50 – 250 zł za założenie konta osobistego i do 200 zł za jego polecenie w programie „Polecam PKO”

Zakończona

Ruszyła X edycja programu poleceń PKO BP. W zamian za założenie Konta za Zero zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną po 100 zł premii, a za konto dla młodych – po 50 zł. Bank premiuje również polecenia nieco droższych rachunków: Konta bez Granic (150 zł), Konta Aurum (200 zł) lub Platinium II (250 zł) – choć dwa ostatnie mogą polecać tylko osoby, które same mają tego typu rachunek.

100 zł w programie poleceń Mam PKO

50 – 250 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego PKO BP w ciągu ostatnich 36 miesięcy względem daty startu programu. Konto Inteligo nie powinno natomiast wykluczać z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o Program Poleceń PKO). W ciągu 48 godzin podeślę swój sprawdzony kod do Konta za Zero, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Wracając do wniosku o konto – podczas jego składania powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Konieczne jest również zaakceptowanie regulaminu programu.

Premia za płatności kartą i BLIK

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy spełnić jeden z dwóch warunków. Zależnie od wybranego konta są one nieco inne.

Dla Konta za Zero jest to:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 500 zł

Dla Konta bez Granic będzie to:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1000 zł

Dla Konta dla Młodych będzie to:

 • wykonanie co najmniej jednej płatności bezgotówkowej kartą oraz co najmniej jednej płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 200 zł

Dla Konta Aurum:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1000 zł

A przypadku Konta Platinum II:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1500 zł

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji, a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

Premia dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł (za Konto za Zero), 50 zł (Konto dla Młodych) lub 200 zł (Konto Aurum lub Platinium II). Maksymalnie możemy jednak zdobyć wynagrodzenie za 10 poleceń kont dla dorosłych, 10 poleceń kont dla młodych i 10 poleceń kont bankowości osobistej.

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl. Bank zastrzega również, że aby polecać konto należy posiadać rachunek w PKO BP od co najmniej 90 dni.

Ile kosztuje Konto za Zero w PKO BP?

Prowadzenie Konta za Zero jest darmowe – nie płacimy za jego posiadanie ani grosza, niezależnie od aktywności na koncie.
Zapłacić natomiast możemy za kartę debetową (aż 10 zł), jednak po wykonaniu 5 płatności kartą lub BLIKiem w danym cyklu miesięcznym (liczonym od otwarcia konta) zwalnia z tej opłaty.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń własnych PKO BP są darmowe, natomiast z urządzeń obcych płacimy 10 zł (kartą) lub 0 zł (BLIKiem).

Ile kosztuje Konto bez Granic w PKO BP?

Konto bez Granic kosztuje 17,90 zł miesięcznie. W ramach tej opłaty zyskujemy darmowe wypłaty gotówki kartą w Polsce i za granicą, a także kartę wielowalutową z możliwością pobierania środków z kont walutowych w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF.

Ile kosztuje Konto dla Młodych?

Konto dla Młodych przeznaczone jest dla osób do 26. roku życia (później zmienia się w Konto za Zero).

Za prowadzenie rachunku nie płacimy ani grosza. Za kartę możemy zapłacić 5 zł, jednak wykonanie 4 płatności zwalnia z tej opłaty. Za wypłaty z bankomatów nie płacimy natomiast ani złotówki.

Nie przegap!

Komentarze

 • W poprzedniej edycji mam status 200 zł wypłacone a nie mam ich na koncie, ile czasu sie czeka?

  t.opiekulski Odpowiedz
  • o z tydzien dwa trzy, polecilem kilka osob i wlasnie niby pisza ze do wyplaty/wyplacone ale czekalem, dokladnie nie mierzylem, regulaminow nie czytalem ale jak pisza ze sie nalezy to bedize :) Jak cos moge pomoc nowym!

   Krzychoooo
  • Regulamin ogólny

   Bank dokona sprawdzenia, czy Polecający oraz Nowy Klient spełnili warunki Regulaminu i są uprawnieni do otrzymania nagrody, o której mowa w Rozdziale 4, w terminie maksymalnie do 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Edycji Programu. Przekazanie nagrody nastąpi w terminie maksymalnie do 30 dni kalendarzowych od dnia sprawdzenia.

   Ja123
 • Pytanie do tych, którzy już złożyli wniosek: jakie są opcje finalizacji? Odział, kurier, przelew?

  owat Odpowiedz
 • Przez jakiś miesiąc na stronie poleceń miałem:
  „Nagroda gwarantowana (PLN), którą Ci wypłacimy: 100zł”
  Ale od kilku dni:
  „Nagroda (PLN), którą już Ci wypłaciliśmy: 100zł”
  a mimo to tej stówy na koncie nie ma ani polecający, ani polecony.
  To normalne?

  keram7m Odpowiedz
  • chyba tak poczekaj kilka dni, ja mialem 2 osoby ktore uzyly ale nie spelnily warunkow… eh

   Krzychoooo
 • A jak długo czekaliście żeby zmienili wam status że osoba spełniła warunki?Bo u mnie dawno spełniła a nie ma zmiany statusu cały czas jest że nie spełniła :(

  Kiker Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy