Program poleceń Nest Banku: 50 zł za otwarcie bezwarunkowo darmowego konta osobistego + 7% na Lokacie Witaj

Zakończona

Ruszył program poleceń Nest Bank, w ramach którego zarówno polecany, jak i polecający mogą zgarnąć po 50 zł za założenie konta osobistego oraz 100 zł za założenie (i 200 zł za polecenie) konta firmowego, które zresztą dodatkowo dostępne jest w promocji z premią 700 zł. A dobrym powodem do założenia konta osobistego mogą być co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze: aż 7% na Lokacie Witaj do 20 000 zł. Po drugie: całkowite zero za prowadzenie konta oraz korzystanie z karty debetowej, bez spełniania dodatkowych warunków.

Program poleceń Nest Banku

Premia dla nowego klienta

Aby skorzystać z programu poleceń jako polecany należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego banku od 1.01.2020 (a w przypadku konta firmowego – brak produktów firmowych od 1.01.2020).

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o konto osobiste lub konto firmowe. Istotne, aby w trakcie wnioskowania podać kod polecający obecnego klienta banku – jeśli nie posiadacie nikogo, kto mógłby polecić takie konto to chętnie przekażę swój sprawdzony kod za pomocą formularza kontaktowego.

Istotne, aby w trakcie wnioskowania udzielić (wszystkich) zgód marketingowych na kontakt ze strony banku oraz na na przekazanie polecającemu informacji o spełnieniu warunków wypłaty premii.

Czas na wnioskowanie o konto mamy do 31.10.2022, natomiast na na podpisanie umowy – 14 dni od złożenia wniosku.

Teraz wystarczy, że w co najmniej jednym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku zapewnimy wpływ(y) na konto na min. 2000 zł oraz wykonamy z niego 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew (z wyłączeniem przelewu między własnymi rachunkami w banku). Jeśli założyliśmy konto firmowe, to tam wymagany jest wyższy wpływ – 5000 zł.

Jak widać warunki nie są zbyt skomplikowane, bo tak naprawdę wystarczy przelać sobie 2000 zł (5000 zł) ze swojego konta w innym banku, a następnie je odesłać w min. trzech transzach :)

Wypłata premii (50 zł za konto osobiste / 100 zł za konto firmowe) nastąpi do 20. dnia roboczego następnego miesiąca.

Premia dla obecnego klienta

A jak zarobić będąc polecającym? Wystarczy, że za pomocą bankowości elektronicznej złożymy wniosek o udział w programie poleceń banku (akceptując przy tym zgody marketingowe), a następnie przekażemy swój kod nowemu klientowi. Jeśli ten spełni swoje warunki to bank wypłaci nam 50 zł za konto osobiste lub 200 zł za konto firmowe – ale nie więcej, niż 2000 zł.

7% na Lokacie Witaj

Na koniec dodam o jednym z największych benefitów konta w Nest Banku, czyli Lokacie Witaj oprocentowaną na 7% w skali roku w wersji 6-miesięcznej oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej. Aby z niej skorzystać należy być klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych – ale to akurat pokrywa się z programem poleceń, więc mamy spełniony ten warunek „przy okazji”.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów – pod warunkiem, że korzystamy z Euronetu. W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Antywir blokuje mi linki…
  Wciąż nie można założyć konta poprzez kuriera?

  jojo Odpowiedz
 • @Michał Admin
  Witam, mam kilka pytań:
  a) Czy będąc (w Nest) pełnomocnikiem do konta osobistego innej osoby, mogę zostać osobą poleconą do założenia swojego konta indywidualnego/ konta firmowego? Niby nie ma mowy o wykluczeniu pełnomocników, ale różnie bywa z interpretacjami dotyczących pojęcia „nowego klienta”…
  b) Czy można z polecenia tej samej osoby polecającej założyć najpierw konto osobiste, a następnie – również z jej polecenia – konto firmowe? (Ewentualnie vice versa tj. najpierw firmowe, potem osobiste)? Oczywiście po to, by obydwie osoby zgarnęły bonusy za polecenie i otwarcie tych kont.
  c) Czy program poleceń można połączyć z premią do 700 zł za założenie konta BizNest?
  Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi:)

  Michał Odpowiedz
  • 1. Wiem tyle, ile jest w regulaminie – czyli w teorii można. Zresztą oni to chyba zakładają, bo tak naprawdę w definicji wpływów jest wykluczenie wpływu z lokat – czyli zakładają, że ktoś ma tam teraz „kartotekę” i ma jakieś lokaty które potencjalnie się skończą. Także daje spore szanse, że będzie OK
   2. Nie widzę wykluczeń. Dla firmowych istotny jest NIP, dla osobistych – PESEL. Więc również powinno być OK. Ale ktoś musi przetestować żeby mieć 100% pewności
   3. Nie widzę wykluczeń :)

   Michał
  • Bardzo Ci dziękuję za udzielone odpowiedzi:)

   Michał
  • Kilka informacji uzyskanych bezpośrednio pisemnie z Banku:
   Możesz polecać konta firmowe i indywidualne.
   Ta sama osoba zaproszona może otworzyć konto firmowe i indywidualne.
   Otrzymacie premię za otwarcie obydwóch rachunków.
   Kolejność ich otwierania nie ma znaczenia.
   Pełnomocnik konta traktowany jest jako nowy Klient.
   Jeżeli Pełnomocnik nie posiada konta w Nest Banku (jest tylko Pełnomocnikiem) to możesz polecić otwarcie i konta osobistego i firmowego.

   Michał
  • czyli wszystko tak jak pisałem :)

   Michał
 • Wydawało mi się, że tego zabronili, czy to jedyny bank w którym można tak założyć konto?
  „Potwierdzając wniosek przelewem na 1 zł. Konto aktywne nawet w 15 minut”

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Na pewno zabronili łańcuszków słupów. Czyli zakładania konta z konta, które było założone przelewem. Jeśli dalej można założyć konto przelewem, to konto źródłowe musi być zweryfikowane – Twój dowód musiał widzieć pracownik banku lub kurier, fizycznie, nie skan.

   ls5
 • Jak mam konto firmowe u nich to pewnie sam siebie polecić nie mogę, ale co z otwarciem osobistego z polecenia kogoś innego – firmowe nie będzie przeszkadzać ? (jdg)

  Slawekok Odpowiedz
 • 3 raz zakładam konto w nest banku. Za każdym razem otwierałem lokatę powitalną i teraz widzę, że też mam tą możliwość.

  przemek1231 Odpowiedz
 • Jeszcze jedno pytanie.
  Miałem konto firmowe, teraz założyłem prywatne. General ie jakby je połączyło (jak użyłem innego maila do rejestracji konta prywatnego to mi przyszła wiadomość na firmowym, że email zmieniony) i wszystko jest razem w apce itp.
  No i tu pytanie. Chciałbym teraz kogoś zaprosić do tego, jak to rozróżnić, żeby na pewno premia przyszła na konto prywatne a nie firmowe? (żebym na pewno zapraszał ją a nie moja firma) – chodzi oczywiście o kwestie podatkowe.

  Slawekok Odpowiedz
 • Czy dostał ktoś premie za polecenie konta? Poleciłem dwa konta, założone w ostatnim dniu czerwca, warunki spełnione w lipcu. Wiem że mają czas do 20 sierpnia. Czy to norma w tym programie poleceń że czekają z wypłata do samego końca?

  Clio Odpowiedz
  • Dzisiaj patrzę a tam premia sobie leży od 28.07.(przynajmniej tak księgowana i wpływ)
   i u poleconych również. Warunki spełnione w miesiącu założenia konta 30.06 i 25.07.drugi raz i premii spodziewałem się dopiero do 20.08. A jak u Was? Jak ktoś potrzebuje kodu niech pisze plfa12na interii pl. xyz

   prawdziwy-xyz
  • U mnie za jedno konto wpłynęła dzisiaj a za drugie konto brak. Może jeszcze jutro coś wpadnie.

   Clio
  • Reklamacja złożona na jedno z dwóch poleconych kont. Brak wypłaty premii dla obu stron. Odpowiedz po niespełna 24h brak zaznaczonej zgody marketingowej na kontakt z banku. Wysłałem im screena którego zrobiłem podczas zawierania umowy, że taki zgody zaznaczyłem. Teraz już się nie spieszą i póki co cisza. Bałagan albo celowe działanie bo jakoś nie wierzę, że zgody w podobny sposób zaznaczone na dwóch poleconych kontach a w jednym przypadku takie smaczki.

   Clio
  • Witam, mogę prosić kod polecający? Pisałam przez formularz kontaktowy ale cisza. Pozdrawiam

   Żaneta
 • do MICHAŁ ADMIN, WYJADACZE!!!!!!!!!!!
  Konto Nest Rodzinne Oszczęności założyłam w czerwcu 2019r. Od 15 lutego 2021 r. weszły zmiany Regulaminu. Czy te zmiany mnie dotyczą czy obowiązują mnie regulacje sprzed 15 lutego 2021 r. Nie wypłacili mi nagrody za Rok Oszczędzania powołując sie na Regulamin z 15 lutego 2021 r.

  Beata2 Odpowiedz
  • Obawiam sie, ze jesli zmiana regulaminu objela Twoje konto to raczej nic nie ugrasz. Ale reklamacje zawsze mozesz zlozyc :)

   keton
 • @Beata2,
  czy po 15-02-2021 wypłaciłaś pieniądze z NRO i rozpoczęłaś nowy rok oszczędzania?

  BiancaM Odpowiedz
 • @BiancaM
  Nie. Wypłaciłam w czerwcu 2020 r. zgromadzony wkład, odsetki i premię. W czerwcu 2021 r. wypłaciłam tylko premię i odsetki. Wkładu nie ruszałam. W styczniu 2022 r. sporo kasy nadpłaciłam i później wypłaciłam z zachowaniem salda. Zdziwiona jestem, że nie dostałam premii. Chyba będę pisała do Rzecznika.

  Beata2 Odpowiedz
 • Ja nie dostałem premii jak co roku gdy był jej czas, i nagle pojawiła się w dacie co powinna ale miesiąc po czasie.

  pIOTR.D Odpowiedz
 • Nie ma miejsca na wpisanie kodu polecenia?! Nie działa ten badziewiarski program?
  Babka na infolinii się rozłączyła jak nie widziała co powiedzieć. Pełna profeska, nie ma co…

  Elo320 Odpowiedz
 • Czy jeżeli właśnie założyłam konto z czyjegoś polecenia, sama mogę też być polecającym?

  Karolina Odpowiedz
 • Witam, mogę prosić kod polecający? Pisałam przez formularz kontaktowy ale cisza. Pozdrawiam

  Żaneta Odpowiedz
 • A do mnie , do mnie może ktoś napisze ? Też mam kod. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • plfa12 na interii pl

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Dziękuję, jednak dostałam w między czasie kod. Ale i tak nic z tego mi nie wyszło, bo tak jak wyżej pisał Elo320, nie znalazłam miejsca na wpisanie kodu…

   Żaneta
  • No nie ma. Pisałem do banku i dzwoniłem , nie odpisali, a w telefonicznej dyskusji się rozłączają…. brak mi słów. Ale cieszę się że ktoś potwierdził.

   Elo320
  • Ja też do nich zgłosiłam reklamację. Poczekam co odpiszą i zamykam. Trudno.

   Żaneta
  • Trzeba wejść przez stronę banku bezpośrednio, i tam jest oferta dla polecających/jak polecać i z ich oryginalnej strony można założyć. Ja tak właśnie zrobiłam.

   Karolina
  • Dziękuję, sprawdzę w ten sposób dla męża.

   Żaneta
 • TomekW odezwij się . pv

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • na którym kroku wniosku o konto jest do wpisania kod?
  bo klikam na link z artykułu i nie ma na 1 i 2 kroku. Klika na link ze strony głównej banku i to samo ;/

  janek213 Odpowiedz
 • Gdzieś to było na samym końcu.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy Nest wycofal sie z obnizki % na NRO? Bo widze ze nadal maja 6.8%

  keton Odpowiedz
  • Na KO obniżyli czyli nie wycofali się z listopadowej obniżki o minus 1p.p.

   Ego
  • Ale u corki na KO nadal widze 6.8%. A to na pewno nie bylo NRO :)

   keton
  • @keton. Widocznie u Twojej córki jest jakiś błąd w systemie, bo u mnie i na KO i na NRO zmniejszyli do 5,8%.

   Jarosław
  • U mnie też na NRO 5,8%.
   A swoją drogą też tak macie, że od jakiś 2 tygodni za każdym razem wymaga dodatkowego uwierzytelniania, po kliknięciu w NRO, żeby zobaczyć te 5,8%?

   keram7m
  • Wrzucilem 50zl na swoje NRO i mam 6.8%, a u 2 corki na Skarbonce tez widze 6.8, czyli z jakiegos powodu naszych kont nie objela obnizka o 1%.

   keton
  • Ale to nie zmienia faktu, że 6,8% to jednak nie 8%, jak u konkurencji.

   Ego
  • Dlatego nie korzystam juz z Nesta. Ale moje dzieci maja tam jakies skarbonki, a konto w pelni darmowe.

   keton
  • @keton a pisałeś jakieś sprzeciwy wobec proponowanych zmian, że niezgodne itp. co było komentowane na forum?

   jankos
  • Nic nie pisalem, bo w zasadzie to juz wszedzie mozna miec wiecej % niz w Nest – nie zalezalo mi. A moje corki maja na tyle malo srodkow ze nie ma to wiekszego znaczenia czy jest to 6.8 czy 7 czy 8%. Sprawdze jeszcze za kilka dni czy cos zmienili. Moze zaspali :)

   keton
  • Pare dni pozniej jednak obnizyli. Czyli wszystko sie zgadza :) Ciekawe, jak beda liczyc odsetki w tych dniach kiedy wskazywalo 6.8%

   keton
 • Jak tam wypłaty poleceń z Nest? Byłam i polecającym i polecanym, a nie dostałam nic (warunki spełnione w listopadzie, środki powinny być wypłacone do 20.12 – nie ma). Ktoś już też tak miał?

  Karolina Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy