Więcej za mniej: darmowe Konto Rozsądne w Alior Banku i spread obniżony nawet o 60% w Kantorze Walutowym

Wczoraj wystartowała dosyć ciekawa oferta Alior Banku kierowana do osób, które posiadają konto w Kantorze Walutowym, ale nie posiadają rachunku osobistego w banku. W zamian za skorzystanie z oferty specjalnej „Więcej za mniej” Alior oferuje całkowicie darmowe Konto Rozsądne i nawet 60% zniżki na spreadzie walutowym przy wymianie środków w Kantorze Walutowym. Razem ma wyjść oszczędność prawie dwóch tysięcy złotych rocznie – sprawdźmy więc jak daleko jest od wyliczeń Aliora do faktycznego, realnego zysku :)

Oferta specjalna również dla klientów Alior Sync

Na starcie dwie wiadomości: zła i dobra. Złą informacją jest na pewno to, iż z promocji mogą skorzystać jedynie klienci, którzy zawarli umowę o Kantor Walutowy przed 28.10 oraz nie posiadali nigdy wcześniej rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku. Dobra wiadomość jest taka, że z promocji nie są wykluczeni klienci Alior Sync. Jeśli więc korzystacie z Kantoru Walutowego i posiadacie (lub nie) konto w Syncu – możecie skorzystać z oferty.

0 zł za kartę do Konta Rozsądnego przez 12 miesięcy

A co jest do zgarnięcia? W przypadku Konta Rozsądnego jakieś 5 złotych miesięcznie w stosunku do standardowej oferty. Głównym wabikiem promocji jest bowiem zwolnienie z opłaty podstawowej za kartę debetową wydaną do Konta Rozsądnego. Warto tu jednak zauważyć, iż Alior zwalnia jedynie z opłaty podstawowej – jeśli na konto nie wpłynie pensja, stypendium, emerytura bądź renta bank naliczy dodatkowe 4 zł opłaty za kartę oraz 8 zł za konto. W przypadku braku wpływu tracimy również główny atut konta, czyli 5% cashbacku od zakupów spożywczych – do 50 zł miesięcznie, 400 zł rocznie. Okres na składanie wniosków o konto trwa do 11. listopada.

Porównaj konta bankowe

Nie wiesz gdzie założyć konto osobiste? Skorzystaj z naszej porównywarki kont bankowych, która powie Ci gdzie zarobisz najwięcej!

30% lub 60% niższy spread

Dodatkowo w zamian za zawarcie umowy o Konto Rozsądne Alior Bank obniży spread walutowy w Kantorze o 30%. Ale nie od razu, a dopiero w okresie 6.12.2013 – 30.06.2014 (o ile umowa o Konto Rozsądne nie zostanie zerwana wcześniej).

Dodatkowo możliwe jest zgarnięcie kolejnych 30% za podpisanie umowy o jeden (lub więcej) z poniższych produktów:

 • Fundusze Inwestycyjne, dodatkowy zysk:

  Opłata manipulacyjna za nabycie jednostek funduszy niższa o 25% (w stosunku do standardowej tabeli opłat danego funduszu). Promocja obowiązuje do końca 2013 roku.

 • Rachunki Brokerskie, dodatkowy zysk:

  Prowizja od zleceń internetowych obniżona do 0.30%. Prowizja od obrotu kontraktami terminowymi z wyłączeniem kontraktów terminowych na akcje i kursy walut – 7zł, obowiązuje we wszystkich kanałach. Promocja obowiązuje do końca czerwca 2014 roku.

 • Alior Trader, dodatkowy zysk:

  Prowizje od transakcji instrumentami finansowymi opartymi o pary walutowe
  innymi niż kontrakty różnic kursowych 0.0035%. Promocja obowiązuje do końca 2013 roku

Oczywiście skorzystanie z produktów inwestycyjnych polecamy jedynie tym, którzy dobrze wiedzą co robią – w innym wypadku ewentualna strata będzie zapewne bardziej bolesna niż obniżony spread o dodatkowe 30%. Więcej szczegółów w regulaminie oferty specjalnej „Więcej za mniej”.

Czy faktycznie zarobimy ponad tysiąc złotych?

Podsumowując: oferta wygląda dosyć ciekawie ale tylko w wypadku, kiedy możliwe jest przeniesienie wpływu wynagrodzenia na nowo-otwarte Konto Rozsądne (instrukcja Alior Banku jak otworzyć konto, aby skorzystać z promocji). Do zgarnięcia jest wtedy 5% cashbacku przy całkowicie darmowym rachunku i karcie debetowej.

Alior Bank - więcej za mniej

Dodatkowy zysk w postaci 30% lub 60% niższego spreadu walutowego to już kwestia indywidualna – spłacający kredyt we frankach czy wyjeżdżający na wakacje np. do strefy euro mogą trochę zyskać. Wyliczenia Aliora trzeba więc traktować z przymrużeniem oka (no chyba, że ma się zamiar zainwestować 100 tys. złotych w fundusz inwestycyjny…).

Nie przegap!

Komentarze

 • Te ich wyliczenia to maksymalne – jak ktoś ma 100 tys. złotych nie bawi sie w 5% cashback. Tak naprawdę jest to ciekawe dla tych co mogą prenieść wynagrodzenie na konto rozsadne i przy okazji np. spłącaja kredyt w walucie. Ja bym tak zrobił ale mam juz konto w Aliorze wiec nic mi to nie da. A tak naprawdę jak robi sie zakupy za 500-600 zł z karty to oszczedza się max 30 zł miesiecznie wiec szału nie ma.

  Adam Odpowiedz
 • To nie jest do końca tak, że jak ktoś ma 100 tys. to się nie przejmuje cashbackiem. Ja bym nawet powiedział, że takie osoby są bardziej świadome i nie dają się wykorzystywać bankom. Oczywiście niekoniecznie walczą o każdą złotówkę, ale jedno czy dwa sensowne konta ze zwrotami posiadają.

  Mówię na podstawie swoich doświadczeń (również maili od was).

  Michał Odpowiedz
 • Ta promocja w odniesieniu do Kantora Walutowego to jakiś żarcik drogi Aliorze….! Posiadam kredyt hipoteczny w CHF i ponad 500 CHF z tabelki wymieniam co miesiąc. W tabelce Alior się chwali zyskiem 18zł na rok! Ha, ha! To jakieś 1,5zł miesięcznie… Lepsza zmiana kursu i przy tej kwocie 1,5zł brzmi komicznie. Z drugiej strony używam KGP i nie muszę uprawiać gimnastyki, by dostać 50zł/mies.

  Jak Alior chce jakoś wypromować Kantor Walutowy to niech zwiększy kwotę za rekomendację z 20zł do przynajmniej 50zł.

  Alior widać kombinuje po tym jak zaliczył wpadkę na giełdzie po urealnieniu liczenia zysków w ubiegłym tygodniu. Prowadzę DG i mam konto firmowe w Aliorze, ale podwyżka z 0zł do 25zł/mies. oznaczacza jedno – papa Aliorku!

  Marketoidy Aliora możecie buty czyścić marketoidom BZ WBK.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Drzeworyt masz rację Alior trochę przysiadł ich oferta jest średnio atrakcyjna na tle konkurencji

  Adam Odpowiedz
 • Żeby nie było, że jestem uprzedzony do Aliora. Ich Kantor Walutowy uważam za REWELACYJNY. Prostota filozofii działania, dobre kursy, ochrona (wiem iluzoryczna) BFG, mnogość walut oraz „natychmiastowe” przelewy PLN Alior-Sync-Kantor i niczego mi więcej nie trzeba.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Też uważam że ich kantor walutowy jest przyzwoity-kursy całkiem niezłe i co ważne karty walutowe-jak dużo kupuję w euro, funtach, usd – omijam wysokie kursy z kredytówek, no i wypłaty z bankomatów zagranica-1 w miesiacu za darmo – także warto bo nic nie kosztuje

  Adam Odpowiedz
 • @Adam
  ja tak zrobiłem i to było świetne rozwiązanie!

  Waluś Odpowiedz
 • potrzebuje bezpłatnej karty walutowej, to może łatwiej będzie się zdecydować:

  Zarejestruj się z kodem promocyjnym: FERIE2018 i otrzymaj spread niższy o 30% przez 6 miesięcy

  Wprawdzie jeśli ktoś wymienia walut na tyle dużo, że 30% różnicy w spreadzie zrobi wyraźną różnicę, to pewnie poszuka czegoś jeszcze tańszego od Aliora, ale może jednak komuś się to przyda…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy