50 zł za założenie konta w programie poleceń Santander Bank Polska

Zakończona

Ruszyła VII edycja programu poleceń Santander Bank Polska. W zamian za polecenie rachunku swojemu znajomemu zarówno polecający, jak i polecany, mogą zgarnąć po 50 zł premii.

50 zł premii w programie poleceń Santander Bank

50 zł za założenie Konta Jakie Chcę

Aby skorzystać z promocji (jako polecony) należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta w złotych polskich w Santander Bank Polska (dawnym BZWBK) od 1.05.2019. Oprócz tego wymagane jest posiadanie polskiego obywatelstwa.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku. Będziemy mieć możliwość jej sfinalizowania m.in. za pomocą wideorozmowy lub wizytę agenta mobilnego banku (nie kuriera!).

Na co warto zwrócić uwagę w trakcie wnioskowania? Zgodnie z regulaminem powinniśmy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda. Ważne też, aby zawnioskować o dowolną kartę debetową do konta oraz zgodzić się na EKK, czyli przesyłanie wiadomości przez bank w formie elektronicznej – inaczej z premii nici.

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku. Zawsze zachęcam tu do korzystania z kodów swoich znajomych, czy rodziny. Jeśli natomiast nie macie nikogo takiego, to zawsze możecie skorzystać z naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

Co dalej? Aby zgarnąć nagrodę w wysokości 50 zł konieczne będzie jeszcze zalogowanie się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Oprócz tego będziemy musieli wykonać płatności kartą i BLIKiem na min. 300 zł w identycznym terminie. Regulamin zaznacza tu, że z BLIKa musimy skorzystać co najmniej raz (pozostałe transakcje mogą być już kartą, ale mogą być również BLIKiem – jak nam wygodniej).

I… to tyle! Przelanie 50 zł nastąpi do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Do obecnej edycji programu poleceń można przystępować do końca lipca (warunki możemy spełniać później).

Jak zostać polecającym?

Oczywiście za każde skutecznie polecenie premię otrzyma również polecający. Maksymalna kwota wypłaty wynosi natomiast 500 zł w danej edycji. Polecający dostanie więc premię za maksymalnie 10 osób (natomiast nowi klienci dostaną premię zawsze).

A jak zostać polecającym? Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i wygenerować swój kod w programie, przy okazji akceptując jego zasady. Konieczne jest również wyrażenie identycznych zgód, jak osoby polecane – na marketing i otrzymywanie informacji handlowej.

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę?

Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie – płacimy 0 zł.

Inaczej jest z kartą debetową, która musimy wyrobić wraz z kontem (choć po spełnieniu warunków promocji możemy ją bez problemu zamknąć). Bank pozwala nam na wybranie jednego z dwóch wariantów (braku) opłat:

 • 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą miesięcznie (5 zł w innym wypadku)
 • stałe 3 zł miesięcznie

Pierwszy warunek wydaje się najsensowniejszy.

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Na koniec dodam, że w odróżnieniu od innych banków Santander oferuje nam przelewy Express Elixir za darmo. Dodatkowo od przelewów za gaz, prąd, telewizję, internet czy telefon możemy zgarniać 1% moneybacku. Niewiele, ale przez wiele miesięcy czy lata trochę się uzbiera :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Do niedawna za polecenie było 80zł. Moja motywacja polecania odpowiednio spadła. Jeżeli nie wystartuje jakiś program premiowy z premią min.300zł za założenie konta to chyba sobie odpuszczę.

  Drzeworyt Odpowiedz
  • Jeśli ktoś nie musi założyć konta „na już”, to faktycznie lepiej poczekać na jakąś dodatkową premię :)

   Michał
 • Nie widzę formularza do przekazania swojego kodu innym czytelnikom ;) Pewnie wszyscy już mają konta w Santanderze i nie brak chętnych…

  abc Odpowiedz
 • Rada dla nowych klientów: pamiętajcie, żeby po wyrobieniu karty od razu zmienić wariant opłaty za nią. Domyślnie jest 3 zł, niezależnie od liczby transakcji, więc trzeba to zmienić na 0 zł/5 płatności. Opcja jest głęboko zakopana w ustawieniach i nie znajdziemy jej w aplikacji mobilnej. Trzeba logować się przez komputer.

  Oskar_15 Odpowiedz
 • czy za karty nieaktywowane pobierana jest opłata?

  karampuk Odpowiedz
  • Mi pobrali, ale oddali.

   Don Quijote de la Mancha
  • Właśnie przerobiłem temat, pobrali za nieaktywowaną, wczoraj telefonicznie złożyłem reklamację – dzisiaj zwrot na koncie

   saroyan
 • Czy klienci select też płacą za kartę debetową?

  Beata2 Odpowiedz
  • Nie, dlatego właśnie chciałem przejść na Select, ale wyklikać się tego nie da…

   Don Quijote de la Mancha
 • Od dzisiaj Santander za polecenie konta płaci kodami :D Kodem w wysokosci 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile :) https://www.santander.pl/_fileserver/item/1504861

  bolek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy