100 zł za założenie konta osobistego PKO BP i 100 zł za jego polecenie – ruszyła II edycja programu „Polecam PKO”

Zakończona

Ruszyła II edycja programu „Polecam PKO”. W zamian za założenie konta osobistego z polecenia zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną po 100 zł premii.

100 zł za polecenie konta w PKO BP

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego. Zgodnie z definicją z regulaminu oznacza to brak jakiegokolwiek konta w PKO BP w okresie 3 lat przed startem programu poleceń (czyli od 1.09.2016) oraz brak rozpatrywania wniosku o takie konto. Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o Program Poleceń PKO). W ciągu 24 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Wracając do wniosku o konto – podczas jego składania powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych.

Premia za płatności kartą i IKO

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność BLIK przy użyciu aplikacji IKO o łącznej wartości min. 40 zł.

W obu przypadkach bank wymaga wykonania transakcji w punktach handlowo-usługowych, choć tylko w pierwszym przypadku pisze wprost, że wykluczone są transakcje w internecie. Najprawdopodobniej operacje BLIKiem już mogą być wykonane w internecie (np. na Allegro).

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

100 zł dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł. Oprócz tego możliwe jest zgarnięcie jednej z nagród progowych, zależnych od ilości poleceń – od 250 zł (za 5-10 kont) do nawet 3000 zł (ponad 50 kont).

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl.

Ile kosztuje konto w PKO BP?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić jeden z czterech rachunków jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych). Ewentualnie Konto za Zero dla Rodziny 500+, jeśli otrzymujemy takie świadczenie.

Pierwszy z rachunków (Konto dla Młodych) jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 4 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie przekształcone w Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową (inaczej 8 zł). A ta jest darmowa pod warunkiem, że wykonamy wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy… 8 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Co z kontem 500+? Tu różnica polega na tym, że warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest wpływ świadczenia 500+. Za kartę nie płacimy natomiast wtedy, kiedy wykonamy transakcje na min. 200 zł (w przeciwnym razie płacimy 1,90 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak to jest z aplikacją iPKO. Pamiętam, że w poprzedniej edycji był problem dla posiadaczy konta Inteligo. Ktoś podpowie co zrobić, aby nie było problemów?

  Ciekawski Odpowiedz
  • chodzi dokładnie o nr telefonu
   jeśli był kiedyś zarejestrowany w aplikacji inteligo i teraz chcesz aktywować aplikację ipko z tym samym numerem telefonu to po wysłaniu sms-a dostaniesz komunikat, że nr jest już przypisany do innego klienta

   rozwiązania są przynajmniej trzy:
   1. podajesz w pko inny numer telefonu
   2. jeśli masz dostęp to inteligo to wyrejestruj numer telefonu
   3. dzwonisz na infolinię inteligo i składasz reklamację z prośbą o wyrejestrowanie numeru tyelefonu ( jak trafisz na kumatego konsultanta to pójdzie sprawnie )

   kruczi
  • Dziękuje za wyczerpujące informacje.

   Ciekawski
 • jak szybko można takie, nowo otwarte konto zamknąć?

  franz Odpowiedz
  • Po odebraniu premii

   Michał
  • czy jest opcja zamknięcie bez poniesienia opłat, skoro przy składaniu wypowiedzenia karta jest wyłączana, czyli nie mamy opcji spełnienia warunku bezpłatności konta w czasie wypowiedzenia

   ja
  • Wydaje mi się, że jeżeli w poprzednim miesiącu spełniłeś warunek darmowości karty/konta (300zł kartą) to jest ok. Czyli np. w listopadzie wydaje 300zł kartą i zlecam zamknięcie konta. W grudniu nie naliczają opłaty za kartę i zamykają konto. Nie wiem jak z opłatą za konto ale to chyba na koniec miesiąca jest liczone albo na początku następnego (koniec grudnia albo styczeń w tym przypadku)? Może ktoś mądrzejszy się wypowie? :)

   Scorp
 • Strasznie wygorowane warunki jak na te 100 :)
  * w porownaniu do innych promocji w dodatku z wiekszymi premiami

  keton Odpowiedz
 • jak posiadacz rachunku w PKO ma wygenerować kod polecający ?

  coin Odpowiedz
 • Mahyn, thx, przeoczyłem.
  Mam drugie pytanie, czy jako posiadacz rachunku po wygenerowaniu kodu będę mógł założyć nieletniemu 16 lat rachunek spełniający warunki promocji. Czas żeby młody zaczął bankować a przy okazji dostaniemy jak rozumiem po stówce.

  coin Odpowiedz
 • Jak się podpisuje umowę

  rob3333 Odpowiedz
  • Przyjeżdża kurier. Chyba 5 podpisów. Wzór umowy wysłany wcześniej na maila. Kurier przyjeżdza już z kartą. Przyjechał około 3 dni po złożeniu wniosku więc (licząc z kartą) najszybsza procedura z pośród kilkunastu innych banków. Można od razu korzystać z konta. Chociaż w moim przypadku hasło tymczasowe się same nie aktywowało (nie przychodziło przy pierwszym logowaniu) więc musiałem prosić o „reset” hasła i oddzwaniali z infolinii, żeby odblokować. Następnie po wpisaniu loginu hasło tymczasowe przyszło na sms.

   Scorp
 • Witam
  Przy rejestracji w polecam PKO jest wymagany Login. Co to jest ten login ? To jest mój nr klienta ?

  luic Odpowiedz
  • Login i nr klienta to nie to samo (przynajmniej nie w tym banku). Nr klienta zostaje Ci nadany a login możesz samemu zdefiniować. Ustawienia -> Kanały dostępu Banku i hasła -> zdefiniuj login.

   Scorp
 • Umowa podpisana 30.09, a kasa na koncie wypłacona już 18.10.

  salted Odpowiedz
 • Warunek darmowości karty (i konta) czyli wydanie kartą 300zł może być również spełniony BLIKiem :)

  Scorp Odpowiedz
 • Czy nowy polecony musi podpisać umowę do końca listopada czy wystarczy złożenie wniosku? Boję się, że kurier się nie wyrobi albo nie zastanie poleconego w tym tygodniu.

  Scorp Odpowiedz
 • Warunki spełnione z końcem listopada u mnie i rodziny. Premii jak na razie brak.

  Scorp Odpowiedz
  • Okazało się, że jedno z kont się nie łapie na promocje w związku z tym kilku letnim wykluczeniem (zabrakło chyba kilka miesięcy, a szkoda). Za to rodzinka dostała potwierdzenia, że warunki spełnione i nagrody będą zgodnie z regulaminem… czyli maksymalnie gdzieś pod koniec lutego =/

   Scorp
 • Czy komuś jeszcze naliczyli dziwne opłaty za kartę pomimo spełnienia warunków bezpłatności?

  hasz Odpowiedz
  • Żadnych opłat nie zauważyłem. Jakiś konkretnie opis? W każdym razie złóż reklamacje

   Scorp
  • W ostatnim dniu okresu wypowiedzenia pojawiły się te opłaty, ale na drugi dzień konto już było zamknięte bez problemu, więc to jakieś dziwne zapisy bez znaczenia.

   hasz
 • Nie wiem, gdzie to zamieścić, w każdym razie mam ciekawe info:
  Od marca PKO zmienia zasady funkcjonowania Konta Za Zero. Konto będzie bezwarunkowo darmowe, zaś za kartę nie zapłacimy, jeśli wykonamy nią 5 transakcji w miesiącu. Ponadto, wypłaty BLIK są darmowe z każdego bankomatu. Można powiedzieć, że zmiany to wypisz-wymaluj zasady prowadzenia ROR wzięte z Santandera. :)

  Adam K. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy