Tańszy kredyt dla osób, które przeniosą swoje zadłużenie do Citibanku

Zakończona

Citibank uruchomił kolejną promocję swojej flagowej karty kredytowej. Tym razem jest ona skierowana do osób, które chcą obniżyć oprocentowanie swojego zadłużenia w innym banku – w zamian za przeniesienie go do Citibanku uzyskamy znacznie niższe oprocentowanie – 5,99% w skali roku.

Pożyczka z karty w Citibanku

Uwolnij swój świat z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki promocji

Najważniejsze jednak, aby przy zawieraniu umowy o kartę lub nie później, niż do końca 2. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy, złożyć dyspozycję pożyczki z karty, czyli wypłaty środków z limitu kredytowego na cel konsumpcyjny. Tak naprawdę pieniądze możemy przeznaczyć na co chcemy, jednak bank zaznacza, że aby być objętym promocją musimy posiadać zadłużenie w jakimś innym banku. Wypłacane środki nie mogą zresztą być na kwotę wyższą, niż to zadłużenie (ale również nie więcej, niż 10 000 zł).

Pożyczka może być rozłożona na okres do 48 miesięcy, z oprocentowaniem (zmiennym) wynoszącym 5,99%. Prowizja za otwarcie promocyjnego planu spłat ratalnych „Komfort” oraz jego obsługę wynosi okrągłe zero. RRSO oferty wynosi 8,86%.

Ile kosztuje karta Simplicity?

Skoro prowizje wynoszą 0 to dlaczego RRSO przewyższa oprocentowanie kredytu? Wszystko przez opłatę za kartę, która wynosi standardowo 12 zł miesięczne. Z opłaty można być jednak zwolnionym po wydaniu 1000 zł w danym okresie.

Na koniec dodam, że opłaty mogą się pojawić za dodatkowe (zbędne) usługi, których lepiej nie aktywować – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

PS. Wolisz premię 600 zł zamiast tańszego kredytu? Skorzystaj z oferty z premią na start!

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy