Walizka i 25 EUR / 25 USD / 180 HRK za założenie CitiKonta + 100 zł w punkach Mastercard + 5,5% dla oszczędzających

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Kolejny raz jest ona skierowana do podróżników: do zdobycia mamy walizkę o oficjalnej wartości 329 zł oraz do wyboru: 25 EUR lub 25 USD lub 180 HRK za otwarcie konta walutowego. Oprócz tego do 15.07 czeka na nas 100 zł w punkach Bezcenne Chwile, 600 zł za wyrobienie karty kredytowej i 5,5% na koncie SuperOszczędnościowym.

Walizka i waluta za otwarcie CitiKonta

Na wakacje z walizką i CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto. W przypadku tej oferty oddzwoni do nas konsultant i przeprowadzi przez proces wnioskowania, w tym spyta w jakiej walucie chcemy mieć wypłaconą premię.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 12.08.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi zaledwie 400 sztuk. W poprzedniej edycji rozeszła się w kilka dni, dlatego warto się śpieszyć. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

Nagrody na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Wystarczy, że do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnimy wpływ w wysokości min. 2000 zł, a następnie powtórzymy go w drugim miesiącu – przy czym wpłata ta musi pochodzić z rachunku prowadzonego przez inny bank (czyli np. ze swojego konta w innym banku).

I… to w zasadzie! O zgarnięciu nagrody pieniężnej oraz vouchera na walizki o wartości 329 zł do wykorzystana na Vip Collection, zostaniemy poinformowani przez wiadomość w serwisie Citibank Online do końca miesiąca, po którym spełniono warunki promocji. Warunkiem wypłaty premii walutowej jest posiadanie otwartego rachunku w USD / EUR / HRK (zależnie od wyboru). Wypłata nagrody nastąpi do końca kolejnego miesiąca.

100 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Co ciekawe równolegle do promocji Citibanku trwa oferta samego Mastercarda, w ramach której nowe osoby rejestrujące swoje karty w serwisie Bezcenne Chwile mogą zyskać 8000 punktów wymienne na bony o wartości ok. 100 zł. Wystarczy, że w terminie 30 dni od rejestracji w programie dokonamy płatności bezgotówkowych na łącznie min. 30 zł. Szczegóły promocji w osobnym prześwietleniu tej oferty. Oferta trwa do 15.07.2022 (choć ostatnio była przedłużona) – trzeba się więc mocno śpieszyć.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • żałosna oferta …

  mohel Odpowiedz
 • W regulaminie jest jeszcze podane że żeby dostać te 25 euro lub dolarów to trzeba w drugim miesiącu też zrobić wpłatę.

  I co oznacza zapis w regulaminie:

  8. Uczestnik otrzyma na to Konto
  wpłatę w wysokości minimum 2 000 PLN z dowolnego tytułu, przy czym wpłata
  ta musi pochodzić z rachunku, który nie jest prowadzony przez Bank dla Klientów indywidualnych i może być
  wpłatą z tytułu wynagrodzenia

  Czy „Bank” to konkretnie Bank Citi handlowy, i wtedy przelew z innego banku będzie ok, czy przejdzie tylko przelew z konta firmowego, np. przelew wynagrodzenia?

  Ania-ania Odpowiedz
  • Słowa pisane w regulaminach z wielkiej litery mają swoją definicję:

   Organizatorem Oferty „Z walizką i CitiKontem na wakacje” („Oferta”) jest Bank Handlowy w Warszawie S.A. […] („Bank”)

   Michał
  • w jakim czasie oddzwaniają ?

   Michał
 • No nie tak kolorowo, że przelew z innego banku. Byłem podpisać i w regulaminie mam napisane, że musi być przelew wynagrodzenia.

  fristajlos Odpowiedz
  • Sugeruję jeszcze raz przeczytać zdanie w regulaminie na ten temat. Nie, nie musi być wynagrodzenie.

   Michał
  • Doczytałem, masz rację, że nie musi być wynagrodzenia. Sugeruję jednak jeszcze raz przeczytać artykuł, poprawić go, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

   „Wystarczy, że do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnimy wpływ w wysokości min. 2000 zł, a następnie powtórzymy go w drugim miesiącu – przy czym wpłata ta musi pochodzić z rachunku prowadzonego przez inny bank (czyli np. ze swojego konta w innym banku).”

   Nie. Nie wystarczy przelew z konta w innym banku. Musi być konto firmowe.

   fristajlos
 • Tak z ciekawości, czy ktoś się orientuje, czy citi przy zamykaniu konta oferuje jakaś propozycje, żeby zostawić konto?

  Zalek91 Odpowiedz
 • Czy przyszły już komuś kody na walizkę? Spelnilam wymagania ale jeszcze nic nie przyszło :(

  Berka Odpowiedz
 • Mi nie przyszedł kod na walizkę tylko 27.09 – 25 EUR.

  Barbara Odpowiedz
 • Zostały same małe. Pytał ktoś czy przewidują dostawy pod promo Citi? Kod jest ważny 180 dni i mogę zaczekać.

  R jej kxnkwk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy