600 zł w promocji Premiowanie za bankowanie dla klientów firmowych Idea Banku

Zakończona

Idea Bank znów zmienia zasady promocji „Premiowanie za bankowanie” przeznaczonej dla klientów firmowych. Tym razem bank postanowił obciąć nieco kwotę maksymalną. Zamiast 741 zł rocznie (czyli 600 zł po odliczeniu podatku dochodowego) od kilku dni do zdobycia mamy 600 zł. Choć pozostałe warunki wydają się identyczne jak dotychczas rzućmy jeszcze raz okiem na wygląd promocji.

600 zł premii dla firm od Idea Bank

Premiowanie za bankowanie dla nowych i obecnych klientów

Aby skorzystać z oferty „Premiowanie za bankowanie” należy być albo nowym albo obecnym klientem banku. W pierwszym przypadku wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej i nieposiadanie wcześniej zawartej umowy o rachunek „Firma to ja”. Jeśli spełniamy te wymogi to konieczne jest, oprócz podpisania umowy, wypełnienie formularza przystąpienia do promocji „Premiowanie za bankowanie”. Jeśli konto będzie zakładane przez internet, to całość powinna się sprowadzić do kilku kliknięć myszą. Przypilnujmy jedynie, aby po założeniu konta mieć aktywną promocję zanim zaczniemy wykonywać jakiekolwiek operacje finansowe (np. wpływ środków) – ponoć wtedy system potraktuje nas jako obecnego klienta.

Bank chce również nagradzać obecnych posiadaczy tego typu rachunku, o ile spełnią dodatkowe warunki: złożą wniosek o przystąpienie do promocji, posiadają dostęp do systemu Idea Cloud, a w ciągu trzech ostatnich miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do promocji ich rachunek nie został uznany kwotą zewnętrznej transakcji płatniczej (np. przelewewm, wpłatą gotówki we wpłatomacie itd.) oraz nie został obciążony jedną z poniższych transakcji:

 • przelewem lub przelewami na łączną kwotę min. 1000 zł
 • transakcją lib transakcjami bezgotówkowymi kartą na łączną kwotę min. 400 zł
 • przelewem lub przelewami do ZUS lub US

Do 50 zł miesięcznie za proste czynności

Same warunki przyznawania premii są już dosyć proste. Za każdą czynność lub transakcje opisaną w poniższej tabelce otrzymać możemy premię wynoszącą od 10 do 40 zł. W ciągu miesiąca do zdobycia mamy maksymalnie 50 zł, a w ciągu roku – 600 zł.

Czynność lub transakcja Szczegółowe warunki Wysokość Premii
utrzymywanie średniego miesięcznego salda od 5 000,01 zł do 10 000,00 zł 10,00 zł brutto
od 10 000,01 zł do 15 000,00 zł 20,00 zł brutto
od 15 000,01 zł do 30 000,00 zł 30,00 zł brutto
powyżej 30 000,01 zł 40,00 zł brutto
wpłata gotówki we wpłatomacie od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 1000 zł 20,00 zł brutto
przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego od pierwszego przelewu w miesiącu na kwotę minimum 250 zł 30,00 zł brutto
wystawienie i opłacenie faktury na Rachunek Uczestnika poprzez Bankowość Elektroniczną za każdą wystawioną i opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł 20,00 zł brutto

Jak widać z tabelki maksymalną premię można uzyskać dość prosto, bo np. za przelew do ZUS lub US oraz wpłatę gotówki we wpłatomacie lub utrzymanie średniego salda 10 000 zł.

Premia za dany miesiąc będzie wypłacana do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Co istotne: podatek od premii powinien zostać rozliczony przez uczestnika samodzielnie. Należy więc założyć, że realnie zarobimy nieco mniej, choć wszystko zależy od sytuacji naszej działalności gospodarczej.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje konto Firma to Ja?

Konto Firma to Ja jest jednym z najlepszych rachunków firmowych na rynku. Rachunek prowadzony bez karty debetowej nie kosztuje ani grosza, a w zamian otrzymujemy różne przywileje, np. możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej Idea Hub lub z wbudowanego systemu do księgowości Idea Cloud.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na wyrobienie karty debetowej, to zapłacimy za nią 4,99 zł. Jeśli jednak wydamy 400 zł miesięcznie, to karta będzie za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jeśli dobrze czytam ToiP tego konta, to żeby nie płacić tych 4,99 zł za kartę, można iść wpłacić do bankomatu kwotę nie niższą niż 1000 zł. W ten sposób za jednym razem unikamy opłaty za kartę i spełniamy jeden warunek aby dostać pieniądze w promocji

  YeLLoW Odpowiedz
 • Miałem wcześniej dostęp do Idea Cloud więc założyłem sobie to konto bez karty. Teraz pytanie brzmi jak aktywować promocję? W szczegółach konta nie mam żadnej zakładki „Promocje”.

  Sławek Odpowiedz
 • Bez sensu bo utrzymywanie średniego miesięcznego salda 30 000 da więcej na marnej lokacie niż w idea

  Ok Odpowiedz
 • Dlatego robisz przelew do ZUS, raz wpłacasz we wpłatomacie powyżej 1000 zł i masz już maksymalną premię :-)

  YeLLoW Odpowiedz
 • Jak wpłacę dwa razy do wpłatomatu do dostanę 40zł?

  Idealny Odpowiedz
 • jak rozliczyć ten przychód? Co jest fizycznie dokumentem tego przychodu?? Jak to księgujecie?

  jaa Odpowiedz
  • Jako sprzedaż dodatkowa jeśli mnie pamięć nie myli. Potwierdzenie przelewu będzie ok

   Michał
 • Rozumiem, że promocja jest nadal aktualna? Przenoszę się z mBanku. Nie dość, że o prawie każdą premię 50 zł musiałem składać reklamację to jeszcze po roku czasu po otwarciu konta naliczyli mi opłatę 25 zł za prowadzenie konta za styczeń.

  Wernyhora Odpowiedz
 • Ten wpłatomat to tylko z idea banku czy może jest możliwość w jakimś innym?

  Wernyhora Odpowiedz
  • Oni chyba nie mają własnych. W każdym razie można w Euronecie ;) bez opłat.

   Jerzyk
  • Chodzi o wpłatomat Idea Banku. Promują usługę mobilnego wpłatomatu.

   Grolol
  • @Grolol, gdzie masz napisane że o ten konkretny chodzi? Ja przez 12 miesięcy używałem stacjonarnych Euronetów i działało, potem promocja przestała działać… te mobilne są dostępne w stosunkowo niewielkiej części kraju więc marna byłaby to oferta gdyby tylko o nie chodziło. A, i te mobilne wpłatomaty też należą do Euronetu ;)

   Jerzyk
 • Drogi adminie czy aktualny klient ideabanku (konto osobiste) musi spełniać jakieś dodatkowe warunki jeśli chce założyć konto firmowe i skorzystać z promocji?

  Wernyhora Odpowiedz
  • Otwierasz konto firmowe, bez dodatkowych warunków, włączasz w bankowości promocję i zwracasz uwagę, aby nie było od razu jakiegoś wpływu na konto firmowe. Promocja nie aktywuje się natychmiastowo w ich systemach, a wpływ na konto przed aktywacją promocji wyklucza z udziału. Taki ciekawy haczyk.

   Grolol
 • Nie doczytanie regulaminu spowodowało, że jeden miesiąc z premii uciekł. Dziś aktywowałem i trudno zrobić aktywność w jeden dzień ;). Trzeba było poczekać 2 dni – będzie to nauczka na przyszłość. Dopiero co zaczynam przygodę z zarabianiem na bankach :)

  Daw Odpowiedz
 • >>przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego – od pierwszego przelewu w miesiącu na kwotę minimum 250 zł – 30,00 zł brutto
  Czy to znaczy że płacą tylko za jeden przelew? Czy za ZUS osobna premia a za US też osobna?

  Czy trzeba mieć kartę żeby zrobić wpłatę we wpłatomacie?

  Piotr-niezarejestrowany Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy