Smartfon na raty 0% za… założenie konta osobistego – czyli najdziwniejsza promocja BNP Paribas

Zakończona

BNP Paribas ruszył z kolejną promocją przeznaczoną dla nowych klientów. Tym razem jednak do zgarnięcia nie mamy premii w gotówce, ale… raty 0% – na dodatek dostępne jedynie na 3 konkretne modele smartfonów Samsung. Jeśli więc zastanawiałeś się nad zakupem Samsunga Galaxy A20e, A50 lub S10e, to być może promocję uznasz za atrakcyjną. W innym wypadku bardziej opłacalne będzie skorzystanie z kilku innych propozycji, które zawarłem we wpisie :)

Smartfon na raty 0% za założenie konta osobistego od BNP Paribas

Promocja „GoPocket”

Biorąc pod uwagę, że sama promocja jest mocno nietypowa, niezbyt dużym zaskoczeniem będzie to, że nietypowe są również warunki określające nowego klienta. Tych bowiem nie ma – z promocji może skorzystać każdy, kto zawrze umowę o Konto dla Ciebie za pośrednictwem strony promocji.

Zanim jednak zawrzemy umowę będziemy musieli złożyć oświadczenie, że bank ma prawo obciążać nasz rachunek w celu pobierania rat za wybrane urządzenie. Zgodzić się musimy również na sprawdzenie naszych danych w bazach BIK i KRD. Regulamin zastrzega bowiem, że jeśli w bazie BIK mamy zadłużenie z tytułu kredytów ratalnych przekraczające 300 tys. zł lub w ostatnich 4 miesiącach było min. 5 zapytań o nasz scoring, to nie możemy skorzystać z promocji. Jeśli posiadamy negatywny wpis w bazie KRD – to również.

No dobrze – jeśli mamy pozytywną historię i nie ma przeciwwskazań do wzięcia udziału w promocji, to jaki telefon możemy wybrać i spłacać w ratach?

Bank dał nam do wyboru trzy smartfony:

 • Samsung Galaxy S10e za 3117,60 zł (czyli 24 raty po 129,90 zł)
 • Samsung Galaxy A50 za 1437,60 zł (czyli 24 raty po 59,90 zł)
 • Samsung Galaxy A20e za 717,60 zł (czyli 24 raty po 29,90 zł)

Łatwo zauważyć, że ich ceny są nieco poniżej tego, co znajdziemy w dużych i popularnych sklepach – ale powyżej cen tych mniej znanych. Generalnie możemy również wyszukać dowolny smartfon na znanym portalu aukcyjnym i kupić go w ratach 0% udzielanych przez… BNP Paribas. Po co więc kombinować z dodatkowym zakładaniem konta i narzuconym wyborem smartfonów? :)

Druga opcja może być jeszcze ciekawsza, bowiem smartfona możemy zdobyć praktycznie za darmo. Jak? Wystarczy skorzystać z promocji Citibanku i zgarnąć smartfon OPPO o wartości 799 zł w ramach promocji karty Simplicity. Będzie szybko i bardzo zyskownie :)

Wracając jednak do tytułowej promocji: pamiętajmy, że o ile same raty nie są oprocentowane, to jeśli tylko spóźnimy się z ich zapłatą, to bank będzie miał prawo domagać się od nas odsetek ustawowych. Jeśli natomiast chodzi o termin płatności, to:

Rata będzie pobierana z dołu, na koniec miesiąca kalendarzowego nie później niż do 20. dnia danego miesiąca.

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tej nietypowej promocji (zamiast zgarnąć np. 300 zł w gotówce), to powinniśmy jeszcze wiedzieć ile kosztuje korzystanie z rachunku, który zakładamy.

Prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie 3 zł miesięcznie za kartę debetową „Otwartą na Dzisiaj”, ale wystarczy wykonać zaledwie jedną, dowolną transakcję bezgotówkową, by jej prowadzenie było darmowe. Bank przewiduje jednak pewien wyjątek – osoby do 26. roku życia nie zapłacą za nią ani grosza, niezależnie od aktywności.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń własnych i bankomatów Planet Cash są darmowe. Za inne płacimy 5 zł od wypłaty w kraju – no chyba, że jesteśmy młodzi – wtedy nie płacimy ani grosza :)

Na koniec dodam, że zamiast karty „Otwartej na Dzisiaj” mamy do wyboru również płatne karty: „Otwartą na Świat” lub „Otwartą na eŚwiat”. Więcej o nich pisałem w kwietniowym omówieniu oferty banku – jeśli komuś bardziej pasują, to oczywiście jak najbardziej można je zamówić.

Nie przegap!

Komentarze

 • jeszcze kilka miesięcy i będą ten sprzęt rozdawać do KK albo i do kont – brawo managerowie Paribas nakupili smartfonów brandowanych z wgraną aplikacją banku których nikt inny sprzedawać nie może – więc jeśli mało osób skusi się na „super raty” to i tak sprzęt na magazynach zostanie

  zenek64 Odpowiedz
  • No tak, to akurat będzie całkiem sensowne: załóż konto, a dostaniesz telefon przystosowany do jego obsługi. Absurdalna była promocja Citi z telefonem pozbawionym NFC, choć ten sam bank jednocześnie promuje Google Pay; musiały go wybrać jakieś leśne dziadki lub po prostu managerowie, na których chińska „perswazja” skutecznie działa…

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy