam, że w poprzedniej edycji był problem dla posiadaczy konta Inteligo. Ktoś podpowie co zrobić, aby nie było problemów?

  Ciekawski Odpowiedz
  • chodzi dokładnie o nr telefonu
   jeśli był kiedyś zarejestrowany w aplikacji inteligo i teraz chcesz aktywować aplikację ipko z tym samym numerem telefonu to po wysłaniu sms-a dostaniesz komunikat, że nr jest już przypisany do innego klienta

   rozwiązania są przynajmniej trzy:
   1. podajesz w pko inny numer telefonu
   2. jeśli masz dostęp to inteligo to wyrejestruj numer telefonu
   3. dzwonisz na infolinię inteligo i składasz reklamację z prośbą o wyrejestrowanie numeru tyelefonu ( jak trafisz na kumatego konsultanta to pójdzie sprawnie )

   kruczi
  • Dziękuje za wyczerpujące informacje.

   Ciekawski
 • jak szybko można takie, nowo otwarte konto zamknąć?

  franz Odpowiedz
 • Strasznie wygorowane warunki jak na te 100 :)
  * w porownaniu do innych promocji w dodatku z wiekszymi premiami

  keton Odpowiedz
 • jak posiadacz rachunku w PKO ma wygenerować kod polecający ?

  coin Odpowiedz
 • Mahyn, thx, przeoczyłem.
  Mam drugie pytanie, czy jako posiadacz rachunku po wygenerowaniu kodu będę mógł założyć nieletniemu 16 lat rachunek spełniający warunki promocji. Czas żeby młody zaczął bankować a przy okazji dostaniemy jak rozumiem po stówce.

  coin Odpowiedz
 • Jak się podpisuje umowę

  rob3333 Odpowiedz
 • Witam
  Przy rejestracji w polecam PKO jest wymagany Login. Co to jest ten login ? To jest mój nr klienta ?

  luic Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy