50 – 250 zł za założenie konta osobistego i do 200 zł za jego polecenie w programie „Polecam PKO”

Zakończona

Ruszyła VII edycja programu poleceń PKO BP. W zamian za założenie Konta za Zero zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną po 100 zł premii, a za konto dla młodych – po 50 zł. Bank premiuje również polecenia nieco droższych rachunków: Konta bez Granic (150 zł), Konta Aurum (200 zł) lub Platinium II (250 zł) – choć dwa ostatnie mogą polecać tylko osoby, które same mają tego typu rachunek.

100 zł w programie poleceń Mam PKO

50 – 250 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego PKO BP w ciągu ostatnich 36 miesięcy względem daty startu programu. Konto Inteligo nie powinno natomiast wykluczać z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o Program Poleceń PKO). W ciągu 48 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Wracając do wniosku o konto – podczas jego składania powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych. Konieczne jest również zaakceptowanie regulaminu programu.

Premia za płatności kartą i BLIK

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy spełnić jeden z dwóch warunków. Zależnie od wybranego konta są one nieco inne.

Dla Konta za Zero jest to:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 500 zł

Dla Konta bez Granic będzie to:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1000 zł

Dla Konta dla Młodych będzie to:

 • wykonanie co najmniej jednej płatności bezgotówkowej kartą oraz co najmniej jednej płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 200 zł

Dla Konta Aurum:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1000 zł

A przypadku Konta Platinum II:

 • wykonanie co najmniej trzech płatności bezgotówkowych kartą oraz co najmniej trzech płatności BLIK lub
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKiem na min. 1500 zł

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji, a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

Premia dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł (za Konto za Zero), 50 zł (Konto dla Młodych) lub 200 zł (Konto Aurum lub Platinium II). Maksymalnie możemy jednak zdobyć wynagrodzenie za 10 poleceń kont dla dorosłych, 10 poleceń kont dla młodych i 10 poleceń kont bankowości osobistej – o ile sami z niej korzystamy.

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl. Bank zastrzega również, że aby polecać konto należy posiadać rachunek w PKO BP od co najmniej 90 dni.

Ile kosztuje Konto za Zero w PKO BP?

Prowadzenie Konta za Zero jest darmowe – nie płacimy za jego posiadanie ani grosza, niezależnie od aktywności na koncie.
Zapłacić natomiast możemy za kartę debetową (aż 10 zł), jednak po wykonaniu 5 płatności kartą lub BLIKiem w danym cyklu miesięcznym (liczonym od otwarcia konta) zwalnia z tej opłaty.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń własnych PKO BP są darmowe, natomiast z urządzeń obcych płacimy 10 zł (kartą) lub 0 zł (BLIKiem).

Ile kosztuje Konto bez Granic w PKO BP?

Konto bez Granic kosztuje 17,90 zł miesięcznie. W ramach tej opłaty zyskujemy darmowe wypłaty gotówki kartą w Polsce i za granicą, a także kartę wielowalutową z możliwością pobierania środków z kont walutowych w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF.

Ile kosztuje Konto dla Młodych?

Konto dla Młodych przeznaczone jest dla osób do 26. roku życia (później zmienia się w Konto za Zero).

Za prowadzenie rachunku nie płacimy ani grosza. Za kartę możemy zapłacić 5 zł, jednak wykonanie 4 płatności zwalnia z tej opłaty. Za wypłaty z bankomatów nie płacimy natomiast ani złotówki.

Nie przegap!

Komentarze

 • Gdzie mogę sprawdzić datę zamknięcia konta w PKO BP ?

  Forumowicz Odpowiedz
 • „Bank zastrzega również, że aby polecać konto należy posiadać rachunek w PKO BP od co najmniej 90 dni.”
  90 dni w momencie polecenia czy licząc od startu promocji (bo z regulaminu zrozumiałem że konto trzeba mieć od 06.07)?

  t.opiekulski Odpowiedz
  • W regulaminie nie ma odniesienia do startu programu. Czyli jak minie ci 90 dni posiadania konta, to powinieneś się móc zarejestrować i polecać.

   Michał
  • Chodzi mi o ten zapis regulaminu: „Posiadacz lub współposiadacz Konta od minimum 90 dni liczonych wstecz od dnia rozpoczęcia danej Edycji Programu”

   t.opiekulski
  • Podbijam

   t.opiekulski
  • Kto może zostać polecającym konto PKO BP?
   Tutaj bank postanowił wprowadzić okres karencji. Polecającym może być osoba, która posiada konto w PKO BP od co najmniej 90 dni liczone również od daty starty obecnej edycji programu (czyli 90 dni wstecz liczymy od 6 października 2022 r.).

   Tym samym osoby, które otworzą konto w tej edycji, będą mogły je polecić dalej dopiero w kolejnej edycji programu. Bankowi zależy bowiem, aby polecały osoby, które otworzyły i zachowały konto.

   t.opiekulski
 • @Michał Admin: Do którego pakietu konto będzie pasował twój kod poleceń?

  owat Odpowiedz
 • Przy warunkach zwalniających z opłaty przy koncie „Konto za Zero” jest pomyłka.

  Z opłaty zwalnia wykonanie transakcji na minimum 500 PLN, w poprzedniej promocji było to tylko 5 transakcji. Powyżej podpięta jest inna TOIP niż na stronie promocji.

  Innych rachunków nie weryfikowałem.

  Rafal Odpowiedz
 • Hej, czyli jako nowy klient konta za zero i korzystający z kodu polecającego ile dostanie za spełnienie warunków?

  Maciej Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, że nie ma konieczności wyrabiania karty? Tzn. możemy otworzyć wyłącznie bezpłatne konto i transakcje wykonać blikiem?

  Kamil23 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy